Pojemność toreb, a udźwig gracza

Archiwum propozycji wprowadzonych do rozgrywki. By odrzucić wprowadzoną już zmianę trzeba przedstawić nowe fakty pokazane w mandze lub anime (pokazane po zakończeniu poprzedniej dyskusji).

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Propozycji

Pojemność toreb, a udźwig gracza

Postprzez Takeshita » 28 wrz 2020, o 18:39

Dla części graczy zapewne będzie to temat zbędny, wprowadzający zbyt duży chaos i wgl. zły i niedobry. Jednak obecnie nasz system pozwala nam nosić dwie tony sprzętu i nie wprowadza to żadnych kar do rozgrywki. Dodatkowo torby są niczym plecaki bez dna w które można wkładać i wkładać i nigdy nam miejsca nie zabraknie.

Moja propozycja systemu udźwigu i ciężaru nie wymaga wprowadzania żadnych nowych jednostek miar, a wykorzystuje obecny powiązany z wagą fuinjutsu. Jedyne co należałoby zrobić to w tabelkach przedmiotów usunąć treść zawierającą "Fuin" i pozostawić jedynie wagę. Nie byłaby ona określana w żadnej jednostce wagi, ponieważ bliżej byłoby temu do klasy ciężkości, a nie strikte do samej wagi przedmiotu.

Druga zmiana, to wprowadzenie do toreb maksymalnej wagi przedmiotów w niej schowanych, oraz maksymalnej klasy wielkości, jaką można w danym schowku przechować.

Na przykładzie zwykłej kabury. Mówi nam ona w opisie, że można w niej przechować:
"do pięciu małych zwojów lub kunai, z dwa razy więcej shurikenów lub jeden Fūma Shuriken." - gdzie treść o Fuma Shurikenie uważam za dosyć dziwną, ponieważ złożony fuma był długości przedramienia takiego dzieciaka z Naruto, a kabura była maksymalnie kilkanaście centymetrów dłuższa niż kunai.

Przykładowo Kabura posiadałaby maksymalną klasę wielkości: 1.
Czyli pozwala na zapakowanie wszelkich małych przedmiotów pokroju shurikeny czy kunai. Ogólnie większość toreb podręcznych (czyli omijamy plecak) pozwalałoby na wkładanie jedynie pierwszej klasy wielkości. W końcu 2 klasa to już przedmioty wielkości tanto, albo wakizashi.
No i maksymalna waga przedmiotów. Na podstawie opisu możemy stwierdzić, że maksymalna waga wynosiłaby 25. 5 kunai * 3 waga fuin. Jednak można to nawet zwiększyć do 30. 30 to chociażby 10 shurikenów więc ilość jest w miarę dostosowana.

Maksymalny udźwig postaci. Sądzę, że postacie też nie powinny móc nosić zbyt dużo przedmiotów na sobie, aby po prostu nie zapaść się pod własnym ciężarem. Tutaj przedstawiam dosyć prosty system czyli siła * 100 + 50 = maksymalny udźwig. Dzięki temu nowy gracz z siłą E może unieść 50 wagi, czyli jest to wypchana kabura (30 wagi) a do tego np. wakizashi.
Jednak system ten nie powinien obowiązywać przedmiotów, które postać nosi cały czas w dłoni. Czyli, jeśli chodzimy cały czas z kosą pod ramieniem, to nie powinna ona naliczać się dodatkowo do wagi, ponieważ nie nosimy tego bezpośrednio na sobie, a trzymamy to i ciągle używamy.

Dodatkowo można dodać system przeciążenia, czyli zmniejszona szybkość postaci, jeśli udźwig jest przekroczony. Powiedzmy, -0,5 rangi szybkości za każde 25 przekroczonego udźwigu.

System ten pozwalałby także na lepsze wykorzystanie takich atutów jak nielimitowane uzbrojenie, a nawet pozwala na dodanie kilku nowych, jak chociażby lepsza organizacja, które pozwalają przechowywać więcej przedmiotów.

Ogólne podsumowanie:
Waga Fuin = Waga Przedmiotu
Torby z limitem Wagi i Limitem Klasy Wielkości
Maksymalny udźwig = Ranga Siły * 100 + 50
Przedmioty w dłoniach (broń) nie liczy się do maksymalnego udźwigu.
Sensor: 25m/50m | Słuch: 80m

Battle Theme|AMV|Soundtrack
 
Posty: 902
Dołączył(a): 21 wrz 2019, o 17:07
Ranga: Tokubetsu Jōnin

Re: Pojemność toreb, a udźwig gracza

Postprzez Maji Hitoshi » 28 wrz 2020, o 18:40

NajsikObrazek|Fight Theme 1|Badass Cigarette Skills|Fight Theme 2|


Moderator Kuźni i Propozycji, Sędzia do Pojedynków
Wal śmiało, zawsze pomogęPozostałe Konta:
Yuki Kenzō
Taka
Kai & Kei Soseji
Kaizen Kaizen
Niji Ryūchi
 
Posty: 968
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 14:05
Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: ANBU

Re: Pojemność toreb, a udźwig gracza

Postprzez Sabaku no Kumari » 28 wrz 2020, o 18:47

Każdy znany mi MG zwraca uwagę na to ile rzeczy ma przy sobie gracz/jak ma rozłożony eq i ile rzeczy w poszczególnych torbach. Więc no.. zdaje mi się to nieco zbędne. Inna sprawa, że wydaje mi się, iż Maksymalny udźwig mógłby byś troszeczkę większy.
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 9 cze 2019, o 17:33
Ranga: Tokubetsu Jōnin
Dodatkowa Ranga: Sennin

Re: Pojemność toreb, a udźwig gracza

Postprzez Yamanaka Mei » 28 wrz 2020, o 19:08

Świetny pomysł i podpisuje się pod całym twoim postem. Tylko komu będzie się chciało to dostosować? Waga fuuin nie odzwierciedla obecnie ciężaru przedmiotu w żadnym stopniu.
Maksymalny udźwig zmienił bym na maksymalnie komfortowy udźwig który nie powodował by że portki z dupy lecą. Ktoś przekroczy to kary do szybkości faktycznie. Natomiast sama siła postaci wg mnie wiele do trgo nie ma. W spodniach roboczych noszę czasami po 4kg narzędzi a coś znaleźć w kieszeniach, paskach i innych skrytkach to jak szukanie w kobiecej torebce. Nie uważam że gdybym miał więcej siły to by mi się lepiej chodziło, to kwestia rozmieszenia balastu i dobrze pościąganych pasów, nic więcej. Natomiast jak wrzucę jeszcze młotek, kilka kluczy itp to się to po prostu o siebie obija - utrudniając chodzenie.
Konkluzja jest następująca, siła ma się nijak do niesionej wagi w paskach, sam udźwig maksymalny odnosił by się raczej do tego jak ciężki kamień podniesie postać i ile metrów z nim przejdzie a przecież nie o to chodzi.

Nie lepiej dać standardowy udźwig dla wszystkich jednakowo plus dodać 3 atuty które zwiększały by go, za rozsądne pd? Atuty właśnie na zasadzie organizacji.

Np

1. Wprawiony tragarz - postać przez lata przyzwyczaiła się do masy rzeczy przytroczonych do stroju, przez co może przekroczyć normę balastu o X nie zyskując przy tym kary do poruszania się.

2. Doskonała organizacja - shinobi nauczył się dokładności w kompletowaniu swojego ekwipunku oraz nauczył się odpowiedniego rozmieszczenia środka ciężkości przez co może przekroczyć dostępny limit o X nie tracąc na poruszaniu się.

3. Zawodowy tragarz - wymaga dwóch powyższych. Shinobi osiągnął mistrzostwo w pakowaniu się, potrafi upchnąć niewiarygodnie dużo rzeczy przez nabyte ogromne doświadczenie.
Postać zyskuje możliwość przekroczenia limitu o 2X bez ponoszenia kary do szybkości.


Luźna propozycja z mojej strony tylko.
Prowadzę misję D-S, prowadzę walki D-S
Zapisy na gg,disco,pw - Zmiana limitów 06.11.2020

Prowadzone wątki: 2/2
- D - Uchiha Douji
- B - Ichiro Kurogane - REZERWACJA

Prowadzone walki: 1/2
- Uchiha Ko vs Akimichi Chorizo
-
 
Posty: 355
Dołączył(a): 12 lut 2020, o 23:03
Ranga: Jōnin

Re: Pojemność toreb, a udźwig gracza

Postprzez Takeshita » 28 wrz 2020, o 19:44

Jeśli by miała zostać wprowadzona nowa jednostka i uznamy, że shuriken to waga 1 (przykładowo). To przy maksymalnej sile bazowej można by nosić na sobie 550 shurikenów. To jest sporo.

Mei, wiem o co ci chodzi. Jednak też ustalanie sztywnego limitu byłoby dosyć dziwne. Lepiej już chyba wziąć to zależne od rangi postaci + atuty.
Sensor: 25m/50m | Słuch: 80m

Battle Theme|AMV|Soundtrack
 
Posty: 902
Dołączył(a): 21 wrz 2019, o 17:07
Ranga: Tokubetsu Jōnin

Re: Pojemność toreb, a udźwig gracza

Postprzez Kamaboko Gonpachiro » 28 wrz 2020, o 20:20

Zbędna upierdliwość. Ale jak tam chcecie. Tylko że nawet zwykły leszczyk level 15, z siłą E czyli typowego leszczyka, udźwignie zdecydowanie więcej niż jedna mała torba i wakizashi
Hajsy tu

MK: Terumi Terumi, Maji Doppo
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21 lut 2020, o 00:52
Ranga: Jōnin

Re: Pojemność toreb, a udźwig gracza

Postprzez Takeshita » 28 wrz 2020, o 20:31

Tak naprawdę wielkości są raczej przykładowe. Póki co trzeba ustalić sam wygląd takiego systemu, a dopiero potem dopasowywać go pod realia.
Sensor: 25m/50m | Słuch: 80m

Battle Theme|AMV|Soundtrack
 
Posty: 902
Dołączył(a): 21 wrz 2019, o 17:07
Ranga: Tokubetsu Jōnin

Re: Pojemność toreb, a udźwig gracza

Postprzez Blitz » 28 wrz 2020, o 23:19

Akceptujemy, wejdzie w zmienionej formie.
Obrazek
Nie odpowiadam na pytania, jeśli odpowiedź na nie znajduje się na forum.
Administrator
 
Posty: 269
Dołączył(a): 16 sie 2017, o 05:29
Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Shūbo
Specjalna Ranga: Kage
Dodatkowa Ranga: Daimyō


Powrót do Wprowadzone

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników