Główny Trakt

Panuje łagodny klimat. Temperatura tu jest niezwykle rzadko wysoka, zimą na tyle tylko niska, by czasem możliwe były opady śniegu. Bogaty w plantacje kwiatów różnej odmiany. Okres wegetacyjny, jest tu dla roślin optymalny. Dawniej kraj ten był niezwykle nieprzyjazny ludziom, po misji Naruto zniszczony został jednak mechanizm powodujący obniżenie temperatury - od tamtej pory Kraj Śniegu nazywany jest Krajem Wiosny.
Znak Kraju Zimy

Yukigakure no Sato

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Główny Trakt

Postprzez Bai » 29 gru 2014, o 21:51

Szeroka droga pozwalająca minąć się dwom wozom. Pobocza są zarośnięte gęstym lasem i nie ma szans aby odnaleźć tu polankę zdatną na odpoczynek. Droga sama w sobie także nie wyglądała na zachęcającą, a to przez wszech obecne błoto spowodowane ostatnimi roztopami.

---

Szliśmy już trochę czasu, ale w końcu dotarliśmy na tereny Kraju Wiosny. Niestety trzeba teraz uważać, albowiem jeden nieostrożny krok i już się leży w brei. Spojrzałem jeszcze jak sobie radzi moja uczennica, a następnie przywołałem w głowię położenie świątyni. Dobrze że znam te tereny jak własną kieszeń to przynajmniej nie zabłądzimy w tych lasach. Jeśli dobrze pamiętam to za jakieś dwieście metrów powinniśmy trafić na rozwidlenie dróg i potem w prawo do świątyni, a w lewo na odległy kraniec kraju, gdzie to też byłem niegdyś na misji. -Jak tam ci idzie?
Bai

Re: Główny Trakt

Postprzez Kasumi » 29 gru 2014, o 22:34

Tereny, po których przyszło chodzić Kasumi aby udać się na misję były dosyć wymagające. W licznych koleinach w ziemi gromadziła się woda, która nie mając odpowiednich odpływów zwyczajnie powodowała powstanie bardzo nieprzyjemnej masy, która do tego wszystkiego potrafiła bardzo mocno pobrudzić ubranie dziewczyny. I w sumie o to obawiała się najbardziej. Bardzo uważnie stawiała kroki, próbując wykorzystać technikę do chodzenia po mokrych powierzchniach. Tak czy siak, małego ubrudzenia na butach nie uniknęła.
- Jakoś sobie radzę. - odpowiedziała nieśmiało dziewczyna, dziarsko przedzierając się przez kolejne masy błota, które skutecznie utrudniały przeprawę.
Kasumi

Postprzez Bai » 29 gru 2014, o 22:46

-No dobra, odpocznijmy chwilę na poboczu. Odrzekłem i szybko rozejrzałem się za kawałkiem stałego gruntu. Nic jednak nie widziałem, ale nie zamierzałem się poddać. Pozostaje tylko jedno miejsce gdzie będą mogli spokojnie porozmawiać. -Wejdźmy na górę. Zobaczymy jak sobie radzisz z technikami z akademii. Nie czekając na Kasumi sam powoli wszedłem na pobliskie drzewo i usadowiłem się na jednej z gałęzi. W końcu mogłem chociaż trochę się rozejrzeć i już stąd było widać świątynie, lecz nadal pozostaje problem z dojściem, no chyba że na wprost, ale to zależy od umiejętności dziewczyny. -Nim udamy się dalej muszę się dowiedzieć ile wiesz o tym świecie. Powiedz mi czy znasz większe kraje i osoby nimi władające z tytułów.
Bai

