Co z kotami? [Ankieta]

Archiwum tematów.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Co z Kotami?

Zostawić jak jest
4
40%
Wywalić jednorazowe nagrody
3
30%
Wywalić kompletnie
3
30%

Liczba głosów : 10

Co z kotami? [Ankieta]

Postprzez Shouta » 11 kwi 2019, o 18:23

Siema ludziska! W gronie administracyjnym przyglądamy się problemowi, który nęka to forum od dawna! Jest nim kot w worku, który pewnego roku przyczepił się do snm, no i siedzi tu razem z nami, pod różnymi postaciami, które nadal nie pasują ;D

Pełnej listy nagród raczej nie wkleję, ale jak ktoś uważnie przepatrzy ostatnie nagrody to zauważy co można zdobyć.

Jaki jest problem? Mamy odmienne zdania, jedni chcą wywalić kota w worku, innym to obojętne, są tacy co chcą go zostawić albo odrzucić tylko jednorazowe fanty(typu unikaty, techniki). Jednak, my to my, a co o tym myślicie Wy, gracze, czyli najważniejsza społeczność na forum?
Jakie jest wasze zdanie na temat kota w worku, czy psuje on rozgrywkę? Czy trzeba go oddać do schroniska, czy może jednak zostawiamy go u nas? ;D

Zapraszam do dyskusji!

Ranga: Nukenin

Re: Co z kotami? [Ankieta]

Postprzez Maji Seitaro » 11 kwi 2019, o 18:29

Jeżeli wywalić koty, to co się stanie z Punktami Zasług, których główną i chyba jedyną funkcją(poza wydaniem na zgody) jest możliwość wymienienia ich na kota?
Obrazek
Adventurer Theme Sad Theme Fight Theme Main Theme

Zawsze pomogę.
Prowadzone misje:
  • [C] Drużyna 13 Konohy - Dostawcy
  • [A] Nara Rin - Cisza po burzy
  • [S] Yami Saiko - Narastające zagrożenie

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Shintaisei
Dodatkowa Ranga: Sennin

Postprzez Shotaro » 11 kwi 2019, o 18:39

Ta ankieta też jest po to, aby każdy mógł powiedzieć pod nią, co widziałby zamiast kotów w worku. Administracja chce poznać opinię graczy, może ktoś ma jakiś pomysł na to.

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Kage

Postprzez Inuzuka Mihye » 11 kwi 2019, o 19:55

Czasami może problemem kota jest to, że gracze zamiast potraktować coś jak przygodę chcą jak najszybciej odbębnić. Z kota ma się gwarant otrzymania techniki czy unikatu, ale niech stanowi przygodę, wyzwanie. Też trzeba by było przemodelować misje zwykłe. Wszystkie kończą się powodzeniem bez draśnięcia. Może trzeba by było trochę podnieść poziom?
나 말이야
못다 핀 꽃 한 송이야

Obrazek

"Trust nature then trust yourself"

BANK
PZ
Prowadzę misje z zakresu D-B
Moderuje dział Kart Postaci

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Nara Rin » 11 kwi 2019, o 20:16

Nie Mihye, z kota ma się rezultat, gdyby się dostawało zgodę to byłoby to powiedziane tak jak jest z atutem przybocznego.

Postprzez Cheshire » 12 kwi 2019, o 01:20

Może inaczej. Problemem jest to, że ludziom nie chce się zazwyczaj ruszyć dupska. Powiedzmy więc tak - jak nie wymyślicie jak poprawić kwestii kotów lub czym je zastąpić to nie będzie kotów i tak :p to może zmotywuje by pomyśleć czym ciekawym można by zastąpić. Moje propozycje są dwie.
Zrobić prosty sklepik, kilka opcji.
To o czym Shouta wspomniał, zostawić tylko to co nie odbiera innym szansy. Obecnie koty są po prostu rakowe. Mniej niż kiedyś ale dalej. Jak ktoś głosuje na tym by zostawić bo liczy np na raitonowy mieczyk w ramach losowania albo inny unikacik to ciekawe jak się ucieszy jeśli jutro poproszę o wynagrodzenie mnie za całokształt od pierwszego dnia jaki spędziłem na frm a potem wykorzystam to wszystko na koty aż trafię na unikat i zaklepie raitonowy mieczyk albo inny unikacik ;) To co, na ile wycenilibyście lata ciężkiej pracy i mimo wszystko prywatnej gry przepełnionej ratowaniem graczy wieloma przygodami etc? ooooj było tego sporo przez te wszystkie lata. A ile rzeczy nikt nie zauważył, patentów za które mógłbym poprosić pezeciki :p może przejrzeć techniki w których wiele zwojów już nie zostało...
Rozumiecie do czego zmierzam?
jedną sprawą jest dostać zgodę na przybocznego, atut mędrca, profesjonalisty, laboratorium co bywało etc, a inną sprawą rzeczy które zdobywając odbieramy szansę na ich zdobycie innym którzy może właśnie się starają coś w fabule dowiedzieć by nakierować postać na odpowiedni trop.

Problem zauważyłem też w z innej strony. Braki w poziomie trudności na forum. Z tego wynika pytanie "co dostaniemy zamiast kotów". Niewiele rzeczy poza tym co jest w kotach Was ciekawi bo niewiele rzeczy wydaje się przydatnych w grze... bo na misjach wiecie, że liczy się odpukanie. Gra, która nie stawia wyzwań przestaje ciekawić to raz ale też sprowadza się do najprostszych zdolności które używa się najłatwiej. Nic dziwnego, po co kombinować skoro łatwiejsza metoda będzie też skuteczna. Dlatego uważam, że powinniśmy w grze stawiać sobie nawzajem realne wyzwania. Czy ktoś z Was grałby w mario gdyby usunąć przepaście, platformy i przeciwników? Tylko trzymać przycisk w prawo i do zamku? Jaki w tym byłby fun? Chodzi o to by narrator postawił graczowi wyzwanie, by gracz udowodnił że jest w stanie poradzić sobie z problemem. By udowodnił, że potrafi znaleźć rozwiązanie. Nikt nie chwali się tym, że przeszedł misję, na której nic się nie działo. Jak chwalę się grą w klanarchii to nie dlatego, że trwała ileś postów, ileś lat etc. Chwaliłem się tym, bo Mistrz Gry zrobił mnie w konia prowokując mojego egzorcystę do paktowania z demonem, przed którym potem musiałem ratować drużynę. Bo potrzebowałem trzech dziesiątek na czterech kościach podczas walki z wilkołakami. etc. Nikt nie opowiada o tym, że na misji szedł kilkanaście postów i w sumie nie musiał używać zdolności postaci tylko napisał dwa razy że kogoś tłucze. A jak to się ma do tego tematu? To, że pytacie czym można nagrodzić graczy. Forum oferuje gigantyczną ilość możliwości. Ale ignorujemy je, bo nie mamy jak się bawić tymi możliwościami.
Administrator

Ranga: Brak

Postprzez Inuzuka Mihye » 12 kwi 2019, o 01:39

Możliwe, że akcja ze sklepikiem byłaby fajna. Unikaty tak na prawdę w większości są dostosowane do pewnych zdolności, atutów, lepiej współgrają z niektórymi klanami. Przede wszystkim gracze są zachłanni a z drugiej nie mają bardzo jak i na co wymieniać te konkretne rzeczy na skutek tego niechcący lub z premedytacją zabierają rzeczy, które tak naprawdę są zbędne dla nich a kluczowe dla innych. W sklepie jest większa kontrola nad wyborem rzeczy. Kwestią drugą jaka jest poruszana to łatwizna jaka jest w misjach. Obecnie niemal połowa treści misji to chodzenie, spanie, realnej walki z przeciwnikiem jest bardzo mało. Akurat to my powinniśmy siebie sami przestawić na fabularność, przyjemność z rozgrywki wraz z innymi graczami, tworzenie relacji. Bardzo mało jest form nagradzania takich akcji i wolała bym by samodzielnie gracze mieli ochotę wchodzić w interakcje ze sobą. Teraz niby coś się ma zmienić, ale nadal jest pogoń nowych postaci za starszymi by mieć cokolwiek do powiedzenia. Niestety rozwiązanie widzę jedno i słabe, bo nie nadaje się do for o tematyce naruto. Jakoś lata temu nie było punktów, a mistrz gry wiedział jak oceniać starcie. Obecnie gracze uzależnili grywalność postaci i ich siłę od pd i pn. Pod tym względem nie widzę dobrego wyjścia. Poniekąd też problemem jest rozrost siły postaci. Przy dużej ilości pd jest taiuserem, genuserem, nin, samowystarczalna orkiestra grająca.
나 말이야
못다 핀 꽃 한 송이야

Obrazek

"Trust nature then trust yourself"

BANK
PZ
Prowadzę misje z zakresu D-B
Moderuje dział Kart Postaci

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Cheshire » 12 kwi 2019, o 01:53

Bywałem dawno temu samowystarczalną orkiestrą na forach gdzie nie było rozwoju postaci, ale byli tam prowadzący, którzy potrafili gracza na misji C doprowadzić do rozpaczy. Wymagali. A misje były ciekawe, można było się przetestować. idąc na misję nigdy nie wiedziałem, czy moja postać przetrwa. Teraz nie planuje się misji. planuje się co po misji. Bo misja stała się odpukiwaniem :p
Nowi gracze czują potrzebę gonienia za starszymi bo w chwili obecnej tylko starsi gracze wyglądają jak wyzwanie. Powiedzmy sobie szczerze, jeśli jakiś nowy gracz przyjdzie tutaj jedyną ciekawą rzeczą jaką może zrobić jest zaatakować mnie czy inne tak stare postacie. To będzie wyzwanie. Temu goni takiego starego gracza jak ja. Nie byłoby tej pogoni gdyby musiał myśleć jak tu przygotować się na najbliższą misję. Bo przejście tej misji stałoby się celem samo w sobie.
Administrator

Postprzez Nara Rin » 12 kwi 2019, o 08:10

akurat problem z technikami można łatwo załatwić, kot by dawał znajomość techniki nie jej zwój, unikaty można zastąpić zgodami na unikat do kuźni. Tuteż mogło by pomóc dacie większej ilości różnych nagród np takich jak dodatkowe miejsce na wspomaganie, zgode na przeszczep, geny/część ciała do przeszczepu, talon na 100% udany przeszczep, możliwości jest wiele.
A co do tego byś koty wziął Morcie to nie mam z tym żadnych problemów, a nawet jestem ciekawa co by ci powypadało.

Postprzez Cheshire » 12 kwi 2019, o 09:08

To sniff sniff sobie zwoje można wsadzić jak masz dwa zwoje a potem 10 osób z jedną techniką.
Administrator

Postprzez Shouta » 12 kwi 2019, o 09:46

Przepraszam bardzo panią Rin i pana Morta, tak jak i kazdego adm w tym temacie. Ale tu powinni rozmawiać gracze, wasze zdania znamy w naszym gronie ;)

Postprzez Tanaka Agil » 13 kwi 2019, o 16:39

Według mnie w kotach nie powinno być czegoś, co drastycznie zmienia możliwości danej postaci. Chodzi o to, że wszelakie atuty, chakry, demony czy co tam jeszcze może być, to za duża nagroda jak na coś, co na dobrą sprawę nie jest nadmiernie drogie. Dla mnie idealne koty powinny być takie, w których zdobędziemy dużą ilość gotówki, jakieś wyposażenie. Rzeczy materialne, lecz nie na tyle potężne jak kanony. Wiem, pieniądze = tworzenie w unikatach czegoś świetnego, ale i do tego potrzeba jest i wyobraźni, przemyślenia wielu spraw.. i to mi się bardziej podoba niż znalezienie na ziemi jakiegoś przewalonego miecza który sam wygrywa starcia.

Chociaż i tak głosuję za tym, by kotów nie było. A dla narratorów za misje wymyślić coś innego - może więcej, zdecydowanie więcej hajsu, może możliwość wymiany PZ na PD i PN (kiedyś chyba tak było, nie wiem jak jest teraz z tym) czyli też na atuty.
Myśli
Mowa

Ranga: Genin

Postprzez Lily » 19 kwi 2019, o 20:03

Wchodzą poprawki do kotów. Zamykam i przenoszę.
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily (Yamanaka Inoza/Yami Saiko zawsze pomoże.

Specjalna Ranga: Generał
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Powrót do Zapomniane Wątki