Atut do nabycia dla postaci z Wadą Głuchy.

W dziale tym można składać tematy proponujące zmiany w grze SnM. Propozycje dotyczące pojedynczych technik, przedmiotów oraz obrazków, czy też błędów ortograficznych itp zgłaszane są w subforach.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Propozycji

Atut do nabycia dla postaci z Wadą Głuchy.

Postprzez Fūka Afuro » 25 lip 2020, o 04:27

Z związku z zmianami jakie nastąpiły jakiś czas temu z atutem Głuchy, fajnie by były gdyby głuche postacie mogły nauczyć się mówić(tak jak mogą tego dokonać głusi od urodzenia w realu.) Jest to proces żmudny/trudny ale możliwy do dokonania. Było by miło gdyby forum to odzwierciedliło jako atut do wykupienia za nie wiem, 5, 10 czy 15 PD - Po wykupieniu takiej wady postać z wadą wrodzoną Głuchy mogła by mówić.
MK: Kumari, Uchiha Ko, Kurosawa Schin'ichi, Momo Terumi.

Ranga: Chūnin

Re: Atut do nabycia dla postaci z Wadą Głuchy.

Postprzez Lily » 25 lip 2020, o 10:43

Rozmawialiśmy już o tym więc albo wypadło Ci z głowy albo próbujesz mnie ominąć xD.

Obecnie wada oferuje nie jeden a dwa atuty plusowe dla postaci, więc próba eliminacji jej poprzez tak prosty zabieg jak wydanie kilku pd wydaje się zbyt łatwą opcją ominięcia trudności.

Wystarczy spojrzeć na fakt wykorzystania mojego Kinjutsu by pomóc Twojej postaci (Kumari), spotkało to się z wielką dezaprobatą wielu userów, gdzie Ci polecieli do Morta.

Ja natomiast jak zobaczę aparat słuchowy w kuźni, od razu wywalam.

Chętnie jednak zdanie Arina i Morta ujrzę~
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily Yami Saiko/Miko Shizuka zawsze pomoże.

Ranga: Brak
Specjalna Ranga: Generał
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Uchiha Kawauso » 25 lip 2020, o 11:36

A to nie jest tak, że niesłyszących nie mówią między innymi temu bo nie słyszą dźwięków? Biologicznie nie mają wad budowy narządów mowy, tylko nie potrafią z nich korzystać. Osoby niedosłyszące mają możliwość nauki mowy, poprzez oswajanie się z dźwiękiem i używanie aparatu. Głuchy zwyczajnie nic nie słyszy więc i nie mówi, niedosłyszący może nauczyć się mówić przy pewnym wsparciu.
Spoiler:

BANK
PZ
Rozszerzenie KP

Kwestionariusz Chimu

Ranga: Jōnin

Postprzez Sabaku no Kumari » 25 lip 2020, o 16:22

Lily - naszej rozmowy na gg na ten temat nigdy nie dokonczyliśmy i do żadnych konkluzji nie doszliśmy z tego co kojarzę - rozmawiałeś o tym też z Takarą, może w tym momencie się po prostu mylimy.

Kawa - Nie, to raczej tak nie jest. Nie będę udawać znawcę tematu bo nim nie jestem, ale osoby głuche mogą nauczyć się mówić bez aparatów słuchowych poprzez żmudną obserwację poruszania się ust, języka, oraz drgań strun głosowych. Np przez metody powiązane z oralizmem,

Co do samego balansu - uważam to za podobny mechanizm do atutu języka migowego czy czytania z ruchu ust. Główną wadą na jakiej ma polegać ten atut to fakt, że no... postać jest głucha co znacząco utrudnia walkę, nie usłyszysz że coś wybuchło w okolicy, nie słyszysz krzyków za sobą itp. To że nie może mówić jest stosukowo nową zmianą i tak jak mówiłem Liliemu kiedyś - jestem okej na taką zmianę, ale za X pd mogła by istnieć nauka mowy. Atut niema daje 2 sloty na atuty a "jedynie" zabiera głos, tymczasem wada głuchy daje 2 sloty na atuty wady a zabiera nam słuch i mowę. - Dlatego sądzę, że taki dodatkowy atut byłby dobrym pomysłem.
Obrazek
"Bezczynność to największa zbrodnia!"
Obrazek

Spoiler:

THEME

-Fuka Affuro-
Mk: Uciapa Ko
Mk: Kurosawa Shin'ichi
Mk: Terumi Momo

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Hyūga Eijiro » 25 lip 2020, o 16:41

Sabaku no Kumari napisał(a):Atut niema daje 2 sloty na atuty a "jedynie" zabiera głos, tymczasem wada głuchy daje 2 sloty na atuty wady a zabiera nam słuch i mowę. - Dlatego sądzę, że taki dodatkowy atut byłby dobrym pomysłem.

Akurat niemy daje tylko 1 atut, dlatego głuchy, jako że zabiera 2 narządy oferuje 2 atuty. Wg mnie pomysł niby ok, ale trochę by to zaburzyło balans, no i taki gluchoniemy może zawsze się nauczyc języka migowego za 5pd, żeby się sprawniej porozumiewać.
Obrazek

Mogę poprowadzić misje D i C
Akceptuję samodzielki - w razie czego proszę o kontakt na gg :D

Postprzez Sabaku no Kumari » 25 lip 2020, o 16:46

A to mój błąd, byłem pewny że dwa. A co do zniszczenia balansu, informacja, że głuchy nie może rozmawiać weszła jakieś 2 miesiące temu? Chyba.
Obrazek
"Bezczynność to największa zbrodnia!"
Obrazek

Spoiler:

THEME

-Fuka Affuro-
Mk: Uciapa Ko
Mk: Kurosawa Shin'ichi
Mk: Terumi Momo

Postprzez Yamanaka Mei » 25 lip 2020, o 20:52

Dajcie atut do wykupienia nauka mowy z wymaganiem "czytanie z ruchu warg" za np 10 PD i tyle. Jak ktoś weźmie marionetkarza bez jednej ręki a potem zrobi sobie protezę to też mu powiecie że omija system? Kwestia wyważenia tego a nie blokowania według mnie :P A osoby głuche są w stanie się nauczyć mówić więc w czym rzecz.

Ranga: Chūnin

Postprzez Hyūga Eijiro » 2 sie 2020, o 15:21

Yamanaka Mei napisał(a):Dajcie atut do wykupienia nauka mowy z wymaganiem "czytanie z ruchu warg" za np 10 PD i tyle. Jak ktoś weźmie marionetkarza bez jednej ręki a potem zrobi sobie protezę to też mu powiecie że omija system? Kwestia wyważenia tego a nie blokowania według mnie :P A osoby głuche są w stanie się nauczyć mówić więc w czym rzecz.

W sumie to ma to sens!
Obrazek

Mogę poprowadzić misje D i C
Akceptuję samodzielki - w razie czego proszę o kontakt na gg :D

Powrót do Propozycje