Brama

Obrazek
Iwagakure no Sato jest ukrytą wioska Kraju Ziemi. Znana z wyśmienitych użytkowników Dotonu jak i klanów o wyjątkowych zdolnościach Kekkei Genkai. Jest jedną z pięciu głównych sił militarnych świata shinobi. Władana jest przez Tsuchikage.
Obrazek
Obrazek

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Brama

Postprzez Lokacja » 11 kwi 2015, o 18:54

Tak jak cała wioska wydaje się być skałą, podobnie i brama. Tutejsza wioska jest dosyć nieprzystępna, obcym trudno tu się poruszać. Podobnie jest z wejściem do wioski - jest to jedno z niewielu miejsc okalających wioskę shinobi, przez którą można się bezpiecznie i szybko do niej dostać nie narażając się na wspinaczki górskie niewygodne także dla shinobi. Miejsce to jest jak w każdej innej wiosce chronione przez strażników uważnie notujących kto wchodzi oraz kto wychodzi, oraz sprawdzających tożsamość osób spoza Iwy.
Administrator

Re: Brama

Postprzez Dōhito Isao » 7 maja 2015, o 19:31

A więc chciałem wyruszyć do Konohagakure no Sato by poszukać kogoś kto chciałby kupić ten miecz który znalazłem w wykopaliskach. Mam trochę drogi do przebycia ale polecę sobie na stworku będzie szybciej. Odszedłem trochę od wioski i wtedy ulepiłem mój twór. Ciekawe kogo spotkam w tamtej wiosce, mam nadzieje na jakieś ciekawe osoby. Nie mam żadnych znajomych a to błąd ponieważ informacje to rzecz kluczowa. No i oczywiście można by uzyskać od nich pomoc i się wymieniać w razie czego by stać się silniejszym. Mój jastrząb jest bardzo szybki w około godzinkę się wyrobię a za ten czas odpocznę.
Taka [鷹] (Hawk)
Opis: Gliniany jastrząb. Jest to bardzo szybki środek transportu, dzięki któremu podróże skracane są o 2/3. Dodatkowo, twór może unieść na swoim grzbiecie max. 80 kg. Siła wybuchu jest średnia.
Koszt gliny: 60g
Obrazek
Spoiler:

Ranga: Brak
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Uchiha Kenjiro » 20 maja 2015, o 14:51

Podróż Kenjiro minęła bez większych przeszkód. Nie przypominał sobie aby kiedyś odwiedzał Iwe. Musiał przyznać, że skalisty krajobraz całkowicie różnił się od tego w Sunie gdzie było pełno piasku czy Ame gdzie wieżowce prawie sięgały tych deszczowych chmur. Musiał jednak pozostać bardziej skoncentrowany, ponieważ był poza swoim sojuszem i choć znał Tsuchikage nie gwarantowało to w ogóle jakiegoś bezpieczeństwa. W bramie dopełnił formalności i podał za cel wizytę z ich Kage i że jeśli sobie życzą może być w wiosce z eskortą, nie będzie robił problemów. Spotkanie było czysto biznesowe, więc i tak niedługo opuści tą wioskę. Sam czy też z towarzyszami udał się pod wskazany kierunek.

z/t
URLOP

Info: Kenjiro i Jerraru opuścili wioskę w nieznanych nikomu okolicznościach.

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: ANBU

Postprzez Uchiha Kenjiro » 26 maja 2015, o 22:28

Młody Uchiha nie chciał nadużywać gościnności więc odłożył zwiedzanie Wioski Skały na inny raz. Z gabinetu Tsuchikage od razu ruszył w stronę bramy. Nie śpieszyło mu się, więc po drodze zrobił przystanę i zakupił jakiś prowiant na drogę powrotną i trochę wody. Strażnicy podobnie jak przy wejściu bacznie obserwowali mieszkańca Konohy, lecz ten nie robił nic nadzwyczajnego. Odmeldował się jak przystało na grzecznego podróżnika i zabrał swoje dokumenty ruszając na szlak. W gruncie rzeczy mógł być w Konoha w ułamku sekund, lecz wolała na razie nie korzystać ze swoich oczu. W każdym razie dopóki nie upewni się, że nikt go nie śledzi.

