Yukigakure no sato

Panuje łagodny klimat. Temperatura tu jest niezwykle rzadko wysoka, zimą na tyle tylko niska, by czasem możliwe były opady śniegu. Bogaty w plantacje kwiatów różnej odmiany. Okres wegetacyjny, jest tu dla roślin optymalny. Dawniej kraj ten był niezwykle nieprzyjazny ludziom, po misji Naruto zniszczony został jednak mechanizm powodujący obniżenie temperatury - od tamtej pory Kraj Śniegu nazywany jest Krajem Wiosny.
Znak Kraju Zimy


Yukigakure no Sato

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Yukigakure no sato

Postprzez Lokacja » 14 wrz 2017, o 00:11

"Wioska ukryta pośród śniegu" jest miejscem które zawdzięcza swoją nazwę czasom, w których Kraj Wiosny znany był jako Kraj Śniegu z powodu panujących w tym miejscu charakterystycznych dla północy warunków pogodowych. I choć nazwa ta pozostała, to w rzeczywistości znajdujące się na południowym-wschodzie państwa Yukigakure, w większości otoczone jest zielenią. Jest to zasługa kilku przeogromnych luster, które w specyficzny sposób odbijając promienie słoneczne, na zawsze zmieniły tutejsze krajobrazy.


Bliska odległość od gór pozwoliła mimo wszystko mieszkańcom osady na podtrzymywanie części ich tradycji - jedną z nich są zdecydowanie przepiękne rzeźby lodowe, które mają w zwyczaju stawiać na wysokościach o sprzyjających ku temu temperaturach. Wszak to właśnie stąd wywodzi się wielu użytkowników manipulacji żywiołem lodu, choć sztuka ta została w tych stronach mimo wszystko w znaczącym stopniu zapomniana. To pomniejsze, malownicze miejsce nie jest wbrew pozorom odcięte od świata. Często można tutaj spotkać podróżnych - zwłaszcza tych, którzy zmierzają do sąsiadującego Kraju Żelaza. W sporej części tradycyjne zabudowania, którym nie jest mimo wszystko obca najnowsza technologia są domem dla w większości zwykłych mieszkańców oraz nielicznych ninja. Z powodu ich niskiej liczebności, wioska ta często potrzebuje pomocy większych krajów.

Administrator
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 kwi 2014, o 14:45

Powrót do Haru no Kuni - Kraj Wiosny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników