Świat XX lat później.

W dziale tym można składać tematy proponujące zmiany w grze SnM. Propozycje dotyczące pojedynczych technik, przedmiotów oraz obrazków, czy też błędów ortograficznych itp zgłaszane są w subforach.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Propozycji

Świat XX lat później.

Postprzez Mistrz » 10 lut 2019, o 01:33

Okej, jak wiemy światy fantasy często tkwią w czasowym miejscu. Tolkienowski świat nie zmieniał się przez tysiące lat. A jak powinien wyglądać świat naruto?
Najpierw był Naruto. Potem Boruto. Pokolenie Boruto dobiło starości i jesteśmy tutaj my z forum. Po postaciach budujących nam świat.
Mija więc trochę tych lat od czasów znanych z początków mangi. Ta zaś przypominała XX wiek. Niewiele tu sugesti co z znanego nam świata się tu przedostało. Znali radia, telewizję, widać jeden pistolet, Silniki znają, mają motorówki. Z czasem więćej w boruto.

Jaką wizję świata naruto mielibyście rozważając wizję naszego forum? Nie chodzi ot o jak przyszłość shinobi mogłaby wyglądać - napisz opowiadanie. Chodzi o realia w jakich moglibyśmy się znaleźć z grą. Czyli przesadne szaleństwo tu może być odrzucające. Wiecie. Jakoś to może pójść do przodu ale jak rozpędzimy się i trafimy z tym jak w jakiś bladerunnerowy cyberpunk z ninjami to utraci to nasz leśny klimat ninjów. Chodzi o znalezienie złotego środka, który ubogaci zabawę ale nie zmieni jej w coś całkiem innego.
I'm the hero snm didnt deserves, but the one it needs right now/
Ja jestem regulaminem!
Administrator

Ranga: Uczeń
Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Kugutsu Butai
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Re: Świat XX lat później.

Postprzez Lily » 10 lut 2019, o 02:13

Idea niby zrozumiała i niby jakiś krok do przodu ale stanowczy przeciw z mojej strony xD. Powód? Najwięcej tego g..... będzie musiało zahaczyć o WT i kuźnię. Nie żebym odmawiał roboty ale jest to ogromny potencjał na niesamowite raki. Boruto przestałem dawno oglądać i czytać ale wciąż pamiętam zło w postaci:

1. Sztuczna ręka Naruto którą mógł sobie wyciągać i wkładać niczym proteza z mechanizmem wchłaniania technik coś na kształt klanu Yami xD czy nawet Rinnegana.
2. Ao który stał się cyborgiem i miał mechaniczne części ciała i tam nawet jakiś reaktor który strzelał dzięki temu jutsu xD..
3. Boruto który jako Genin biegał sobie z mieczem chakry bo zwyczajnie dywizja naukowa sobie takie robiła i udostępniła a jak pamiętamy jedyny taki artefakt należał do Tobiramy w całym uniwersum i był to jednocześnie filer :P.
4. Rakowa rękawica Boruto która mogła przyjmować naboje w postaci zwojów gdzie ludzie pieczętowali swoje jutsu co pozwalało Geninowi czy nawet zwykłemu cywilowi praktycznie walić technikami do poziomu S bez zużycia własnych zasobów chakry xD.
5. Katasuke miał jeszcze jakiś dziwny armor ale nie pamiętam co robił xd.

Mi tam telewizory, komputery, aparatury medyczne, krótkofalówki, kasety VHS xD itp. nigdy nie przeszkadzały bo to nam zaprezentowano już w pierwszej serii. Sci fiction i cyberpunk'owi mówię ostre nie.. bo i tak mamy opcje przeszczepów i niech ludzie to wpierw wykorzystają do końca.

Oczywiście chociaż w jakiś minimalny i KONTROLOWANY sposób można lekko jakiś projekt zorganizować ale i tak tylko dla osób z atutem Wynalazca Broni Ninja + zgody w prośbach i akceptacje w dziale WT-kuźni z ograniczeniami. Bo średnio mi się widzi by co drugi bob genin biegał z laserową ręką bo komuś zachciało się zrobić masową produkcję xd.
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily (Yamanaka Inoza/Yami Saiko zawsze pomoże.

Ranga: Brak
Specjalna Ranga: Generał

Postprzez Shouta » 10 lut 2019, o 02:25

Here we gooooo!

