Infūin: Kai

Archiwum propozycji wprowadzonych do rozgrywki. By odrzucić wprowadzoną już zmianę trzeba przedstawić nowe fakty pokazane w mandze lub anime (pokazane po zakończeniu poprzedniej dyskusji).

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Propozycji

Re: Infūin: Kai

Postprzez Hokori Kensei » 13 sty 2021, o 22:19

Owszem, ale czy napisanie 10k i 20k nie jest prostsze od 1xchakra i 2xchakra? ;) Też proste i łatwe w zapisie. Bijuu i Kimera - to wspomagania z tego co kojarzę, więc też zupełnie inaczej do tego podchodzę. Chcemy z tego zrobić karuzelę milionów chakry? Zróbmy to też jako wspomaganie kappa
Av1 Winter

Misje:
[B] W znane (Senju Misaki)
[C] Hazard (Kamizuru Kagami)
[C] Oaza kupiecka (Nakano Tadashi)
[D] Marzenia się spełniają (Kurogane Jujin)

Ranga: Chūnin
Specjalna Ranga: ANBU

Postprzez Uchiha Kawauso » 13 sty 2021, o 22:22

Drugie tyle chakry. Właśnie problemem byłoby pilnowanie, ale skoro istnieje atut bogatą rodzina, gdzie mechanika jest zależna od czasu, to może tutaj też by się dało, tym bardziej że utracone lata z rozwinięcia tej techniki też powinny być odnotowywane, ale nikt zwyczajnie jej nigdy nie miał. Problemem jest też dopisek, że pasywnie można podtrzymać technikę jedną i teraz pytanie z rezerw z pieczęci czy łącznie z pieczęcią czy własną? To i tak można podtrzymać jutsu rangi A, z opisu wynika zatem że ciągle można podtrzymać taką technikę, co może sprawić problem z rakowością techniki. Nie ma zbytnio określonych precyzyjniej zasad takiego podtrzymania. Czy dotyczy to tylko jutsu z kosztem turowym, czy też wszystkich? Czy koszt takiej techniki jest odjęty i stale regenerowany do 100%?

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Kage

Postprzez Takeshita » 13 sty 2021, o 22:35

To może zaproponujcie coś? Macie wątpliwości, problemy, ale nie widzę od was żadnej przygotowanej propozycji.

Kensei i te wspomagania potrafią zapewnić 3/4 krotnie tyle chakry co infuin, który nie jest wspomaganiem. Balans zachowany.

1. Technika nie wpływa na długość życia. Mylisz Infuin: Kai z techniką Sōzō Saisei, któa znajduje się w Iryo
2.Dotyczy to technik, których koszt nie przekracza 0,5% (1/200) maksymalnych zasobów chakry użytkownika. Czyli nie mówimy o procencie z chakry zapieczętowanej, a tej z rangi Siły Chakry. W przypadku 10k chakry, masz 100 chakry na pasywne wykorzystywanie. Ilość ta ciągle jest uzupełniana do stu podobnie jak w przypadku posiadania atutu Regeneracja Chakry.
3.Pieczęć może podtrzymywać pasywnie technikę rangi A, jedynie, jeśli mamy atutu do siły chakry i atutu do kontroli chakry. Przy takich atutach nie jest dziwne, że można podtrzymać technikę rangi A, ponieważ tak po prostu zostały wykorzystane atuty wrodzone. Normalnie uda ci się podtrzymywać jedynie technikę rangi B.
4.Podtrzymuje. Czyli techniki które kosztują turowo. I przejrzałem nin/fuin/żywioły i nie znalazłem na randze B niczego rakowego z podtrzymywaniem. Może jakieś klanówki, ale takie rzeczy można poprawiać jak już ktoś wymyśli jakieś rakowe połączenie techniki z klanem.

Na wszystkie pytania znalazłem odpowiedzi w opisie techniki.
Sensor: 25m/50m | Słuch: 80m

Ranga: Jiyūjin

Postprzez Uchiha Kawauso » 13 sty 2021, o 23:01

Tak, wiem, że jej rozwinięcie odejmuje czas życia, ale skoro to trzeba liczyć to może nie byłoby problemu z tym by zaznaczać czas. Można też odnieść do czasu stałego, ale chociażby Koto jest zależne od czasu forumowego więc nie jest to najgorsza możliwość. Jeśli miałaby być wspomaganiem, to sądzę, że rozwiązanie z ilością chakry jest bardziej fair i nawet coś więcej można by było do tej pasywności techniki dodać odnośnie podtrzymania. Jeśli ma zostać tylko ozwojowana, to myślę, że bardziej pasowałoby tutaj moje rozwiązanie.
Plus to że Kimera jest rakiem jaki należałoby zreworkować.

