Wizja Zmian Cz2

W dziale tym można składać tematy proponujące zmiany w grze SnM. Propozycje dotyczące pojedynczych technik, przedmiotów oraz obrazków, czy też błędów ortograficznych itp zgłaszane są w subforach.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Propozycji

Re: Wizja Zmian Cz2

Postprzez Cheshire » 18 maja 2020, o 02:10

Drobna aktualizacja, więcej pomysłów na profesję i premie dla nich, jak widać daleko temu do końca proponuję połączyć pewne inspiracje z naruto.

Regulamin profesji:
  1. Zdobywanie profesji:
    1. Profesję można wybrać po spełnieniu wszystkich warunków, użytkownik nie posiada jednak jej premii na tym etapie, jedynie dostęp do rozwoju poprzez profesję.
    2. Rozpoczęcie pracy w profesji wymaga dowolnego wątku fabularnego. Nie musi być to misja, np wystarczy mianowanie na Kage, odpisanie w odpowiednim wątku etc.
    3. Postać dla celów fabulartnych może posiadać na raz dwie profesje, jednak rozwój naliczany jest tylko jednorazowo.
    4. Użytkownik może zmieniać dowolnie profesje dla celów fabularnych, jednak nie może zmienić profesji jeśli posiada w niej aktywną Premię.
    5. Zmiana premii wymaga rezygnacji z wszystkiego co postać uzyskuje z obecnej premii. Nie można jej zmienić, jeśli postać posiada z premii jakieś sloty, które są zajęte.
  2. Premie:
    1. Odblokowanie premii, zarówno pierwszej lub zastępczej wymaga wykonania lub powtórzenia warunków osiągnięcia "Oddany Profesji".
    2. Postać może krozystać tylko z jednej premii.
    3. By zmienić premię gracz musi umożliwić rezygnację z aktualnej premii.
  3. Oddany Profesji:
      Cecha: Osiągnięcie
      Rodzaj: Wielokrotne
      Opis: Postać poważnie traktuje swoją pracę wiążąc z nią swoją przyszłość.
      Warunek: Odbycie zaawansowanego wątku fabularnego (poziomu co najmniej B) opartego na pracy w swojej profesji.
  4. Rozwój poprzez profesję:
      Do opracowania po ustaleniu potencjalnych limitów etc aby dostosować się do ewentualnych zmian w rozwoju.
      Oparta o czas mijający w grze.
  5. Dostępne profesje

Nazwa: Nauczyciel
      Opis: Nauczyciel w akadamii lub prywatny szkoleniowiec przyszłych geninów.
      Warunki: Ranga Chuunina lub wyższa; aktywna przynależność wioskowa, znajomość wszystkich technik E.
      Premia: Dodatkowe sloty technik (5 profesjonalnych i 5 mistrzowskich).

Nazwa: Badacz
      Opis:
      Warunki:
      Premia: Dodatkowe sloty WJ (2 profejsonalne i 1 mistrzowska).

Nazwa: Naukowiec
      Opis:
      Warunki:
      Premia: Możliwość wykonywania nie objętych technikami eksperymentów naukowych o skutkujących powstaniem określonych fabularnie obiektów w rozgrywce. Wymaga nadzoru fabularnego i każdorazowego opisu i akceptacji skutków eksperyumentów.

Nazwa: Kucharz
      Opis:
      Warunki: Brak
      Premia:

Nazwa: Medyk
      Opis:
      Warunki:
      Premia: Umiejętność rozpoznawania i leczenia naturalnych chorób.

Nazwa: Kurier
      Opis:
      Premia: Znajomość alternatywnych tras uniemożliwiająca przewidzenie drogi kuriera przez kogoś, kto nie jest kurierem danej wioski.

Nazwa: Polityk
      Opis:
      Warunki:
      Premia: Dostęp do wioskowych akt.