Postprzez Kasumi » 29 gru 2014, o 22:54

Kasumi słysząc polecenie Bai-sensei'a odnoszące się do drobnego odpoczynku zareagowała dosyć entuzjastycznie, nawet jak na nią. Nie było jednak żadnego odpowiedniego miejsca na postój, no, za wyjątkiem koron drzew. Atutem dziewczyny była chakra - jej siła i zdolność kontroli nad nią, dzięki czemu zgodnie ze słowami sensei'a wbiegła na koronę drzewa, zatrzymując się na jednej gałęzi. Usiadła na niej, swobodnie zrzucając nogi, aby wisiały w powietrzu. Wyjęła z podręcznego ekwipunku kawałek starej szmatki, którą zaczęła czyścić obuwie. Schludność i elegancja to coś, co śmiało można nazwać jednymi z priorytetowych spraw u Kasumi. W końcu nie raz jej powtarzano, że dobre wrażenie robi swoje. W pewnym momencie Bai zadał pytanie, na które dziewczyna nie potrafiła w pełni odpowiedzieć. Nie interesowała się bowiem sytuacją polityczną na świecie.
- Wstyd mi przyznawać, ale znam jedynie nazwy większych krajów. Nie znam zaś osobistości ich władców, lecz same tytuły potrafię przypisać, choćby na logikę. - odpowiedziała dosyć nieśmiało, wiedząc, że za taki brak wiedzy może czekać ją kara. Kary były dobrą rzeczą, ponieważ pozwalały szybciej uczyć się niektórych rzeczy. Tak czy siak, miała jedynie nadzieję, że nie będzie musiała przedzierać się przez tę drogę i będzie miała okazję nieco poćwiczyć płynne poruszanie się po drzewach.
Kasumi

Postprzez Bai » 29 gru 2014, o 23:13

Słysząc odpowiedź dziewczyny głośno się zaśmiałem. Nie było to jednak spowodowane jej niewiedzą, a reakcjom na to że czegoś nie wie. -Nie martw się. Z imion też żadnego nie znam. No a więc mamy siedem narodów ninja z ukrytymi wioskami czyli: Ame no kuni z wioską Amegaakure. Kaze no Kuni z Sunagakure. Tsuchinokuni z Iwagakure. Hi no kuniz konohagakure. Kaminari no kuni z Kumogakure. Mizu no kuni z kirigakure. Oto no kuni z Otogakure. Do tego dochodzi państwo samurajów Tetsu no kuni z wioską Senro. To jednak chyba już wiesz. Musisz jeszcze wiedzieć że wioskami kierują kage, czyli kolejno Rokage w Ame. Kazekage w Suna. Tsuchikage w Iwie. Hokage w Konoha. Raikage w Kumo. Mizukage w Kiri. No i Kyokukage w Oto. W Senro panuje chyba generał ale nie wiem dokładnie. Na razie to na tyle, aby ci nie namieszać. Pamiętaj że wiedza o innych państwach jest ważna i pomaga lepiej wykonywać misje. W końcu wstałem i spojrzałem w dal. Dalej ruszymy po drzewach. Szybciej będzie. Kolejny przystanek na skrzyżowaniu gdzie znajduje się polanka, a przynajmniej była tam kiedyś. Nie czekając na odpowiedź ruszyłem przodem.
Bai

Postprzez Kasumi » 29 gru 2014, o 23:40

Kasumi uważnie słuchała krótkiego wykładu podczas przerwy, w międzyczasie dokładnie oczyszczając swoje obuwie z resztek błota. Ubrudzone części garderoby często przeszkadzały dziewczynie, przez co czasami zbyt dużo uwagi poświęcała próbom ich zatajenia. Nigdy jednak nie przekładała tego ponad cele i polecenia, które otrzymywała. Jeśli coś miało być zrobione, to stawało się priorytetem. Tym razem jednak przerwa zwyczajnie dała jej szansę na chwilowe zajęcie się sobą.
Chwilę po przyswojeniu sobie wiedzy przekazanej przez sensei'a, dziewczyna wyrzuciła brudny i zużyty już materiał, który trzymała właśnie na tego typu okazje. Do ubrań miała nieco bardziej wyrafinowane narzędzia. Tak czy siak, gdy tylko sensei rzucił hasłem dotyczącym miejsca następnego postoju, ruszając przed siebie, Kasumi bez zbędnych ceregieli starała się nadążyć za nim. Było to trudne, gdyż był nie tylko znacznie sprawniejszy fizycznie, ale i bardziej doświadczony w tym. Dziewczyna dokładała jednak wszelkich starań, by nie stracić go z oczu, gdyż nawet idąc do celu przed sobą, była w stanie się zgubić...
Kasumi

