Nowe zasięgi.

Archiwum propozycji odrzuconych. Jeżeli w mandze lub anime nie przedstawiono faktów rzucających nowe światło na sprawę nie wolno ponownie jej proponować.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Propozycji

Re: Nowe zasięgi.

Postprzez Lily » 2 lis 2017, o 23:14

Mangowo zasięgi przy technice Karin czy Byakugana zostały podane, zmniejszanie ich jest dla mnie złem.
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily (Yamanaka Inoza/Yami Saiko zawsze pomoże.

Ranga: Brak
Specjalna Ranga: Generał
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Mistrz » 2 lis 2017, o 23:23

Manga nie jest żadnym argumentem już. Problemem jest to, że walki z zasięgu kilka do kilkunastu metrów przy potężnych technikach przeistoczyły się w walki kilkadziesiąt-kilkaset metrów. To jest problematyczne i z tego się wycofujemy. PAtrzcie na jakim zasięgu walczyli jonini na początku jak Kakashi vs Zabuza czy w czasach ataku Orochimaru. Przy zasięgach na 40 metrów i więcej walka ogranicza się do tego kto pierwszy walnie takie jutsu gdy ludzie znajdą się w zasięgu 50-100 metrów. Na chwilę obecną opcje są dwie, albo wracamy do zasięgów pierwotnych albo robimy z tego turowego jrpga, postacie stoją i rzucają technikami do oporu bo kiedy dochodzimy do tak wielkich cyfr zasięg traci znaczenie.

Co do umiejętności tropiących, nie nie mają działać. Nie tak, że aktywuje zdolność i wiem gdzie ktoś jest. Tropienie też powinno działać poprzez to że shinobi poszukuje wspierając się zmysłami, a nie że wie od razu. Jednak problem tutaj jest taki, że mamy całkiem złe podejście do mechaniki tropienia.
I'm the hero snm didnt deserves, but the one it needs right now/
Ja jestem regulaminem!
Administrator

Ranga: Uczeń
Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Kugutsu Butai

Postprzez Inuzuka Mihye » 3 lis 2017, o 01:07

Rozumiem o co chodzi Mortowi w skracaniu zasięgów, jednak trzeba spojrzeć na sam proces tropienia. Wzrok jest najbardziej istotnym zmysłem w ciele ludzkim i dociera do niego około 80% bodźców. Osoba w idealnych warunkach atmosferycznych, na płaskim terenie np boisko, potrafi rozpoznać kogoś po ubiorze, sylwetce. Przy około 30 metrach będzie taką osobę widziała dosyć wyraźnie. Ninja zatem można przyjąć, że ma wzrok na tym samym poziomie lub nawet nieco lepszym niż normalny człowiek. Zasięg więc wzroku DJ, które zaczyna się 150 wydaje się nieco zbyt małym jak na zabójcę, który pochodzi z danego klanu i nawet nie można rzec, że jest pierwszym lepszym ninją. Kwestia smaku i zapachu jako nierozłączna będę rozpatrywać na tej samej zasadzie. Jako przykład podam mnie. Marihuana jako środek o dosyć specyficznym i intensywnym zapachu, potrafi wyczuć z parteru od sąsiadów mieszkających na piętrze drugim mimo, że nie jestem ani ninja, ani nie mam powonienia jak pies. Czyli średnio 6 metrów, nieco więcej, bo mieszkanie znajduje się po przekątnej. Nad to przy terenie płaskim z 30 metrów prędzej kogoś zobaczymy niż wywąchamy. Wina jak dla mnie leży bardziej w opisach czynności, które dążą do znalezienia osoby. Przyjmujemy, że o ja jestem Sabataya, namierzę cię w mig! To tak nie działa. Osoby szukanej musimy znać zapach/układ chakry. Jak nie wiesz jak ktoś wygląda/pachnie nie znajdziesz go i tak. Jeśli taką osobę znamy, to w przypadku wzroku musimy i tak doprowadzić do selekcji pośród osób które na szlakach się znajdują, bo takie są z pewnością (nie uwierzę, że tylko jeden ninja porusza się na danym terenie w promieniu 300 m). Zapach z kolei jest czymś niesamowicie ulotnym, niewyraźnym. Cały czas ulega dyfuzji i jego zagęszczenie maleje z każdą chwilą (chyba, że substancja stała wydziela zapach). Zapach osadza się na przedmiotach, typu, ktoś oparł się o drzewo, ktoś krwawił, zostawił po sobie informację zapachową i oczywiście inne wydzieliny. Podmuchy wiatru dodatkowo mogą spychać zapach i zakrzywiać ich trajektorię.

Sądzę więc, że należałoby popracować raczej nad systemem szukania, tropienia, odnajdowania i całego tego procesu oraz czynności, żeby posiąść pożądany efekt, a nie radykalnie obciąć zasięg działania czegoś, co wcale nie musi być aż tak wielkim ułatwieniem.
나 말이야
못다 핀 꽃 한 송이야

Obrazek

BANK
PZ
Prowadzę misje z zakresu D-B
Moderuje dział Kart Postaci

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Senju Shiro » 3 lis 2017, o 09:05

Pomijając, że serce krwawi widząc te zasięgi, to chcę zobaczyć wzmiankę gdziekolwiek o tym „Shizengan” Shokubutsu. Skąd to się wzięło, dlaczego ma zasięg większy niż Byakugan i czemu ludzie tego używają jak Byakunaga.

Ranga: Genin
Specjalna Ranga: Jinchūriki

Postprzez Mistrz » 12 lis 2017, o 01:01

Co powiecie by zmienić węch? Znaczy dać ten pewien zasięg wyczucia i określenia dystansu po analizie wiatru i siły zapachu ale skupić tropienie węchem na czymś innym. Określić fabularny czas jak długo utrzymuje się zapach jeśli pogoda nie wpłynie na niego negatywnie (deszcz). W tym czasie pies będzie w stanie wytropić swój cel. Zróżnicowanie będzie wynikało nie z dystansu a z czasu, jak długo pies coś wyczuje. Inuzuka ma lepszy węch od zwykłych więc damy im więcej czasu bo słabszy zapach, bardziej rozproszony wyczują. Nie będą na kilometry analizować gdzie ktoś się znajduje, a iść śladem swojego celu.
I'm the hero snm didnt deserves, but the one it needs right now/
Ja jestem regulaminem!
Administrator

Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Kugutsu Butai

Postprzez Inuzuka Mihye » 23 lis 2017, o 08:49

Na zasadzie tropienia w batmanie czy wiedźminie po stróżce zapachu, analizowanie śladów, obiektów, które miały styczność z osobą poszukiwaną? A jak na przykład właśnie kwestia posiadania przedmiotu z zapachem, która należała do poszukiwanego, czy ten zapach by się wzmacniał i wydłużał czas, czy pozostawał obojętny?
나 말이야
못다 핀 꽃 한 송이야

Obrazek

BANK
PZ
Prowadzę misje z zakresu D-B
Moderuje dział Kart Postaci

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Zeref » 27 lut 2018, o 13:08

Nie aktualne, wywalam
Senju Shiro.
Kontakt przez PW (bez wysyłania nagich zdjęć kappa )
Administrator

Poprzednia strona

Powrót do Odrzucone