Nazwa: Kage
      Opis:
      Warunki:

Nazwa: Dowódca
      Opis:
      Warunki:
      Premia: Premia ta zostanie dopracowana gdy będzie pewność co do zmian w systemie NPC w odniesieniu do dawnych uwag co do NPCów.

Nazwa: Żołnierz
      Opis:
      Warunki:
      Premia: Pomijanie statusów negatywnych kondycji po podróży.

Nazwa: Żołnierz Specjalny
      Opis:
      Warunki:
      Premia: Dodatkowy slot wspomagania.

Nazwa: Strażnik
      Opis:
      Warunki:
      Premia: Dostęp do personalnych akt shinobi.

Nazwa: Szpieg
      Opis:
      Warunki:
      Premia: Może korzystać z dowolnej innej premii związanej z przyjętą tożsamością i udawaną profesją, opierając się na profesji szpiega. Dla potrzeb fabularnych profesja szpiega może być ujawniona retroaktywnie.

Nazwa: Agent
      Opis:
      Warunki:
      Premia: Dostęp do siatki agentów ułatwiających ewakuację lub ukrycie się.

Nazwa: ANBU
      Opis:
      Warunki:

6. Propozycje profesji:
    1. Gracze mogą proponować nowe profejse.
    2. Profesje muszą pozostać Lore-Friendly.
    3. Premie profesji nie mogą dawać bezpośredniego wpływu na walkę pomiędzy graczami.
Administrator

Ranga: Brak

Postprzez Yōgan Hyakuzawa » 18 maja 2020, o 02:31

Nie wiem czy robienie profesji typu Kage ma sens. Jak Strażnik, jakiś tam ziomek specjalny jest spoko tak sam Kage nie ma sensu bo Kage jest po prostu dowódcą wioski i Każdy Kage ma ten tytuł nawet jak nie jest obecnie panującym.
BANK
PZ

Spoiler:

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Kage

Postprzez Cheshire » 18 maja 2020, o 03:12

Dzięki, racja, technicznie rzecz biorąc wystarczy tu polityk. Nocne myślenie jednak zwróciło mi uwagę na role polityczne etc, nie można premiować czymś, co dla nich jest wymagane.
Administrator

Postprzez Yōgan Hyakuzawa » 20 maja 2020, o 02:56

Zająłbym się też jakoś NPC aby to nie wyglądało tak, żę oni sobie są a i tak nic nie robią bo jak wpadnie jakiś gracz w wioskę i będzie wytarczająco silny no to nikt mu nic nie zrobi. Jakoś zrobić aby te NPC żołnierze byli użyteczni.
BANK
PZ

Spoiler:

Postprzez Cheshire » 20 maja 2020, o 15:27

Podsumowanie
Key Panie i Panowie. W związku z zaistniałą sytuacją będę wałkował to co tu proponuję. Są trzy powody, czemu biorę się za ogarnięcie tego w tej formie.
  1. Niska aktywność tutaj. Początkowa aktywność pozwoliła mi na korektę pomysłów popchnęła proces do przodu. Pozwoliło to np zauważyć pewne problemy i się z nich wycofać. W chwili obecnej nie bardzo mam na co czekać jednak. Oczywiście temat zostawię, dodatkowe uwagi zawsze się przydadzą. Nie widzę jednak sensu dalej czekać.
  2. Nie udało się dojść do jakiegoś globalnego porozumienia ale dziś utwierdzono mnie, że to niemożliwe. Nie da się dojść do porozumienia w kwestii mechaniki ze wszystkimi. Nie chcę by gracze brali to za ogólny przytyk, chodzi tu tylko o pewne jednostki. Nie jestem w stanie wytłumaczyć niektórym dlaczego mechanika wymaga określonych rozwiązań jeśli po latach grania łamią i umożliwiają łamanie podstawowych zasad.
  3. Trzeci powód łączy się z drugim. Potrzebujemy wprowadzić zmiany, jakie uniemożliwią łamanie zasad. Musimy zautomatyzować co się da tak, by po prostu nie dało się pewnych rzeczy zrobić nieprawidłowo.

Tak jak wspomniałem, czekam na dalsze odpowiedzi, są pomocne i niejednokrotnie poprawiają kurs w jakim idziemy. Po prostu na chwilę obecną zainteresowanie i tempo sprawiają, że nie ma na co czekać.
Administrator

Postprzez Uchiha Kawauso » 20 maja 2020, o 15:53

Opis:
Warunki:

Wydaje się nieco słabą opcją, ja bym dodała x slotów profesjonalnych i mistrzowskich tylko na Iryo i Zaijutsu.

Nazwa: Inżynier
Opis:
Warunki:
Premia: Pozwala przy zakupieninja tool inventora na rozwój dziedziny wedle predyspozycji. (Jest na tyle chyba rzadką opcją, kosztowną, że jest rzadko wykorzystywana.)

Nazwa: Laborant
Opis:
Warunki:
Premia: Dziedziny zaijutsu mogą być rozwijane wedle predyspozycji.

Nazwa: Pisarz
Opis:
Warunki:
Premia: Sława takiej osoby zarówno negatywna jak i pozytywna przyrasta o jeden punkt więcej niż normalnie.

Opis:
Premia: Znajomość alternatywnych tras uniemożliwiająca przewidzenie drogi kuriera przez kogoś, kto nie jest kurierem danej wioski. Większe szanse na zdobycie wiedzy o unikalnych miejscach?

Trochę nie wiem w jakim kierunku chcesz iść i co mają dawać, jest dużo mało różnorodnych profesji.
Spoiler:

BANK
PZ
Rozszerzenie KP

Kwestionariusz Chimu

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Nara Rin » 20 maja 2020, o 18:28

Nadal twierdze że limity to debilny pomysł, a profesji nie da się zbalansować no ale chociaż spróbujmy zrobić to drugie, może jakaś nie będzie super op (patrzy na nauczyciela), a przynajmniej nie będzie ich tak dużo albo wszystkie będą mega op więc żadna nie będzie

Nieważne co zrobisz nauczyciel wydaje się być najlepszą profesją. Może nie na początku ale pod koniec gry napewno. Poprostu zwiększanie limitu jest op.

Badacz jest zbalansowany. Jest dość dobry ale jego użyteczność jest sytuacyjna.

Naukowiec jest dziwny, prosiłabym jakoś go bardziej rozpisać

Kucharz
może jakieś buffy w jedzeniu?

Medyk imo mocno słaby w takiej wersji. Wersja Kawauso wydaje się dobra ja bym natomiast ją nieco zboostowała i dała że znosi to limity całkowicie dla technik iryo/zai

Kurier, jest mega słaby. Bardziej szła bym tutaj w znajomość terenów, nie wiem może znajdywanie jakiś mniej znanych szlaków, które pozwolą na szybszą i bezpieczniejszą podróż? Może jak proponuje kawauso znajomość unikalnych miejsc?

Polityk/Kage chociaż na to może nie wyglądać to wydaje mi się dość dobry.

Dowódca w zależności od zmian w npc może być silny bądź słaby

Żołnierz wydaje się być dobre

Żołnierz specjalny
I znowu jest to jedna z bardziej op zdolności. Dodatkowy slot wspomagania jest mega boostem

Strażnik
Nie jest takie złe

Szpieg
W zasadzie chyba jedna z bardziej op zdolności. Jak rozumiem pozwala to zmieniać profesje wraz z tożsamością co daje w zasadzie bonusy wszystkich profesji co jest mocno op.

