Dohito - aktywacja technik.

Archiwum propozycji odrzuconych. Jeżeli w mandze lub anime nie przedstawiono faktów rzucających nowe światło na sprawę nie wolno ponownie jej proponować.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Propozycji

Dohito - aktywacja technik.

Postprzez Shiin Asami » 15 maja 2017, o 03:04

Jako, ze w wj powstał problem, proszę o zaktualizowanie tematu dohito.

Obecnie ten klan nie posiada wzmianek na temat zasięgu aktywacji tworów. Aktywacja następuje przez impuls chakry (chyba, że ktoś ma inny pomysł jak niby użytkownik przekazuje informacje do glinianego tworu?) a ten ma ograniczony zasięg.

Obecnie Isao próbuje stworzyć technikę rangi S z której wynika, że może ją aktywować ze 100m, 10km a nawet z drugiego końca mapy. W żadnym temacie nie doszukałem się wzmianek o takiej dowolności a w anime i mandze również takiego czegoś nie ma.

W takim razie proszę o dyskusję celem ustalenia konkretnych zasięgów, chyba, że techniki w których jest N/D mogą być kontrolowane na całym świecie. W takim wypadku rozumiem, że moje doki mogę kontrolować z Suny atakując Iwe? Bo chyba na podstawie przedawnionych opisów zasięgu Isao i Midoro zakładają, że Dohito mają nieograniczone możliwości aktywacji ładunków.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 16 sty 2016, o 22:18
Ranga: Nukenin

Re: Dohito - aktywacja technik.

Postprzez Rindou Arashi » 15 maja 2017, o 03:17

Z tego co pokazano w anime i na zdrowy rozsądek zasięg wzroku wygląda spoko.
 
Posty: 3101
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 00:10
Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Hai Jōnin

Re: Dohito - aktywacja technik.

Postprzez Sabaku no Yuno » 15 maja 2017, o 03:20

Zasięg jest dowolny bo nie przesyłamy tam chakry, tylko aktywujemy już istniejącą więc zasięg bez żadnego znaczenia. Doki sterujesz dźwiękiem, więc nie wiem o co ci chodzi, chyba tylko o czepianie się mnie.
 
Posty: 654
Dołączył(a): 5 cze 2015, o 20:33
Ranga: Jiyūjin

Re: Dohito - aktywacja technik.

Postprzez Mistrz » 15 maja 2017, o 08:20

Rwory Dohito poruszają się samodzielnie, jakby miały odrobinę woli czy program sterujący. Niektóre kibaku detonowały się także same w określonych okolicznościach. Twory te przypominają bardziej bunshiny jedne z stabilniejszych, o tym była już rozmowa kiedy tworzyłem shikigami działające na podobnej idei co iwa kinjutsu.
I'm the hero snm didnt deserves, but the one it needs right now/
Ja jestem regulaminem!
Administrator
 
Posty: 2260
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 17:24
Ranga: Uczeń
Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Kugutsu Butai
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Re: Dohito - aktywacja technik.

Postprzez Shinigami » 15 maja 2017, o 12:03

Oczywiście, że należy przesłać chakrę do tworów żeby je aktywować, Deidara nie bez powodu składał pieczęć do wybuchu i samoczynnie one też się nie powiększały przed wybuchem. Zasięg na jaki możemy aktywować stwora do wybuchu powinien być ograniczony do konkretnej wartości wyrażonej w metrach (mniejsza teraz o to, czy w dziesiątkach, czy setkach), rzecz jasna twory nadal będą mogły wybuchnąć po przykładowym zniszczeniu ich konstrukcji ciała.
Obrazek
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 14 kwi 2015, o 01:29

Re: Dohito - aktywacja technik.

Postprzez Dōhito Midoro » 15 maja 2017, o 13:29

po 1 Soh. twory się nie niszczą przy zniszczeniu ich konstrukcji bo nadal robią boom. Chyba, że je walniesz odpowiednio wysokim Raitonem.

po 2. Jedyny twór który wybuchał samoczynnie to miny na które trzeba było stanąć.

po 3. zasięg detonacji jest masakrycznie ogromny. Deidara w animcu detonował twory będące na drugim końcu wioski w walce z Gaarą więc setki metrów to dla niego nic. Oczywiście twory nie przekazują mu info więc ten musi widzieć czy eksplozja ma sens lecz z lokalizatorem na oku i z 500m by nie stanowiło problemu.

po 4. Doki kontrolujesz dźwiękiem. Jak podepniesz flet do wzmacniacza i głośników by nadawały na cały świat to masz zasięg całego świata.


Przy tworach Douhito proponuję dopisać, że mogą detonować z dowolnej odległości czy to ograniczyć do idk 10 kilometrów? Bo taki jest max zasięg sensora?
Obrazek
 
Posty: 1952
Dołączył(a): 31 lip 2016, o 02:57
Ranga: Chūnin

Re: Dohito - aktywacja technik.

Postprzez Shinigami » 15 maja 2017, o 15:07

1. Nie zrozumiałeś co napisałem.

2. -

3. A to forum i mamy coś takiego jak balans. Nie wydaje mi się, by przyszedł zasięg dziesięciu kilometrów. Na takiej zasadzie to można też wprowadzić przesył chakry (a więc genjutsu) na zasięg kilometrów, czy też aktywację notek wybuchowych, a chyba nie o to chodzi.

4. Nope, to nie jest kontrola dźwiękiem. To kontrola chakrą, którą przesyła dźwięk.

5. Jak w punkcie numer 3.
Obrazek
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 14 kwi 2015, o 01:29

Re: Dohito - aktywacja technik.

Postprzez Sabaku no Yuno » 15 maja 2017, o 16:18

Powtarzam jeszcze raz to nie jest przesyłanie chakry czy impulsu a aktywowanie istniejącej tam chakry ;) I w tym przypadku działa to jak bunshiny, czy one mają jakieś organicznie odległości? Dźwięk przesyłający chakre xD Nawet jeśli to dalej to samo, dźwięk z fletu na kilometr? xD Niezły ten flet.
 
Posty: 654
Dołączył(a): 5 cze 2015, o 20:33
Ranga: Jiyūjin

Re: Dohito - aktywacja technik.

Postprzez Shiin Asami » 15 maja 2017, o 16:22

A jak aktywujesz ta chakre istniejącą? Siła i wolą osobista?
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 16 sty 2016, o 22:18
Ranga: Nukenin

Re: Dohito - aktywacja technik.

Postprzez Sabaku no Yuno » 15 maja 2017, o 16:24

Tak samo jak na przykład dezaktywujesz klona który jest na drugi końcu świata ;) Dajmy że to ten wybuchowy z ninjutu A i on również wybuchnie tam na drugim końcu świata.
 
Posty: 654
Dołączył(a): 5 cze 2015, o 20:33
Ranga: Jiyūjin

Re: Dohito - aktywacja technik.

Postprzez Senju Kuro » 16 maja 2017, o 10:48

Ech, temat rzeka i można tu podać wiele przykładów.

Mort z programowaniem i porównaniem do klonów ma sporo racji i choć boli i nie da się tego racjonalnie wyjaśnić, to jest sporo momentów w których pokazane jest, że takie twory żyją własnym życiem a ich posiadacz ma jakiś wpływ na nie. Sai wypuszczał setki myszek, a jak znalazły cel to o tym wiedział..

A co do sposobów przelewania i aktywacji takich rzeczy.. Tu też nie ma jasno określonego schematu. Albo jest - własna chakra w nich.

Hiraishin No Jutsu - trochę błędnie u nas opisany chyba, pozwalał przenieść do użytkownika wszystko, co posiadało jego chakre. (Minato na wojnie) Bądź coś co ma kontakt z nim, bądź jego do pieczęci - była to po prostu jego chakra. Bez limitu i zawsze siedział gdzie się znajduje. Ale zaraz ktoś powie, że tak działała technika i nie ma tu nic z transferem chakry.

Mamy jedną technikę, która odpowiada za przesył zasobów 2 osobie i ma dość słaby zasięg. Technikę, choć jest to umiejetność jak sensor, ale każdy to potrafił robić - lepiej lub gorzej, innymi sposobami. Przelanie chakry do uwolnienia z gen działa tak samo. Hogoromo mógł oddać cześć swojej chakry na stałe, Naruto dzielić chakre Kyuuba, Katsuyu na dziesiątki kilometrów korzystać z chakry Tsunade.
W końcu Djedora detonował bomby w barierze, gdzie jego chakra raczej nie sięgała/była zablokowana przez chakrę w piasku. Co moim zdaniem działało inaczej.

Reasumując notki potrzebowały impulsu bo nie posiadały chakry detonującego , Douchito nie, bo miało własną chakrę i to na nią odziaływal blondyn. Klony mają własną chakrę dlatego można je np dezaktywować. Doki potrzebowały impulsu.