Postprzez Bai » 30 gru 2014, o 02:06

Spojrzałem w pewnym momencie za siebie i zauważyłem że dziewczyna nie nadąża. Dlatego też zwolniłem trochę aż w końcu zrównaliśmy się. Nie minęło wiele czasu, aż w końcu naszym oczom ukazała się otwarta przestrzeń. Było to właśnie skrzyżowanie o którym wcześniej mówiłem. -No dobrze, a więc nauki ciąg dalszy zaraz będzie. Odrzekłem do dziewczyny i zatrzymałem się na suchej polance. Od razu zdjąłem mój płaszcz i położyłem go na ziemi. [b]-Siadaj i słuchaj. Oprócz kage o których wspominałem wcześniej krajami rządzą masy gburów i zadufanych w sobie paniontek. Mowa tu oczywiście o Daimyo. To właśnie od nich zależą wszelkie decyzje o wojnach, paktach, sojuszach i oni mają duży wpływ na wybory kage. Dodatkowo w każdej wiosce spotkmy się jeszcze z kilkoma dodatkowymi stanowiskami. Po kage w wiosce mamy starszyznę, czyli dwoje ludzi doradzających władcy wioski. Po nich natomiast jest generał shinobi i ma władzę równą radnym. Jakieś pytania?[/b}
Bai

Postprzez Kasumi » 30 gru 2014, o 02:42

Kasumi wyraźnie się zorientowała, że Bai-sensei zwolnił, gdy tylko zauważył, że nabiera coraz większego dystansu. Tak czy siak, dawała z siebie wszystko, żeby tylko spróbować za nim nadążyć. Było to trudne, jednak spowalnianie mistrza to ostatnie, co chciała robić młoda kunoichi. W końcu jej zasady mówiły jasno - rób wszystko, żeby nie być czyimś ciężarem. Po krótkiej chwili dotarliśmy na wspomnianą wcześniej polanę. Cóż, nic to raczej nie da dziewczynie, że odwiedziła to miejsce, skoro samodzielnie trafi tutaj co najwyżej przez przypadek. Bai-sensei przeszedł jednak do dalszej części szkolenia o charakterze nieco politycznym. Tym razem dotyczył on tego, kto tak na prawdę trzyma władzę w poszczególnych krajach. Dziewczyna słuchała uważnie, przez co wzbudziły się u niej pewne wątpliwości. Na całe szczęście została również poproszona o ewentualne zabranie głosu.
- Tak... Mam jedno. Czyją winą była śmierć Raikage? To znaczy... Skoro Daimyo, którzy nie potrafią nawet podstaw nie są obiektami zamachów, to dlaczego akurat zamordowano kage? Czy nie ma on mniejszej władzy? - zapytała dziewczyna, pierwszy raz przełamując się, wypowiadając więcej niż kilka słów w jednym zdaniu. Od razu, gdy tylko skończyła nosić ją fantazja, skarciła i upomniała samą siebie za tak pochopne słowa.
- Przepraszam, jeżeli powiedziałam coś źle... - dodała krótko na koniec, mając jedynie nadzieję, że nie popełniła błędu, mówiąc tego typu słowa.
Kasumi

