Awanse

W dziale tym można składać tematy proponujące zmiany w grze SnM. Propozycje dotyczące pojedynczych technik, przedmiotów oraz obrazków, czy też błędów ortograficznych itp zgłaszane są w subforach.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Propozycji

Awanse

Postprzez Mistrz » 17 mar 2018, o 17:06

Jako, że mam już dość narzekań ludzi na awanse i jako, że irytują mnie ludzie co ponad pół tygodnia nie odpisują i dziwią się, że świat na nich nie czeka nie będzie więcej egzaminów na chunina. Z tego też powodu wstrzymywane są wszystkie możliwe awanse, także na wyższe rangi, do czasu zaproponowania nowej formuły awansów, która to ma być wymagająca, nie jedynie jako przyklepanie awansu. Czekam na propozycje.
I'm the hero snm didnt deserves, but the one it needs right now/
Ja jestem regulaminem!
Administrator

Ranga: Uczeń
Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Kugutsu Butai
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Re: Awanse

Postprzez Nara Rin » 17 mar 2018, o 17:39

Awanse na wyższe rangi niż chuunin:
Według mnie obecny system jest ok i tu zmieniać nic nie trzeba.
Egzamin na chuunina:
Dla mnie największym problemem tego egzaminu jest to, że gracze występują w parach czy w większych ilościach w jednym temacie. Przez to ociąganie się jednego gracza sprawia, że i drugi musi czekać. Gdyby gracz był w drużynie z npc albo nawet sam to by aż takiego problemu nie było. W regulaminie byłoby napisane tylko ile maksymalnie czasu na takiego slackera się czeka i po tym czasie jego egzamin by się zakańczał brakiem awansu
Obrazek
Głos RinRin's ThemeFight ThemePlan Succesfull Theme

Poprowadzę misje rangi D-A, chętnych proszę o kontakt na gg :)

Aktualnie prowadzone misje:

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Fūka Afuro » 17 mar 2018, o 17:42

Niby spoko, ale to oznaczało by dwa razy więcej pracy dla egzaminatorów.
Afuro najczęściej nosi się w czarnych strojach z czerwonymi dodatkami - uważa, iż takie odcienie najlepiej mu służą. Na swe zwykłe ubranie zakłada Otogakure Bōdanchokki z jednym rękawem(prawym), tak by delikatnie przywodziła na myśl kamizelkę z Kumogakure, na dłoniach natomiast posiada ochronne rękawiczki zwane Tebukuro. Ulubioną częścią garderoby młodzika stanowi jego pełna czerwieni apaszka, którą notorycznie zakrywa, górną część twarzy w stresujących bądź wstydliwych sytuacjach. Opaska Oto znajduje się na lewej nodze, uwiązana nad kolanem.
Obrazek
"You get what everyone else gets... you get a lifetime."

Multi: Kasztan o białych oczkach

Ranga: Chūnin

Postprzez Shotaro » 17 mar 2018, o 17:48

Też uważam, że awanse na wyższe rangi mogą zostać tak jak są, bo chyba na nie nikt się nie skarży.

A odnośnie awansów na chuunina. Moim zdaniem osoby, które mają mniejszą aktywność, są posądzane o mniejszą aktywność (przez wzgląd na ich aktywność przed CE, czy też same mówią, że nie dadzą rady odpisać raz na dzień) mogłyby być traktowane ulgowo i moglibyśmy pozwolić im zdawać sobie ten CE nawet przez pół roku, jeśli potrzebują tyle czasu. Tylko wtedy by musiały być same w temacie i musiałby się znaleźć cierpliwy MG dla nich. A reszta mogłaby by być bez zmian. Czyli mieliby taki sam jak reszta początek, ale po prostu dłużyłoby im się to w czasie. Inni by sobie już zdali i cieszyli nową rangą a oni by dalej sobie zdawali w swoim czasie. Nie każdemu się śpieszy i nie widzę problemu, dlaczego mielibyśmy takich osób nie potraktować trochę ulgowo :P
Spoiler:
Obrazek

Theme Jashinizm

Ranga: Jōnin

Postprzez Fūka Afuro » 17 mar 2018, o 17:51

Co do pomysłu Shotaro - Ja takie leniwe kluchy chętnie przygarnę, swój zrozumie swego, a pewnie i jeszcze inni tacy jak ja się znaleźli.
Afuro najczęściej nosi się w czarnych strojach z czerwonymi dodatkami - uważa, iż takie odcienie najlepiej mu służą. Na swe zwykłe ubranie zakłada Otogakure Bōdanchokki z jednym rękawem(prawym), tak by delikatnie przywodziła na myśl kamizelkę z Kumogakure, na dłoniach natomiast posiada ochronne rękawiczki zwane Tebukuro. Ulubioną częścią garderoby młodzika stanowi jego pełna czerwieni apaszka, którą notorycznie zakrywa, górną część twarzy w stresujących bądź wstydliwych sytuacjach. Opaska Oto znajduje się na lewej nodze, uwiązana nad kolanem.
Obrazek
"You get what everyone else gets... you get a lifetime."

Multi: Kasztan o białych oczkach

Postprzez Yamanaka Inotari » 17 mar 2018, o 17:53

Prowadzenie samemu npc przy takiej dbałości o najmniejsze szczegóły w mechanice raczej... No nie wiem, już i tak jest problem ogarnąć swoje tak by działało, a co dopiero czyjeś. No i kto będzie tworzył kp tym npcom, bo wypadałoby by je mieli w końcu też mają być w jakiś sposób wartościowi. Dodatkowo, część postaci nie jest stworzona w taki sposób by samemu sobie dawać radę, ot stąd npc musi mieć też jakąś wartość większą niż żwir.

