Sklep

Centrum ukrytej wioski. Tu znajdują się bary, place, miejsca spotkań ludzi. Miejsce to tętni życiem przez całą dobę.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Sklep

Postprzez Lokacja » 1 kwi 2015, o 23:55

W tym miejscu można kupić przedmioty lub odebrać przedmioty fundowane przez wioskę. Należy tu wykonać post fabularny opisujący zakupy.

Sprzedaż przedmiotów odbywa się za 3/4 ich wartości!

Choć sklepik wydaje się być nieduży, jest on podstawowym punktem zaopatrzenia shinobi. Tutaj mogą kupić praktycznie wszystko. Stojąca za kontuarem staruszka zapraszającym gestem wskazuje pułki, gdzie shinobi mogą obsłużyć się sami. Bardziej zaawansowane i delikatne wyposażenie sprzedawca trzyma jednak za sobą, aby nikt nie uszkodził drogocennego towaru. Ten przemiły sprzedawca na zapleczu ma wiele skarbów, jednak przeważnie są to przedmioty wcześniej zamówione przez poszczególnych klientów. Sama staruszka już wzrokiem zapewnia, że nikt, ale to nikt nie opuści lokalu bez płacenia, a jej porażająca aura przeraża każdego klienta!
Administrator

Re: Sklep

Postprzez Takawa Soh » 4 kwi 2015, o 16:31

No i dotarłem do celu. Stojąca za ladą staruszka powitała mnie lekkim ukłonem, odpowiedziałem więc jej tym samym. Szybko poinformowałem ją o celu mojej wizyty w jej sklepie. Kazała pokazać towar. Szybko wszystko odpieczetowałem, odmówiła przyjęcia tylko dwóch rodzajów przedmiotów i poinformowała mnie, że sprzedam je najprędzej w kraju Niebios. W takim więc razie podałem jej resztę przedmiotów, a ona zaczęła spokojnie je przecierać i wykładać na półkach. Po jakimś czasie wszystko wyliczyła i wyceniła. Nie kłóciłem się o kwotę, to i tak czysty zysk dla mnie. Odebrałem pieniądze i ponownie już ruszyłem do bram wioski..pora na kolejną podróż. Podróż do miejsca, w którym nigdy nie byłem.

Na drzwiach sklepu zostawiłem pieczęć Hiraishin.

Sprzedano:
Spoiler:

+ 37 860 ryo.

Z/t.
Takawa Soh

Postprzez Yuki » 16 lip 2015, o 19:49

Wpadłem do sklepu ze świeżą, błyszczącą opaską Amegakure no Sato, złapałem za koszyk i zacząłem wrzucać do niego wszystko co już dawno miałem zaplanowane na kartce.
-Oby mi starczyło i tak że ojciec dał mi taką kupę forsy za zdanie tego egzaminu.
Lista była długa więc i zakupy trochę mi się zeszły, na liście trochę tego miałem od razu z obliczeniami ile mi to wyjdzie;
    Krótkofalówka-250
    Lokalizator-750
    Pigułka zwiększająca krew-500
    Pigułka żywnościowa-500
    Tebukuro-50
    Wybuchowe notki x 10 = 500
    Świetlne notki x 10= 500
    Bomby dymne x 5 = 150
    Bomby chilli x 3 = 450
Podszedłem do kasy i wyłożyłem należność, po czym spakowałem sprzęt i wyszedłem.

z/t
Yuki

Postprzez Mizoki » 18 lip 2015, o 15:37

Mizoki jak tylko wrócił do wioski udał się w pierwszej kolejności do sklepu, gdzie jak sądził znajdzie coś ciekawego i wartego zachodu. W końcu wypadałoby posiadać jakąś pożądana broń, która przyda się na misji. Najlepiej do tego nadawała się katana, ale czy zwykła katana może być aż tak efektywna, tego chłopak nie wiedział. Nie mniej jednak wszedł on do sklepu, którego właścicielką była dziwna staruszka, wydzielająca przerażającą aurę. Czyżby była to materializacja chciwości? Być może, lecz Mizoki nie zwracał na to zbyt wielkiej uwagi, w końcu przyszedł tu na zakupy. Od razu jak tylko zaczął przyglądać prezentowane przedmioty i natychmiast dostrzegł mieczyk, który od razu wiedział, że mu się przyda. Była to katana, ale nie taka zwykła, wykonana w specjalny sposób. Mizoki grzecznie zapłacił za przedmiot i wyszedł ze sklepu ucieszony z nowego nabytku.

