Sheipushifuto (Technika dla Paktu Lisów nr.2)

Tutaj dodajemy własne techniki z dziedzin Ninjutsu i Fūinjutsu.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Twórczości

Sheipushifuto (Technika dla Paktu Lisów nr.2)

Postprzez Takara » 10 wrz 2020, o 05:15

6x koszt = 8 punktów balansu
12-14 pieczęci zmniejszone do 0 za te wszystkie punkty, jeśli można
Ostatnio edytowano 22 wrz 2020, o 17:00 przez Takara, łącznie edytowano 5 razy
Prowadzję misje od D do S, fabułki i przygódki. Śmiało pisać. Tu co ludzie myślą o moim prowadzeniu

Obrazek
Main Theme Main Theme v2 Sad Theme Battle Theme
MK: Kurogane Kyōki

Prowadzone wątki (4/5):

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Re: Sheipushifuto (Technika dla Paktu Lisów nr.2)

Postprzez Lily » 14 wrz 2020, o 20:58

Aż z miłą ochotą zobaczę wpierw opinie modów xD.
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily Yami Saiko/Miko Shizuka zawsze pomoże.

Ranga: Brak
Specjalna Ranga: Kage
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Sabataya Tamura » 15 wrz 2020, o 22:12

Takara, grubo tutaj pojechałeś. xD

Kilka spraw:

1. Każde dojutsu powinno to rozpoznać: Tsujtegan, Sharingan, Byakugan raczej też (w moim odczuciu).
2. Z tym kosztem na turę zmiany kształtu patrzyłbym przychylniej na to.
3. nawet omdlenie jej nie anuluje - tutaj troszkę miałbym problem jeżeli to nadal pozostaje bez kosztu na turę. Tracisz czakrę, tracisz przemianę. Jestem jednak skory wysłuchać za i przeciw.
4. Zwierzę wyobraża sobie ludzki wygląd - hmm...
5. Czemu mnie tak każesz? :P
Obrazek

Ranga: Chūnin

Postprzez Takara » 15 wrz 2020, o 23:53

Dziękuję za w końcu wypowiedzenie się w tej śliskiej technice i wiem że grubo xD

No to tak.

1. Co do rozpoznawania przez dojutsu. Właśnie chodzi o to, żeby nie rozpoznawało :3 Na dobrą sprawę, bez tego, to byłoby takie Henge prawie. A raczej o coś na wyższym poziomie tutaj chodzi w tej technice. Chociaż, w przypadku jeżeli ktoś ma te dojutsu co wymieniłeś (najmniej do sharka jestem pewien, czy on by mógł, ale to do ustalenia) + sensor, to myślę że można by dać, że ktoś jest w stanie rozpoznać przemianę ale jedynie jeżeli już kiedyś spotkał użytkownika.

W sensie, na zasadzie że ktoś widział jak wygląda chakra lisa A, to jest w stanie go rozpoznać nawet jak jakąś formę przyjmie. Chociaż to zalatuje trochę zapamiętywaniem jak czyjaś chakra wygląda, a to jest... trudniejsze? Problematyczne? Well, niech się też inni ludzie wypowiedzą, bo not sure jakie podejście najodpowiedniejsze.

2. Hmm... well, tutaj dunno. Znaczy, z tego co widzę, sporo technik podobnych - które zmieniają coś na stałe do czasu odwołania - mają nie turowy koszt. Typu Henge, Shoshogan (czy jakoś tak, ta technika co twarz kradnie) czy ta włosowa technika rangi C co włosy w bicze zmienia. Rozumiem jednak dlaczego jako turowy to bardziej widzisz, także no opinia większej ilość ponownie, co by demokracja jakby była! xD

3. Well, praktycznie kolejna rzecz która miałaby to czynić lepszym od takiego normalnego Henge tak naprawdę. Dlaczego nie tracisz przemiany? Bo jest w sumie lepsze. Tyle. Nie podtrzymujesz ciągle techniki, tylko raz używasz i możesz ją anulować jak chcesz. W sumie... to nie mam tutaj specjalnie innego argumentu. Czaję jednak czemu może nie przejść, także jak będzie trzeba usunąć to o stałej przemianie to bez problemu :3

4. Noooo... no. Henge (przy robieniu w sumie się na nim bazowałem, bo najbardziej podobne jest) wymaga dokładnej znajomości wyglądu celu, to nie. Inna kwestia czy to będzie idealna przemiana w człowieka, zależy jak sobie lis wyobrazi i czy będzie w stanie dobrze odwzorować :D

5. Taką robotę wybrałeś xP Moje kondolencje jednak. W sumie to na wiele twoich zagadnień moja odpowiedź skrótowo jest, "bo to nie ma być kolejne henge, chce coś lepszego" kappa

6. Dorzuciłem tą zmiankę że summony mogą tylko w swoim świecie się zmieniać co by nie było wykorzystywania tego zbyt bardzo. Bardziej jako fabularny smaczek chcę tą technikę, chociaż nie mogłem sobie darować opcji zamiany użytkownika w liska *^*
Prowadzję misje od D do S, fabułki i przygódki. Śmiało pisać. Tu co ludzie myślą o moim prowadzeniu

Obrazek

Prowadzone wątki (4/5):

Postprzez Sabataya Tamura » 17 wrz 2020, o 13:54

Pozostawiam ocenę reszcie do przedyskutowania.

To dość potężna technika przemiany (a jest spory boost chociażby pod względem dojutsu, na co nie wszyscy patrzyliby przychylnie) - ja sam mam pewne wątpliwości.

Utrata czakry? Może nie, skoro to świat przywołańców, ale wciąż bardziej skory jestem do pierwszego nawet jeśli to jest coś pokroju mocniejszego Henge.

Doceniam jednak fakt, że to bardziej sprawa fabularna. Tutaj duży plus ode mnie. :)
Obrazek

Postprzez Mutō Mort » 17 wrz 2020, o 17:46

Widzę tu drobne problemy.
1. Podchodzi pod henge.
2. Duża stabilność przemiany. Taką stabilność widzieliśmy tylko u klanu inuzuka i traktujemy jako ich cechę, z dupy u tsunade i u enmy.
3. Gdybym miał przepuścić to tylko pod warunkami
a) tylko dla lisów. Dla Ciebie jest henge.
b) tylko jedna ustalona forma ludzka dla lisa danego.
c) bez pełnej przemiany? tak by jakieś lisie cechy zostały?

Dalej, czy list może używać palców do jutsu? Jak nie to ok
Dwa, czy wiesz, że to dalej będzie zoofilia?
Trzy nie myslałeś o tym by olać senjutsu i dać im profil genjutsu? pasowałoby do lisów.
ObrazekObrazek
Obrazek

Mort Theme: 1
Viraru Theme: 1
Kaguro Theme: 1

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Kugutsu Butai
Dodatkowa Ranga: Sennin

Postprzez Takara » 17 wrz 2020, o 19:09

Oke, no to tak. Tamura, tam w kwestii chakry czy podtrzymwana czy stała to poczekam jeszcze jak inni modzi się wypowiedzą, podobnie z tymi dojutsu.

Po namyśle jednak, zmieniłem na to że omdlenie anuluje technikę, ale tak to normalnie zwierzak może sobie w tej formie spać itp. Tak trochę jak Kage Bunshin działa. I zgadzam się że potężna technika przemiany, ale ranga A brzmi jak coś gdzie może być tak potężna technika przemiany - przynajmniej dla mnie :D

Bez tego ewentualnego edita co do dojutsu, to ten dość spory boost ogranicza się do tego, że użytkownicy dojutsu mogą mnie wykryć, ale nie widzą że ja to ja. Podobnie w kwestii lisów, ale z racji że tylko w swojej krainie mogą się zmieniać, to tam raczej nikt z dojutsu łazić nie będzie by ich sprawdzać :3

To teraz Mort, co do tych problemów.

