Wioska Kanawa

Jedna z pięciu krain, Kraj Błyskawic. Kaminari no Kuni niezmiennie panuje na północnym wschodzie świata shinobi. W dużej mierze przestrzeń jest tu górzysta. Wykorzystuje to Kumogakure no Sato, ukryta wioska tego kraju. Zbudowano ją na szczytach górskich, najwyższe budynki posiadają widok sponad chmur. Tutejsi shinobi przeważnie specjalizują się w technikach Raitonu, Taijutsu i Kenjutsu, wielu też znanych shinobi tej wioski specjalizowało się w Kekkei Genkai skradzionych z innych wiosek.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Wioska Kanawa

Postprzez Maji Eiji » 15 mar 2021, o 08:34

Jej dosyć specyficzna lokalizacja w stosunku do innych wiosek znajdujących się w tym kraju, niejednokrotnie budziło zdziwienie jak i zachwyt, niektórych przechodniów. Niejednokrotnie pełniąca w pewnym sensie atrakcję sporych rozmiaró wioska. Powstała na terenach, całkowicie pozbawionych gór. I znajduje się bowiem w pewnego rodzaju kotlinie, która idealnie broni mieszkańców przed wszelkim wiatrem, dzięki czemu nie muszą się oni zbytnio martwić niepogodną. Wioska, sama w sobie specjalizuje się w swoich wybitnych trunkach, które można zakupić prawię wszędzie.
Misja;Ośmiogracja
Ranga;B
Cel;Wiedza
4/?
Hokori Kensei


Spokój? Osobiście nie znam tego słowa, więc po co komu jakiś spokój. Szczególnie, że pod pewnymi względami życie ninja nie powinno obejmować takiego sformułowania. A nawet jeżeli by się chciało zażyć choć małej ilości spokoju należałoby przedewszystkim zbagatelizować i niewypełniac przyjedzielanych ludzią misji...choć bagatelizowanie misji Anbu, tak jak ta nie było koniecznie najlepszym rozwiązaniem. Jednak nie teraz o tym, bowiem nasz iwijczyk wyruszył w podróż pod postacią Hengę, która wyglądala...no jakoś nie wyglądała. Gdzie podziała się ta ludzka wyobraźnia? Tylko szarzy i nudni. No nic w podróży chłopak zatrzymał sie w jednym motelu w którym wydał 100 Ryo. W cenę całego noclegu wliczone było pożywienie dzięki czemu nie musiał pozbywać się swoich racji żywnościowych. Choć góry bywają zdradliwe, to udało mu się przez nie w miarę bezpiecznie przejść, a jego oczom ukazała się w wioska...i mrowisko ludzi.
Obrazek
Obrazek


Jiton:Portmonetka


Prowadzone Misje

MK:Hoshiyaku Yabushi
 
Posty: 358
Dołączył(a): 14 mar 2020, o 17:28
Ranga: Chūnin

Re: Wioska Kanawa

Postprzez Hokori Kensei » 15 mar 2021, o 10:11

Kensei miał w planach w pierwszej kolejności po prostu nie rzucać się w oczy. Temu zmiana wyglądu na jakiś inny. Jego wyglądał przypominał około trzydziestoletniego mężczyznę z ołówkiem i notatnikiem w dłoni. W sam raz, by zapisać coś, gdy nagle najdzie go wena! Wszystko to jednak było tylko grą aktorską uskutecznianą przez chūnina Ukrytej Skały. W tym wcieleniu był blondynem z zadbanym zarostem tylko pod samym nosem, bez jakiejkolwiek brody. Proste włosy opadały po obu stronach głowy, a błękitne oczy zdawały się posiadać w sobie więcej chęci życia niż młody Hokori ze swoim najlepszym przyjacielem razem wzięci kiedykolwiek. Na jego plecach był typowy plecak podróżny. Sporawych rozmiarów, z butelką z jednej strony, patelnią z drugiej, zawiniątkiem materacu na spodzie i skompresowanym namiotem na górze. Sama aparycja mężczyzny, którego udawał zdawała się raczej sugerować, że to dla niego może być ciężki plecak, jednak dawał radę.