Ranga: Genin

Postprzez Inuzuka Mihye » 17 mar 2018, o 18:22

Ja proponuje to poprowadzić w formie niezależnej jakby od fabuły forum. Dajmy na to w lecie przed cały okres pół roku aż do zmiany roku na jesień i zimę, każdy gracz mógłby indywidualnie podejść do egzaminu. Wyglądało by to jak teraz w dziale, pisemna część i tak jest tylko czysto fabularna więc o zdaniu decydowałby drugi etap, gdzie jedna osoba zaliczyła go w marcu, kwietniu inna w innym terminie. Każdy mógłby dostosować do siebie czas egzaminu, bez konieczności czekania na innych, indywidualnie jeśli tylko byłby jeden prowadzący. Nie angażowałoby to też większej liczby prowadzących.
나 말이야
못다 핀 꽃 한 송이야

Obrazek

BANK
PZ
Prowadzę misje z zakresu D-B
Moderuje dział Kart Postaci

Postprzez Shotaro » 17 mar 2018, o 18:28

A kto chciałby mógłby pójść w parze, jeśli ktoś miałby taką ochotę i wszyscy by się zgodzili (gracz 1, gracz 2 i prowadzący). Coś takiego też mogłoby być i też byliby zadowoleni Ci powolni gracze i Ci co lubią chodzić z kimś wszędzie.
Spoiler:
Obrazek

Theme Jashinizm

Ranga: Jōnin

Postprzez Inuzuka Mihye » 17 mar 2018, o 18:33

Zrobiłoby się kilka stałych modeli przeciwników, by tylko ich dodać ilość jakby było to grupowo, jakieś takie wystandaryzowane i możnaby było używać ich z tej puli na inne egzaminy.
나 말이야
못다 핀 꽃 한 송이야

Obrazek

BANK
PZ
Prowadzę misje z zakresu D-B
Moderuje dział Kart Postaci

Postprzez Yamanaka Inotari » 17 mar 2018, o 18:55

Inuzuka Mihye napisał(a):Zrobiłoby się kilka stałych modeli przeciwników, by tylko ich dodać ilość jakby było to grupowo, jakieś takie wystandaryzowane i możnaby było używać ich z tej puli na inne egzaminy.

:wall: :wall:

Pewnie, że można, tylko trzeba by to jeszcze fajnie poprowadzić by ten standard nie jechał tabelką.

Postprzez Hotaru Igni » 17 mar 2018, o 20:17

Sam mam wolniejsze tępo i rozumiem że taki egzamin może się przeciągać, po prostu tak bywa. Według mnie nie ma co spinać. Takie fragmenty surwiwalowo-zagadkowo z współpracą zawsze nieco trwają. Dla mnie żadna nowość.

Jak ograniczyć czas trwania według mnie po prostu nie mieszać za dużo elementów na raz. Więc jeśli robimy surwiwal z jakimiś zagadkami czy tam poszukiwaniem to lepiej nie wkładać do tego grup graczy. W końcu każdy może mieć pomysł jak rozwiązać więc czekamy co wymyśli i to sprawia że czas leci a leci. Też trudniej dostosować poziom trudności do dwóch osób niż do jednej postacie bywają naprawdę różne i użyteczność niektórych w pewnych sytuacjach jest marna co dodatkowo zniechęca.

Też można uprościć formę choć las śmierci jak najbardziej pomysł dobry. Po prostu błąkanie w lesie w grupie już mniej.

Choć to takie ogólnie spostrzeżenia i niezbyt znam tutejsze realia.

Postprzez Yamanaka Inotari » 18 mar 2018, o 00:14

Jeśli byłoby to od początku lepiej prowadzone to może i by było ciekawiej, nawet nie ma możliwości spotkać swoich ziomeczków a to też kaszana.

Postprzez Senju Shiro » 18 mar 2018, o 00:44

Ja nadal jestem za egzaminami "wewnętrznymi", które proponowałem ostatnio. Jest się gotowym? To się przystępuje. Czy ktoś będzie odpisywał, czy nie, to jego sprawa, bo egzaminowany jest on sam przez wioskę. Jego czas, jego temat.
Nie wiem po co robione były dla wszystkich, skoro nikt na nich nie mógł się spotkać. Stanąłby bob przed komisją, zrobił co mu karzą i jest egzamin. Jeśli usunęliśmy rywalizacje i pokaz siły wiosek, co było fabułą - bo nie ma walk między graczami, to po co taki cyrk?

Specjalna Ranga: Jinchūriki

Postprzez Yamanaka Inotari » 18 mar 2018, o 01:57

Senju Shiro napisał(a):Ja nadal jestem za egzaminami "wewnętrznymi", które proponowałem ostatnio. Jest się gotowym? To się przystępuje. Czy ktoś będzie odpisywał, czy nie, to jego sprawa, bo egzaminowany jest on sam przez wioskę. Jego czas, jego temat.
Nie wiem po co robione były dla wszystkich, skoro nikt na nich nie mógł się spotkać. Stanąłby bob przed komisją, zrobił co mu karzą i jest egzamin. Jeśli usunęliśmy rywalizacje i pokaz siły wiosek, co było fabułą - bo nie ma walk między graczami, to po co taki cyrk?

I to jest chyba sendo podsumowujące wszystko.

Postprzez Yuki Mishari » 21 mar 2018, o 00:38

A co powiecie na misje po awans, mi się wydaje to najsensowniejszą formą, skoro ktoś uważa że jest gotowy na awans to niech tego dowiedzie. Wg mnie to ma spory sens fabularny
Make sure you remember - every person and place - has a right to exist.
It’s true for you, too - the entire world as a whole - is your home.

Obrazek

Następna strona

Powrót do Propozycje