Sklep

Centrum ukrytej wioski. Tu znajdują się bary, place, miejsca spotkań ludzi. Miejsce to w czasie świąt oraz imprez tętni życiem przez całą dobę.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Sklep

Postprzez Lokacja » 1 kwi 2015, o 00:32

W tym miejscu można kupić przedmioty lub odebrać przedmioty fundowane przez wioskę. Należy tu wykonać post fabularny opisujący zakupy.

Sprzedaż przedmiotów odbywa się za 1/2 ich wartości!

Choć sklepik wydaje się być nieduży, jest on podstawowym punktem zaopatrzenia shinobi. Tutaj mogą kupić praktycznie wszystko. Stojący za kontuarem staruszek zapraszającym gestem wskazuje pułki, gdzie shinobi mogą obsłużyć się sami. Bardziej zaawansowane i delikatne wyposażenie sprzedawca trzyma jednak za sobą, aby nikt nie uszkodził drogocennego towaru. Ten przemiły sprzedawca na zapleczu ma wiele skarbów, jednak przeważnie są to przedmioty wcześniej zamówione przez poszczególnych klientów.
Administrator

Re: Sklep

Postprzez Nara Hibi » 1 kwi 2015, o 01:37

Cudownie było przechadzać się między pięknymi, cudownie odremontowanymi i nieskazitelnie pięknymi... Zaraz, dwa razy pięknymi. Nie, to była lekka przesada, wioska jak wioska, domy, ulice, psy, koty, dzieci... No nic ciekawego, jednak wielu mieszkańców z dumą przenosiła swe rzeczy do nowego lokum, stare namioty zostały zwijane, wszyscy emanowali niespotykaną wręcz radością i optymizmem. Jak bardzo ten ich dobry nastrój drażnił serce młodego Hibiego, czy na prawdę byli tak ograniczeni by sądzić że ten spokój przed burzą potrwa w nieskończoność, zaraz znajdzie się przecież kolejna łajza która postanowi rozgonić tę sielankową osadę. I ponownie zmusić ich do odbudowy... Ile razy w historii już tak było. No cóż, tego nie wiedział gdyż z takich przedmiotów był noga kompletna, jednak wszystko w swym czasie. Najpierw nie przerywając swego radosnego chodu w stronę nowo powstałego sklepu, należało odebrać zamówiony sprzęt. Cóż to będzie za uczucie, gdy ludzie nareszcie zaczną go zauważać.
Jeśli jego plan był dobry, nareszcie miał szansę poznać nieco emocji które targały ludzkim ciałem... Mimo że był dziwny i nie bardzo nadawał się do werbalnej konwersacji z innymi członkami swego gatunku. To tak jak każdy chciał poznać szczęście, miłość, przywiązanie... MAM WAS!. Wcale mu na tym nie zależało, on po prostu lubił wzbudzać zainteresowanie, lub jakąkolwiek inną emocje która pozwalała mu na śledzenie ludzkich zachowań...
Melodyjnym krokiem wbił się przez otwarte drzwi, po czym przemówił do starszego jegomościa, nawet nie bardzo zwracając uwagi na świeży, błyszczący, i niesamowicie pociągający towar na jego półkach... W obozie było to samo, tu po prostu lepiej to eksponowano.

- WITAM, JA PO ZAMÓWIENIE!

Krzyknął jak wariat, sądząc że staruszek może być już lekko przygłuchy.

Sprzedawca spojrzał na niego ze zdziwieniem, po czym podał mu jedną z paczek leżącą za jego plecami.

- 600 Ryo, za trzy komplety.