1. Tak, podchodzi pod Henge, bo jednak na niej się bazowałem z racji że to jedyna technika przemiany. Można o tym pomyśleć jak o mocniejszym Henge, więc raczej nie widzę tu problemu biorąc pod uwagę jak bardzo podstawowe jest samo Henge.
2. Jeżeli co do stabilności chodzi o to że omdlenie nie anuluje, to już to editnąłem. Jeżeli chodzi o coś jeszcze bardziej konkretnego, to... to poproszę o powiedzenie konkretniej co masz przez "stabilność przemiany" na myśli :D

3.
a) zobaczy się. Jak reszta modów czy admów też będzie za tym, że nie mogę się tej techniki nauczyć i tylko lisy mogą ją wykonywać, okej. I tak jest to bardziej dodatek jaki chciałem sobie dać, utrata tego mnie bardzo nie zaboli.
b,c) nie widzę speeecjalnie dlaczego miało to by być ograniczone? Znaczy mogę tak dać, wystarczy dla fabularnego smaczku, ale dlaczego miałyby być takie ograniczenia, kiedy takim Henge możemy się zmienić w cokolwiek tak długo jak ma odpowiednią wielkość? Chyba że jest to zapłata że fakt iż dojutsu przemiany nie można rozpoznać. To wtedy okej, jak najbardziej to wrzucę. Ale generalnie, dalej wolę czekać na opinię różnych ludzi, bo może komuś to nie będzie przeszkadzać xP

Można dodać że lis nie może używać palców do jutsu. To nie tak, że ma jakiekolwiek techniki wymagające pieczęci kappa

Dwa, pragnę cię przykro poinformować że niestety lub stety nie planuję jakiś +18 wątków jak niektóre osoby, więc nie ma o co się martwić kappa

Trzy, myślałem. Ale od początku stworzenia postaci chciałem mieć senjutsu w pewnym etapie, więc no... tutaj mniej daję to co bardziej pasuje do lisów, a co bardziej mi odpowiada.

Obrazek

Prowadzone wątki (4/5):

Postprzez Sabataya Tamura » 18 wrz 2020, o 10:37

Rozumiem sugestie Takary, bo jedna przemiana lisa byłaby "czymś niewystarczającym" w przypadku takiej techniki, gdzie zwierzę mogłoby przybrać dowolny wygląd.

Względem opinii Morta to ja byłbym skory zgodzić się na dowolny wygląd lisków paktowych (humanoidalne, ale tylko normalne wymiary), a co do przywołującego... no cóż, właśnie jest ten problem, że to byłoby jak Henge w zgodzie z systemem, który mamy (bo tak to wygląda). Dla fabuły nie robiłoby to większego znaczenia, zwłaszcza że to nie jest technika ofensywna czy coś tego pokroju (no pvp here, bruh kappa).

Jestem dość rozbity. Daję Arinowy "pół-akcept", bacząc na to, aby poczekać na opinię reszty.
Obrazek

Postprzez Takara » 22 wrz 2020, o 17:05

To generalnie tak. Widzę, że tu wielu wielu modów się generalnie boi do tego zajrzeć i odezwać (I see you, all of you!). A że to tak lipnie trochę, to wam którzy uważają tą technikę za zbyt skomplikowaną żeby się odezwać, dam taką ściągawkę co ona włąsciwie robi. I sobie na jej podstawie oceńcie, jak po przeczytaniu zwykłego opisu technika macie mindfucka i myśli "co to za rak" :3

Podzielę też to tak na 2, z racji że jedno jutsu jest dla lisków i działa ono inaczej, a drugie dla użytkownika #Takara-cute-lisek.

Co do wersji liskowej:
  • lis może przybrać dowolną ludzką formę (może jednak dalej mieć lisie elemnty jak uszy czy ogon) jaką wyobrazi sobie w głowie. Głos jest oczywiście również zmieniony, wraz z cechami budowy.

No to, generalnie, jutsu na poziomie Henge z tą różnicą że zmienia cechy budowy? Przez co w sumie jest rangą A. Ale nie może też siebie wzmocnić czy przyśpieszyć, a zmienić się może jedynie w takiego standardowego człowieka, nie wielkości gór. Także, głównie to zmienia to, że jest cięższe do wykrycia.
  • rozpoznanie przemiany jest prawie niemożliwe jeżeli użytkownik techniki tego nie zachce. Nie zmienia się jednak źródło chakry, którego przebadanie jest jedyną metodą wykrycia tej techniki.