URLOP

Info: Kenjiro i Jerraru opuścili wioskę w nieznanych nikomu okolicznościach.

Postprzez Dōhito Orinosuke » 25 cze 2015, o 23:44

Po załatwieniu wszelkich formalności w gabinecie Orinosuke mógł wyruszyć w podróż razem ze swoją osobistą ochroną (o ile była taka możliwość). Aby to uczynić należało udać się do wschodniej bramy. Tsuchikage nie zamierzał wzbudzić zbytniego zainteresowania swoją osobą, więc wybierał mniej uczęszczane trasy, nawet kosztem wydłużenia drogi. Z jednej strony chciał już znać szczegóły tego zajścia, lecz z drugiej nie śpieszył się szczególnie. Mimo że co chwila do jego głowy wpadały przeróżne myśli, nie zamierzał nad nimi dumać podczas podróży. W dzisiejszych czasach udając się do obcego sojuszu należy zachować pełne skupienie. Nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć, a może ten zwój miał sprowokować całą tą wyprawę? Rozważanie nad tym zagadnieniem rozproszyłoby Orinosuke, więc nawet nie zaczynał. Przy bramie nie było problemu z wylegitymowaniem się, a będąc poza wioską stworzył dla siebie i ochroniarzy (o ile są) ptaki, którymi zamierzał skrócić podróż (błagam, jak ma być ochrona to nie cała armia, bo nie wyrobię z gliną :D). Następnie udał się prosto do Kiri.

Spoiler:

z/t - viewtopic.php?p=44994#p44994

Specjalna Ranga: Jinchūriki

Postprzez Gashi Koneko » 3 gru 2015, o 20:26

Długa podróż. Jestem zmęczona tak samo jak Miu i Shu. Mijałyśmy różne miejsca, ale każde z nich było przeciętne. Znalazłyśmy surowe, zimne i tajemnicze miejsce. To jakaś wioska! Niespotykany widok. Skały, surowe warunki.

-"Chodźmy ją zwiedzić!" - krzyknęłam, a Miu odpowiedziała miaucząc

Niepewni tego co nas czeka weszliśmy do środka. Jaki jest nasz cel podróży? Ciekawość. Chęć poznania. Wioska nie wydaje się być specjalnie zaludniona, ale mogę wstąpić chociaż na chwilę, zobaczyć jak to jest gdzieś indziej.

z/t
Obrazek

Ranga: Genin

Postprzez Ryūdōin Hishimaru » 8 gru 2015, o 08:07

Z początku można było dostrzec jedynie zarys jego sylwetki. Stopniowo zaczęły się pojawiać różne szczegóły. Gdy nieco się zbliżył, można było zobaczyć jego jasne włosy i ciekawy strój. Wraz z upływem czasu coraz bardziej zbliżał się do bramy wioski, a w jego wyglądzie można było zauważyć coraz więcej szczegółów. Jasna karnacja, oczy - to wszystko potencjalny obserwator mógłby już zarejestrować, gdy Hishimaru zatrzymał się kilka metrów od bramy. Nie było jednak sposobu dostrzec myśli, które wędrowały wtedy po jego głowie.
Ta wioska wyglądała dość interesująco. Mogło być w niej coś ciekawego. Z drugiej strony mogła nie różnić się w zasadzie niczym od zwykłej wioski. Jaka będzie? Hishi znał tylko jeden sposób, by się przekonać. Po chwili ruszył w stronę centrum.

[z/t]
Inne postaci: Aburame Manabu
Przywołanie: link

Samozwańczy Rzecznik Praw Gracza
URLOP 9.10.2017 - 13.10.2017

Ranga: Chūnin

Postprzez Dōhito Orinosuke » 13 gru 2015, o 14:50

Razem ze swoją obstawą Orinosuke ruszył w kierunku bramy, aby opuścić wioskę. Jako Tsuchikage miał ten przywilej, że mógł się nie spodziewać problemów ze strażnikami. Jego obecnym celem było udanie się jak najkrótszą drogą do Konohy, aby spotkać się tam z pozostałymi Kage i omówić bieżącą sytuacje na świecie. Można uznać to za duże szczęście, że udało im się przetrwać, lecz skoro osiągnęli to jako jedyni to może uda im się osiągnąć również coś więcej? Tym razem Orinosuke nie zamierzał lepić swoich glinianych ptaszków, gdyż uznał to za zbyteczne. Już nadrobili tą różnicę, gdyż wyruszyli od razu tego samego dnia co dostali pismo. Teraz pozostało uniknąć wszelkich problemów przez najbliższe trzy dni i dotrzeć w spokoju na miejsce.

z/t

Postprzez Ryūdōin Hishimaru » 30 gru 2015, o 19:09

Trzeba przyznać, Hishi był zawiedziony. Liczył na walkę z tym shinobi z Wioski Mgły, ale cóż - nie wypaliło. Jak można tak haniebnie zwiać z pojedynku?