Ostatecznie trafił do pewnej wioski. Ciekawie ulokowanej, nie dało się tego ukryć. Cóż więc pozostało naszemu pisarzowi, niż wejść wgłąb i zacząć się rozglądać i przysłuchiwać ludziom. Co jakiś czas się zatrzymywał, notując co ciekawsze "pomysły" na arcydzieło. Szukał też jakiegoś słupa bądź tablicy ogłoszeń. Może zabawi tutaj dłużej, a tak to chociaż jakiś pierwszy zarys jakichkolwiek informacji i o tym, co się dzieje w mieście. Istniała też szansa, że dostrzeże coś, co go trochę zaciekawi i będzie mógł się na tym oprzeć. Sprawdźmy więc, co ludzie gadają na ulicach! I poszukajmy ewentualnie jakiegoś dodatkowego noclegu.
 
Posty: 954
Dołączył(a): 26 lis 2020, o 14:46
Ranga: Chūnin
Specjalna Ranga: ANBU

Re: Wioska Kanawa

Postprzez Maji Eiji » 20 mar 2021, o 10:41


Misja;Ośmiogracja
Ranga;B
Cel;Wiedza
4/?
Hokori Kensei


OOOOO zostałeś pisarzem! Jak te dzieci szybko dorastają, jeszcze w wioscę kamienia byłeś tylko malutkim shinobi Anbu, z rangą Chunnina, którą dała ci aktualna Gruzokage, by rozwinąć twoje skrzydła, jako nagrodę za niezwyklę ciężką pracę, aż się w oku łezka kroju, jak widzi się jaki postępo pokonałeś. I faktycznie wioska, była ulokowana, w trzeba to przyznać dosyć niezwykłym miejscu, szczególnie patrząc, że otaczały nas wszelkiej maści pasma górskie, choć nie tak szybko. Bo nawet nie byłeś blisko wejścia, a to za sprawą wielkich kolejech, których po przeliczeniu było, aż osiem. Jeden, na każde wejście. I tak mogłeś stanąc w jednej kolejce, czekając na dalszy rozwój wypadków. Nikt nic nie mówił, wszyscy zachowywali się niezwyklę cicho, aż w końcu przyszła kolej na ciebie. -Tożsamość i powód przybycia-
Obrazek
Obrazek


Jiton:Portmonetka


Prowadzone Misje

MK:Hoshiyaku Yabushi
 
Posty: 358
Dołączył(a): 14 mar 2020, o 17:28
Ranga: Chūnin

Re: Wioska Kanawa

Postprzez Hokori Kensei » 20 mar 2021, o 11:19

Najwyraźniej jednak dostęp do wioski nie był tak prosty, jakby się mogło zdawać. Ale to nie znaczyło, że planował się w jakikolwiek sposób poddawać. Teraz miał zadanie do wykonania... i rolę do odegrania. Gdy w końcu znalazł się więc przy samym wejściu przyłożył prawą dłoń do klatki piersiowej w iście teatralnym geście "oto ja".
-Funakoshi Gichin-desu. Do usług. - powiedział skinąwszy głową na znak szacunku. I kontynuował -Pseudonim artystyczny - "Shōtō". Podróżuję i piszę poezję. Szukam weny! - tak było, nie zmyślam! -Teraz, po długiej wędrówce szukam po prostu schronienia i miejsca by na chwilkę zatrzymać się, napisać o cudach tego miejsca i udać się dalej. - czy był trochę oderwany od rzeczywistości? Oczywiście. Jednak taka była rola. Przecież zwykłemu cywilowi chyba nie odmówią dostępu do zwykłego noclegu, prawda?
 
