Rework Wspomagań - Kamień Gelel

W dziale tym można składać tematy proponujące zmiany w grze SnM. Propozycje dotyczące pojedynczych technik, przedmiotów oraz obrazków, czy też błędów ortograficznych itp zgłaszane są w subforach.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Propozycji

Rework Wspomagań - Kamień Gelel

Postprzez Takara » 20 lis 2020, o 23:43

Dzieeeń dobry ludzie dobrej woli którzy zawitali do tego Jeleniowego ogniska.

Jak część z was wie lub nie, trwa rework wszystkich wspomagań. Prawie wszystkich, na ten moment przynajmniej. Chyba. Anyway, sam zabrałem się za wspomaganie które było jako fillerowe, ale tak na prawdę nie istniało. Znaczy, Kamień Gelel. I opisałem sobie zamysł, ale potrzebny jest feedback forumowiczów. I polecono żebym wrzucił to z tej racji do propozycji. Także to co mam na ten moment leci do spoilera. Z góry mówię, że to nie jest kompletna wersja, przykładowo techniki będę jeszcze dorabiał, jednak chodzi tutaj o samą bazę co o niej sądzicie. Dobre, zbyt OP, zbyt słabe, ciekawe, koncept totalnie się nie nadaje, macie jakieś rady/uwagi? Proszę tutaj nimi rzucać o/

Aktualna wersja:
Ostatnio edytowano 25 lis 2020, o 23:49 przez Takara, łącznie edytowano 7 razy
Prowadzję misje od D do S, fabułki i przygódki. Śmiało pisać. Tu co ludzie myślą o moim prowadzeniu

Obrazek
Main Theme Main Theme v2 Sad Theme Battle Theme
MK: Kurogane Kyōki | MK: Kotoki Jirei

Prowadzone wątki (4/5):

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Re: Rework Wspomagań - Kamień Gelel

Postprzez Sabataya Shuten » 21 lis 2020, o 13:14

Wygląda całkiem zacnie.
Nie wiem tylko czy koszta podtrzymywania S1 nie są tak o 500 za duże. A nie wiem dlatego, bo nie wiem jakich kosztów technik się spodziewać. W każdym razie 4 tury tego trybu brzmią trochę biednie. 5 w sumie też, ale czaję ogólny zamysł (w sensie, że ten boost ma być raczej chwilowy) i idzie z tego zrobić użytek i bez spamowania technikami kamyka.
Powiedz ty mi jeszcze tylko Jeleniu - czy żeby odpalić kamyk musi być on w pełni załadowany, czy w gruncie rzeczy wystarczy, że będzie w nim odpowiednio dużo many na przynajmniej jedną turę docelowego trybu?
MK: Chousokabe Shouko | Gashi Yakuri
Obrazek

Tsūjtegan: 5000m w dal / 500m widzenia sferycznego

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Kage
Specjalna Ranga: Lider Klanu

Postprzez Takara » 21 lis 2020, o 15:07

To te koszta mogą zostać poprawione jak dojdą techniki a sam zamysł takiego chwilowego boosta się będzie ludziom podobał.

A żeby odpalić kamyk to myślę że jak zregeneruje się minimum do trybu czy techniki to można będzie ponownie odpalić, nie trzeba mieć max.
Prowadzję misje od D do S, fabułki i przygódki. Śmiało pisać. Tu co ludzie myślą o moim prowadzeniu

Obrazek

Prowadzone wątki (4/5):

Postprzez Yamanaka Mei » 21 lis 2020, o 17:33

Fajne, ale za duże koszty lub za mała ilość chakry.
Przy pierwszym trybie jest to 8 tur co jest spoko wynikiem, ale przy drugim poziomie jest to już tylko 4 tury, zakładając że nie używamy żadnych technik. 4 tury bez technik lub np 2 tury ale z technikami w zamian za brak możliwości używania chakry przez kolejne 2 tury oraz ogromne zmęczenie to trochę mało.

Wszystko fajnie ale podniósł bym ilośc chakry w kamieniu do 15/20k żeby było na stage 1 6-8 tur jeżeli nie korzystamy z technik lub 4-6 w przypadku korzystania.

Co w przypadku ludzi którzy posiadają atuty wynikające ze wzmocnienia?
- Regeneracja chakry
- Regeneracja zdrowia

Dostają oni niejako podwójny efekt czy takie osoby nie dostają tak jakby atutu z tego wspomagania?

Postprzez Maji Hitoshi » 21 lis 2020, o 18:07

Nie będę się rozlewać nad całością, ale - bonus do KC i technik Gelel może osiągnąć +3, co przekracza nawet BCM i SM

Ilość chakry jest good, bo to nie wspomaganie główne Sajtuś kappa a jakoś nie wydaje mi się by w domyśle miało być lepsze od CSa

Postprzez Lily » 21 lis 2020, o 18:28

Oceniać poprawki wspomagań - tego jak i potencjalnie innych - będziemy z Mortem wtedy, kiedy wszystko będzie gotowe i ładnie podsumowane.

Pragnę jednak zaznaczyć, że wspomagania główne w postaci Sage Moda oraz Bijuu są wspomaganiami głównymi oraz najsilniejszymi/najbardziej korzystnymi ze wszystkich i tak właśnie będą traktowane. Wspomagania filerowe swoimi możliwościami nie będą dochodziły do takich samych granic. Jeżeli zaś zdarzy się sytuacja, że będzie próba wykokszenia jednej rzeczy teraz a główna będzie nerfiona i mniej korzystna później, poprawki/reworki od administracji bonusowo po całej sprawie będą nakładane.

Tak tylko piszę teraz by było wiadomo.
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily Yami Saiko/Miko Shizuka zawsze pomoże.

Ranga: Brak
Specjalna Ranga: Kage
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Kai » 21 lis 2020, o 19:13

Ja mam takie pytanie odnośnie wspomagań i tego jak je traktujemy, Jak wygląda kwestia wspomagań i samurajów? Bo jak dobrze rozumiem SM u nich odpada ze względów wiadomych a jak stoi kwestia z biju?

Pytam tutaj w temacie kamieni, bo wygląda na to, że samuraje nie mają żadnego wspomagania, które można dla nich nazwać głównym. Czy nie byłoby fair gdyby któreś fillerowe[choćby i te] było dla nich tak traktowane i zwyczajnie mocniejsze w przypadku używania przez taką postać? Choćby ze względu na to, że ma inne predyspozycje do takich rzeczy niż zwyczajny shinobi.
MK: Kaede, Kagami

Kai

Ranga: Senshi

Postprzez Takara » 21 lis 2020, o 20:33

Mei, no właśnie to ma tak działać na zasadzie że jest to krótkie wspomaganie, ale daje dużego boosta. Masz te ogromne zmęczenie ale masz też ładnego boosta, prawdopodobnie największego jaki będzie do samych jutsu. Czyli albo niszczysz kogoś w te parę tur, albo sam padasz. Taki hazard trochę.

Prawodopodobnie te ilości energii mogą zostać ruszone jak już większość wspomagań będzie określona żeby ich poziom ogólnie był okej.

Co do przypadku gdy ktoś ma atuty wynikające ze wzmocnienia, zwyczajnie by ich nie otrzymywał. Jak modzi techniczni czy admini uznają inaczej, no to wtedy mogą działać podwójnie czy z jakoś zwiekszoną siłą, ale nie chcę tego wspomagania robić zbyt silnego gdzie pasywna regenka przebija tą od Kyuba for example.

Hitoshi, yes, może osiągnać +3 przebijając BCM i SM, taki był plan kappa Kosztowność tego ma właśnie być tym co czyni to +3 mniej OP. Ale w sumie ogólnie miało być porównywalne, żeby dalej nie było że ludzie wybierają tylko SM lub Bijuu jako wspomagania.