Dokończył nieco zachrypniętym głosem, przywodzącym na myśl stare pilśniowe wieko kufra, spoczywającego zazwyczaj na zapomnianych strychach.
Nara Hibi

Postprzez Kosuke Kirito » 1 kwi 2015, o 19:33

Po zrobieniu już paru ładnych misji, w końcu przyszedł czas by się jakoś wyposażyć. Uzbierałem już trochę grosza jako początkujący genin, więc mogłem sobie pozwolić na trochę lepszy sprzęt. Uznałem, że dobrze będzie pójść do sklepu i rozejrzeć się co może mi się przydać. Wszedł do środka sklepu i zobaczył za ladą mile wyglądającego staruszka, aczkolwiek z bardzo dziwnym uczesaniem. Nie przejmowałem się tym, w końcu sam nie byłem królem mody. No nic. Zacząłem rozglądać się po sklepie. Tutaj jakieś kunai'e, tam jakieś bandaże... Hmmm... Zacząłem główkować czego tak naprawdę potrzebuję. Po chwili rozmyślań uznałem, że wiem już co kupię. Podszedłem więc do lady...
"Dzień dobry"- powiedziałem do sklepikarza-"Poproszę 20 kartek, 2 metry bandaża, jedną parę Tebukuro, 2 Horusutā, 1 Ryukkusakku, 1 Fūma Shuriken, 5 kunai i 4 krótkofalówki...- poprosiłem sklepikarza. Kiedy wręczył mi wszystko o co prosiłem, zapłaciłem. Następnie podziękowałem i wyszedłem.

- 20 kartek 2 Ryo
- 2 metry bandaża 2 Ryo
- para Tebukuro 50 Ryo
- 2 Horusutā 50 Ryo
- 1 Ryukkusakku 250 Ryo
- 1 Fūma Shuriken 250 Ryo
- 5 kunai 50 Ryo
- 4 krótkofalówki 1000 Ryo

Razem 1654 Ryo

Ranga: Nukenin
Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Akatsuki

Postprzez Uchiha Shouta » 2 kwi 2015, o 21:49

Przybył tutaj właściwie na chwile, po to tylko aby kupić szklaną kulę, tak...tylko szklaną kulę, nic więcej
-Witam, czy kupię tutaj kule, taką o średnicy 15 centrymetrów? Oczywiście ze szkła...
Zapytał się. Po co mu to było? Przypomniał sobie o pewnej technice jaką znalazł w bibliotece korzenia, może ona mu się przydać do szpiegowania osób które znał...albo widział
-Dziękuję...kurcze, drogie to trochę, ale...no dobra...proszę bardzo
Westchnął płacąc 250 Ryo, trochę za dużo jak na takie coś...ale był bogaty, więc mógł sobie pozwolić.

z/t
Uchiha Shouta

Postprzez Kosuke Kirito » 16 kwi 2015, o 17:25

Na urodziny Natari postanowiłem sam zrobić dla niej prezent. Niestety będę potrzebował komponentów do niego. W tym celu udałem się do sklepu. Zobaczyłem znajomego staruszka o nieco dziwnej fryzurze. Miał na sobie jak zawsze swoją fikuśną, ale też na swój sposób fajną czapkę. Przywitałem się grzecznie i zacząłem się rozglądać. "Hmm... Co by się nadało?" Pomyślałem. Chciałem by prezent dla Natari był praktyczny. Żeby był czymś czego będzie potrzebować i nagle przyszło mi do głowy co chcę kupić.
" Poproszę jeden Kinchaku, dwa pilniki, dwadzieścia papierowych kartek, trzy małe zwoje, 3 metry bandaża w trzech rolkach, cztery bombki lodowe, dziesięć kunai i dwadzieścia shurikenów."- powiedziałem z uśmiechem do staruszka. Zapłaciłem i podziękowałem mu po czym wyszedłem...

- Kinchaku 50 Ryō
- 2x Pilnik 10 Ryō
- 3x Mały zwój 75 Ryō
- 20x Kartka papieru 2 Ryō
- 3 metry bandaża 3 Ryō
- 4x Bombka lodowa 400 Ryō
- 10x Kunai 100 Ryō
- 20 shuriken 20 Ryō