- To niesprawiedliwe! - wrzasnął Hishi w bliżej nieokreślonym miejscu w Iwie. Frustracja osiągnęła w nim poziom krytyczny. Stracił szansę, by zaprezentować przed kimkolwiek swoją siłę. Znaczy się niby mógł wyzwać kogoś innego na pojedynek, ale to było banalnie proste rozwiązanie. A Hishimaru nie lubił wybierać najprostszych dróg. 'Zamiast tego urosnę w siłę i kiedyś tu wrócę, po czym odszukam tego tchórza!' - powtarzał sobie w myślach - 'Pokażę mu potęgę Taijutsu!'. Nie była to jednak pora na tego rodzaju zobowiązania. Musiał zbierać się i wracać do Konohy. W przeciwnym wypadku ktoś mógłby uznać, że młodzieniec uciekł.

[z/t]
Inne postaci: Aburame Manabu
Przywołanie: link

Samozwańczy Rzecznik Praw Gracza
URLOP 9.10.2017 - 13.10.2017

Postprzez Hideo » 11 sty 2016, o 17:21

Iwagakure nie przyjęło Hideo z fajerwerkami. Nie było chleba i soli, nie było tancerzy ludowych, nie było niczego poza bramą, która bardzo przypominała twarz Hideo - surowa, kamienna, twarda i grubo ciosana. Długo ex-Amejczyk nie szukał, a napotkał kolejny twardy i nieprzejednany wizerunek - strażnika bramy. Nie chciał nic kombinować, mógł ich na milion sposobów obejść, ale jaki miałoby to sens. Lepiej było się wylegitymować swoim przedwojennym niemal paszportem z Ame. Skoro przygarnęli ich klan, to chyba nie powinno być problemu z uaktualnieniem dokumentów? Taką nadzieję żywił Hideo kiedy czterysta siedemdziesiąta ósma pieczątka lądowała na karteluszku, który sprawiał że żył i chodził po świecie legalnie.

z/t - sklep

Postprzez Rindou Arashi » 2 lut 2016, o 03:30

Po tym jak zostawiłem list w pokoju wszystko było przygotowane. Mam ze sobą sporo kasy oraz trochę żarcia w różnych zwojach, żyłem trochę na pustyni więc tam nie zginę. Także można wracać tak skąd przybyłem. Wychodząc z domu spojrzałem tylko jeszcze raz za siebie, na miejsce, gdzie zostawiam wszystkich ludzi, którzy są dla mnie coś warci.
Na bramie strażnicy nie robili żadnych problemów, gdyż jestem już TJ, mogę opuszczać wioskę, przecież mogę ruszać na jakąś misję. Skinąłem tylko im na znam przyjaźni po czym poprawiłem swój długi, ciemnozielony płaszcz podróżny i naciągnąłem kaptur. Skierowałem się na trakt prowadzący na pustynie. Po jakichś 100 metrach jeszcze raz się obróciłem, sprawdzając czy nikt mnie przypadkiem nie goni. Ponieważ nikogo tam nie było, mogłem spokojnie ruszyć w drogę.

[z/t]

Specjalna Ranga: Hai Jōnin

Postprzez Yogan Shingo » 20 mar 2016, o 17:15

Shin zarzucił plecak na ramię i przekroczył próg bramy wioski. Chwile wcześniej poinformował strażników gdzie idzie i w jakim celu, a dokładniej to do Otogakure no Sato, a po to aby wygrać egzamin na chuunina.

