Infūin: Kai

Archiwum propozycji wprowadzonych do rozgrywki. By odrzucić wprowadzoną już zmianę trzeba przedstawić nowe fakty pokazane w mandze lub anime (pokazane po zakończeniu poprzedniej dyskusji).

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Propozycji

Infūin: Kai - niedopracowanie

Postprzez Hyūga Eijiro » 5 lis 2019, o 14:29

Brak informacji jak szybko i jaka ilość czakry jest pieczętowana w znaku(np. 100pch/dzień od momentu pieczętowania), więc według opisu na obecną chwilę możemy ją wykorzystywać tylko do technik o koszcie 0,5% maks. czakry użytkownika, co za tym idzie jest nieprzydatna w Sōzō Saisei, która tej techniki wymaga, a której koszt jest 12-krotny.
W dodatku nie wiadomo, czy można wykorzystać tylko część zgromadzonej czakry, a reszta zostaje w "magazynie", czy też przepada.

Spoiler:
Obrazek

Mogę poprowadzić misje D-A i sędziować walki.
Akceptuję samodzielki - w razie czego proszę o kontakt na gg :D

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Lider Klanu
Specjalna Ranga: Kage
Dodatkowa Ranga: Sennin

Re: Infūin: Kai - niedopracowanie

Postprzez Lily » 14 sty 2020, o 10:47

Technika do omówienia w dziale administracyjnym. Dziękujemy za zwrócenie uwagi.
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily Yami Saiko/Miko Shizuka zawsze pomoże.

Ranga: Brak
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Re: Infūin: Kai - niedopracowanie

Postprzez Uchiha Kawauso » 14 sty 2020, o 10:55

Ja bym dodała jeszcze, że te jutsu lecznicze nie różnią się prócz kosztu.

Infūin: Kai

Postprzez Takeshita » 30 wrz 2020, o 17:39

Obecnie technika Infūin: Kai nie określa ile chakry można zapieczętować. Jak wiemy z kanonu, technika nie działała na zasadzie jednokrotnego zapieczętowania chakry, a był to powolny okres, gdzie codziennie albo co jakiś czas przesyłano swoją chakrę do pieczęci. Moja propozycja:

Jest to jedynie dodanie zdania "Co każdą zmianę pory roku można zapieczętować dwukrotność swoich pokładów chakry." ale powoduje ona, że tym dłużej nie wykonujemy techniki tym większą ona posiada moc. Jest to jednocześnie osłabienie techniki jeśli jest często wykorzystywana, a jednocześnie staje się silniejsza jeśli gracz jej nie wykorzytuje.
Sensor: 25m/50m | Słuch: 80m

Battle Theme|AMV|Soundtrack

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Re: Infūin: Kai

Postprzez Yōgan Hyakuzawa » 17 lis 2020, o 18:54

Akcept ALE. Od teraz wygląda to tak. Można w sobie zapieczętować dwukrotność swoich zasobów chakry... i tyle. Nie na porę roku.
BANK
PZ
BANK klanu Yogan

Obrazek

Obrazek

Tsūjtegan: 3000m w dal / 300m widzenia sferycznego

MK: Tendo Gojo oraz Ichi Ushiha

Ranga: Nukenin

Postprzez Cheshire » 24 lis 2020, o 23:14

Połączyłem oba wątki. Dział roboczy idzie do usunięcia.
Jeśli kogoś interesuje zmiana w tym jutsu to w nowym formacie, z nową ilustracją i podsumowanie co proponujecie.
Administrator

Postprzez Takeshita » 12 sty 2021, o 20:29

Ja bym zrobił coś takiego. Bazowo można maksymalne pokłady, ale z mędrcem dwu krotność maksymalnych pokładów. Myślę, że szczególnie takie techniki powinny brać pod uwagę ten atut, skoro są to techniki, które nie posiadają stricte siły techniki, która byłaby boostawana przez ten atut.

Postprzez Hokori Kensei » 12 sty 2021, o 21:26

Imo... nie. Chociażby dlatego, że różne postaci miałyby różną użyteczność. Niektóre np. mogłyby za jej pomocą mieć 20k, inne 10k, inne 30k dodatkowe etc. To trochę... niezbyt wyrównane.

