Szybkość składania pieczęci.

Archiwum propozycji odrzuconych. Jeżeli w mandze lub anime nie przedstawiono faktów rzucających nowe światło na sprawę nie wolno ponownie jej proponować.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Propozycji

Szybkość składania pieczęci.

Postprzez Terumi Nashi » 4 sty 2017, o 16:34

Halo, halo. Szukałem sporo i nie znalazłem nic na ten temat, więc skierowałem się do tego działu. Chyba każdy jest świadom tego, że w uniwersum Naruto szybkość składania pieczęci miała naprawdę sporą rozbieżność... Oczywiście na forum istnieje coś takiego jak atuty do składnia pieczęci, jednak jedna z najważniejszych kwestii nadal nie jest objaśniona. Jaka to szybkość? Już niejednokrotnie znalazłem się w sytuacji, gdzie nie byłem pewien czy zdążę złożyć trzy, czy cztery pieczęcie... Nie ma kompletnie żadnej wzmianki o tym ile pieczęci zdąży złożyć np. osoba bez atutu w sekundę, a ile osoba z jednym/dwoma itd. (jeśli jest to przepraszam i prosiłbym linka) atutami. Sekundy to oczywiście jedynie przykład. Nie mówię, że akurat na tej podstawie powinno się to określać, ale to też jakaś opcja. Chciałbym poruszyć ten - myślę, że istotny - temat w gronie graczy, moderatorów i administracji. Jestem pewien, że taki bonus do mechaniki ułatwiłby grę zarówno graczom jak i prowadzącym/sędziom. Póki co to tyle ode mnie... Sam nie wychodzę z żadną propozycją, bo wiem, że Soh wyjedzie mi z fizyką~
Obrazek
Chakra: 4000
Regeneracja Chakry na turę: 200
Bazowe koszta Chakry: [E:] 4 [D:] 40 [C:] 75 [B:] 250 [A:] 700

Ranga: Genin

Re: Szybkość składania pieczęci.

Postprzez Shinigami » 4 sty 2017, o 16:41

Składaj propozycję śmiało. Faktycznie nie ma tego na forum, jedynie przy atutach nabytych jest napisane, że przykładowo atut X sprawia, że składamy pieczęci dwa razy szybciej od przeciętnej jednostki. Sam nie wiem jak to określić i czy w ogóle jest to potrzebne. Teoretycznie w chwili obecnej jest to kwestia dla prowadzącego.

Swoją drogą przy tym od jednoręcznych warto określić, czy wolniej o połowę, czy dwa razy wolniej względem przeciętnego użytkownika chakry.

Atuty od pieczęci, żeby nie trzeba było szukać:
Spoiler:
Obrazek

Postprzez Terumi Nashi » 4 sty 2017, o 20:24

Skoro Soh pozwala~

Jak już wcześnie wspomniałem można, by ustalić ilość pieczęci na sekundę, ponieważ to najczęściej używana jednostka czasu w tak dynamicznym uniwersum jak świat Naruto. Przy tej metodzie opisy atutów nie musiałyby być nawet ruszane. Przejrzałem dość sporo walk z Naruto i zauważyłem, że większość Geninów składała mniej więcej 2-3 pieczęcie na sekundę. Proponowałbym zejść do dwóch pieczęci, by nie było wartości typu 4,5 pieczęcie na sekundę... Jakby nie patrzeć to nerf dla każdego, ale na pewno zapobiegłoby to wielu niejasnościom.

Moja propozycja:
W świecie ninja pieczęcie ręczne to nieodłączny element prawie każdej istoty korzystającej z chakry. W przypadku ludzi i summonów możliwa liczba do złożenia w czasie jednej sekundy to dwie pieczęcie. Istnieją również atuty pozwalające zwiększyć tą liczbę, o których można dowiedzieć sie więcej w <tym> temacie. Należy pamiętać, że określona tu wartość jest jedynie podstawą dla prowadzących, od których w największym stopniu zależy to ile udało nam się ich złożyć!

Lista podstawowych pieczęci ręcznych:
Obrazek

Oczywiście obrazek zawsze można dać inny, dałem randomowy link z neta.

Poruszę od razu kwestię, o której pewnie ktoś wspomni. Atrybut szybkości, a szybkość składania pieczęci... Moim zdaniem nie powinno być to w ogóle powiązane~ Powód? Szybkość ruchu rąk można uzależnić chociażby od ćwiczeń, ogólna szybkość zasadniczo nie ma na to żadnego wpływu. Dodatkowo kompikowałoby to zaproponowany przeze mnie system. Pamiętajmy, że to PBF, a nie gra rpg~
Obrazek

Postprzez Dōhito Midoro » 4 sty 2017, o 21:45

Fakt ze niema tego rozpisanego. 2-3 pieczeci na sekunde skladam ja jako szary zjadacz chleba i to tak se po godzinie cwiczen z patrzeniem na obrazki. Genini cwicza w akademii pare lat. Proponuje dac albo 2 albo 4 pieczeci na sekunde by sie spoko liczylo. Atuty wtedy by tez sie latwo liczylo ze wzgledu ze jeden przyszpiesza 2x i drugi kolejne 2x czyli razem 4x.
Obrazek

Ranga: Chūnin

Postprzez Terumi Nashi » 4 sty 2017, o 22:05

4 nie wchodzą w grę. Kakashi na full speedzie złożył 9 lub 10 pieczęci w sekundę. Przy 4 wyszłoby ich 16, więc dużo więcej niż w Anime. Zaznaczę od razu, że Kakashi składał najszybciej pieczęcie ze wszystkich postaci w Naruto. Bodajże Itachi jedynie dorównywał.

@Edit: Przepraszam. To było 6 pieczęci, jednak jedynie tyle posiadała technika. Podejrzewam, że do tych 8 można, by to podciągnąć, jednak 16 to zdecydowanie za dużo.
Obrazek

Postprzez Uchiha Takeru » 4 sty 2017, o 23:17

Genin który sobie składa 4 pieczęci na sekundę to miał być chyba jakiś nieśmieszny żart. Jak Kakashi w walce z Painem uniknął kopniaka to w czasie 1 sekundy złożył z 3-4 pieczęci więc błagam nie osłabiaj mnie. Wg. mnie genin powinien móc składać 1, max 2 pieczęci na sekundę. Sądzę że 1 będzie bardziej odpowiednia. Z większą ilością dojdzie do absurdów że ludzie będą gasić suitonem katony mając je przed twarzą.

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Kage
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Terumi Nashi » 4 sty 2017, o 23:31

Takeru, dwie pieczęcie na sekundę składał każdy Genin. Większość nawet składała 3, ale to z aktualnym systemem zaburzyłoby równowagę i nijak miałoby się do tego, co działo się w mandze.
Obrazek

Postprzez Ryūdōin Hishimaru » 4 sty 2017, o 23:45

Popieram jedną pieczęć na sekundę.
Inne postaci: Aburame Manabu
Przywołanie: link

Samozwańczy Rzecznik Praw Gracza
URLOP 9.10.2017 - 13.10.2017

Postprzez Terumi Nashi » 4 sty 2017, o 23:53

Proszę o jakieś argumenty przy wybieraniu innych opcji niż te już przedstawione. Głosy "ot tak" dotyczące mechaniki nie powinny być uznawane.
Obrazek

Postprzez Uchiha Rien » 5 sty 2017, o 00:09

Komuś się w chyba w dupie poprzewracało z tą jedną pieczęcią.
Jakbym mojej 86 letniej babce kazał złożyć trzy w sekundę, to by się wywiązała z tego zadania.
Poza tym niektórzy zapominają, że poza samymi pieczęciami należało jeszcze zazwyczaj wykonać jakąś czynność np. nabranie powietrza w płuca czy przyłożenie dłoni do ziemi.
Ostatnio edytowano 5 sty 2017, o 00:14 przez Uchiha Rien, łącznie edytowano 1 raz
"A man's worth is no greater than his ambitions."
Obrazek
Theme #1
Theme #2

Postprzez Uchiha Takeru » 5 sty 2017, o 00:14

Daj więcej to zaczną się raki że ludzie będą rzucać katon mając pieść przed twarzą. Jak dla mnie poziom E,D,C,B-1 na sekundę
A,S-2 na sekundę a potem zwiększanie atutami.
Ostatnio edytowano 5 sty 2017, o 00:17 przez Uchiha Takeru, łącznie edytowano 1 raz

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Kage
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Terumi Nashi » 5 sty 2017, o 00:17

Przy aktualnym systemie poziom nijak ma się do szybkości składania pieczęci. Ja uważam, że dwa to wartość idealna. Przedstawiłem wyżej argumenty odnośnie tego. Dwie to i tak nerf w porównaniu do trzech, które składała zdecydowana większość geninów. Jedna byłaby upośledzaniem.
Obrazek

Postprzez Uchiha Rien » 5 sty 2017, o 00:20

Poziom E - 1
Poziom D - 1
Poziom C - 2
Poziom B - 2
Poziom A - 3
Poziom S - 3

Tak to widzę.

edit. btw. z nową edycją nie miało przypadkiem wchodzić coś, co by regulowało jakoś te składanie pieczęci?
"A man's worth is no greater than his ambitions."
Obrazek
Theme #1
Theme #2

Postprzez Yogan Shingo » 5 sty 2017, o 12:11

A ja sobie rzucę linkiem i policzycie sobie ile jounini wykonują pieczęci

https://www.youtube.com/watch?v=SUrkOh98UtU

A tu mamy full speeda czyli z wszystkimi atutami

https://youtu.be/5LCmE_v_7y4?t=42

Postprzez Terumi Nashi » 5 sty 2017, o 12:46

@Yogan: Nie wiem, czy czytasz posty ale link z Goukakuyuu Kakashi'ego to właśnie te 6 pieczęci na sekundę, o których wspominałem wyżej.
Obrazek

Następna strona

Powrót do Odrzucone