Punkt Handlowo-Zbrojeniowy Tendo Gojo

W dziale tym umieszcza się tematy zaakceptowanych unikatowych przedmiotów.

Punkt Handlowo-Zbrojeniowy Tendo Gojo

Postprzez Tendo Gojo » 18 paź 2020, o 02:08

Obrazek

Budynek podzielony na dwie części. Z tyłu znajduje się Pracownia techniczna w której to są konstruowane oraz naprawiane bronie oraz wszelkiego innego rodzaju uzbrojenie. Jest ona połączona drzwiami z przodem. Przód budynku to najzwyklejszy punkt handlowy, Nie jest on jakiś potężny, Z wyglądu przypomina raczej osiedlowy sklepik. Po wejściu do sklepu można zaobserwować kilka lad na których za szkłem jest ukazany towar aktualnie znajdujący się w sklepie zależy od tego w co go zaopatrzy Tendo. Wyróżniającym się punktem jest długa lada a za nią drzwi, które prowadzą na tyły sklepu. Za ladą znajduje się krzesło oraz kilka mniejszych drobiazgów potrzebnych do handlu typu kartki papieru czy książki. Sam budynek jest wykonany z drewna, posiada duże okna, które to pozwalają zaglądnąć do środka jak i wyglądać na zewnątrz. Kiedy budynek jest otwarty ma wystawioną przed siebie tabliczkę z napisem"ZAPRASZAMY"

Bonusy:
Z racji iż ma w sobie Pracownie techniczną to przejmuje jej bonusy.
Możliwość sprzedaży broni (dla graczy to wiadomo) oraz dla NPC (Zgodnie z systemem sprzedaży broni. Po prostu sklepik będzie zaopatrywał główny sklep wioski kiedy to Tendo będzie miał za dużo towaru i nie będzie miał go gdzie opchnać
Możliwość wysyłania karawan (Work in progress, pierw muszę zarobić i zakupić wóz oraz jakieś zwierze pociągowe aby móc się z tym bawić. Sprawa bardziej fabularna niż mechaniczna no bo ewentualną karawanę sam bedę dogadywał i musiał ją prowadzić ale piszę dla formalności.)
Możliwość zakupu NPC w liczbie 5. Są to zwykli pracownicy jako obstawa karawany zgodnie z systemem NPC.
Możliwość wykonania przedmiotu na zamówienie. (Głównie fabularnie bo NTI potrzebne)

Spoiler:

No i to chyba wszystko. Budynek fabularny oraz nieco mechaniczny no bo NTI oraz Zaijutsu ale do tego to się zrobi inny budynek. Zamierzam wykupić sobie handlowca oraz NTI aby móc sprzedawać postaciom rzeczy, naprawiać wyposażenie oraz skupować zepsute wyposażenie i je remontować. Zamierzam rozwinąć firmę, prowadzić karawany pod eskortą ninja. (Aktualnie taki punkt będzie tylko w Sunie także no Sunijczycy będą robić misje ze mną.) I sobie żyć jako handlarz.

No to tak, na pewno 10k za samą pracownię. Nie wiem na ile wycenicie taki sklepik. Też mi od razu powiedzcie czy mogę to od razu postawić i w tym grać jak przejdzie akcepta czy będzie jakiś czas oczekiwania? (Gonpachiro nie miał w swoim)

Ranga: Brak

Re: Punkt Handlowo-Zbrojeniowy Tendo Gojo

Postprzez Kōseki Dākukirā » 18 paź 2020, o 02:45

No tak jak mówiłem 10k pracownia i za ten sklepik to 5k łącznie 15k tak to widze.
MK: Senju Misaki
Zajmuje się paktami, jeżeli masz jakąś sprawę Discord

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: ANBU
Dodatkowa Ranga: Lider Klanu

Postprzez Maji Hitoshi » 18 paź 2020, o 12:31

Seems legit imho.
15k to dobra cena

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Lily » 18 paź 2020, o 15:34

Cena spoko. Czas budowy? Zmiana pory roku i będzie stało.

Zamysł? Średni. Powód?

Nie wejdziesz jako główny dostawca wioskowy na start. Musiałbyś operować towarem, mieć go, wycenić i wystawić na sprzedaż. Trzeba pozyskać materiały, zacząć samemu zapewne robić od zera bądź skupować stary towar i odnawiać przedmioty. Konkurowałbyś z cenami standardowymi? Wymagał więcej? Sprzedawał o 1 Ryo taniej? Widzisz problem.

Wejście na rynek zdecydowanie musi być omówione z fabularem. Dopiero po rozmowie z Memoshim potencjalnie przerzucę. Jak masz też wizję jakbyś to widział by miało sens, rozpisał lepiej to także byłoby pomocne.
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily Yami Saiko/Miko Shizuka zawsze pomoże.

Specjalna Ranga: Kage
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Tendo Gojo » 18 paź 2020, o 16:10

A gdzie ja napisałem, że wchodzę jako lider rynkowy? To jest pierwszy punkt i zaczynam od zera. Mam pusty magazyn no bo jeszcze nic nie kupiłem.

Tak, wycena towaru, dostarczenie go, omawianie tego typu spraw zależy od tego co w fabule uda się wykombinować. To jest pierwszy punkt nowego biznesu. (A czekanie całej pory roku na budowę kiedy to Gonpachiro se postawił w jeden dzień zakład do budowy średnio mi się widzi) I tak, mogę konkurować z cenami oficjalnymi. Ba mogę im nawet sprzedawać towar z mojego sklepu. Ustalenie cen to moja broszka fabularna i rozgrywanie ewentualnych Mini eventów jako cywil. Nie staję się liderem rynku w jeden dzień. To po prostu sklepik za którym jest warsztat, sam dostarczam towar (ewentualnie wynajmuję sobie graczy do tego aby mi znosili to co znajdą na misjach) i skupuję to od nich. Po wyremontowaniu mogę to sprzedać do sklepu głównego w wiosce na zasadach takich jak są aktualnie opisane (Czyt za pół ceny a wykupionym handlowcem za 3/4 ceny przedmiotu).

Postprzez Lily » 18 paź 2020, o 17:58

Ok, akcept. Niech jeszcze Mort lub Memoshi wejdą i skomentują.
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily Yami Saiko/Miko Shizuka zawsze pomoże.

Postprzez Kaguya Memoshi » 18 paź 2020, o 22:42

a bierz to i nie zawracajcie mi tym głowy

Ranga: Jōnin

Postprzez Lily » 19 paź 2020, o 11:36

Cena końcowa: 15k
Czas na wybudowanie: zmiana pory roku

Przerzucam

Powrót do Unikaty