O nadnaturalnych

Archiwum propozycji odrzuconych. Jeżeli w mandze lub anime nie przedstawiono faktów rzucających nowe światło na sprawę nie wolno ponownie jej proponować.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Propozycji

O nadnaturalnych

Postprzez Mistrz » 25 paź 2016, o 21:08

W chwili obecnej świat shinobi w naszym wykonaniu ogranicza się głównie do Ludzi, istot stworzonych z chakry (bijuu) oraz stworzeń rozwiniętych nietypowo pod wpływem chakry (wielkie zwierzęta). Formalnie rzecz biorąc świat shinobi jest taki jak nasz tylko jakby zapomniany przez satelity i wyposażony w energię zwaną chakrą (plus zaświaty i jeden staruch co nie potrafił do nich trafić).
Administracja proponuje jednak by rozciągnąć realia gry na nadnaturalne stworzenia, głównie w mitologii azjatyckiej. W końcu nasze forum to trochę taki crossover. Oczywiście nie pozwoli to na kuchiyose diabeł no jutsu czy jakieś duchowe summony, to raczej subtelny smaczek z drugiej strony, narzędzia w rękach administracji do załączenia do fabuły.
Co to zmieni? Dla kuźni, wj i rozwoju postaci prawie nic. Dla rozgrywki, być może kiedyś zamiast na człowieka traficie na coś, co będzie trzeba bardziej pogłówkować by zabić. Pozwoli to na urozmaicenie rozgrywki. Wyskakujemy z tym teraz ponieważ w mniejszym zakresie można by wykorzystać to na bieżąco a w większym pozwoli zaplanować możliwość rozgrywki promującej nietypowe metody działania, nie tylko przywalenie z piąchy czy raczej zabijam go no jutsu.
Dajcie swoje opinie i pamiętajcie, nie da to graczom jakiejś zabójczej zdolności przeciwko innym, z punktu widzenia fair play między Wami i balansu co byście o nim nie sądzili, zmian to nie wprowadzi.

Ja osobiście jestem za póki nie będzie tego w zdolnościach postaciach, wrzucajcie swoje opinie i spostrzeżenia :)
I'm the hero snm didnt deserves, but the one it needs right now/
Ja jestem regulaminem!
Administrator

Ranga: Uczeń
Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Kugutsu Butai
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Re: O nadnaturalnych

Postprzez Joker » 25 paź 2016, o 21:13

Ale fajny pomysł, zaskoczyłeś mnie O.O
Proponuje Oni, pasuje do naszego forum.
Elo!
Chimu, po prostu chimu.

Postprzez Saito » 25 paź 2016, o 21:53

Obrazek

Ranga: Brak

Postprzez Sokiro » 25 paź 2016, o 21:57

Wprowadzimy srebrne miecze i polujemy na magiczne stworzenia kappa
Na serio, pomysł ciekawy. Coś innego niż walki z bandytami, samurajami czy jashinem :D

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Maji Seitaro » 25 paź 2016, o 22:13

Jestem za. Mam tylko nadzieję, że z czasem nie pojawią się nadużycia takie jak właśnie kuchyiose diabeł no jutsu czy inne dziwy cuda niewidy.
MK: Inuzuka Arai
Obrazek
Seitaro Theme

Sprawdzam KP, misje samodzielne, jestem modem w Kuźni i WT, prowadzę misje - służę pomocą.
NIE OTWIERAĆ, BO PRAWDA WYJDZIE NA JAW!
Spoiler:

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Hai Jōnin

Postprzez Yamanaka Inoza » 25 paź 2016, o 22:36

Spoiler:

Pełna neutralność, naprawdę xD. Podejrzewam miłe smaczki fabularne, mam nadzieję jednak że nie dojdzie do jakiś nadużyć i że zaraz pojawi się drużyna z Supernatural kappa
Obrazek

Postprzez Mistrz » 25 paź 2016, o 22:52

1. Żadne kuchiyose.
2. Do wykorzystania tylko w sensie eventowym. Nie będzie można nawet na misję ot tak wrzucać.
3. zjadłbym mięsa.
Ja jestem regulaminem!
Administrator

Postprzez Nieaktywny3 » 25 paź 2016, o 23:09

Mi pomysł bardzo się podoba. Jeśli Joker ma na myśli Oni z Gry o Tron to też jak najbardziej przyklaskuję

Ranga: Nukenin
Specjalna Ranga: Akatsuki
Dodatkowa Ranga: Sennin

Postprzez Rindou Arashi » 25 paź 2016, o 23:48

Jak dla mnie świetny pomysł poszerzający fabułę, dodatkowo można dodać delikatnych smaczków NPC i PC.

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Hai Jōnin

Postprzez Yamanaka Inoza » 25 paź 2016, o 23:59

Ja ma być tak jak w tych 3 punktach powyżej, to why not xD. Okres próbny to się temu czemuś należy kappa :P
Obrazek

Postprzez Fūka Afuro » 26 paź 2016, o 12:39

Cóż, o ile faktycznie było by to subtelne i klimatyczne to... okej.
Afuro najczęściej nosi się w czarnych strojach z czerwonymi dodatkami - uważa, iż takie odcienie najlepiej mu służą. Na swe zwykłe ubranie zakłada Otogakure Bōdanchokki z jednym rękawem(prawym), tak by delikatnie przywodziła na myśl kamizelkę z Kumogakure, na dłoniach natomiast posiada ochronne rękawiczki zwane Tebukuro. Ulubioną częścią garderoby młodzika stanowi jego pełna czerwieni apaszka, którą notorycznie zakrywa, górną część twarzy w stresujących bądź wstydliwych sytuacjach. Opaska Oto znajduje się na lewej nodze, uwiązana nad kolanem.
Obrazek
"You get what everyone else gets... you get a lifetime."

Multi: Kasztan o białych oczkach

Ranga: Chūnin

Postprzez Kamizuru Ririka » 26 paź 2016, o 15:08

Zgadzam się z Inozą - wziąć na okres próbny, zrobić ze dwie grupy testowe. Sam pomysł poszerzenia świata mi się podoba, ale wszystko zależy od sposobu jego realizacji.

No i jeżeli to przejdzie, to apeluję o dokłądne kontrolowanie KP nowych graczy. Wiadomo, ludzie lubią tam wciskać informacje o jakichś dramach z ich dotychczasowego życia. Żeby zaraz się nie okazało, że po świecie krążą hordy demonów, brutalnie mordujące rodziny i palące domy naszych przyszłych bohaterów :roll:
MK: Hoshigaki Kana
Obrazek
O W A D Z I A R N I A

Ranga: Chūnin

Postprzez Kamizuru Gentarō » 26 paź 2016, o 23:01

jw

Plus, mnie dziwi, że nie ma dziwnych stworzeń jak "Nosić" z Kraju Ognia.
Spoiler:

Patrzcie jaki smutny przez Was.
Obrazek

Ranga: Genin

Postprzez Mistrz » 27 paź 2016, o 14:23

Nie ma czegoś takiego jak okres próbny, to fabuła. Wprowadzenie tego nawet jak potem się nie pojawi wpływa na charakterystykę świata :p choć jak rozumiem to Wam nie przeszkadza.
Ja jestem regulaminem!
Administrator

Postprzez Shinigami » 27 paź 2016, o 19:39

Mityczne, w jakim sensie poza aspektami fizycznymi i wyglądem? Wraz ze stworem by miały iść jego mityczne zdolności? To będzie głupi przykład, ale chodzi o sam sens, a nie konkretną opcję - jeżeli pojawi się bazyliszek, to będzie on wzrokiem petryfikował? Bo jeżeli tak, to sam nie wiem. Z jednej strony by to do samego klimatu Naruto mogło pasować, z drugiej doda magiczne zdolności, które nie do końca są oparte na systemie opartym na świecie Naruto i w tym bym widział problem. Bo to bestie bez chakry jak dobrze rozumiem.

A co do stwierdzenia "żadnego kuchiyose" - można to interpretować jako to, że nie będzie możliwości stworzenia z takimi zwierzętami paktu? Przy okazji warto też się zastanowić co by było z kontrolą takich stworzeń przez sharingana - będzie to dostępne tak samo, jak dla normalnych zwierząt?
Obrazek

Następna strona

Powrót do Odrzucone