Posty: 954
Dołączył(a): 26 lis 2020, o 14:46
Ranga: Chūnin
Specjalna Ranga: ANBU

Re: Wioska Kanawa

Postprzez Maji Eiji » 22 mar 2021, o 09:24


Misja;Ośmiogracja
Ranga;B
Cel;Wiedza
8/?
Hokori Kensei


Nasz piękny i ambitny nowy...zgubiłem się już trochę w tych wszystkich...ogólnie przymiotnikach, szczególnie, że...nie jestem zbyt dobry w składaniu zdań, potrójnie złożonych. Nie mówcie innym opowiadaczom historii, potrafią być bardzo wredni, jak ktoś nie składa poprawnie zdań. I takim właśnie wzrokiem w kierunku artysty, który postanowił przestawić mu się w dosyć nietypowy sposób.-Ahh ci artyści-Mruknął tylko kiwając na boki głową, po czym zaczął się rozglądać, myśląc gdzie umieścić tego jegomościa.-Przez napływ migrantów, nie mamy zbyt dużo miejsca..w środku będziesz musiał sobie poradzić sam. Ostatnio mamy strasznie dużo na głowię, przez te falę. Dziwne, że wszystkie osiem wiosek, nagle zostały sprzątnięte z powierzchni ziemi.-Westchnął wypisując naszemu Shoto, coś w stylu przepustki.-Wchodzisz czy zamierzasz tak stać?-
[/quote]
Obrazek
Obrazek


Jiton:Portmonetka


Prowadzone Misje

MK:Hoshiyaku Yabushi
 
Posty: 358
Dołączył(a): 14 mar 2020, o 17:28
Ranga: Chūnin

Re: Wioska Kanawa

Postprzez Hokori Kensei » 22 mar 2021, o 09:31

Nasz poeta stał w miejscu, oczekując aż cały proces zostanie zakończony. Po wypisaniu przepustki skłonił się nisko i powiedział:
-Zaiste dziękuję, mnie już tu nie ma. Wszystko jest dobrze, życzę powodzenia! - po tych słowach oczywiście udał się wewnątrz osady. Widać, że artysta. Jedenastozgłowcem mu odpowiedział. I chyba nawet rymem! Pierwszą informację już miał. Osiem wiosek zniszczonych. Zdecydowanie, było to coś, co skalą przekraczało wydarzenia w Kraju Traw. No, ale nie przejmując się tym wszystkim, Kensei pod swoją przybraną postacią planował kontynuować swój pierwotny plan. Szukać jakiejś tablicy z ogłoszeniami, może słupu, na którym takowe też mogą się znaleźć, chciał zobaczyć co ciekawego dzieje się w tej osadzie. Poza tym, skoro są tutaj migranci z aż ośmiu wiosek liczył, że chociaż uda mu się podsłuchać jak ludzie narzekają na swój żywot przy kieliszku sake. Dlatego szedłby poszukując ogłoszeń oraz przysłuchując się o czym dyskutuje ta osada. Oczywiście... nie natrętnie.
 
Posty: 954
Dołączył(a): 26 lis 2020, o 14:46
Ranga: Chūnin
Specjalna Ranga: ANBU

Re: Wioska Kanawa

Postprzez Maji Eiji » 22 mar 2021, o 09:46


Misja;Ośmiogracja
Ranga;B
Cel;Wiedza
12/?
Hokori Kensei


Z pewnością dystkutowanie o natręstwie niektórych osób w pewnych kręgach, byłoby zachowaniem nie do przyjęcia i nie do przełknięcia, jednak nie o tym dnia dzisiejszego. Trzeba było bowiem uważnie przyglądać się wszystkim możlwiością, jakie stosowne były do zaistniałej sytuacji. Chłopak wszedł, przez bramę trzymając w rękach przepustkę, która pomóc mu miała z wszelkiego rodzajami natrętów, którzy oskarżali go by o nielegalną imigrację, przez mur. A wizyta na komisarcie, nie była narazię mile widziana. Kiedy tak się przecziskał, mógł usłyszeć, jak ludzie narzekają na jego sposób chodzenia. Jednak nie tylko to musiało mu wlecieć do jego małżowiny usznej. Powtarzały się słowa typu ,,fioletowa bestia" ,,rogaty demon" ,,piekielny leviathan". Było to z pewnością dziwnę, jednak kiedy tylko dotarł do tablicy, mógł zobaczyć całą masę ogłoszeń związaniem..z poszukiwaniem domu. Oj tak...działo się.
Obrazek
Obrazek