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Kage

Postprzez Takeshita » 13 sty 2021, o 23:19

Nadal czekam na jakąś sensowną propozycje, a nie tylko gdybanie, że inaczej byłoby lepiej, a najlepiej tak jak ja tego chcę, ale sami to zróbcie.

Postprzez Hokori Kensei » 13 sty 2021, o 23:43

@Takeshita

Przecież dałem propozycję. Dajmy po prostu 10k i 20k z senninem. Na moje brzmi to lepiej niż 20k i 40k z atutem co tworzy dysbalans

Av1 Winter

Misje:

Postprzez Takeshita » 14 sty 2021, o 00:07

Nie tworzy dysbalansu tylko nagradza graczy, którzy wybrali specyficzne atuty.

I jak już to byś się postarał przy tym opisie

Chociaż nadal uważam, że moja propozycja brzmi lepiej, bo teraz ktoś kto ma 1000 chakry, może jedną techniką powiększyć swoje zasoby dziesięciokrotnie. Tak to, osoba o słabych pokładach chakry może zmagazynować mniej chakry.

Ewentualnie druga opcja. Ilość chakry = Siła Chakry = Ranga Kontroli Chakry. Czyli jak masz kontrolę chakry na S, to wtedy możesz zapieczętować ilość chakry w ilości podlegającej pod Siłę Chakry S. Wtedy ilośc chakry jest zalezna od kontroli chakry, a nie oryginalnych zasobów.

Postprzez Hokori Kensei » 14 sty 2021, o 00:21

Nie rozumiem dlaczego ilość chakry, nawet jak ktoś wziął konkretny atut, ma wpływać na to ile chakry można zapieczętować. Wtedy to zamiast ilości chakry powinna imo działać predyspozycja do Fūin.

Pierwszy raz edytowałem technikę, więc zrobiłem na szybko, byleby było.

Szczerze nie wyobrażam sobie, by ktoś z ilością chakry 1000 był w stanie zdobyć zwój S ;) Ale Twoja propozycja z Rangą Kontroli/Siły Chakry też jest już okej, choć kompletnie nie rozumiem tych znaków równości. Ale pewnie chodzi Ci o to, że osoba z atutem szybciej zapieczętuje 10k niż osoba bez atutu? Tylko, czy to wtedy nie komplikuje niepotrzebnie sprawy
Av1 Winter

Misje:

Postprzez Takeshita » 14 sty 2021, o 13:29

Mam jeszcze jedną propozycje, która bazuje na sile techniki (bez liczenia KC)
Obliczając siłę techniki, przeliczamy ją na siłę chakry zgodnie z tabelką ilości chakry.

Bazowo, technika ma siłę 5 bo jest rangi S, czyli daje 10.000 chakry
Sennin: Fuinjutsu zwiększa siłę o 1 czyli mamy siłę 6 i 20.000 chakry
Profesjonalista: Pieczętowanie Chakry zwiększa o 0,5 czyli maksymalnie można uzyskać 25.000 chakry.

Niestety nie wiem jak to zapisać w opisie techniki.

Postprzez Hokori Kensei » 14 sty 2021, o 13:34

To może po prostu tak?
Av1 Winter

Misje:

Postprzez Takeshita » 14 sty 2021, o 13:46

No niech już będzie i w takiej formie.

teraz inna sprawa. Czyli utrzymywanie technik. W opisie jest to 1/200 maksymalnych zasobów chakry użytkownika co jest dla mnie głupotą. Zmieniłbym to na 1% z ilości chakry zapieczętowanej. Można to także ująć, że chakra w pieczęci regeneruje się z prędkością 1% na akcje.

Czy wzmacniamy to atutem wrodzony regeneracja chakry, jeśli jego własna chakra ma najwyższy możliwy poziom?

Chodzi mi o to, że atut najpierw regeneruje pokłady chakry użytkownika, a jeśli te ma pełne to regeneruje chakrę w pieczęci.

Postprzez Yōgan Hyakuzawa » 14 sty 2021, o 15:20

Akcept.
BANK
PZ
BANK klanu Yogan

Obrazek

Obrazek

Tsūjtegan: 3000m w dal / 300m widzenia sferycznego

MK: Tendo Gojo oraz Ichi Ushiha