No dobra. To drugie zdanie zostało dopisane, co by to więcej sensu miało. Generalnie, to działa tak że dojutsu czy sensor czy inne takie, tej przemiany nie będą widzieli. Będa jednak widzieli np. człowieka który ma 20k chakry, jakby mój lisek sennin się zmienił w człeka. No, i jeżeli chakre tego kogoś już widzieli/znają, to oczywiście też rozpoznają. Generalnie, to nie tak że osoba jest nie do wykrycia, tylko jej przemiana jest prawie nie do wykrycia - jedynie można wyciągnąć wnioski, że to nie jej autentyczna postać. Ale jak już mówiłem, jest to do zmiany jak zbyt OP.
  • Anulowana jest jedynie w momencie kiedy użytkownik techniki tego zachce lub kiedy użytkownik straci przytomność. Może jednak spać w tej formie, jeżeli sobie tego zapragnie.

Dość jasne, chyba nic nie muszę mówić.
  • Co najważniejsze, technikę można wykonać jedynie w świecie przywołańców, a kiedy lis zostaje przyzwany pojawia się w swojej naturalnej formie.

I w sumie to powinno sprawiać, że jakakolwiek rakowość tego jutsu natychmiastowo znika, bo jakby... trochu ciężko sprowadzać takich wrogów do świata lisów? Nie ma zbytnio sensu. I może możliwości, not sure. Generalnie, nawet jakbym kogoś tam zaciągnął - czego w planach nie mam - to dużo by to jutsu nie zdziałało.

Fajno, ta prawdopodobnie mniej rakowa kwestia - bo nie do wykorzystania w PVP czy nawet PVE, tylko fabułce najbardziej moim zdaniem - załatwiona. Teraz next.

• Powiernik paktu może również wykonać tą technikę, jednak w jego przypadku zmienia się albo w innego człowieka (w pełni z biologicznymi cechami), albo w dowolnego lisa.

No... tak. Zmiana cech budowy. Tu wiele specjalnie nie ma do tłumaczenia, bo Takara może zmienić się w kogokolwiek lub liska. Generalnie, też Henge by to dało, ale bez tych fizycznych zmian. W końcu Henge to takie coś ala iluzja, a to już bardziej pełnoprawna przemiana. Jak nie może przejść, dawajcie znać i wywalę - nie będę się o to bardzo kłócił ludki jak dacie mi powody why.
  • Może również zmienić swój głos na dowolny jaki sobie wyobrazi. Nie musi być w świecie przywołańców aby wykonać technikę, jednak z tej racji ma większe ograniczenia

Yh, chyba dość jasne. Henge potrafi nam zmienić głosik, także nie wydaje mi się aby to było zbyt OP. I nie muszę być w świecie aby to wykonać (chociaż mogę część dla powiernika paktu zmienić, że może tylko w liska zamienić się w świecie, a zamianę w innego człowieka wywalić nawet całkowcie. Dajcie tylko kurde znać, what do you want.)
  • Przede wszystkim, lis zawsze jest średnich rozmiarów. Niezależnie od tego jak wygląda, waga, szybkość i siła użytkownika nie zostają zmienione. W tej formie nie może wykonywać żadnych jutsu. Za pomocą tej techniki może też dodać lisie elementy - ogon, uszy, pazury - do swojego wyglądu i będą one funkcjonowały jak prawdziwe. Dalej jednak może mówić.

Chyba wszystko jasne, tak mi się zdaje. Głównie to co by mi to dało to wyglądanie cute i potencjalnie łatwiejszy rekonesans w tej formie? Inna sprawa, że lis co ma 10k chakry będzie dość podejrzany dla każdego kto chakrę widzi.
  • W przypadku zamiany w innego człowieka, można biologicznie zmienić nawet płeć, jednak nie da się zmienić swojej wagi. Tak samo atrytuby pozostają wtedy bez zmian. Przemiana taka jest o tyle dobra, że można nas jedynie po chakrze rozpoznać.

No, to Henge na sterydach i z brakiem wymogu znania wyglądu innego człowieka, bo można sobie samemu wyobrazić. Dunno czy to mocne. Znaczy, mocne jest, to technika jednak rangi A. Ale raczej nie broken. Dunno. I dalej można po chakrze rozpoznać jak we wszystkim, także jedynie nieznajomi by nie wiedzieli kim jestem, ale by pewno wiedzieli że jestem shinobi przez ilość chakry. Thou, ten element, cała zamiana w innego ludka, jest na easy do wywalenia. Tylko proszę o opinię większej ilości modów, co bym był pewien, że to faktycznie broken.