Jiton:Portmonetka


Prowadzone Misje

MK:Hoshiyaku Yabushi
 
Posty: 358
Dołączył(a): 14 mar 2020, o 17:28
Ranga: Chūnin

Re: Wioska Kanawa

Postprzez Hokori Kensei » 22 mar 2021, o 09:54

Przysłuchiwanie się rozmowom, na pewno dało część informacji. Brakowało jednak pełnego obrazu całej sytuacji, ale nie planował się śpieszyć. Wyciągnął papierosa i zapalił go czytając ogłoszenia. Wszyscy szukają domu. Jeśli faktycznie aż osiem osad zostało zniszczonych, cała sytuacja nie była zbyt ciekawa. Westchnął i jeszcze raz pobieżnie rzucił wzrokiem. Może coś ominął za pierwszym razem. Jeśli jednak nic by nie było, zacząłby rozglądać się za tawerną bądź jakąś karczmą, gdzie mógłby ogarnąć sobie nocleg. No i ewentualnie coś do picia. I zapytać karczmarza o to, że "a ruch spory" i oczekiwać odpowiedzi w stylu "a spory, dziękować". Oczywiście, jego poszukiwania nadal nie oznaczały, że przestałby się przysłuchiwać dysputom i narzekaniom imigrantów. Może akurat ktoś powie o czymś ciekawym, co go zainteresuje? W końcu hej! Był pisarzem. Utwór ku pamięci poległych zawsze się przyda.
 
Posty: 954
Dołączył(a): 26 lis 2020, o 14:46
Ranga: Chūnin
Specjalna Ranga: ANBU

Re: Wioska Kanawa

Postprzez Maji Eiji » 22 mar 2021, o 10:10


Misja;Ośmiogracja
Ranga;B
Cel;Wiedza
14/?
Hokori KenseiO tak to u mnie na misji powstanie oda do poległych. Ha wygram na podsumowaniu całorocznym, taką pedardą, zpewnością warto dzisiaj zużywać mój anielksi, no pseudo anielksi głos, który zaczął poszukiwać nowych człowieków. Nowych człowieków. Nasz poeto-odo-pisarz przyglądał się tej całej i faktycznie, większośc wyglądała na robione na szybko i chyba użyto dosyc sporej ilości atrametu, pozatym wiele, ludzi których mijał było nim całkowicię ubłoconcyh. Cóż, z pewnością wyglądało to dosyć niecodziennie, po czym no cóż gadali praktycznie o tym samym, a wejscie do karczmy...było dosyć prostę...bowiem była pełna...ale nie w zamówieniach. A w noclegach, co mógł zauwarzyć, po praktycznie pustym dolę, ale masie głosów dobiegających z góry. -Pan na nocleg?-
Obrazek
Obrazek


Jiton:Portmonetka


Prowadzone Misje

MK:Hoshiyaku Yabushi
 
Posty: 358
Dołączył(a): 14 mar 2020, o 17:28
Ranga: Chūnin

Re: Wioska Kanawa

Postprzez Hokori Kensei » 22 mar 2021, o 10:19

Shinobi w przebraniu wkroczył do karczmy, ale faktycznym szokiem było to, że w części bardziej "rozrywkowej" praktycznie nikogo nie było. Głosy z góry zaś sugerowały, że pokoje były zajęte.
-Byłoby dobrze. - stwierdził z uśmiechem i podszedł do karczmarza, który zapewne zadał to pytanie. -Funakoshin Gichin, miło poznać. - przedstawił się wystawiając doń rękę. -Strasznie dużo przyjezdnych. - zauważył beztrosko, zdając się kompletnie nie zdawać sprawy, z tego dlaczego są tu takie tłumy. Po prawdzie, jeśli faktycznie był tylko wędrownym poetą-ukośnik-pisarzem, i nie przysłuchiwał się temu wszystkiemu, to miał prawo tego nie wiedzieć. W końcu, tutaj są po prostu tłumy! Coś ciekawego na pewno musiało się tu dziać.
 
Posty: 954
Dołączył(a): 26 lis 2020, o 14:46
Ranga: Chūnin
Specjalna Ranga: ANBU

Re: Wioska Kanawa

Postprzez Maji Eiji » 22 mar 2021, o 11:43

Maji Eiji napisał(a):
Misja;Ośmiogracja
Ranga;B
Cel;Wiedza
16/?
Hokori KenseiMężczyzna uśmiechnął się do młodzieńca, który przyszedł w jego skromnę progi, jednak po uszłyszeniu odpowiedzi lekko zmarkotniał. Można było powiedzieć, że jednak oczekiwał troszeczkę innej odpowiedzi. Mimo wszystko jednak był zadowolony, że ten drugi interes się kręci, choć szczerze wolałby, żeby oba interesy miały się tak samo dobrze. Jednak ci migranci nie mieli ani kszty, dobrego wychowania by poprosić o chociaż obiad, czy szklankę trunku. Bezbożnicy.-Niestety od natłoku tych ,,Turystów" wszystkie pokoje mam pełne.... a dodatkowo zapchali tym atramentem rury w łaziencę, przez co musze teraz czekać na wizytę hydraulika, który to wszystko naprawi. Naprawdę straż myślała na początku, że atakują nas błotniste bestie. A to jedna prosy lud. I gdzie moje maniery Ginku Jishku-właściciel.- Powiedział odwzajemniając gest dłonny.-Mogę zaoferować za to coś do jedzenia?-
Obrazek
Obrazek


Jiton:Portmonetka


Prowadzone Misje

MK:Hoshiyaku Yabushi
 
Posty: 358
Dołączył(a): 14 mar 2020, o 17:28
Ranga: Chūnin

Re: Wioska Kanawa

Postprzez Hokori Kensei » 22 mar 2021, o 11:55

Jeśli przy szynkwasie znajdowało się siedzisko, nasz bohater przy nim by usiadł uważnie słuchając właściciela. Jedna rzecz lekko go zaciekawiła, aż "przypadkowo" mu się wymskło:
-Atramentem? - no nie rozumiał. Mimo wszystko jednak uśmiechał się nadal sympatycznie. -Z chęcią coś zjem. - potwierdził właścicielowi, bo w sumie czemu nie. Grunt to dobre pierwsze wrażenie, prawda? -Po tak długiej wędrówce trzeba, prawda? - zagadywał dalej, jakby nie chcąc wypaś ze swojej pisarskiej roli. -Weny szukałem, pisarzem jestem. - wyjaśnił na spokojnie. -Górzyste tereny Kaminari no Kuni naprawdę zapierają dech w piersiach. - przyznał tęsknie, niemalże w iście romantycznym stylu. -Jakiś festiwal się szykuje? - zapytał niby kompletnie nieświadomy tragedii, jaka miała miejsce w Kraju Błyskawic. Wciąż też oczekiwał na przedstawienie mu menu. A może będzie coś naprawdę godnego polecenia i zjedzenia? Kto wie, kto wie...
 
Posty: 954
Dołączył(a): 26 lis 2020, o 14:46
Ranga: Chūnin
Specjalna Ranga: ANBU

Re: Wioska Kanawa

Postprzez Maji Eiji » 23 mar 2021, o 08:43


Misja;Ośmiogracja
Ranga;B
Cel;Wiedza
18/?
Hokori KenseiChciałbym wiedzieć co chciałem. Tak ktoś takiego kiedyś powiedział, kiedy lenił się pod swoim ulubionym stołem. Tak naprawdę nie mam pojęcia kto takie coś wymyślił. I czy wogóle ktoś pomyślał o tym. Mniejsza o to, nie przejmujmy się powiedzeniami. Jesteśmy w karczmie, prawda? No więc właściciel karczmy, pokiwał głową na przypadkowe pytanie jego gościa.
-Mówią, zę nadszedł wraz z zniszczeniem, okropna maź.-Westchnął spoglądając w kierunku, gdzie najpewniej znajdowały się pokoje, po czym pokiwał głową. Po czym zastanowił się chwilę.-Może chciałbyś zjeść Okonomiyaki?- Zapytał będąc nie dokońca pewny, co takiego by chciał. Zazwyczaj mógł poznawać ludzi po ich wyglądzie. Jednak to był wyjatkowy przypadek. Na następne słowa, pokiwał przecząco.-Ci ludzie chcieliby, żeby był to tylko i wyłącznie festiwal. Z tego co rozumiem, to ich wioski zostały doszczętnie zniszczone pozostawiając tylko dym i szlam, którym zapychają moją kanalizacje. Światkowie twierdzą, że był to jakiś rozwścieczony Yo-kai. Tylko wydawało mi się, że stanowią one zwykłą legendę.
Obrazek
Obrazek


Jiton:Portmonetka


Prowadzone Misje

MK:Hoshiyaku Yabushi
 
Posty: 358
Dołączył(a): 14 mar 2020, o 17:28
Ranga: Chūnin

Re: Wioska Kanawa

Postprzez Hokori Kensei » 23 mar 2021, o 11:07

Nasz przybrany blondyn uważnie wysłuchał wypowiedzi Jishku i skinął głową. Przyjął do informacji. Więc owa ogoniasta bestia razem ze zniszczeniem przyniosła atrament? Co to, kalmar? Patrzac po tym, że Pięcioogonasty to delfinokoń to czy tutaj też będzie jakaś mieszanka gatunkowa? Na przykład kalmaroślimak? To i to mięczak, tak jak tam i tam był to ssak. Tego nie wiedział. Wiedział natomiast, że twarz Gichina na słowa o tragedii powinna przyjąć wpierw wyraz szoku, a potem smutku. W końcu o tym nie wiedział I walnął gafę.
-T-to straszne... - powiedział z lekkim zająknięciem. Nie spodziewał się tego. Przynajmniej Shoto się tego nie spodziewał. Nawet zapomniał potwierdzić jedzenie. -Okonomiyaki... brzmi spoko. - przyznał po chwili niezbyt pocieszony faktem takiej zmiany tematu. Westchnął -Szukałem weny na epos, znalazłem tragedię... - zauważył udawany pisarz.
 
Posty: 954
Dołączył(a): 26 lis 2020, o 14:46
Ranga: Chūnin
Specjalna Ranga: ANBU

Re: Wioska Kanawa

Postprzez Vampiro » 27 mar 2021, o 10:52

Misja;Ośmiogracja
Ranga;B
Cel;Wiedza
20/?
Hokori Kensei


Mężczyzna popatrzył na niego z lekkim grymasem na twarzy, przytakując. Co jak co, ale wizja Yo-kai robiącego pogrom w osadach nie napawa optymizmem oraz radością. Na szczęście dyskutujących, Ginku postanowił odegnać nieprzyjemny temat, zmieniając swój wyraz twarzy oraz depresyjny ton głosu. Po co cały czas gadać o tym samym, skoro atmosfera szczególnie nie sprzyjała takim gadkom? Wolał poznać obcokrajowca z innej strony niż płaczu nad ludzkim losem. Było okropne, lecz nic na razie nie mogli z tym zrobić. - Ale dość gadania o tym…. Powiedz jak piszesz? Co konkretnego? Oczekuję, że masz coś fajnego w zanadrzu. - zaznaczył już z uśmiechem na twarzy, gdzie za parę minut po wizycie w kuchni przyniósł mu upragnione dwa okonomiyaki. Teraz to miał dopiero ucztę! - Drugi na koszt firmy, częstuj się. Ale oczekuję, że zamiast nowej tragedii przedstawisz mi piękną poezję o Kanawa. - gospodarz wpatrywał się w domniemanego artystę z zaciekawieniem, jakoby wyszukiwał w jego spojrzeniu czegoś interesującego. Czegoś, co pozwoli mu odgadnąć jego zamiary. Czy miał taką moc? Wątpliwe, lecz podobno pewni ludzie mieli talent do wyłapywania pewnych zmian w zachowaniu osób trzecich.
Wszelkie pytania kierować na PW lub discorda - Vampiro#7869
 
Posty: 754
Dołączył(a): 19 cze 2014, o 17:14
Ranga: Brak

Następna strona

Powrót do Kaminari no Kuni - Kraj Błyskawic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników