Shinobi no Mono - Rejestracja

Regulamin standardowy for dyskusyjnych phpBB:
Rejestrując się na witrynie „Shinobi no Mono”, zwanej dalej „my”, ”nas”, „nasza”, „Shinobi no Mono”, "SnM", dostępnej pod adresami: „http://shinobinomono.xaa.pl” oraz „http://shinobinomono.pl”, akceptujesz wyszczególnione poniżej postanowienia. Jeśli ich nie akceptujesz, opuść to miejsce, naciskając przycisk „Nie akceptuję”. Administracja witryny „Shinobi no Mono” ma prawo w dowolnym czasie zmienić poniższe postanowienia, informując cię o zmianach, niemniej wskazane jest, aby użytkownicy sami regularnie zaglądali do tego regulaminu. Korzystanie z witryny „Shinobi no Mono” po zmianach regulaminu oznacza, że akceptujesz te zmiany ze wszelkimi konsekwencjami prawnymi.

Nasze fora zwane też „one”, „ich”, „je”, „phpBB software”, „www.phpbb.com”, „phpBB Limited”, „phpBB Teams” działają w oparciu o oprogramowanie wykorzystujące technologię phpBB, która jest środowiskiem typu witryny (bulletin board), wydane na licencji „GNU General Public License v2” zwanej też „GPL”. Oprogramowanie jest dostępne do pobrania ze strony www.phpbb.com. Oprogramowanie phpBB tylko ułatwia dyskusje przez internet, a jego autorzy nie kontrolują tekstów zamieszczanych w internecie za jego pomocą. Więcej informacji o phpBB można znaleźć na stronie https://www.phpbb.com/.

Akceptujesz zakaz publikowania wypowiedzi o charakterze obraźliwym, oszczerczym, propagującym treści niezgodne z polskim prawem lub naruszającym cudze prawa autorskie i dobra osobiste. Naruszenie tego zakazu może skutkować dla ciebie całkowitym zablokowaniem dostępu do tej witryny, a twój dostawca internetu zostanie powiadomiony o twoim niewłaściwym zachowaniu. Wyrażasz zgodę na to, że „Shinobi no Mono” może w każdej chwili usunąć, zmienić, przenieść lub zamknąć każdy twój temat, post. Wyrażasz zgodę na zapisywanie wszystkich podanych przez ciebie informacji w naszej bazie danych. Informacje te nie będą przekazywane nikomu bez twojej zgody, ale ani „Shinobi no Mono”, ani phpBB nie ponosi odpowiedzialności za włamania do witryny, podczas których może dojść do kradzieży danych.


Indywidualna część regulaminu dla forum Shinobi no Mono:
Witryna SnM zastrzega sobie prawo do częściowej zmiany nazwy forum (zachowując jednak treść "Shinobi no Mono")w headerze, reklamach, postach jak i informacjach o forum. Akceptacja niniejszego regulaminu nie traci na ważności po takiej zmianie.

"Wspólnotą" SnM są wszyscy użytkownicy forum wyrażający chęć dalszego uczestnictwa w grze.

Nasza witryna opiera się na na wysyłaniu i zapisywaniu treści przez użytkowników w sposób swobodny - administracja nie kontroluje każdego ruchu użytkowników. Z tego powodu zastrzegamy sobie prawo do braku znajomości treści umieszczonych przez graczy. Jeśli te łamią regulamin lub prawo obowiązujące w Polsce prosimy o zgłoszenie ich administracji, zostaną usunięte lub dostosowane w taki sposób, by tego prawa nie łamały.

SnM to forma zabawy i odgrywania roli. Witryna zawiera treści zwane dalej "treściami fabularnymi". Treści fabularne umieszczane są w kilku rodzajach for i subfor: fora lokacji (służące za miejsce do odgrywania roli), fora kart postaci (służące do opisywania odgrywanych postaci oraz postaci niezależnych kontrolowanych przez administrację), fora administracyjne (służące do planowania rozgrywki), fora aren (służące do przeprowadzania walk postaci), fora kopii zapasowych oraz fora archiwalne (przenoszone są tam tematy gdy chcemy je zabezpieczyć lub gdy nie są już potrzebne) oraz fora rozgrywki niekanonicznej (symulacje walk postaci nie posiadanych przez graczy, rozrywka dodatkowa, lub też sesje RPG nie dotyczące świata SnM). Treści fabularne przedstawiane są z perspektywy postaci fikcyjnych, poglądy przez nie głoszone nie są poglądami głoszonymi ani przez administrację SnM ani przez użytkowników - są dopuszczalne na podstawie Art. 256 § 3 kodeksu karnego. Wszelkie wypowiedzi zawarte w treściach fabularnych są odegraniem roli i odnoszą się nie do użytkowników witryny SnM a do postaci fikcyjnych. Administracja wyraża jednak gotowość do podjęcia działań takich jak edycja czy usunięcie treści jak i działań wobec użytkownika czasowo lub częściowo ograniczających funkcjonalność forum, czasowy lub permanentny BAN (całkowite zablokowanie dostępu do forum) a w skrajnym przypadku poinformowanie służb prawnych w przypadku, gdy w treściach fabularnych użytkownik umieści treści nie odnoszące się do postaci bądź realiów (jak np grożenie innemu użytkownikowi).

Rejestrując się na forum wyrażasz zgodę na nieupublicznianie swoich danych prywatnych. Gdyby jednak doszło do ich upublicznienia przy jednoczesnym braku możliwości samodzielnego ich usunięcia możliwe jest zgłoszenie problemu administracji - wymagane jest jednak podanie odnośnika do tematu zawierającego dane. W przypadku danych umieszczonych w profilu konta wymagane jest również potwierdzenie tożsamości (np poprzez napisanie wiadomości korzystając z adresu mailowego wykorzystywanego przez zarejestrowane na SnM konto. Weryfikacja wymagana jest również w przypadku usunięcia danych znajdujących się w forum Offtopu, w którym to ludzie mogą np dzielić się swoją twórczością.

Rejestrując się na forum wyrażasz zgodę na pozostawienie zarejestrowanego konta nawet po porzuceniu odgrywanej postaci bądź odejściu z forum. Porzucając konto zobowiązujesz się do ich usunięcia. W przypadku braku takiej możliwości pomoże w tym administracja. Zachowanie kont jest konieczne z powodu czytelności treści fabularnych dla innych graczy. Jeżeli nie wyrażasz zgody na taki sposób ewentualnej rezygnacji z konta opuść to miejsce.

Rejestrując się na forum SnM wyrażasz zgodę na zachowanie wszelkich umieszczonych na SnM treści fabularnych nawet po rezygnacji z konta i odejściu z forum zrzekając się praw do nich na rzecz wspólnoty SnM. Treści fabularne są jedynie narzędziem komunikacyjnym na rzecz zabawy.

Rejestrując się na forum akceptujesz fakt, że wszelkie pomysły na zmiany na forum są jedynie sugestiami oraz zgadzasz się na zakaz podejmowania prób wprowadzenia wszelkich zmian na forum do jakich mógłbyś/mogłabyś rościć sobie prawa pozwalające na umieszczenie ich na innym forum bądź zgłoszenie próśb czy żądań ich usunięcia.

Rejestrując się na forum zgadzasz się nie umieszczać żadnych treści mających znamiona twórczości, do których mógłbyś sobie rościć prawa autorskie poza miejscami specjalnie do tego wyznaczonymi w forum Offtopu.

Forum SnM oparte jest między innymi na mandze Naruto i Boruto. Wykorzystane z tych i innych wymienionych w wewnętrznych regulaminach pozycji treści na forum nie są przywłaszczone na rzecz twórczości strony, są jedynie obiektem nad którym podjęta jest "dyskusja" w formie cytatu i przytoczenia. Forum SnM nie wykorzystuje ich w celach zarobkowych czy artystycznych. Naszym celem jest reklamowanie tych pozycji jak i ogółu popkultury i kultury japońskiej.

Rejestrując się na forum SnM wyrażasz również zgodę na zasady gry oraz regulaminy umieszczone w tematach forum administracyjnego.

Administrator pełni rolę zarówno twórcy gry jak i głównego Mistrza Gry. W przypadku niejasności zasad gry to on podejmuje decyzję i określa werdykty. W przypadku poważniejszych problemów może wstrzymać rozgrywkę części postaci znajdujących się w objętych problemem wątkach do czasu rozwiązania problemu poprzez edycję lub dodanie zasad gry.

Zasady gry na forum nie są prawem, oznacza to że wszelkie zmiany zasad mogą działać wstecz. Zmiany w mechanice gry wpłyną więc na postacie także w zakresie elementów rozgrywki zaadaptowanych na rzecz tych postaci przed wprowadzeniem zmian.

Administracja zobowiązuje się informować o zmianach w tym regulaminie jak również w regulaminach wewnętrznych forum. Dotyczy to zmian po oficjalnym otwarciu forum. Użytkownicy zarejestrowani przed oficjalną premierą wyrażają zgodę na samodzielne zapoznanie z regulaminami forum przed przystąpieniem do rozgrywki już po oficjalnym otwarciu.

Jeśli nie wyrażasz zgody na jakikolwiek fragment tego regulaminu opuść to miejsce, naciskając przycisk „Nie akceptuję”.