Agent
raczej średnie

ANBU
Czegoś mi tu brakuje nie wiem jednak czego

pomysły kawauso
Inżynier
wydaje mi się bardzo fajne

Laborant
też fajne

pisarz
bardziej bym tutaj dodała możliwość publikacji książki która może dać reputacje dobrą/złą i zarobki, o tym decydowałaby jakoś książki, która byłaby losowana

Specjalna Ranga: Shintaisei

Postprzez Uchiha Kawauso » 20 maja 2020, o 19:06

Kod: Zaznacz cały
[b]Nazwa:[/b]
[b]Opis:[/b]
[b]Warunki:[/b]
[b]Premia:[/b] 

Nazwa: Nauczyciel
Opis: Nauczyciel w akadamii lub prywatny szkoleniowiec przyszłych geninów.
Warunki: Ranga Chuunina lub wyższa; aktywna przynależność wioskowa, znajomość wszystkich technik E.
Premia: Dodatkowe sloty technik (3 profesjonalnych i 2 mistrzowskich).

Nazwa: Badacz
Opis:
Warunki:
Premia: Dodatkowe sloty WJ (3 profejsonalne (z czego jedna tylko może być S) i 2 mistrzowska).

Jak już dawać to po równo. Nauczyciel zbyt dobry według mnie w stosunku do badacza.

Nazwa: Naukowiec
Opis:
Warunki:
Premia: Możliwość wykonywania nie objętych technikami eksperymentów naukowych o skutkujących powstaniem określonych fabularnie obiektów w rozgrywce. Wymaga nadzoru fabularnego i każdorazowego opisu i akceptacji skutków eksperyumentów.

Może możliwość podniesienia jakiejś dziedziny wiedzy o jeden poziom raz na miesiąc?

Nazwa: Kucharz
Opis:
Premia:

W ogóle chyba się nie nadaje na profesję.

Opis:
Warunki:

Dodane we wcześniejszym poście.

Opis:
Premia: Znajomość alternatywnych tras uniemożliwiająca przewidzenie drogi kuriera przez kogoś, kto nie jest kurierem danej wioski.

Dodane we wcześniejszym poście.

Nazwa: Polityk/Kage/Radny
Opis:
Warunki:
Premia: Dostęp do wioskowych akt. <- cecha zupełnie nieparametryczna, jak ktoś zechce to się i włamie do archiwum i je pozyska. Ja bym poszła bardziej w coś jak atut perswazji, jest dość grząskim gruntem, ale co tam, może ludzie by z niego korzystali? Alternatywa wybrania wiedzy 2, 3 spośród klanów z wioski (łącznie 5) + polepszenie wiedzy z zakresu słynni ninja/nukenni/historia krainy o 1 poziom?

Nazwa: Dowódca
Opis:
Warunki:
Premia: Premia ta zostanie dopracowana gdy będzie pewność co do zmian w systemie NPC w odniesieniu do dawnych uwag co do NPCów.

Nazwa: Żołnierz
Opis:
Warunki:
Premia: Pomijanie statusów negatywnych kondycji po podróży. <- chyba jest zbyt ogólną profesją. Każdy w chwili obecnej jest żołnierzem.

Nazwa: Żołnierz Specjalny
Opis:
Warunki:
Premia: Dodatkowy slot wspomagania. <- chyba nie, zbyt op. Dodatkowe sloty na techniki lub WT tylko z predyspozycji postaci 2 mistrzowskie, 2 profesjonalne, które można dowolnie mieszać. Będzie to kompromis między dwoma profesjami postaci i kosztem mniejszej ilości technik można użyć na dwa sposoby.

Nazwa: Strażnik
Opis:
Warunki:
Premia: Dostęp do personalnych akt shinobi. <- Tu by pasowało dać obniżone koszta atutów zmysłów, ale nie chcemy się bawić atutami.

Nazwa: Szpieg
Opis:
Warunki:
Premia: Może korzystać z dowolnej innej premii związanej z przyjętą tożsamością i udawaną profesją, opierając się na profesji szpiega. Dla potrzeb fabularnych profesja szpiega może być ujawniona retroaktywnie.

Nazwa: Agent
Opis:
Warunki:
Premia: Dostęp do siatki agentów ułatwiających ewakuację lub ukrycie się.

Zbyt bliskoznaczne dla mnie dla mnie lepiej jakby dawały znajomości w innych wioskach jeszcze nie mam pomysłu na to jak byłyby one zdobywane, ale sądzę, że na misjach odpowiedniej rangi do rangi pozyskanego znajomego.

Nazwa: ANBU
Opis:
Warunki:
Premia: Dostęp do wioskowych akt. <- ANBU zbyt ogólne. W ANBU możesz mieć szpiega, medyka, pościgowego itp.

Pisarz
bardziej bym tutaj dodała możliwość publikacji książki która może dać reputacje dobrą/złą i zarobki, o tym decydowałaby jakoś książki, która byłaby losowana

Nie chcę dodawać losowości i pieniędzy, a byłoby to najbardziej logiczne ze względu na atut bogata rodzina, jednak mogłoby to funkcjonować jako zarobek ekstra (ewentualnie).

Nazwa: Najemnik
Opis: Przeznaczona dla Jiyūjin, ninja bez wioski, nie będący w konflikcie z prawem wioski macierzystej.
Warunki:
Premia: <- nie wiem jaki profit może 10% większe zarobki, więcej znalezionego osprzętu przy padłych ninja, jednak sama w sobie profesja ciekawa wymagająca dopracowania.

Nazwa: Oinin
Opis: Ninja pościgowy najczęściej działający w ANBU
Warunki:
Premia: Szybkość biegu rozpatrywana jest o pół rangi wyżej tylko i wyłącznie pościgu. Dodatkowo postać otrzymuje dostęp do technik medycznych: Kihon Iryō no Kenmei, Kōdo Iryō no Kenmei, Migoto Iryō no Kenmei (jest to bardziej wiedza medyczna niż sama technika w sobie, jest ona niepełne i nierównoznaczna z wiedzą medyczną, jedynie potrzebna do skutecznej eliminacji celu) bez konieczności otwierania dziedziny, nadal należy na techniki poświęcić sloty.
Spoiler:

BANK
PZ
Rozszerzenie KP

Kwestionariusz Chimu

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Cheshire » 22 maja 2020, o 17:22

Nota zanim zapomne, moje ANBU to to kapitan anbu, ten z dostępem do dokumentacji. medyk im by się przydał ale to po prostu medyk. oinin to byłby koleś nie wpływający an szybkość biegu ale podróży, bufujący party całe poprzez wybieranie optymalnych tras

Obrazek
Administrator

Postprzez Kaguya Memoshi » 22 maja 2020, o 21:14

Dobra, mam propozycję fabularną. Jako, że jestem nowy, co już Rai zdążył zauważyć, postanowiłem nie mieszać się w sprawy techniczne i mechaniczne forum, a zaprezentować pomysł fabularny, który moim zdaniem byłby całkiem spoko. Znajdziecie go w linku poniżej, bo chciałem żeby wszystko było jasne i zrozumiałe. Jeśli znajdą się pytania, bądź wątpliwości to chętnie je rozwieję.
LINK
Obrazek

Obrazek

Ranga: Genin

Postprzez Yōgan Hyakuzawa » 25 maja 2020, o 01:11

Kaguya Memoshi napisał(a):Dobra, mam propozycję fabularną. Jako, że jestem nowy, co już Rai zdążył zauważyć, postanowiłem nie mieszać się w sprawy techniczne i mechaniczne forum, a zaprezentować pomysł fabularny, który moim zdaniem byłby całkiem spoko. Znajdziecie go w linku poniżej, bo chciałem żeby wszystko było jasne i zrozumiałe. Jeśli znajdą się pytania, bądź wątpliwości to chętnie je rozwieję.
LINK

Ja pierdolę, że ci się to chciało pisać. Pomysł fajny.
BANK
PZ

Spoiler:

Poprzednia strona

Powrót do Propozycje