A CS też jest w trakcie przerabiania, to kto wie, może będzie w końcu dobrym zastępnikiem SM i uczyni Maji bardziej Edgy kappa We will see

Lily, no rozumiem, chociaż moglibyście dać znać jak przeczytaliście czy sam zamysł idzie w okej stronę, czy są jakieś uwagi na tym etapie, czy mam nad czymś kompletnie innym kombinować. Rozumiem jednak też że czasu może wam brakować czy sił :P

Kai, no co do kwestii wspomagań i samurajów aktualnie to się nie wypowiem bo nie wiem.

Samuraje nie mają żadnego wspomagania, ale jakoś jednocześnie z aktualnych wspomagań nie widzę specjalnie żadnego to nich pasującego z samego zamysłu. Też nie jestem pewien co do dawania wersji wspomagania fillerowego jako główne z większą mocą, to już kwestia dla osób od bardziej technicznych rzeczy na forum.

Generalnie, to widzę że głównymi dylematami jest ilość chakry i boost, nie sama forma wspomagania. To też będę się brał za dokładniejsze rozpisywanie go, bo zedytowanie samej ilości chakry/bounsów nie spowoduje wielkiej zmiany. Miło widziane jednak dalsze uwagi, i nawet stwierdzenia zwyczajne typu "jest okej" gdyby ktoś nie miał do czego się przyczepić/odnieść.

Obrazek

Prowadzone wątki (4/5):

Postprzez Yamanaka Mei » 21 lis 2020, o 20:43

To co proponujecie miało by sens gdyby nie efekt po wyjściu. 4 tury boosta bardzo dobrego ale po wyjściu jesteśmy bezbronni na dwie tury plus zmęczenie jak po pigułce

Postprzez Maji Hitoshi » 21 lis 2020, o 20:53

Nic. To jest dobre. Po co ma być lepsze?

Postprzez Yamanaka Mei » 21 lis 2020, o 20:55

Każdy uważa inaczej. Według mnie będzie to niegrywalne

Postprzez Maji Hitoshi » 21 lis 2020, o 21:54

CS z Wytrzymałością na S to 5-10 tur w zależności od poziomu. W obecnej propozycji na II Fazie Gelel mamy buff do statów jak na I Lvl CS, Regenerki HP i Chakry i techniki.

Zacznijmy od tego, że w filmie Gelel dawał chakrę. Nie za dużo, ogółem nic specjalnego to nie było. Moim zdaniem Gelel to Poziom CSa, bądźmy szczerzy.

Postprzez Yamanaka Mei » 21 lis 2020, o 22:34

Według mnie to wspomaganie zrobić vez tego nerfa przy wychodzeniu a csa wyrównać do sm i bijuu i tyle. Cs w mandze nie działał tak krótko, sasuke trzymał go bardzo długo.
Ogólnie jeżeli brać się za wspomagania to nie lepiej wszystkie na raz tak by ustalić ich siłę zgodnie właśnie z tym czy to główne czy fillerowe a same efekty dać by każdy build miał coś do wyboru. Czy to caster, taiuser, hybryda itp itd.

Postprzez Maji Hitoshi » 21 lis 2020, o 22:46

Co kuźwa? Że niby CS jak BCM i SM? CS nigdy nie był na takim poziomie jak one i nie ma opcji by był. To zmęczenie może być, bo po wyjściu z CSa tez się jest wyczerpanym.

Postprzez Sabataya Tamura » 22 lis 2020, o 15:08

Hej Jeleniu,

Zamysł dla mnie jest w porządku, lecz kwestia podtrzymywania tych trybów jest uważam jeszcze do przedyskutowania. Nie wiem czy przy 10k czakry kamienia koszta na S1 nie będą zbyt wysokie. Wiem, że to oczywiście wspomaganie fillerowe i trzeba to jakoś usystematyzować, ale warto nad tym jeszcze pomyśleć. ;)

Co do reszty to jest dla mnie okej.
Obrazek

Ranga: Chūnin

Następna strona

Powrót do Propozycje - tymczasowo zamknięte na nowe tematy