Inuzuka balans

Archiwum propozycji odrzuconych. Jeżeli w mandze lub anime nie przedstawiono faktów rzucających nowe światło na sprawę nie wolno ponownie jej proponować.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Propozycji

Inuzuka balans

Postprzez Inuzuka Mihye » 22 mar 2017, o 17:51

Jako, że Mort zawsze zapewnia, że dąży do jakiegokolwiek balansu, chciałabym przedyskutować możliwości wykorzystywania psów.

Po pierwsze psa się rozwija za własne PD, moją propozycją jest otrzymywanie dla niego połowy wynagrodzenia za misje, zaokrąglone w dół lub całe, które w całości musi być przeznaczone na rozwój i kupno atutów dla niego.

Po drugie czy jeśli kupuje atut wierzchowiec dla psa muszę wykupić atut walka wierzchem by efektywnie z niego korzystać? Przypomina, że łączny koszt obu atutów to już 31 PD.

Po trzecie, węch psa oraz zdolności sensoryczne są uwzględnione w tabeli od rangi D, a psa dostajemy od rangi E. To wtedy nie ma powonienia, nic nie wyczuwa, nie ma zdolności sensorycznych? To jest lekkim bezsensem.

Po czwarte koszty rozwoju. W żaden sposób nie zachęcają do zdobywania atutów klanowych.

Uczłowieczony- Atut ten pozwala psu opanować ludzką mowę. Pies jest w stanie mówić z łatwością jak sami ludzie, z czasem jego toporny język staje się łagodny - nie można by go odróżnić od mówiących zwierząt powiązanych paktami. Koszt 10 PD
Jakie to daje wymierne efekty w walce. Umiejętność czysto fabularna, nic nie wnosi do walki, jak za taki koszt jest zupełnie nieopłacalna, tym bardziej, że Kiba porozumiewał się z Akamaru, który szczekał.

Bestia- Atut ten powiększa psa do gigantycznego rozmiaru. Tak wielkiego psa Inuzuka widziano tylko raz. Był to młody Akamaru pod wpływem groźnej choroby. Wszystkie atrybuty ciała (siła, szybkość, wytrzymałość) psa zaś wzrastają o kolejne pół rangi. Rozmiar psa opisuje się jako gigantyczny. Koszt 50 PD
Tu to chyba już ktoś odleciał z tym kosztem, owszem daje jakieś podnoszenie statystyk, ale pies jest ogromny, nie dostosowany do misji szpiegowskich, o koszcie nie wspominając, który jest śmieszny. Łącznie by wykupić atut należy wydać aż 75 PD.

Mędrzec Psów Shinobi- Przy określaniu siły technik dziedziny klanowej Inuzuka, rangę ninpō traktuje się jak o poziom większą. Shinobi jest w stanie wykonać niebezpieczne dla jego zdrowia techniki tej dziedziny bez realnej dla niego szkody. Podobnie do innych dziedzin klanowych, techniki dziedziny Jūjin nie podlegają pod ogólny atut mędrca (ninjutsu) - jest to jedyna taka metoda na zwiększenie ich siły atutem mędrca. Tak potężny psi shinobi poddaje swoje Ninken specjalnym treningom. Dzięki temu zasięg ich węchu oraz Kanchi-ki wzrasta o 1/5. Koszt 50 PD
Standardowy boost do klanu, ale ten zasięg węchu i Kanchi-ki, które można podbić innymi, tańszymi atutami, jest bez sensu. Rozsądniejszy byłby boost do statystyk dla wszystkich psów oraz ninja, gdy wykonuje: Santōrō, Sōtōrō lub Shikyaku no Jutsu. Jeśli zasięg węchu i sensorycznych zdolności ma się zwiększyć to o jakąś sensowną wartość.

Po piąte dobieranie psów. Nie dość, że trzeba wydać PD, dostajemy psa na randze E, nie ma żadnego zastosowania w walce. Mała różnorodność ras do wyboru, co czyni te atuty niegrywalnymi przy obecnej mechanice.

Niektórzy mogą stwierdzić, że takim klanem chciałaś grać to graj, ale tu chodzi o czysty balans, jakąś logiczną całość, a nie mnożenie kosztów, które są niewymierne. Prosiłabym o jakąś konstruktywną zmianę w klanach, dostosowanie do obecnych klanów, które są grywane przez innych.
나 말이야
못다 핀 꽃 한 송이야


Obrazek

BANK
PZ
Prowadzę misje z zakresu D-B
Moderuje dział Kart Postaci
 
Posty: 893
Dołączył(a): 21 gru 2016, o 01:51
Ranga: Tokubetsu Jōnin

Re: Inuzuka balans

Postprzez Uchiha Takeru » 22 mar 2017, o 21:20

Zgadzam się klan niezbalansowany. Chyba że ktoś tutaj nazywa balansem genina mającego staty fizyczne na A, a do takich absurdów dochodzi przy tych boostach inuzuka. Nie mówiąc o statach bliskich 10 na randze S. #balanced#betternerfuchiha
 
Posty: 400
Dołączył(a): 27 lut 2016, o 21:44
Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Kage
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Re: Inuzuka balans

Postprzez ExNanoha » 23 mar 2017, o 10:54

No to tak.
Pomysł by pies dostawał własne PD jest nie najgorszym pomysłem ale nie wiem czy wtedy nie będzie za dużo bałaganu w prowadzeniu PN PD etc etc. Ofc to dużo będzie zależało od gracza ale średnio to widzę.

Po 2
Tak. Trzeba kupić oba i 31 to faktycznie nie mało. Pamiętaj jednak, że walka wierzchem to przede wszystkim siepanie mieczem z wierzchowca czy strzelanie z łuku.

Po 3
Już nie przesadzaj. Nim ten węch psa ci będzie przydatny (w misjach C np) to już dawno pies będzie miał poziom D. Rozpisywanie jeszcze mniejszych kosztów dla rangi E na której pies jest max kilka dni mija się z celem.

Po 4
"Jakie to daje wymierne efekty w walce." Nie rozśmieszaj mnie. Super atutem też będzie język migowy czy handlarz. Zastosowanie w walce mega. Nawet jeśli to proszę oto przykład. Jesteś ranna i wysyłasz psa po pomoc. Niestety nie umie mówić i twoi kumple nie mogą przyjść z odsieczą odpowiednio szybko lub wpadają w pułapkę o której pies nie ostrzegł. Umierasz.
Co do Bestii. Jest to atut typowo pod DMG. Chcesz psa do misji szpiegowskich to nie bierz tego atutu proste. Albo bądź miszczem psów i miej dwa. Jeden do ataku i jeden do szpiegowania. Jak nadal ci mało podpisz pakt z psami i wysyłaj Pakkuna.
Mędrzec daje typowe boosty mędrca. Niema opcji byś dostałą jeszcze jedno oczko do statów. Mędrzec jest uniwersalny i możesz ewentualnie się ubiegać o zwiększenie węchu i sensora o ile wgl jest sens bo i tak jest spory.

Po 5
Wbrew temu co tu się dzieje to nie wszystko musi mieć zastosowanie w walce... A nawet jak dostajesz psa na randze E to go lvl upnij. To co ci daje kolejny chowaniec jest nieporównywanie większym boostem niż cokolwiek co inne klany mają. + 1 osoba w walce +1 wir w 80% technik +1 szpieg/tropiciel. Nie wspominając o chorych statystykach zwiększonych same z siebie bo to pies Inuzuka. Ja by osiągnąć takie szybkości jak ty muszę mieć Atut i technikę. A ty dostajesz boosta do WSZYSTKIEGO.

Tyle ode mnie.
Od 03.03.2018 nowy właściciel, Nara Rin
Obrazek
Administrator
 
Posty: 982
Dołączył(a): 5 kwi 2014, o 17:01
Ranga: Brak

Re: Inuzuka balans

Postprzez Senju Kuro » 28 mar 2017, o 12:27

Dobra ruszmy to, bo zalega potrzebnego mi slota.

Niektórzy mogą stwierdzić, że takim klanem chciałaś grać to graj, ale tu chodzi o czysty balans, jakąś logiczną całość, a nie mnożenie kosztów, które są niewymierne. Prosiłabym o jakąś konstruktywną zmianę w klanach, dostosowanie do obecnych klanów, które są grywane przez innych.


Cudze chwalicie, swego nie znacie - tyle w temacie.

Gracze znający forumową numerologię i czytanie z run zwanaymi potocznie mechaniką, powiedzą i mówili, że klan potrzebuje nie boostów, a nerfa. Inuzuka nie był brany z powodu tego, że jest słaby, a siły jaką posiada i ktoś to w końcu ruszy. Nie widzę żadnych niewymiernych korzyści, klan jest do walki w zwarciu i posiada dobre techniki dystansowe. Nikt nie zmusza ich również do nie używania innych technik. Mają wrodzony atut nie podlegający naliczaniu do puli przymiotów, dający sporo korzyści - jedna ze zdolności na której się opierali, tak? Yamanaka dla przykładu również opiera się na jednym atucie, który już jest wliczany. Nie widzę u niego mędrca, ale wątpię, by otrzymał on w nim boost do sensora. 20% bo tyle daje, to nie jest śmiech, jak to zgrabnie ujęłaś, bo Hyuuga dostaje tylko 10%. Niektórym klanom daje tylko +1 i nic poza tym.

2. Przez całe M/A nie widziałem by Kiba czy ktokolwiek inny walczył z psa. Wierzchowiec to przygotowanie zwierzęcia do takiej walki, waka wierzchem to atut dla postaci. Jak najbardziej wymóg obu ma sens. Branie ich to kaprys i indywidualny pomysł na postać, nie przymus. Jak ktoś zrobi sobie summona pod takie akrobacje, to również musi wykupić dla siebie atut, so? Do tego daje 0.5 rangi każdej statystyki, co przy atrybutach pozwala przekroczyć S i rasowy boost nie daje już 1, a 1.5 ( pies pod pigułki zyskuje tym pełen poziom we wszystkim).
Inuzuka wykorzystywali to jedynie do przemieszczania się, co podpierając pod nowy temat Morta o odległościach jakie możne pokonać Shinobi, wypadałoby uwzględnić, że na wierzchowcu pokonuje się większą odległość.

3. Wystarczy dodać poziom E.

4. Wspomniałem już o tym w punkcie 2. Nie jest to mało, ale wystarczy sobie policzyć jaki potwór wychodzi tylko przy wydaniu na wierzchowca.

(5+0.5) - S z wierzchowcem
(5.5 +1.5) - pies na pigułce
(7+1.5) - pies + Shikyuka, tsugi i gatsugi, które niszczą defensywne techniki rangi B (miniaturka, prefekt Sm)
O reszcie już nie wspominam, bo można dociągnąć do 10 w statystykach mając przy tym moc kruszenia eSek.

Wybierając Inuzuka miałaś świadomość jak klan działa i na czym się opiera. Nie widzę powodu by zmniejszyć koszta atutów. Za wzorzec wziąłem psa pd dragów, bo pigułki i tak mogą działać do 3 dni, więc nikt zmęczenia liczył nie będzie.
Za (15x3)+25 PD, nie licząc rozwoju postaci masz maszynę do zabijania ^^W tej formie jestem na nie za pd dla pasów i zmniejszeniem kosztów. Rasy też są OK.

Co na to reszta? Dajemy, zostawiamy jak jest, czy coś zmieniamy?


Edit.

Atuty i wady dla psów: Oprócz przedstawionych w tabeli danych gracz dla psa może wybrać jedną wadę wrodzoną, a wraz z nią jeden atut wrodzony. Administracja zastrzega, że nie wszystkie kombinacje są dozwolone - nie wolno wybrać wady, która nie dotyczy psa.


Nie bardzo to rozumiem. Pies dostaje te same atuty co właściciel za darmo wraz z nim, czy spośród tych dostępnych ludzkich atutów wybiera 1 wadę i zaletę?
Obrazek
 
Posty: 636
Dołączył(a): 12 mar 2016, o 01:57
Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Jinchūriki

Re: Inuzuka balans

Postprzez Inuzuka Mihye » 28 mar 2017, o 13:36

1. Węch jest typowo atutem pomocniczym, rzadko są misje szpiegowskie, przy natłoku różnych zapachów śledzenie jest niemal niemożliwe, przy czym Yamanaka mogą to robić bez problemu.Byakugan daje niemal 100% ochronę przed atakami z zaskoczenia, od tylca. Odróżnia typy chakry, daje informacje o posiadanych żywiołach przez użytkownika. Coś takiego pamiętam z walki Zuku i Natari.
2. Bardziej mi chodziło, czy jadąc na psie w miarę skutecznie rzucę kunai, czy wyprowadzę cios ręką lub nogą. Owszem zyskuje, ale, po to chciałam zrobić inną rasę psa, by nie tylko pies na pigułki był używany.

4. Ok, klan dostaje jakieś bonusy do pewnych technik, ale nie da rady przy Inuzuka mieć jakiegokolwiek innego wspomagania, które oddziałuje na psa. A jak wiadomo to wtedy odpadają wszystkie techniki transformacji w dwu i trójgłowego psa. Nie uważam, że to aż tak wielka zaleta, bo przy przy niektórych wspomaganiach dodawana jest chakra, poziom ninpō więc dlatego pewnie jeszcze istnieją plusy do statystyk dla tego klanu.
Nie bardzo to rozumiem. Pies dostaje te same atuty co właściciel za darmo wraz z nim, czy spośród tych dostępnych ludzkich atutów wybiera 1 wadę i zaletę?

Mogę mu wziąć wadę jakąś, która utrudni rozwój i za równowartość tej wady dobrać atuty. Czyli mogę wziąć mu fobię, jednookiego, przygłuchego, beztalencie ect. Nie mogę jednak wziąć wad np pod słabą dziedzinę Genjutsu bo pies się nią nie posługuje.

Jeśli już przy atutach jesteśmy, to czy raczej oczywiste jest to jakie atuty pies może kupić a jakich nie, bo raczej logiczne mi się wydaje, że taki atut jak zwierzęcy zmysł, weteran bólu mogę sobie zakupić, ale już chyba niezbyt coś co pomaga w szybszym składaniu pieczęci.

Co do atutu Bestii i wierzchowca, to oki, dają jakieś korzyści, ale 75 pd jest dla mnie trochę zbyt dużo, sądzę, że koło 50 byłoby rozsądniej zapłacić za oba atuty.

Moja propozycja też dopuszcza możliwość połowy wynagrodzenia dla psa które w całości trzeba na niego wydać. Nie wydaje mi się, to najgorszą opcją na tą chwilę.

Dodany punkt: Porozmawiajmy może o możliwych i niemożliwych atutach do zakupienia dla psów Inuzuka z poza klanowych, możliwościach wykorzystywania chakry, czy np przeszczepienie jakiegoś tam oka jest realne, czy nie jest. Czy pies potrafi używać własne chakry, chakry użytkownika przez dotyk czy zdalnie na zasadzie odbiornika. Moim zdaniem na zasadzie odbiornika zdanie w przypadku gry właściciel używa, a konieczny jest kontakt fizyczny w przypadku jeśli ktoś chce na nim użyć techniki. Teorię potwierdza moment, gdy Kiba i Kaamaru zamienili się w Dotonowej kopule Jirōbō, nie potrzebny był kontakt fizyczny. Zaś w walce na CE Naruto zamienił psa w samego siebie.
나 말이야
못다 핀 꽃 한 송이야


Obrazek

BANK
PZ
Prowadzę misje z zakresu D-B
Moderuje dział Kart Postaci
 
Posty: 893
Dołączył(a): 21 gru 2016, o 01:51
Ranga: Tokubetsu Jōnin

Re: Inuzuka balans

Postprzez Senju Kuro » 28 mar 2017, o 14:23

Nie zmieniłem zdania, jestem nadal na nie.

Już ogarniam te atuty ^^
Dlatego chciałbym poznać opinie Morta, czy Kato na temat "beztalencia" u Twojego pieska. Jest napisane, że niektórych wad nie da się dobrać z wiadomych względów - pies nie może np uczyć się iryo i gen, Wiec wady do tego nie weźmie.
W jaki sposób więc Twój pies jest ograniczony najgorszą z wad skoro nie wydaje na dziedziny i techniki żadnych punktów? Ta wada nie istnieje w jego przypadku bo nawet technik uczy się przy Tobie jako pierwszy pies.

Niedopatrzenie, czy celowe ominięcie systemu? kappa
Obrazek
 
Posty: 636
Dołączył(a): 12 mar 2016, o 01:57
Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Jinchūriki

Re: Inuzuka balans

Postprzez Inuzuka Mihye » 28 mar 2017, o 14:32

Technik klanowych nadal uczy się za własne PN, czyli tych, które są dla niego, a nie ukrywam, że w przyszłości więcej powstanie WT dla niego.
나 말이야
못다 핀 꽃 한 송이야


Obrazek

BANK
PZ
Prowadzę misje z zakresu D-B
Moderuje dział Kart Postaci
 
Posty: 893
Dołączył(a): 21 gru 2016, o 01:51
Ranga: Tokubetsu Jōnin

Re: Inuzuka balans

Postprzez Senju Kuro » 28 mar 2017, o 14:37

"Graczy musi nauczyć psa również wszystkich jutsu, w jakich uczestniczy psi pomocnik. Koszt PN jest równy kosztom technik klanowych dla postaci gracza. "

Nadal nie widzę tu wady.
Obrazek
 
Posty: 636
Dołączył(a): 12 mar 2016, o 01:57
Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Jinchūriki

Re: Inuzuka balans

Postprzez Inuzuka Mihye » 28 mar 2017, o 15:08

A to nie jest tak, że jak pies ma wadę to dodatkowo koszt się dla niego zwiększa? Nie wiem sama, dlatego lepiej by było to właśnie obgadać, bo niektóre opisy nie są aż tak klarowne.
나 말이야
못다 핀 꽃 한 송이야


Obrazek

BANK
PZ
Prowadzę misje z zakresu D-B
Moderuje dział Kart Postaci
 
Posty: 893
Dołączył(a): 21 gru 2016, o 01:51
Ranga: Tokubetsu Jōnin

Re: Inuzuka balans

Postprzez Shinigami » 31 mar 2017, o 13:50

To tak głównie w kwestii pierwszego posta:

1) Jedni muszą wkładać pieniądze w swoje marionetki, drudzy zdobywać pomoce na misjach, inni żeby ich owady miały lepszą wytrzymałość muszą dążyć do walk i przeciwstawiać je wrogim jutsu, jeszcze inni mając npc jako atut specjalny także sami muszą za niego płacić. Rozwój psa jest zależny od użytkownika i to w Twojej kwestii leży zadbanie o swój wspomagacz do misji/walk/fabuły, także jestem przeciwny temu, by jeszcze pies sam na siebie zarabiał. Chcesz dodatkową siłę, to w nią inwestujesz, proste.

2) Kupując atut wierzchowiec sprawiasz, że pies nadaje się na wierzchowca. Jak chcesz z niego sprawnie walczyć, to kupujesz specjalny atut od walki na wierzchowcu.

3) Ma, tutaj jakąś niewielką wartość niby można wpisać.

4) Nikt nie każe kupować tych atutów psom. Chcesz żeby Twój pies był idealny do niszczenia? Kupujesz bestię. Chcesz żeby mógł pomóc i przekazać informacje? Kupujesz od ludzkiej mowy. Chcesz żeby był przeciętny bez specjalnych zdolności tego typu? Wydajesz całe zero na te atuty.

Sennin? Masz rację, nie ma sensu by dodawał jakieś boosty do zasięgów, w prawie każdym klanie daje tylko siłę dziedziny i uwaga: kosztuje tyle samo.

5) A po co te rasy w ogóle? Żeby inny wygląd miały? To jakie pies ma statystyki i co daje powinno zależeć tylko od jego rozwoju i atutów.


Zauważ, że pies jest dla Ciebie dodatkową siłą i pomocą. Równie dobrze możesz go nie używać, a w porównaniu do osób bez klanu masz świetny węch, co mimo wszystko jest bardzo przydatne, techniki klanowe zwiększające statystyki, jak i posiadające dość dużą siłę, a także właśnie możliwość posiadania czegoś, co po poświęceniu części punktów stwarza realną i niemałą pomoc w walce, zwłaszcza już na wyższych poziomach rozwoju.
Obrazek
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 14 kwi 2015, o 01:29

Re: Inuzuka balans

Postprzez Shinigami » 12 kwi 2017, o 14:36

Odrzucam.
Obrazek
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 14 kwi 2015, o 01:29


Powrót do Odrzucone

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników