Zwoje/techniki klanowe

Archiwum propozycji wprowadzonych do rozgrywki. By odrzucić wprowadzoną już zmianę trzeba przedstawić nowe fakty pokazane w mandze lub anime (pokazane po zakończeniu poprzedniej dyskusji).

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Propozycji

Re: Zwoje/techniki klanowe

Postprzez Takeshita » 20 wrz 2020, o 00:37

Ale czemu akurat zniszczonego?
Chodzi o to, aby nie było tak, że możesz sobie zdobyć pierwszy lepszy zwój, zrobić milion kopii i rozesłać do każdego człowieka na świecie. Zniszczony zwój to zniszczony zwój i koniec. Przepadł, to przepadł. Chyba, że ktoś utraconą technikę zna, to wtedy zawsze mógłby wykupić 3 atut który zaproponowałem i napisać nowy zwój na bazie swoich doświadczeń z korzystania z techniki.
Sensor: 25m/50m | Słuch: 80m

Battle Theme|AMV|Soundtrack

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Takara » 20 wrz 2020, o 00:41

Generalnie ja to bym powiedział że to spoko sprawa tylko... na dobrą sprawę co za problem przepisać zwój linijkę co do linijki i go skopiować w ten sposób? Rozumiem czemu chcecie to ograniczyć, ale no... mało-fabularne jakby? Nie wiem czy to dobre słowo. Ale raczej wiecie o co chodzi.

Thou atut na przepisywanie wiedzy o jutsu bez posiadania zwoju bo np został zniszczony, spoko. Ma sens. Co do samych zniszczonych zwojów, tu bym to zostawił jak jest. Zwój został zniszczony, a jakby ktoś chciał go odtworzyć lub nauczyć się techniki już w ten sposób niedostępnej, to bardziej podbijać do adminów o pozwolenie na takie coś. Ewentualnie, oddzielny temat związany jakoś z "restauracją zniszczonych zwojów" jak ktoś chce, mi się nie chce o tym myśleć tbh.

Jeżeli jednak już by to wstawiać, to atuty wyglądają spoczko - poza cenami. Wywalić 100 PD właściwie na umiejętność "pisania"? Weźcie te koszty tak 3-krotnie lub 4-krotnie zmniejszcie. I tak będzie sporo kosztować :3

Postprzez Uchiha Kawauso » 20 wrz 2020, o 00:44

W sumie, to dalej bym odnosiła się do wiedzy postaci, czyli używała systemu wiedzy do tego. Mimo, że ktoś ma poziom 3 to jakby wydaje mi się, że mędrzec Katonu czy innej dziedziny powinien mieć szerszy zakres rozpoznawania jutsu, czy odtwarzania jutsu.

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Kage

Postprzez Takeshita » 20 wrz 2020, o 00:50

Wiesz Takara, tez nie chciałbym aby to było zbyt tanie, bo każdy by to miał. Ale to już raczej kwestia dla administracji. Ja dałem tylko przykładowe.
Co do samego, małofabularnego podejścia, zawsze możemy powiedzieć, że zwoje, które uzyskujemy, są zapisane dosyć starym językiem. (Może atutu do odczytywanie tego, aby móc się uczyć wgl. technik ograniczonych zwojami? Its a little joke). Ogólnie trudno to jakoś ogarnąć, aby fabularnie pasowało.

Kawa, to już chyba propozycja dotyczące systemu wiedzy, więc to chyba wymagałoby nowego wątku, aby tego już nie zaśmiecać. Poza tym, obecny system wiedzy daje ci jedynie wiedze o istnieniu i działaniu technik, ale nie o ich wykorzystywaniu. To tak jak wiem, że procesor jest z krzemu, wykorzystuje napięcie i powoduje, że komputer "myśli", ale i tak nie wiem jak zrobić taki procesor. Przykład inwalida, ale coś w tym guście.

Postprzez Mutō Mort » 20 wrz 2020, o 10:37

Żadnego odtworzenia zniszczonego jutsu. To skille związane z zapisaniem dostępnej wiedzy a nie odebranej wiedzy.

Nie wiem czy aż tak bym się bawił w dzielenie tych skilli, no zobaczymy co kolorki powiedzą na ten pomysł jak będą mieć czas by tu zajrzeć
ObrazekObrazek
Obrazek

Mort Theme: 1
Viraru Theme: 1
Kaguro Theme: 1

Specjalna Ranga: Kugutsu Butai
Dodatkowa Ranga: Sennin

Postprzez Sabataya Shuten » 20 wrz 2020, o 13:23

Skoro PRZEPISANIE zwoju na inny zwój jest skillem aż tak elitarnym że potrzebuje atutu, to wnosze o dodanie atutu "Czytanie/Pisanie". Bo to też elitarna umiejętność a nie dla byle pospólstwa jest~!

No i zwoje zwojami. A co z kwestią w sumie taką, żeby zwoje zdobywać we własnym zakresie nawet, jak sie geny klanu uzyska z tych dostępnych we własnej wiosce? kappa bo co do tego to dalej nie wiem.
MK: Yuki Yuna
Obrazek

Tsūjtegan: 5000m w dal / 500m widzenia sferycznego
Discord: Amphare#3038 //Moje GG nie działa jakby ktoś pytał, RIP [*]

Specjalna Ranga: Lider Klanu

Postprzez Takeshita » 20 wrz 2020, o 13:36

Mi pasuje taki atutu. Pisanie, czytanie, matematyka...a nie, to można dać w wiedzę w sumie a nie jako atuty. Its good idea.