Zakup:
Spoiler:

-2000 Ryo

z/t
Mizoki

Postprzez Kamijin Keren » 26 sie 2015, o 20:51

Keren przyszedł do sklepu po drobne zakupy, które przydadzą mu się w przygodach. Zakup był dość nietypowy, bowiem tylko rzeczy, które potrzebne mu były w technikach klanowych, a więc ktoś, kto ich nie znał, mógłby być dość zdziwiony widząc genina kupującego masę papieru. No bo właśnie, młody Kamijin nie potrzebował do walki nic więcej, jak tylko tego bardzo wrażliwego materiału. Po odebraniu zamówienia szybko go zapakował i wyszedł - nie żeby się specjalnie spieszył, ale po co marnować czas, skoro można go poświęcić na cokolwiek innego? Na przykład na taszczenie jego dwóch i pół tysiąca kartek papieru.

2500x Kartka papieru 250 Ryo
10x Notka wybuchowa 500 Ryo
1x Torba medyczna 100 Ryo
Razem 850

Ranga: Chūnin

Postprzez Koko » 7 wrz 2015, o 16:43

Koko wyłonił się z ziemi przed drzwiami sklepu, dzierżąc w dłoni swój portfelik przypominający świnkę. Powoli wszedł do sklepu kłaniając się sprzedawcy po czym zniknął gdzieś między regałami. Słychać było tylko grzechotanie i szczęk różnego rodzaju broni, po podłodze walały się rozwinięte zwoje, które humanoid próbował zmierzyć ale zawsze się zgubił gdzieś przy połowie. W końcu jednak poddał się i zwinąwszy zwoje w kłębuszek odłożył na regał przy okazji wywracając inne rzeczy.
Nieśmiało wychylił głowę nad mebel i widział sprzedawcę, który groźnie patrzy w jego kierunku. Pewnie te wszystkie odgłosy i hałasy doprowadzają go do szału. Dlatego też Koko czym prędzej zebrał potrzebne mu rzeczy i podszedł bez słowa do lady wysypując wszystko co miał w dłoniach. Bez słowa też zapłacił i ulotnił się czym prędzej ze sklepu. Zanim sprzedawca zorientuje się jaki bałagan ma obecnie w sklepie.

1x Kabura - 25 Ryo
8x Kunai - 80 Ryo
3x Notka wybuchowa - 150 Ryo
3x Notka oślepiająca - 150 Ryo
2x Żyłka 25m - 25 Ryo

Razem: 455 Ryo
Ostatnio edytowano 18 paź 2015, o 14:27 przez Koko, łącznie edytowano 1 raz
Koko

Postprzez Rassori Jounaji » 13 wrz 2015, o 17:27

Jou' przeszedł całe miasto w poszukiwaniu sklepu który by go zainteresował. Z ostatnich misji zebrał trochę monet więc postanowił je dobrze wykorzystać. Uprzednio myślał dosyć długo nad przedmiotami które będą mu przydatne a zarazem będzie w stanie się nimi posługiwać - bowiem nie był w tym wszystkim zbyt wprawny; Gdy wreszcie znalazł odpowiednie miejsce - wszedł ostrożnie się rozglądając i skinął głową na powitanie starszej ekspedientce. Przyjrzał się wszystkiemu po kolei. Był bardzo ciekawy do czego służy połowa z tych rzeczy ale nie okazał ich po sobie. Wybrał odpowiedni towar a starsza pani pomogła mu w sprecyzowaniu swej listy. Wkrótce, gdy miał wszystko czego potrzebował, zapłacił należytą kwotę i ruszył w kierunku domostwa z pudłem pełnym swych nowych gratów.

2x Fiolka = 20Ryo
2x Strzykawka = 10Ryo
1x Ōgama = 300Ryo
5x Wyrzutnia zatrutych Senbon = 500Ryo
50x Senbon = 50Ryo
4m łańcuch = 20Ryo
2x Wybuchowa notka = 100Ryo
2x Świetlna notka = 100Ryo
Suma = 1100Ryo
Rassori Jounaji

Postprzez Kouseki Hiroki » 7 lis 2015, o 01:43

Hiroki wchodząc do sklepu, momentalnie poszedł do lady, z uśmiechem na twarzy rozejrzał się, chwytając za kilka Kunai, położył je na ladzie. Następnie skierował się do dużego kosza, który był wypełniony różnego rodzaju bronią miotaną. Złapał garść shurikenów, kładąc przed sprzedawczynią. Kolejnym miejscem gdzie się udał, był regał wypełniony różnego rodzaju notkami - złapał za parę notek wybuchowych, oraz kilka notek oślepiających. Do tego zabrał również dwa granaty dymne. Zabrał również Kinchaku oraz kilka zwojów. Po drodze zgarnął również kilka niezbędnych przedmiotów o których zapomniał wcześniej, jak np. Metalowa linka. Zapłacił, spakował, wrócił do swojej towarzyszki.

Kinchaku x 1 = 50 Ryo
Średni Zwój x 2 = 100 Ryo
Shuriken x 25 = 25 Ryo
Kunai x 5 = 50 Ryo
Stalowa linka 1m x 200 = 200 Ryo
Wybuchowa notka x 5 = 250 Ryo
Notka oślepiająca x 5 = 250 Ryo
Granat dymny x 2 = 100 Ryo
Bandaż 1m x 50 = 50 Ryo
-------------------------------
Suma=1075 Ryo
Z niektórymi jednostkami, po prostu lepiej nie wchodzić w dyskusje. Niepozdrawiam.

Multikonto

Ranga: Nukenin

Postprzez Juuzou » 30 lis 2015, o 09:35

Juuzou zjawił się w sklepie ponowny raz. Pierwsza wizyta miała miejsce dnia poprzedniego kiedy to szukał czegoś specjalnego. To właśnie o tym miejscu otrzymał informacje jako o źródle wszystkiego tego czego każdy "tułacz" aktualnych czasów by potrzebował. Podszedł on do sprzedawcy po czym skinął głową w geście przywitania. Ten najwyraźniej bez problemu rozpoznał chłopaka i wyciągnął zamówienie, które zostało skompletowane i do tego poprosił aby chłopak wyłożył Hitsugi na blat a on zajmie się pojemnikiem przez kilka minut. Ciemnoskóry chłopak cierpliwie poczekał i już po 15 minutach odebrał swoją niewielką "trumne" jednak z pewnym nowym elementem.

Ulepszona Hitsugi: 800Ryo
5x wybochowa notka: 250Ryo
5x średni zwój: 250Ryo
20m bandaży: 20Ryo

Suma: 1320Ryo
Juuzou

Postprzez Kusabana Jiyuu » 1 gru 2015, o 07:17

[PreSKIP]Czas akcji przed postem w bramie [Rok 59]

Kilka dni przed opuszczeniem wioski, Jiyuu pojawił się w pobliskim sklepie z nadzieją, iż będzie mógł kupić tutaj najpotrzebniejsze mu rzeczy podczas długiej wędrówki do Kraju Wodospadów. Ku zaskoczeniu chłopaka, sprzedawczyni, którą kojarzył z widzenia od dawien dawna, nie opuściła wioski wraz z tchórzliwym Rokage, a pozostała w osadzie, dalej pełniąc funkcję najważniejszego sprzedawcy w AmeGakure no Sato. Metraż sklepiku, w którym pracuje nie jest zbyt duży, lecz arsenał wszelakiej maści przedmiotów, które są tutaj przechowywane, jest niewątpliwie największy w całym Kraju Deszczu. Dwudziestotrzyletni nukenin wszedł do sklepu wczesną porą, przywitał się serdecznie z prowadzącą sklep sprzedawczynią, po czym od razu przeszedł do składania zamówienia, wiedząc doskonale czego potrzebuje.
Poproszę jedną torbę na biodro, 50 metrów zwiniętej stalowej żyłki, 2 wybuchowe notki, 50 małych makibishi, 2 bombki dymne, bombkę chili, 3 kunai'e oraz mały zwój. Jeśli można, to prosiłbym o spakowanie wszystkiego poza kunai'ami do kinkachu. Dziękuje! - powiedział chłopak do sprzedawczyni, oczekując na jak najszybsze zrealizowania zamówienia. Po około 5 minutach, młody Kusabana miał już cały, a w dodatku spakowany, sprzęt w torbie. Pozostałe 3 kunai'e schował do drugiej kabury, wręczył właścicielce pieniądze, a następnie uśmiechając się, opuścił lokal.

Spoiler:
Ostatnio edytowano 11 gru 2015, o 00:36 przez Kusabana Jiyuu, łącznie edytowano 1 raz

Ranga: Jiyūjin

Postprzez Happi » 10 gru 2015, o 22:21

Kajia nie odwiedzał tego miejsca zdawać się mogło od wieków. Ostatni raz wykonywał tutaj zakupy dwa lata temu, zanim wyruszył do Sunagakure a następnie do Konohy. Po dwóch latach powrócił do wioski którą kiedyś nazywał domem. Zdawał sobie jednak sprawę z tego że mimo iż wioska nie jest już wioską shinobi dalej jest poszukiwany. Poczynił więc niezbędne kroki w celu ukrycia swojej tożsamości nieco wcześniej składając zamówienie u sędziwego sprzedawcy. Zaskakujące było to jak szybko sklep dostosował się do nowej sytuacji i ciągle prosperował w tak niepewnych czasach.

Przybył do sklepu przemieszczając się bocznymi uliczkami, nie zwracając niczyjej uwagi. Odebrał od sprzedawcy małe zawiniątko wręczając mu umówioną wcześniej kwotę. Gdzieś w pobliżu sklepu w ciemnej uliczce przystanął na chwilę przyglądając się pakunkowi. Odwinął go powoli nakładając maskę na twarz. Kajiya Happi przestał tego dnia istnieć, ustępując miejsca Inazumie.

Spoiler:

Cena: 240ryło
Spoiler:

Postprzez Kouseki Hiroki » 16 gru 2015, o 00:47

Wszedł do sklepu rozglądając się po półkach. Był w szoku, że pomimo tego, co wydarzyło się w Ame ten dalej istniał i dobrze prosperował. Podchodząc do jednej z wielkich półek zgarnął dwa Fūma Shurikeny, które złożone położył na ladzie. Następnie chodząc powoli wewnątrz sklepu złapał za papierową kartkę, pakując do nich po trzy pigułki każdego typu. Następnie złapał za słomiany kapelusz z frędzlami na końcu, kładąc go na ladzie. Po drodze zgarnął również jedną Horusutā.
- To wszystko. Dziękuję. - Rzekł, kładąc Ryou na ladzie przed mężczyzną, kolejno złapał za ekwipunek który zakupił ulatniając się gdzieś w wiosce - zapewne udając się w kierunku swojego zacisza gdzieś w lesie. Chciał spędzić tam kilka dni.

Mugiwara - 50
Horusutā - 25
Fūma Shuriken - 500
Pigułka żywnościowa - 1500
Pigułka zwiększająca krew - 1500
Suma = 3575

[z/t] -> Pole treningowe Hirokiego
Z niektórymi jednostkami, po prostu lepiej nie wchodzić w dyskusje. Niepozdrawiam.

Multikonto

Postprzez Shinzō Shoken » 24 gru 2015, o 01:12

W końcu i ona musiała zagościć w progach sklepu z wyposażeniem Shinobi. Przez ostatnie dwa lata, nie robiła absolutnie niczego, w celu polepszenia swoich umiejętności. Teraz, kiedy w końcu zdobyła wymaganą kwotę do zakupu najbardziej niezbędnego sprzętu, nie miała już żadnej wymówki, aby nie zawitać do tego niezbyt wielkiego, ale dobrze wyposażonego miejsca.
Rozejrzała się. Mimo zniszczeń spowodowanych przez armie Shoguna, budynek nijak się zmienił. Te same półki, miejsca. No i tak dobrze znana dziewczynie, niska siwowłosa staruszka o surowym spojrzeniu, której wprost nie mogło zabraknąć. Całość wyglądała naprawdę imponująco i tylko nieliczni by to kwestionowali.
Czarnowłosa stanęła w miejscu. Od czego powinna zacząć? Możliwości było mnóstwo, a ona sama nie wiedziała, co chciałaby konkretnego robić w jej "karierze" wojownika. Podeszła do półki, oglądając przeróżne bronie. Kunai’e, miecze, topory... tego było mnóstwo. Niestety, o większości rzeczy mogła jedynie pomarzyć. Niektóre charakteryzowały się zbyt dużą trudnością, na inne z kolei nie pozwalał budżet. Wybór nie należał do najprostszych.
W końcu stanęła przy kasie, podając sprzedawczyni wybrane przez nią przedmioty. Zapłaciła potrzebną sumę, po czym wyszła z budynku, znajdując się na świeżym powietrzu. Miała nadzieje, że pokrycie kosztu zakupu szybko jej się zwróci.

Spoiler:

Suma - 580Ryō
Obrazek

Postprzez Yuki Mayuri » 4 lut 2016, o 21:37

Mayuri nie lubił opuszczać swojej samotni. Towarzystwo ludzi niezbyt mu odpowiadało. Nie chciał go. Bał się tego, co może się stać. Ludzie są przecież tacy nieprzewidywalni. Nigdy nie można być pewnym intencji drugiego człowieka, nie można mu ufać. Rozumiał jednak, że rzeczy, które były mu niezbędne, mógł otrzymać jedynie od innych ludzi. Nie był w stanie stworzyć ich sam. Stąd konieczne stało się opuszczenie samotni i zawitanie do tego oto miejsca. Mimo upadku Amegakure, sklep nadal prosperował. Mayuri rozumiał, że tam, gdzie jest popyt, zaraz pojawia się i podaż. Dopóki będą klienci, dopóty ten niewielki sklepik będzie sobie tutaj stał, nieniepokojony przez nikogo, wykorzystywany przez wszystkich, jako że był jedynym sklepem w okolicy. Podszedł powoli do lady, rozglądając się na boki.
- Mayuri poprosi dwie bombki chili, cztery bombki dymne, dwie świetlne notki, dwie wybuchowe notki, dziesięć bombek lodowych, dwie pigułki żywnościowe, pigułkę zwiększającą krew i sto metrów bandaża.
Kiedy otrzymał swoje zamówienie, wyszedł bez pożegnania.

Spoiler:
Obrazek

Ranga: Jiyūjin
Specjalna Ranga: Jinchūriki

Postprzez Rindou Arashi » 31 lip 2016, o 15:55

No cóż, z powodu nieobecności w rodzinnej wiosce, Arashi musiał zaopatrywać się u jakichś szemranych handlarzy z miasta nukeninów. W sumie, zrobił to tylko z powodu bycia przejazdem. Normalnie nie zamieniłby najlepszych jakościowo materiałów od podwykonawców marionetkarzy... Niestety... będzie musiał wykonać więcej roboty sam, ale tak to czasami bywa. Tak więc w drodze Do Sunagakure no Sato zaszedł do sklepu zrobił malutkie zakupy. W końcu miał intrygujące ciało, z którym należało coś zrobić.
Wszedł do środka i podszedł do lady, po czym zaczął wymieniać czego potrzebuje. Było tego trochę, więc handlarz mógł się delikatnie zdziwić. Po tym wszystkim zebrał wszystkie zakupy, zapieczętował w zwoju po czym wyszedł kontynuować swoją podróż do domu...

Zakupy : Materiały + amunicja do Sunōfurēku = 2800 Ryo

z/t

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Hai Jōnin

Następna strona

Powrót do Centrum