Shin poprawił jeszcze plecak i kaburę, a także dla pewności dotknął rękojeści wakizashi. Jeszcze raz spojrzał za siebie i lekko się uśmiechnął. To był jego pierwszy krok ku zostaniu liderem klanu i osiągnięciu pewnej władzy w wiosce. Jednak najpierw czeka go egzamin, który tak czy inaczej może okazać się pewnym wyzwaniem. W końcu ruszył wolnym krokiem przed siebie, kierując się do Wioski Dźwięku. Dzięki swojej wiedzy o geografii świata nie powinien mieć problemu z dojściem do samego kraju, a potem najwyżej będzie pytał ludzi o drogę, albo szedł za innymi geninami.

[z/t]

Postprzez Hokori Eri » 21 mar 2016, o 00:33

No i nastał ten dzień, Eri od rana szykowała się do podróży zabierając wszystko co najważniejsze ze sobą. Miała ograniczone miejsce, więc nie mogła zabrać ze sobą wszystkich ulubionych ubrań, więc wzięła tylko te ulubione. Dodatkowo spakowała kosmetyczkę i to co się może przydać podczas CE.
W południe stała w bramie wyjściowej gotowa do wyruszenia na przygodę. Nie wiedziała co ją czeka w wiosce dźwięku, kogo tam spotka, jak będzie wyglądał egzamin, no ale była pewnego, nie może zawieść nikogo. Rodzina, wioska, wszyscy na nią liczyli, musi pokazać, że po porażce ostatniego egzaminu Iwa dalej ma silnych Shinobi. Wraz z dokumentami do złożenia w Oto, Eri otrzymała mapę, więc doskonale wiedziała jak trafić do Oto, tak więc.. Komu w drogę, temu wrotki ...
[z/t]

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Suzuko Murai » 21 mar 2016, o 18:52

Murai spoglądał na świat za bramą pełen nadziei i obaw. Czuł jak jego serce bije szybciej niż zwykle, a w gardle coś na kształt papierowej kulki. Oh, jak bardzo czekał na ten dzień, a teraz nie mógł zrobić kroku. Byli razem z nim jego rodzice. Ojciec nie mógł przestać powtarzać, jaki dumny jest z syna, mama natomiast co chwilę całowała go w jeden z dwóch policzków i tuliła do siebie nie mogąc się nadziwić, kiedy jej syn tak szybko dorósł. Jednak to co odwlekane, nie mogło być odwlekanym bez końca. Murai musiał ruszać, lub nie zdąży dotrzeć na egzamin.

Ostatnie pożegnania zostały wymienione, ostatnie całusy w policzki i życzenia szczęścia. Ojciec podał Suzuko jeszcze mapę, tak by mógł dotrzeć bez problemów do miejsca swojego celu. Murai obrócił się na pięcie, odetchnął głęboko i zrobił pierwszy krok za bramę wioski. Poczuł jak coś spada z głośnym hukiem z jego serca. Musiał się śpieszyć, droga do Otogakure jest długa, a czasu coraz mniej

.
[z/t]

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Dōhito Orinosuke » 4 kwi 2016, o 15:59

Gliniane jastrzębie okazały się strzałem w dziesiątkę, gdyż dzięki nim udało się dotrzeć znacznie wcześniej niż stałoby się to, gdyby wybrali drogę lądową. W pierwszej kolejności Orinosuke wraz z młodym chłopakiem skierowali się do wioski, aby ocenić szybko sytuacje - czy zdążyli przed wyruszeniem Jouninów z gór. Tsuchikage zdawał sobie sprawę, że Rinuri może podjąć w każdej chwili kolejną nieprzewidywalną decyzję. Było to o tyle niebezpieczne, że w razie niepowodzenia, a prawdopodobieństwo tego było wysokie, dojdzie do chaosu w wiosce zakończonego śmiercią wielu ludzi, w tym cywili. Poza tym, dopóki Shogun żył, dopóty wygranie otwartej wojny z jego armią wydawało się niemożliwe. Orinosuke zdawał sobie sprawę, że przede wszystkim to on trzyma cały ten system w ryzach, więc najpierw należało wykończyć go, a dopiero potem rozprawić się z jego oddziałami. W tym mieli pomóc mu między innymi shinobi obecnie przebywający w górach. Widząc, że w wiosce wszystko gra, Orinosuke postanowił udać się na spotkanie z Rinurim.

Następna strona

Powrót do Iwagakure no Sato