Bilokacje

W dziale tym można składać tematy proponujące zmiany w grze SnM. Propozycje dotyczące pojedynczych technik, przedmiotów oraz obrazków, czy też błędów ortograficznych itp zgłaszane są w subforach.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Propozycji

Bilokacje

Postprzez Uchiha Kawauso » 11 lis 2019, o 13:08

Ja wiem, że bronimy się przed tym bardzo i od dawna, bo wkracza to w mechanikę kbnj, ale rozluźniłoby to rozgrywkę fabularną, dało szansę nawiązywać relacje między postaciami. Wszyscy siedzą na misjach, eventach, jest pusto i płytko w materii fabuły. Proponuje specjalny dział lub atut administracyjny, który umożliwiałby takie akcje. Sądzę, że nawet w przypadku misji D, które nie są niebezpieczne można by było pozwolić graczom na takie rzeczy. Na forach na których byłam to wpływało pozytywnie na rozgrywkę. Na niektórych było można przeprowadzać do 5 takich akcji fabularnych. Rzeczy takie jak zakres, ilość i warunki w jakich można używać bilokacji pozostawiam wam.
Spoiler:

Ranga: Uczeń

Re: Bilokacje

Postprzez Shouta » 11 lis 2019, o 13:10

nie

Ranga: Nukenin

Postprzez Cheshire » 11 lis 2019, o 13:29

Bilokacje są zakazane na każdym poważnym PBFie czy innej grze fabularnej. Niestety ale to nie jest życie w nowym yorku, tutaj każda interakcja może zostać wykorzystana w jakiś sposób, choćby jako argument, że coś naszej postaci powiedziano kiedyś i wiedziała o określonym zjawisku.

Mam jednak kontr propozycję. Jeśli ktoś nie chcę po prostu zyskać czegoś dla swojej postaci a miło spędzić czas, coś się pobawić są alternatywy. Ok, multikonta i zdolności bilokacyjne są ograniczone. Ale jeśli nie chcemy nić gameplayowo zyskać można zrobić coś innego. Dział roleplayowy poza narutowy. W takim miejscu moglibyście organizować sobie zabawę na zasadach luźnych, w dowolnych realiach jako odskocznię. Co Wy na to?
Administrator

Ranga: Brak

Postprzez Lily » 11 lis 2019, o 13:58

Przeciwko pierwszemu pomysłowi. Neutralny na osobny dział na zasadach Morta, który nie ma nic wspólnego z obecną fabułą i postaciami.
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily (Yamanaka Inoza/Yami Saiko zawsze pomoże.

Specjalna Ranga: Generał
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Maji Seitaro » 11 lis 2019, o 13:58

Cheshire napisał(a):
Mam jednak kontr propozycję. Jeśli ktoś nie chcę po prostu zyskać czegoś dla swojej postaci a miło spędzić czas, coś się pobawić są alternatywy. Ok, multikonta i zdolności bilokacyjne są ograniczone. Ale jeśli nie chcemy nić gameplayowo zyskać można zrobić coś innego. Dział roleplayowy poza narutowy. W takim miejscu moglibyście organizować sobie zabawę na zasadach luźnych, w dowolnych realiach jako odskocznię. Co Wy na to?

Źle mi się to kojarzy. Coś takiego zabiło już PBFa na którym byłem, bo ludziom spodobały się inne realia. Zwyczajnie z jednego przenieśli się na drugie.
Obrazek

Raion Sennin Mōdo

Spoiler:

Adventurer Theme Sad Theme Fight Theme Main Theme Fight Theme 2 Chill Theme

Obieżyświat, samotny wojownik, pokrętny altruista i idealista, poszukiwacz wiedzy, cień shinobi. Maji Seitaro, do usług.
Prowadzone misje:
  • -
  • -

MK: Reiwa

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Shintaisei
Dodatkowa Ranga: Sennin

Postprzez Uchiha Kawauso » 11 lis 2019, o 14:12

Ale to, że postać się czegoś dowiedziała czy nie jest naturalną koleją, tylko w przypadku takim jak brak bilokacji dowie się o czymś później. Wy rozpatrujecie to jako ten sam czas i tą samą akcję, a nie jako wycinki. Używamy form gramatycznych czasu przeszłego, bez zaznaczenia kiedy konkretnie zdarzenie miało miejsce, więc taki bilokacje trzeba traktować jako fragmenty na przestrzeni a nie akcje równoległe do siebie. Obecnie i tak ciągłość fabularna jest zakłócona np tym, że do pewnych wątków, nie mają wstępu osoby postronne ze względu na czas, zmiany pór roku na misjach; była jesień a tu nagle zima. To, że coś jest poważne czy nie raczej nie decyduje obecność lub braku bilokacji.

Mam multi, nic się nie ruszyło w sprawie drużyny Shotaro. Jest stagnacja jeśli chodzi o wątki poboczne, ludzie siedzą na misjach, nie poświęcają czasu na relacje, bo to aspekt gry zbędny. Fora służą WSPÓLNEJ zabawie, jakbym chciała pisać sama, zalożyłabym bloga. W takim przypadku to forum ma mniej racji bytu niż fora o Nowym Yorku.
Spoiler:

Postprzez Shouta » 11 lis 2019, o 14:21

Nie i tyle, jeżeli postać w danym wątku umrze a w drugim cieszy się szczęśliwym życiem. Który wątek jest ważniejszy? W drugim znika? W tym pierwszym nie umiera? Bilokacja to świństwo którego nie da się ogarnąć i nie ma czegoś takiego jak mało znaczący wątek, każdy tyle samo znaczy względem historii postaci.

Ranga: Nukenin

Postprzez Cheshire » 11 lis 2019, o 14:23

Seitaro:
Nie obawiałbym się tego. Taka śmierć pbfa jest naturalną i nieuchronna. Wręcz na odwrót, to większa szansa dla gry bo ludzie zamiast grać w inne realia na innym frm to grają na jednym i może kogoś z zewnątrz przyciągnie.

Cheza.:
Odpada bez dyskusyjnie. To o czym mówisz możliwe jest dzięki specjalnym zdolnościom. I to już może być problem. Bo czegoś takiego nie wystarczy opisać trzeba aż opisać i nie da się dobrze. To komplikowanie gry już d8eki materiałom źródłowym przekomplikowanej. A poza tym bilolacja sprawdza się tylko na second life którym nie jesteśmy i w opozycji do których zawsze staliśmy. Bilokacji mechanicznej na snm nigdy nie będzie.
Administrator

Postprzez Uchiha Kawauso » 11 lis 2019, o 14:27

Chodzi mi o akcje fabularne bez zagrożenia życia. Pamiętajmy, że w wiosce jest bardzo małe prawdopodobieństwo zgonu. Poza tym można skończyć wątek, dać z.t i tyle. Nie rozpatrujemy tutaj żeby cisnąć równolegle dwie misje S, wskrzeszać Hashiramę i jeść ramen z kumplem. Tylko akcje jak spotkanie z przyjaciółmi z drużyny w barze, spacer po parku. Zależy nam na dużej ilości postów na dobę i czemu by nie prowadzić kilku wątków pobocznych równolegle jak jedna osoba nie odpisuje? Zbędne blokowanie kolejki. Second life w pewnych aspektach jest dobry, daje rozrywkę, bawi, więc spełnia swoją funkcję. Tu jest nudno, zwyczajnie nic forum nie oferuje, jest w pewnych aspektach gorsze niż second life.
Spoiler:

Postprzez Cheshire » 11 lis 2019, o 14:35

Możliwość jest jedna - aktywności poza rozgrywka snm. Jeśli nie ma zainteresowania na coś takiego choć kilka materiałów i pomysłów mogę podrzucić bo tematem fabularnej od lat się interesuje to nie, nie zmusze do zabawy :D ale na pewno nie zmianie podstawy snm jako klasycznego RPG do kwadratu jeśli o możliwości interakcji graczy chodzi. I nie ważne jakie akcje. Tu nie ma dyskusji, jedyna możliwość przedstawiłem. I nie Cheza, tu nie jest nudno. Twoja postać po prostu nie zrobiła nic ciekawego. Jeśli gracze siedzą na misjach zamiast że sobą gadać to moze temu że to nie. Jest SL do gadania? Naruciak są dla akcji nie dla pogaduszek.
Administrator

Postprzez Hyūga Eijiro » 11 lis 2019, o 14:49

A gdyby zrobić to na zasadzie misji samodzielnych? Czyli wydarzenia z przeszłości, odrębny temat, brak jakiejkolwiek wiedzy postaci z tych wątków itd., a jedynie tworzenie więzi między postaciami, tudzież tworzenie historii, na podstawie których postacie obecnie mogą się nie lubić albo właśnie mieć bliskie relacje?
Obrazek

Ranga: Chūnin

Postprzez Cheshire » 11 lis 2019, o 15:10

Tak jak powiedziałem, jest opcja która na rozgrywkę nie wpłynie w tym negatywnie. Całkowicie oddzielna mini rozgrywka. Ale nie bilokacja która będzie wymagała dodatkowych zasad. Gre należy uszczuolac nie rozbudowywać
Administrator

Powrót do Propozycje