Postprzez Hideki Shun » 18 kwi 2015, o 12:14

Przyszedłem wraz z Kyoto do pobliskiego sklepu, musiałem się przygotować no i oczywiście zmienić swój strój. Chodzenie w kamizelce Kumogakure to nie jest za dobry pomysł szczególnie że mam na pieńku z niektórymi konoszaninami. Podszedłem do półki z ciuchami, zobaczyłem tam coś co zwróciło moją uwagę, niebieski strój wraz z płaszczem oraz chustę zakrywającą głowę. Hmmm z oddali zauważyłem jeszcze kapelusz i spodobał mi się, dobry kamuflaż. Podszedłem ponownie do półki medycznej, zabrałem pojemnik w którym można przechowywać czyjeś oczy, przyda się również. Podszedłem ze wszystkim do sprzedawcy, po czym wyjąłem mieszek w którym trzymałem ryo. Wręczyłem mu po czym podszedłem na zaplecze i ubrałem sie w nowy strój. No to teraz Kyoto możemy sie udać tak gdzie chciałeś. - powiedziałem po czym poszliśmy w miejsce gdzie chciał iść Kyoto...

Strój - 50Ryo
Nakrycie Głowy - 10Ryo
Pojemnik z formaliną - 150Ryo
Mugiwara - 50Ryo

Postprzez Uchiha Kenjiro » 20 kwi 2015, o 20:54

Na tyłach sklepu pojawił się Kenjiro i zdjął swój ubiór ANBU aby nie rzucać się w oczy jak wejdzie już do środka. Jego cel był jasny i klarowny, więc dość szybko odnalazł szukane przez siebie zwoje i wziął dwa stając w kolejce.
-Cholera, czemu zawsze tu taki ruch. Jak by złoto wyprzedali.- powiedział cicho Uchiha i grzecznie czekał na swoją kolej w tym czasie odliczając sumę jaką potrzebował. Kolejka powoli się zmniejszała aż w końcu przyszła na niego kolej. Od razu usłyszał piskliwi głosik jakiejś małej kobietki, która chyba była w zastępstwie bo strasznie się ociągała.
-Witam, w czym mogę pomoc?- przeszło przez zmysł słuchu Kenjiro jak szpilka wbita prosto w udo. Rzucił dwa małe zwoje zaraz potem dając kwotę i chcąc się udać do wyjść.
-Proszę Pana a paragon?- uderzył znów piskliwy głos. -Dziękuję, nie trzeba.- odrzekł Kenjiro i w ustronnym miejscu znów znikł jak mgła o poranku dalej robiąc co potrzeba.

2 x mały zwój = 50 Ryo
URLOP

Info: Kenjiro i Jerraru opuścili wioskę w nieznanych nikomu okolicznościach.

Ranga: Jōnin
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Uchiha Takeru » 24 kwi 2015, o 14:06

Dzień dobry, potrzebuję dziesięciu fiolek i dwa małe zwoje.Oprócz fiolek postanowił zakupić jeszcze dwa zwoje, jakieś przeczucie podpowiadało mu że będzie tego niedługo potrzebował. Miał mnóstwo pieniędzy więc mógłby pewnie wykupić całą zawartość tego sklepu dlatego zaszalał i kupił dwa razy więcej produktów niż zamierzał, raz się żyje. Zapłacił sprzedawcy i wyszedł ze sklepu mówiąc na odchodne : Do widzenia. Miał sporo spraw do załatwienia, czuł że krew którą znalazł to swego rodzaju przełom w jego krótkim śledztwie. Bez chwili zwłoki teleportował się do na miejsce zbrodni żeby zabezpieczyć dowody.

Fiolka x10= 100Ryo
Mały zwój x2 = 50
Suma = 150Ryo
z/t klon Monument
Uchiha Takeru

Postprzez Kosuke Kirito » 4 maja 2015, o 11:09

Po ciężkiej pracy społecznej przyszedłem do sklepu aby zakupić rzecz potrzebną mi do nauki Fuinjutsu, czyli technik pieczętowania. Potrzebny był mi do tego zwój obojętnej wielkości. Wparowałem więc do sklepu i przywitałem staruszka ukłonem. Zacząłem się rozglądać. Uznałem, że kupię dwa małe zwoje. Jeden zostanie poświęcony na naukę techniki pieczętowania a drugi będzie mi służył na tzw. "czysto". Podszedłem więc do lady. Wziąłem dwa zwoje, zapłaciłem i podziękowałem staruszkowi ukłonem. Jeszcze tylko szybki rzut oka czy aby tylko tego potrzebuję i wyszedłem. Kiedy wychodziłem pomachałem mu na pożegnanie.

2x mały zwój 50 Ryo

Spoiler:

Postprzez Kosuke Kirito » 10 maja 2015, o 16:19

Po wyjściu z domu udałem się do sklepu. Czekał tam już na mnie zamówiony przedmiot, który będzie mi służył zamiast mojego dotychczasowego płaszcza. Tym przedmiotem był Fūdo Yami. Jest to czarne ponczo z głębokim kapturem, który ukrywa górną połowę twarzy. Jest wykonane z ciepłego materiału, więc na zbliżającą się wielkimi krokami zimę będzie w sam raz. Wszedłem więc do sklepu. Poprosiłem o moje zamówienie i otrzymałem paczkę. Zapłaciłem uzgodnioną cenę i rozpakowałem opakowanie. Wyjąłem moje nowe ponczo i przywdziałem je. Na nowo zawiązałem moją opaskę shinobi w pasie by ponczo nie latało mi na prawo i lewo( oczywiście tylko fragment poncza by zachować luz tego ubioru) i wyszedłem ze sklepu zaciągając kaptur na głowę i tym samy chowając moją twarz.

Fūdo Yami 50 Ryo

Spoiler:

Postprzez Akimichi Chousetto » 21 maja 2015, o 16:42

Pod zasłoną mroku, pewien osobnik o tuszy nadzwyczajnej przemykał w jednoczęściowym, czarnym stroju który zakrywał wszystko oprócz oczu. Było to spowodowane iż nie chciał aby ktokolwiek go widział, cenił sobie swoją prywatność
-Witaj...czy jest to o co prosiłem parę dni temu?
Zapytał się facet w czerni, sprzedawca wiedział o co mu chodzi, staruszek kiwnął tylko głową i wzrokiem spojrzał na zaplecze
-Proszę iść przymierzyć
Zaprosił dłonią na tył sklepu. Ów jegomość o pokaźnej masie wszedł więc, ufał w pewnym stopniu temu człowiekowi. Po paru minutach wyszedł, wywalając czarny strój do kosza
-Prosze, oto zapłata...
Uśmiechnął się, można to było zobaczyć jak jego pulchne wargi wykrzywiają się w szyderczym uśmiechu a oczy są lekko zmrużone
-Mogę wiedzieć, jak pan ma na imię?
Zapytał się staruszek kiedy facet chciał już wychodzić
-Jestem Dai Bakemono...tego się trzymajmy
Odpowiedział lekko przekręcając głowę w tył, wychodząc ze sklepu z uśmiechem na twarzy.

-5000Ryo, Bakemono Yoroi
Akimichi Chousetto

Postprzez Senju Kuro » 23 maja 2015, o 21:35

Po opuszczeniu parku i całym cyrku, mającym tam miejsce, Kuro ruszył w kierunku, który obrał sobie wcześniej. Raczej nie było, co teraz liczyć na pomoc zaoferowaną mu wcześniej. Grupka miała inne problemy niżeli brak pochwy na jego nowy miecz. Martwił się o dziewczynę, którą jakiś facet wziął do szpitala, ale co mógł zrobić? Ci ludzie pojawiali się znikąd i rozpływali w powietrzu w jednej chwili..
Kufu..
Maszerował nie oglądając się na boki, aż do samego centrum i sklepu w którym shinobi nabywali swój asortyment. Pewnie popchnął drzwi wejściowe i wszedł do środka. Przed tym ubrał swoje gogle i zdjął opaskę z oczu, by widzieć co kupuje. Musiał poprosić o zrobienie przedmiotu na zamówienie i lepiej było go widzieć przed zapłatą. Podszedł do kasy i położył Kusanagi na blacie stołu.
-Ohayo, przychodzę z małym pytaniem. Dałby pan radę wykonać pochwę na ten miecz? - Powiedział do faceta, który natychmiast dobył ostrze i oglądnął je dokładnie. Pokiwał on wymownie głową.
-Jasne, jakieś detale? Kolor? Chcesz go nosić na plecach, czy przy biodrze? - Zapytał, chciał zebrać trochę informacji, by zadowolić swoim wyrobem klienta.
-Biodro będzie dobrym miejscem, a co do koloru hmm.. Niech będzie czerwony, już za dużo czarnego u mnie. - Odpowiedział chłopak, zastanawiając się skąd ta preferencja do ciemnych kolorów. Kiedyś nie nosił się na czarno. Szybko uzyskał odpowiedź iż jeśli poczeka kilkanaście minut, to będzie mógł odebrać przedmiot na miejscu i tak też uczynił.
-Proszę cię chłopcze, 200 Ryo. - Podał mu broń schowaną w nową pochwę, a Senju zapłacił za produkt i podziękował. Przy wyjściu jednak złapał go goniec, przekazując mu teczkę zawierającą kilka dokumentów. Kuroś przez moment przestraszył się, że może to być coś związane z incydentem w parku. Okazało się jednak, że to zło o równiej sile. Co to było? Wkrótce się okaże..

zakupy
3135-200 ryo = 2935

Z/t
Senju Kuro

Postprzez Nara Morion » 24 maja 2015, o 15:30

Morion wiedział, że najwyższa pora zapoznać się z drużyną. Zdobył co chciał ale potrzebował czasu na trening. Jakiś czas temu zabrał spinkę Tsuki. Postanowił jednak nie być jej tego dłużny. Po drodze na spotkanie udał się więc na małe zakupy. Poszukał jakiejś ładnej spinki z kwiatami, a gdy ją znalazł zaczął zastanawiać się jak jej ją oddać. W ostateczności postanowił po cichu jej ją jakoś zostawić. Przypiąć jej do ubrania gdy nie będzie uważać. Uznał to za zabawną metodę. Po zakupie opuścił sklep i udał się poznać senseia.
zt
Rozmowa z Oroshim:

Ranga: Chūnin

Postprzez Hyuuga Hitomi-Tsukiko » 6 cze 2015, o 00:00

Kolejnego słonecznego dnia ,Hitomi uradowana wybrała się do sklepu by uzupełnić zaopatrzenie ,w końcu niedługo będzie musiała iść na misję. Weszła więc do środka witając po drodze sprzedawcę i udała się do odpowiednich półek zabierając podstawowy sprzęt ,czyli kunaie ,shurikeny i parę bandaży. Zabrała owe rzeczy do sprzedawcy i postawiła na ladzie ,sprzedawca policzył wartość przedmiotów i podał cene. Dziewczyna bez zastanowienia wyciągnęła pieniądze ,przeliczyła odpowiednią ilość i położyła na ladzie przed sprzedawcą. Spakowała swoje zakupy do odpowiednich przegród w torbie i wyszła ze sklepu dziękując ,udała się dalej w miasto.

10m bandażu - 10Ryo
20x shuriken - 20Ryo
10x Kunai - 100Ryo
Hyuuga Hitomi-Tsukiko

Postprzez Akimichi Chousetto » 11 cze 2015, o 18:10

Chousetto postanowił wyskoczyć na zakupy do pobliskiego sklepu z uzbrojeniem. Nie miał na myśli czegoś konkretnego
-Witam...
Przywitał się krótko rozglądając się po półkach, zastanowił go bandaż...właściwie tylko tego potrzebował, pamiętał jak w czasie trzech lat tułaczki po świecie nauczył się kontrolować je. Była to dość ciekawa opcja, można było dzięki temu obronić się przed czymś co atakuje pod takim kątem, że standardowymi metodami było by to niemożliwe do skontrowania
-Te bandaże...200 metrów...ta...poproszę jeszcze...Duży zwój...zestaw pigułek akimichi...wszystkie trzy...ta, to wszystko...chyba...tak, wszystko
Uśmiechnął się pod nosem i gdy wszystko juz miał, poszedł w swoją stronę, wcześniej oczywiście płacąc...dzwięk jego zbroi można było słyszeć jeszcze długo

z/t

200Ryo-bandaże
250Ryo-Duży zwój
1750Ryo-zestaw pigułek akimichi

razem 2200Ryo
Akimichi Chousetto

Następna strona

Powrót do Centrum