Postprzez Bai » 30 gru 2014, o 03:24

-Czemu ten piernik zdechł się pytasz? Mogę cię zapewnić że na pewno nie z powodu władzy. Uśmiechnąłem się do dziewczyny dając jej znać że nie jestem zły za to pytanie. W końcu to ja zaproponowałem aby to uczyniła. -Daizou umarł bo był silny. Najsilniejszy w wiosce i walczył w obronie ludzi jej zamieszkujących. Co się stało dokładnie to nie wiem, ale zapewniam cię że... Na chwilę przerwałem i szybko starłem jedną łzę z polika, a następnie uśmiechnąłem się. -Mniejsza z tym. Ważne jest to że umarł bo bronił wioski, a reszta jest nieważna. Co do samych Daimyo to zapewne są na nich zamachy, ale każdy z nich ma przy sobie świetnie wyszkolonych ochroniarzy. No dobra, ruszamy dalej. To już niedaleko. Podniosłem swój plaszcz i schowałem go w jednym ze zwojów, a następnie spacerkiem ruszyłem ku świątyni.

z/t Świątynia Wiosny
Bai

Postprzez Bai » 17 sty 2015, o 00:07

Tuż na skerzyżowaniu pojawił się dym, a gdy już opadł to na drodze stała dwójka shinobi z Kumo.
-No dobra Yuri. Musimy powoli iść ku terenom niezbadanym tych ziem i szukać wszelkich śladów bytności człowieka. Mam tylko nadzieję że ta księżniczka jeszcze żyje bo nie mam zamiaru mówić jakiemuś grubasowi że misja została zakończona niepowodzeniem. - Następnie ręką wskazałem kierunek naszej podróży.
-Zapewne dużo czasu minie zanim uda nam się ich znaleźć, a więc możemy na spokojnie o czymś pogadać. Ciekawi mnie na przykład po co ci tyle różnych broni. nie lepiej skoncentrować się na jednej? Albo kij albo kosa?
Bai

Postprzez Yuri Hayame » 17 sty 2015, o 00:17

Patrzyła się przed siebie. Kraj Wiosny. Kolejna kraina geograficzna, do której zmierza i którą zbada w jakiś sposób. Uśmiechnęła się pod nosem i ruszyła razem z Bai'em w miejsce, które wskazał. -Nie umrze. Nikomu nie pozwolę na tej misji umrzeć. Umiem dostatecznie dużo, aby kogoś od tego uratować. Powiedziała pewna siebie i ze zdeterminowaną twarzą. Nie chciała, aby ktoś zginął, a na pewno nie na jej warcie. Skoro mieli jak na razie iść to nie wykorzystywała swoich zdolności sensorycznych na tym terenie.
Jednak skupiła się na pytaniu Jonina. Spojrzała się w niebo. Chyba robi to dzisiaj zbyt często... No ale... Taki nawyk, kiedy nad czymś myśli. -Szczerze... Mogłabym skupić się na jednej broni. Ale nie czułam się usatysfakcjonowana z tego. Chcę osiągnąć perfekcję w tym co robię. I na pewno to zrobię. Nauczę walczyć się większością broni, jakie istnieją. Powiedziała z uśmiechem. -Skoro rozmawiamy o zdolnościach... To czemu nie skupiasz się dostatecznie na Dotonie?
Yuri Hayame

Postprzez Bai » 17 sty 2015, o 00:27

-Doton powiadasz? - Na chwilę się zamyśliłem i zacząłem szukać jakiejś sensownej odpowiedzi. Niestety nic mi nie przychodziło do głowy.
-Co ja ci mowę powiedzieć. Może mój doton nie jest czymś wielkim, ale to dlatego że to jest mój trzeci żywioł i dopiero niedawno udało mi się go odkryć w sobie. Aktualnie największy poziom osiągnąłem w Raitonie, a dokładniej to mogę się porównywać nawet do senninów tego typu. Potem mam ninjutsu w którym jestem silny, ale to nadal nie jest mój limit i na koniec mam iryojutsu. W tym ostatnim osiągnąłem już najwyższy poziom jaki jest dla mnie dostępny. - Wytłumaczyłem dziewczynie jak to jest z moimi umiejętnościami, a następnie dodałem.
-Dodatkowo znam podstawy pieczętowania, walki mieczem, walki wręcz, rzucania shurikenami i władania nad wodą i ziemią. To mi póki co wystarcza. Gdy tylko będę miał czas to chce się zająć moimi umiejętnościami taijutsu, albowiem taka rzecz nie raz może się przydać no i przy okazji chciałbym poprawić moje zgranie z klonami.
Bai