No. To generalnie tyle chyba. Dziękuję Tamurze i Mortowi za wypowiedzenie się, bo to już jakoś mi pokazuje co jest mniej więcej do zmiany, ale niech ktoś innych potwierdzi ich słowa, doda coś od siebie itp. Chyba łatwiej się wam teraz do konkretnych rzeczy będzie odnieść? Dunno.

Ale będę smutał jak nikt więcej nie postanowi się wypowiedzieć, grożę wam ;c

Obrazek

Prowadzone wątki (4/5):

Postprzez Lily » 24 wrz 2020, o 18:46

Nie widzę tutaj aktywności wszystkich modów~
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily Yami Saiko/Miko Shizuka zawsze pomoże.

Ranga: Brak
Specjalna Ranga: Kage
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Maji Hitoshi » 25 wrz 2020, o 13:21

Skoro Lily summonował, oto jestem.

Powyższa technika dla lisów daje tylko plusy fabularne. Nie mogą zmienić się poza krainą więc jedyne do czego może się przydać im ta technika to składanie pieczęci, wcinanie klusek pałeczkami, naciskanie guzika w długopisie i futrzaste borno. W tym aspekcie nie ma co się rozwodzić.

Teraz dla powiernika i innych podpisanych. Ja tam przepuszczam. Bo tak. Mamy Henge. Henge zmienia wygląd i głos. Jak ta technika. Zmiana w lisa jedyne co umożliwi to schowanie się i przechodzenie przez ciasne zakamarki, bo w walce raczej się nie przyda, nikt nie zaprzeczy. No i oczywiste wykluczy to pieczęci. Dodatkowo nie bawi się w zmianę sygnatury chakry, do czego potrzeba oddzielnego Ninjutsu A. Więc sensor wie kto to jest, a Byakugan też tak potrafi (jak Ao mógł wykryć chakrę Shisuiego w oku zabranym przez Danzo). Sharingan nie wiem, ale już wytłumaczyliśmy że ta technika to nie rak ani broken shit.

Więc ode mnie Akcept.
———0———0———
"Po prostu robię to, co do mnie należy."
———0———0———
Obrazek
———0———0———

|Głos|Fight Theme|Badass Cigarette Skills|

Prowadzone wątki:
"Martwy, który przeżył" - Yami Saiko

Pozostałe Konta:
Yuki Kenzō
Haretsu Shiro
Taka

Postprzez Yamanaka Aiko » 25 wrz 2020, o 13:34

Maji Hitoshi napisał(a):Powyższa technika dla lisów daje tylko plusy fabularne. Nie mogą zmienić się poza krainą więc jedyne do czego może się przydać im ta technika to składanie pieczęci, wcinanie klusek pałeczkami, naciskanie guzika w długopisie i futrzaste borno. W tym aspekcie nie ma co się rozwodzić.

<3333

Takuś, wiesz że cię bardzo lubię i szanuję, ale to co tu żeś powymyślał to jest armagiedon. Chociaż potwierdzam słowa Hitoshiego, technika jest raczej dla "smaczku" fabularnego i nie powinna mieć zastosowania w pvp czy pve, więc nie daje jakoś super hiper boosta.

Mogę dać pół-akcepta w zależności do tego co powie Lily.

Ale jak zrobisz sobie Ahri albo napiszesz inne furry to Cię za uszy wytargam.
"See I walk beside the still waters and they restore my soul
but I can't walk on the path of the right because I'm wrong "

Obrazek
x ; x ; voice

Chętnie poprowadzę misje D, uczę się prowadzić C-B. Można pisać na dc lub pw o/

Prowadzone wątki: 3/2

Spoiler:

Spoiler:

MK: Yōgan Shion

Specjalna Ranga: Lider Klanu

Postprzez Kōseki Dākukirā » 32 minuty temu

Dla mnie akcept, wg mnie koszt normalny nie podtrzymywany starczy, technika i tak bardziej pod fabułę niż do walki a i parę kwestii zostało wyjaśnionych, nie widzę też w niej już niczego złego więc no.
MK: Senju Misaki
Zajmuje się paktami, jeżeli masz jakąś sprawę Discord

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: ANBU
Dodatkowa Ranga: Lider Klanu

Powrót do Duch