A kto ci broni zdobywać zwoje? Jeśli np. ukrywasz posiadane zdolności to będzie trzeba zdobywać techniki poza danym klanem, czyli np. na misjach podobnie do nukenina.

Postprzez Sabataya Shuten » 20 wrz 2020, o 14:30

Nikt mi nie broni. Przypominam tylko że obecnie zdobywając geny klanu z twojej wioski, należąc do niej dostajesz dostęp do technik "z urzędu", info od Boga jak z kg korzystać co nie jest plot-friendly i nie uwzglednia tego, ze z jakiś powodów osoby danego klanu mogą nie chciec dzielić się tak o swoimi tajnikami z kimś, kto ma ich geny z drugiej ręki.

Wiedza brzmi już lepiej. Tylko dalej nie widze posodu, dla którego nie mogę otworzyć zwoju swojego i "przerysować" literki na drugi xD
Obrazek

Postprzez Mutō Mort » 20 wrz 2020, o 19:47

Ponieważ japoński alfabet jest dużo bardziej skomplikowany od naszego i ich kaligrafia przerasta konkurencyjne. nie mozesz sobie ot tak napisać w technice co robisz, przekazywanie wiedzy w ten sposób w 1 odcinku Naruto pokazało, że jest mniej skuteczne niż dokładne notatki i wiedza zawarta w zwojach, która pozawala lepiej zrozumieć kształtowanie chakry. Możemy założyć, że to też coś w stylu wykresów, weź podręcznik ze studiów jakiegoś inżyniera mechatroniki przepisz i przerysuj wszystko i na pewno zrobisz błędy gdzieś choćby z powodu nierozumienia jakie znaczenie będzie mieć różnica koloru gdzieś albo różnica grubości linii
ObrazekObrazek
Obrazek

Postprzez Sabataya Shuten » 20 wrz 2020, o 21:41

Miałam okazję siedzieć na studiach informatycznych i zajęciach z elektroniki. Nie posuwałabym się do stwierdzenia, żeby kilka błędów sprawiało, by coś nadawało się w zupełności do kosza - będzie zwyczajnie nie do końca zrozumiałe miejscami i wymagało większego nakładu pracy by dopatrzeć się błędu i go poprawić. To równie dobrze można prędzej odzwierciedlić w kosztach PN ucząc się z takiego zwoju niż dokładać atuty.

Also po co uczyć się ze zwojów kopiowanych? Można pożyczać oryginał. Można uczyć się od graczy. To, że ograniczycie możliwość ich powielania nie zapobiegnie problemowi, który chcecie za w czasu załatać nim ktoś zacznie się nim bawić. Jedynie sprawicie, że nikt nie będzie szczególnie próbował kopiować źródła pisanego... czego chyba i tak nikt teraz nie robi. Ale wiedza dalej będzie przekazywana. Dołożycie jedynie dodatkowe rzeczy do kupienia, na które MOŻE połaszą się bardziej wylevelowane postacie. Może. Bo są inne alternatywy nie wymagające pd ergo tańsze i nie mniej wydajne.
Obrazek

Postprzez Mutō Mort » 21 wrz 2020, o 00:10

Ok, Arina dopytałem, nie ma problemu z podejściem Shuten, więc spoko, jutro będę myślał nad podsumowaniem tematu
ObrazekObrazek
Obrazek

Postprzez Cheshire » 24 wrz 2020, o 10:12

Czy chciałoby się komuś przygotować opis lokacji archiwum i skrótową rozpiskę wiedzy (dla klanów to wiedza o nich po prostu standardowo i ich technik, dla anbu to już kwestia chyba zainteresowanych organizacjami, by zaproponowali rozpiske co można w ich archiwum znaleźć.
Administrator

Ranga: Brak

Postprzez Takeshita » 25 wrz 2020, o 16:59

A czy ustalamy jakoś wiedzę powszechną, jaką można znaleźć w bibliotekach wioskowych bazowo? Obecnie, póki Kage czy też gracze nic nie dadzą do biblioteki, to ta stoi pusta, ale jednak jakaś podstawowa wiedza powinna się tam znajdować i gracze powinni mieć do nich dostęp np. za zgodą przełozonych czyli Kage i Rady albo osób wyznaczonych do wydawania takich pozwoleń.

Postprzez Sabataya Shuten » 25 wrz 2020, o 17:03

Wydaje mi się że w zwykłej bibliotece mogłyby być informacje o historii/geografii/sławnych ninjach do 2 poziomu nawet. Nie widzę powodu, by wiosce nie zależało na tym by przekazać tę wiedzę dalej innym pokoleniom zwłaszcza, że z mojego punktu widzenia dobry ninja to też wyedukowany ninja.
No i +inne rodzaje wiedzy, które zamieszczą w niej inni gracze
Obrazek

Postprzez Takeshita » 25 wrz 2020, o 17:19

Więc ja proponuję tak
KLANY