Prędzej zrobiłbym ograniczenie sposobu ładowania, bez górnego limitu całości zapieczętowanej chakry. Wszystko zależne od rangi misji/przygody. Np. coś w ten deseń
D - max 0
C - max 100
B - max 250
A - max 1000
S - max 5000

Oczywiście, na czas trwania misji ta chakra jest po prostu odejmowana i niemożliwa do regeneracji. Więc, żeby faktycznie móc z tego korzystać trzeba po prostu grać. I pobierać ryzyko. Np. iść na misję S bez 1000 Chakry, by w przyszłości móc to wykorzystać.

Ranga: Chūnin
Specjalna Ranga: ANBU

Postprzez Yōgan Hyakuzawa » 12 sty 2021, o 21:38

Nikt nie powiedział, że musi być równo. Jak dla mnie jest okay bo różne osoby mogły zapieczętować różne pokłady chakry (Tsunade i Sakurwa miały różne). Odejmowanie chakry podczas misji nie ma sensu bo sobie chłop nastakuje 1000000000 chakry i w jednym momencie zacznie srać technikami a nie o to tutaj chodzi.

Jak dla mnie dobrze ubrane w dodatku sennin Fuinnu daje coś dodatkowo.
BANK
PZ
BANK klanu Yogan

Obrazek

Obrazek

Tsūjtegan: 3000m w dal / 300m widzenia sferycznego

MK: Tendo Gojo oraz Ichi Ushiha

Ranga: Nukenin

Postprzez Lily » 13 sty 2021, o 12:07

Jestem akurat neutralny. Czepiałbym się na pewno bardziej wartości, gdyby technika była ogólnodostępna. Podchodzi jednak pod zakazaną.

Mort, chętnie bym Twoje zdanie zobaczył tutaj.
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily Yami Saiko/Miko Shizuka zawsze pomoże.

Postprzez Hokori Kensei » 13 sty 2021, o 20:24

@Hyaku

Z jednej strony tak, z drugiej strony, napędzimy w ten sposób taki efekt kuli śnieżnej. Osoby z większą ilością bazową chakry, będą miały jej więcej niż osoby, które mają predyspozycje w fuinjutsu i pieczętowaniu chakry. Nie wydaje mi się to być w pełni zbalansowane wówczas.

Może moja propozycja nie była najlepsza, jednak dotyczyła tego, co było fabularnie. Że chakra była po prostu pieczętowana. Może podane liczby były za duże i należałoby je zweryfikować, jednak zwrócić też uwagę, że osłabia to postać na misjach konkretnych rang, co jakby samo w sobie zwiększa poziom trudności. Można też dać maksymalny limit, ale imo trochę mija się to z tym "wolnym pieczętowaniem".

Jeżeli chcielibyśmy to uzależnić od talentu postaci, bo Sakura Tsunade nierówna, może warto wtedy uwzględnić to raczej poprzez różne atuty, predyspozycje i statystyki postaci związane z pieczętowaniem/kontrolą chakry, aniżeli sam fakt jej ilości?

Postprzez Takeshita » 13 sty 2021, o 21:15

@Kensei
Odrzucasz w ten sposób sens istnienia technik zakazanych. Są one ograniczone właśnie z tego powodu, że są silne. Silna osoba będzie jeszcze silniejsza korzystając z takich technik. To naturalne. Jak chcesz to wszystko balansować aby wszyscy byli sobie równi to porzućmy system rang i niech każdy ma takie same statystyki.

"Osoby z większą ilością bazową chakry, będą miały jej więcej niż osoby, które mają predyspozycje w fuinjutsu i pieczętowaniu chakry." - To co tutaj napisałeś to totalna głupota, ponieważ to jest technika fuinjutsu i wyspecjalizowanie się w fuinjutsu jeszcze bardziej ulepsza technikę. Czyli ta technika właśnie jest kwintesencją pieczętowania chakry dla osób specjalizujących się w fuinjutsu.

Twoja propozycja powoduje o wiele większy efekt kuli śnieżnej. Wykonujesz sobie dwie misje rangi S i masz tyle samo chakry co przy mojej propozycja. Kolejne dwie misje rangi S i masz więcej niż sennin fuinjutsu. I tak możesz sobie robić te misje rangi S w nieskończoność. Osłabienie na misje? Tylko na pierwszej, bo potem pomimo obniżonych zasobów to zawsze masz awaryjną zapieczętowaną chakrę, więc nie czujesz różnicy.

To co teraz proponujesz, spowoduje, że technika będzie matematyczną zagadką. System powinien być prosty i przejrzysty i nie powinien wymagać włączonego kalkulatora 24/7. I jak nie patrzeć technika jest właśnie zależna od statystyk, dziedziny fuinjutsu oraz atutu sennina: fuinjutsu. Czyli jest to czego oczekujesz, ale w formie prostej i nieskomplikowanej.

Postprzez Uchiha Kawauso » 13 sty 2021, o 21:37

Generalnie rzecz biorąc, to odkładanie samo w sobie chakry nie było pokazane jako okrojenie się z połowy chakry raz a porządnie, tylko wsypywanie po ziarnku piasku do słoika ot powiedzmy 500ml. Nie jest zatem istotne ile przekazuje się chakry do pieczęci, jednak o czas. Może zwyczajnie zaproponować, że czas odkładania chakry to rok fabularny aż do uzupełnienia jej i możliwości wykorzystania. Dla osób z kontrolą chakry ponad przeciętną byłoby to pół roku, a z atutem mędrca pora roku. W zestawieniu kc + atut miesiąc, co musiałoby być odnotowane w jakiś sposób. Nie wiem czy dotykać tu problemu siły chakry, bo im więcej podstawy tym dłuższy czas zbierania. Ponad to osoba z potężną chakrą ma dodatkowo 40k chakry, z własną to już jest 60k chakry. Nie wiem czy tyle obecnie wyciąga SM, gdzie na każdy etap nauki trzeba zgodę i od do wydania.

Postprzez Hokori Kensei » 13 sty 2021, o 21:58

@Takeshita

Nie odrzucam sensu istnienia technik zakazanych. Tylko nawet one powinny w pewien sposób być zbalansowane i nie sprawiać, że po jednej misji S, ktoś ma cztery razy więcej chakry od innej osoby na tym samym poziomie.

To co napisałem, było odniesieniem do wiadomości Hyakuzawy, który mówił, że może być kula śnieżna. Polecam przeczytać, do kogo się odwoływałem i jaki był kontekst całości wypowiedzi :)

Jak wspomniałem w ostatnim poście, może te liczby były za duże i warto je zmienić. To była tylko propozycja, którą można zmienić. Fakt, nie przemyślałem tego, że można w sumie zapieczętowaną wykorzystać, co można też prosto rozwiązać - jeśli zdecyduje się na pieczętowanie, to nie może uwalniać.

Ten system nie jest przejrzysty, matematyczną zagadką jest chociażby szybkość i ile metrów na akcję to Ci zabiera kappa Jeśli chcemy prosto, to równie dobrze możemy ustalić, że technika pozwala zapieczętować 10k chakry, z senninem 20k i też będę na to okej. Te liczby są za małe? Make it 15k and 30k. Za duże? 5k i 10k. That's fine too. I nie ma efektu kuli śnieżnej, że silniejsi są jeszcze silniejsi i bardziej niedoścignieni.

@Kawauso
No właśnie Twoja propozycja niezbyt pokazuje ile można tej chakry :/

Postprzez Takeshita » 13 sty 2021, o 22:07

Co do ostatniego, ale właśnie ja to tak zaproponowałem i Hyaku przyklepał. Masz x chakry? To możesz zapieczętować x chakry, a jeśli masz sennina to 2*x chakry. Proste i łatwe w zapisie. Jeśli ktoś ma atutu do chakry to faktycznie będzie miał tej chakry dużo więcej, ale to równie dobrze możemy powiedzieć, że użytkownicy bijuu mają jej za dużo. (Lily i 190k chakry). I jak nie patrzeć taka Kimera pozwala na zdobycie 120.000 chakry co jest na poziomie bijuu i czy ktoś na to narzeka?

Pomysł Kawauso byłby zgodny z lore Naruto, ale wymagałoby zbytniego pilnowania i ze strony gracza i z strony administracji. Lepiej unikać technik, które odnoszą się do czasu na forum, który przypominam nie jest stały.

Następna strona

Powrót do Wprowadzone