Postprzez Yuri Hayame » 17 sty 2015, o 00:34

*Silny... Jest bardzo silny...* Tylko to mogła o nim pomyśleć. Cóż więcej miałaby dodać? To jedno słowo, "silny", wystarczy aby go opisać. Spojrzała się na niego i uśmiechnęła się. -Jestem zaszczycona tym, że posiadam tak silnego mistrza. Powiedziała i wysłała mu całusa z zamkniętym oczkiem.
Kiedy wróciła wzrokiem na drogę, podziwiała tutaj naturę. Chyba cieszy się, że może przy okazji misji trochę pozwiedzać. I mogła się rozluźnić. Przynajmniej aktualnie. -Bai-chan... Te Kage Bunshin... Jeżeli osiągnęłabym odpowiedni poziom w Ninjutsu... Nauczyłbyś mnie tego? Powiedziała trochę niepewnie, ale musiała to wiedzieć.
Przy okazji pytania zatrzymała się i złożyła pieczęć tygrysa. Zaczęła przeszukiwać okolicę i jakichkolwiek śladów ludzi. Może znowu wyśledzi tak bandytów, jak poprzednim razem... Może...
Yuri Hayame

Postprzez Bai » 17 sty 2015, o 00:48

-Kage Bunshin no jutsu powiadasz? - Czy byłby wstanie ją tego nauczyć? Zapewne tak, ale nie jestem pewny czy powinna to potrafić. Technika ta wymaga dużych zasobów chakry, albowiem dzieli się ona na równo pomiędzy klony. Chyba że ograniczyłaby się do małej ich liczby jak na przykład trzy czy cztery.
-Jeśli spełnisz kilka moich wymagań to nie ma sprawy. Najpierw jednak musisz mi dowieść że dostatecznie dobrze opanowałaś ninjutsu. Nauczę cię cienistych klonów gdy tylko uda ci się opanować tę technikę. - Zatrzymałem się i za cel wziąłem sobie jedno z drzew otaczających drogę. Następnie skumulowałem w ustach chakrę i przyłożyłem do nich dwa palce. Po chwili wystrzeliłem z jamy ustnej kilka setek drobnych igieł, które wbiły się w drzewo.
-Jak to opanujesz to nauczę cię cienistych klonów.

Bai

Postprzez Yuri Hayame » 17 sty 2015, o 00:59

Spojrzała na technikę, którą właśnie wykonał białowłosy... Miała próbować? Nie, nie warto... Wyczuła, że technika zeżarłaby jej zbyt dużo chakry... W dodatku nie była na tyle głupia, żeby nie wiedzieć co próbuję zrobić mistrz. -Nie jestem na tyle głupia, żeby nawet próbować. Jestem w stanie domyślić się, że skoro ta technika ma przybliżyć mnie do Cienistych Klonów to musi być mniej więcej na tym samym poziomie. Ale obiecuję, że kiedy jej się nauczę, nie dam Ci spokoju nim nie nauczysz mnie Kage Bunshin. Powiedziała zadziornie i ruszyła dalej. Teraz dał jej niezwykłe zadanie! Musiała popracować nad swoją chakrą, aby zwiększyć jej ilość, ale to nie wszystko! Musiała wziąć się za swoje Ninjutsu, które było na marnym poziomie, bo dopiero co je otworzyła. Ale potrzebuję tylko odrobiny czasu, aby do tego wszystkie dojść. Teraz musiała skupić się na misji. Co jakieś dwie lub trzy minuty zatrzymywała się i składając pieczęć badała teren.
Yuri Hayame

Następna strona

Powrót do Haru no Kuni - Kraj Wiosny