Tutaj oceniałbym na ile użytkownik jest świadom tego, gdzie jego bomby się znajdują i co w danym momencie robią, czy ich żywotność - niestety :(

Edit.

Właściwie żywotność chakry w tego typu tworach to właściwy ogranicznik.

Pieczęć hiraishin, czy naszyjnik pierwszego miały tę zasadę, że ich chakra nigdy nie znikała. Zasięg nie miał znaczenia \ kappa /
Obrazek
 
Posty: 636
Dołączył(a): 12 mar 2016, o 01:57
Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Jinchūriki

Re: Dohito - aktywacja technik.

Postprzez Shinigami » 18 maja 2017, o 00:41

Na moje przesył jest potrzebny. Jest to najbardziej logiczne i sprawne do działania. Warto to rozstrzygnąć i na podstawie tego wyrobić zasięgi klanu. Klon jest w pełni myślącą postacią, więc sam może się detonować, przy przeciętnych zwierzakach czegoś takiego nie mamy i są one bardziej kontrolowane przez użytkownika, więc tutaj do wybuchu potrzebna jest pieczęć i przesłanie chakry, identycznie jak ma to miejsca z notkami. W inny sposób powinny móc wybuchnąć jedynie z przyczyn uszkodzeń mechanicznych.
Obrazek
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 14 kwi 2015, o 01:29

Re: Dohito - aktywacja technik.

Postprzez Dōhito Midoro » 19 maja 2017, o 01:48

Shinigami napisał(a):Na moje przesył jest potrzebny. Jest to najbardziej logiczne i sprawne do działania. Warto to rozstrzygnąć i na podstawie tego wyrobić zasięgi klanu. Klon jest w pełni myślącą postacią, więc sam może się detonować, przy przeciętnych zwierzakach czegoś takiego nie mamy i są one bardziej kontrolowane przez użytkownika, więc tutaj do wybuchu potrzebna jest pieczęć i przesłanie chakry, identycznie jak ma to miejsca z notkami. W inny sposób powinny móc wybuchnąć jedynie z przyczyn uszkodzeń mechanicznych.


Powtarzam ci po raz kolejny, że uszkodzenie "mechaniczne" nie wywołuje eksplozji. Chyba, że notkę przylepisz i zdetonujesz. Czy uderzysz, przetniesz, skopiesz, ugryziesz to twór nie wybuchnie. Wyjątkiem jest mina. I aktywujesz chakrę która jest w tworze. Tak samo jak sterujesz klonami nie kage. Zwykłego klona (Mizu albo Iwa) tworzysz i zamykasz w nim chakre. W umyśle mu wydajesz rozkazy jak ma użyć chakry którą mu dałeś i co ma zrobić. Nie wysyłasz impulsu chakry by użył chakry tylko sam z siebie to robi bo tak pomyślisz. I tu masz tak samo. Myślisz, że ma zrobić boom i robi boom. Wg naszego opisu na forum pieczęć jest wgl opcjonalna.

Twory wykonane klanowymi technikami Dōhito mogą zostać zdetonowane komendą Katsu, przeważnie ułatwiając sobie i przyspieszając ten proces poprzez złożenie pojedynczej pieczęci przez użytkownika.


Wg tego detonacja jest przy użyciu KOMENDY a jedynie MOŻE zostać wspomagana pieczęcią co za tym idzie NIE MUSI więc żadnych bajerów jak przesył chakry bo aktysujesz chakre bakutonu zawarta w stworku.
Obrazek
 
Posty: 1952
Dołączył(a): 31 lip 2016, o 02:57
Ranga: Chūnin

Re: Dohito - aktywacja technik.

Postprzez Shinigami » 20 maja 2017, o 00:45

Mogłem coś pomieszać z tym wybuchem, ale tak czy siak, gdyby chakra/jej przesył nie był potrzebny, to także by się nie pojawiła pieczęć do tego.
Obrazek
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 14 kwi 2015, o 01:29

Re: Dohito - aktywacja technik.

Postprzez Sabaku no Yuno » 20 maja 2017, o 01:02

Przeciw.
-Kato
-Mort
-Kuro
Za.
-Soh

My swoje Soh swoje, nic z tego nie wyniknie dalej, Odrzucam.
 
Posty: 654
Dołączył(a): 5 cze 2015, o 20:33
Ranga: Jiyūjin

Następna strona

Powrót do Odrzucone

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników