Kami Gogyō Fūin

Tutaj dodajemy własne techniki z dziedzin Ninjutsu i Fūinjutsu.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Twórczości

Kami Gogyō Fūin

Postprzez Yamanaka Mei » 15 lis 2020, o 03:13

Pieczęci: 16 > 0 - 10 pkt
Koszt: Standard > Sześciokrotny +10 pkt
Zasięg: 50m > Bezpośredni (nie nalicza)
Ostatnio edytowano 21 lis 2020, o 16:50 przez Yamanaka Mei, łącznie edytowano 3 razy

Ranga: Jōnin

Re: Kami Gogyō Fūin

Postprzez Mutō Mort » 15 lis 2020, o 12:39

Pieczęć nakładana na każdą inną, dowolną pieczęć by ją zablokować. Technika to swoiste drzwi, użytkownik może zamykać i otwierać fuuin

Efekt brzmi jak ulepszony efekt Gogyō Kaiin które w opisie ma:
Dodatkowe: Na podstawie tego jutsu nie można robić rozwinięć.
ObrazekObrazek
Obrazek

Mort Theme: 1
Viraru Theme: 1
Kaguro Theme: 1

Specjalna Ranga: Kugutsu Butai
Dodatkowa Ranga: Sennin

Postprzez Maji Hitoshi » 15 lis 2020, o 12:48

Nom, niby Gogyo Fuin a działa jak Gogyo Kaiin. kappa

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Yamanaka Mei » 15 lis 2020, o 14:19

Pomyliliście techniki. Fioletowa to blokowanie i nie ma tej wzmianki. Niebieska to usuwanie i ma wzmiankę podana. Więc nie rozumiem za bardzo o co chodzi.

Postprzez Lily » 15 lis 2020, o 20:42

Musisz mi wytłumaczyć parę rzeczy:

1. Piszesz o otwieraniu i zamykaniu pieczęci. Masz na myśli swojej własnej, która może blokować inną i ją otwierasz, czy masz na myśli otwieranie innych pieczęci za pomocą swojego jutsu? Np. coś jest zabezpieczone, ty się bawisz w postaci klucza ii np. możesz odpieczętować zwój bądź nawet bijuu?
2. Kwestia ścierania się, podałeś swoje staty a co przeciwnik może brać pod uwagę? Siłę pieczęci, jego KC, jego bonusy do fuin i inne?
3. Jak rozumujesz wybuch chakry. Efekt błyskowy czy oczekujesz, że chakra z pieczęci danego usera go nagle zacznie ranić/zada dmg?

Nie podoba mi się rozwijanie techniki Gogyō Fūin tak samo, jak przyblokowano taką możliwość dla Gogyō Kaiin. Będę rozmawiał z Mortem jeszcze na ten temat.
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily Yami Saiko/Miko Shizuka zawsze pomoże.

Ranga: Brak
Specjalna Ranga: Kage
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Yamanaka Mei » 15 lis 2020, o 21:28

1. Tylko moja pieczęć, jest albo forma zamknięta która blokuje innego fuuin, albo forma otwarta która po prostu jest nałożona i niczego nie robi do momentu jej ponownego zamknięcia. Czyli funkcja "drzwi", nakładam na zwój i w momencie jak jest zamknięta - nikt się do niego nie dostanie. Mogę ją otworzyć i wtedy fuuin pod spodem jest już dostępny do odpieczętownia itp.

2. W zależności w jaki sposób chcemy zniszczyć pieczęć, można przecież do tego próbować użyć katonu by ją po prostu zniszczyć, można spróbować rasenganem, można próbować ninjutsu lub innym fuuinjutsu. Ja podaję jak liczona jest mechanika ścierania tylko tej techniki (nie chce zmieniac żadnej mechaniki forum), każda ma przecież swoją (głównie jest to ranga techniki + dodatki np ponadprzecietny czy medrzec + KC + dodatki np atut kontroli).
Przykładowo jeżeli przeciwnik próbuje po prostu użyć pieczęci która znajduje się pod spodem (jest zablokowana) i dla przykładu będzie to fuuin no jutsu to wtedy jego siła to 1 (technika D) + dodatki + X (KC) + dodatki z tego co rozumiem z mechaniki ścierania.
Jednak techniki silniejsze np rangi S do bijuu mają już łatwiej.

3. Rozprężenie czystej, skompresowanej chakry, myślałem właśnie nad wybuchem pokroju zadawania dmg, ale zadowolił bym się efektem ataku jedynie w stronę fuuinu który blokował by np zniszczyć zawartość zwoju która została odblokowana.
np zapieczętowanych informacji które ulegają zniszczeniu w ten sposób.

Technikę miałem wymyśloną dawno, tylko do WT potrzeba precedensu a Gogyo fuin ma bardzo podobne działanie. Nie jest to rozwinięcie jakoby (brak tej wzminki w opisie) a autorska technika oparta na efekcie.
Efekt jest prosty mimo skoplikowanego opisu, różnica między kanoniczną techniką a tą jest taka, że tą mogę zamykać i otwierać więc mogę zabezpieczać zwoje. Dodałem też efekt zabezpieczenia zwojów w razie odblokowania w formie właśnie wybuchu. Technika również wymaga kontaktu fizycznego więc w żaden sposób nie omijam niczego.

No i plus w Kaiin jest wzmianka o braku możliwości rozwoju, w fuin nie- gdyby była to bym nawet po nią nie szedł :P

Postprzez Mutō Mort » 17 lis 2020, o 01:11

Fioletowa to blokowanie.
Niebieska to usuwanie.
A Twoje to dwa w jednym i jeszcze lepiej.
ObrazekObrazek
Obrazek

Postprzez Yamanaka Mei » 17 lis 2020, o 01:14

Proszę wskazać w którym miejscu technika usuwa inny fuuin.

Postprzez Mutō Mort » 17 lis 2020, o 16:40

Nie muszę. Otwiera. To jeszcze lepiej bo ma możliwość zamknięcia. To ulepszony efekt tamtej techniki, której ulepszać nie można.
ObrazekObrazek
Obrazek

Postprzez Yamanaka Mei » 17 lis 2020, o 20:17

Jednak bardzo bym o to prosił bo technika nie ma kompletnie nic wspolnego z odmianą niebieską której rozwijać nie można.

Otwiera/zamyka = co to ma niby wspólnego z USUWANIEM PIECZECI? Prosze o wytłumaczenie.

Dla przykładu, otwieranie lub zamykanie czaszki to według ciebie to samo co USUWANIE CZASZKI?

Tamtą techniką można usunąc całkowicie pieczęć, fioletową można blokować.
Natomiast to WT BLOKUJE nie USUWA. Można ustalić czy blokować ma w danym momencie lub też nie.

Jeszcze z innej ręki, żeby było jeszcze bardziej dobitnie. Czysto teoretycznie załóżmy, że usuwam z tej techniki efekt otwierania i zamykania. Co zostaje? Usuwanie czegokolwiek czy blokowanie?

Postprzez Lily » 19 lis 2020, o 12:52

Z uwagi na potencjalne nieporozumienia, popraw główny post. Niech opis będzie bardziej klarowny, mniej zawiły. Może to poprawi sytuację. Jak nie i będą dalej odmowy Morta, leci archiwum.
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily Yami Saiko/Miko Shizuka zawsze pomoże.

Ranga: Brak
Specjalna Ranga: Kage
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Yamanaka Mei » 19 lis 2020, o 23:52

Jutro po pracy zmienię więc opis by według mnie był bardziej klarowny i mniej zawiły.
Jeżeli Mort ma jakies sugestie odnośnie opisu to bardzo bym prosił o wskazanie, zmienię tak by była to technika o którą mi chodzi i by każdy mógł zrozumieć jej opis bez nadinterpretacji.

No i podtrzymuje mój poprzedni post, jeżeli się z nim Mort nie zgadza to też bym prosił o jakąś konstruktywną rozmowę, wskazanie co dokładnie i dlaczego czy jakiekolwiek argumenty.

Jak już mówiłem to ma być bloker, nie usuwanie. Ale może ja czegoś tu nie dostrzegam.

Postprzez Yamanaka Mei » 21 lis 2020, o 16:52

Poprawiłem opis, skróciłem go i podzieliłem na więcej sekcji by łatwiej było się w tym połapać. Dodałem też do których pieczęci odnosi się dane zdanie. Według mnie jest teraz bardziej czytelny i mniej zawiły. Jeżeli natomiast ktokolwiek z was uważa inaczej, to proszę o cytat który jest niejasny lub ma nieczytelne dla niego przesłanie - wtedy raz jeszcze to poprawię. Oczywiście możecie proponować własny układ zdań :)

Powrót do Duch