Moim zdaniem, powinno to wyglądać jak nasz aktualny świat, objęty magią i zrozumieniem, wręcz przyzwyczajeniem do tego iż ludzie plują ogniem z nosa.
Niesie to za sobą takie konsekwencje, że pewne rzeczy, typu militaria po prostu będą bazować na chakrze a nie na kuli pistoletu, którą taki madara mógłby złapać powieką oka.

Gorzej z rzeczami typu łączność, jak rozwiązać w takim wypadku fakt internetu, telefonów, głupio by było pisać w necie o tym że sie pisze w necie, no i jak by mialo to wygladac, ogolnie... znaczy powiem tak, jezeli bedzie na to jakis system, to super, moge tak grać i ścigać się samochodem z raikage na raiton no yoroi, byle by gra była dobra :D

Szczerze, nawet fajnie by wyglądali tacy marionetkarze, dobrze jest to pokazane w anime karakuri no circus :D Co oznacza, że inne klany też by pasowały bez problemu.

Postprzez Mistrz » 10 lut 2019, o 02:39

Primo nie będzie WT i Kuźni. Duo to nie jest kwestia czy tylko jak. Realia świata są nam znane pytanie jak powinny wyglądać :p
Nie myślcie o klanach WJ mechanice. Tylko o tym jak codzienność by wyglądała. Jesteśmy w nietypowych warunkach. Naruto już od początku oferowało nietypowe realia. A tu czas mija. Nawet nasz świat przestaje być wygodnym wyznacznikiem.

Przypomina mi się tu Fullmetal Alchemist. Kiedy fantasy kojarzyło się głównie z rycerzami i magami tu dostajemy historię osadzoną w drugiej dekadzie XX wieku. z jednej strony zamiana stalowej ręki w miecz z drugiej ten dupek w swoim kapeluszu i białej marynarce.
Obrazek
Chodzi o to jak świat ma wyglądać po latach.

Co do kwestii technicznych, czego nie uda się zbalansować to wiedzie, małe bum gdzieś w historii i dane technologiczne nieodwracalnie stracono :p
I'm the hero snm didnt deserves, but the one it needs right now/
Ja jestem regulaminem!
Administrator

Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Kugutsu Butai

Postprzez Yami Saiko » 10 lut 2019, o 03:49

Ah jak to chodzi o klimat fabularny a nic mechanicznego to luz. W takim razie mi to jest obojętne xD.
Obrazek
ObrazekMeitonObrazek
Spoiler:

Ranga: Nukenin

Postprzez Nara Rin » 10 lut 2019, o 03:54

Ja to widzę tak: ukryte wioski i inne główne miasta ważniejszych krajów się rozwijają i są na mniej więcej naszym poziomie, chociaż w niektórych aspektach nadal są na poziomie feudalnej japoni. Potem mniej ważne miasta i mniej ważne kraje są na poziomie tego co mamy w mandze/anime. Na końcu najbiedniejsze państwa/miasta/wioski są nadal na poziomie feudalnej japonii. W naruto nie ma samochodów i innych pojazdów silnikowych więc postęp wolniej dociera do innych miejsc, w dodatku ukryte wioski raczej nie dzielą się swoją technologią z innymi, więc to też spowalnia postęp.
Obrazek
Głos RinRin's ThemeFight ThemePlan Succesfull Theme

Poprowadzę misje rangi D-A, chętnych proszę o kontakt na gg :)

Aktualnie prowadzone misje:

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Nahuymitahata » 10 lut 2019, o 11:50

I wtedy wchodzę ja, cały na biało.

Ogólnie to dla mnie to świetny pomysł do nieco uwstecznienia czasów. Fabularnie za kanon można uznać tylko serię Naruto. Boruto wywalić do kosza. Boruto i pociągi, konohę jako metropolię i promy kosmiczne (które jakby się pojawiły, nie zdziwiłbym się).
Mamy te 2 pokolenia na wymarcie bohaterów znanych z serii. Przez ten czas stać się mogło absolutnie wszystko.Więc IMO najlepiej byłoby uwstecznić nawet lekko technologię względem końca. Broń po prostu jako shurikeny, kunaie itd. Co do świata poza wioskami, tam może być nieco bardziej rozwinięte. Może coś jak te wideopołączenia z końcówki serii.
Dzban-kun

Powrót do Propozycje