Zwiększenie ilości wody w Suitonie

Archiwum propozycji odrzuconych. Jeżeli w mandze lub anime nie przedstawiono faktów rzucających nowe światło na sprawę nie wolno ponownie jej proponować.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny, Moderacja Propozycji

Zwiększenie ilości wody w Suitonie

Postprzez Inaryu » 22 paź 2017, o 15:00

Dzień dobry, będąc na forum zauważyłem iż praktycznie nikt nie bierze Suitonu a nawet jeśli to i tak rozwija go do jakiegoś C i potem ma gdzieś. Głównie to gracze z klanów wybierają SUiton gdyż mają zwiększoną ilość wody oraz przydatniejsze jutsu. Zacząłem sprawdzać dlaczego to ludzie nie wybierają Suitonu tylko Doton albo Katon (tak w większości jest) nawet osoby, które mają KG Sutionu biorą Katon co wypłynęło na aktualnym CE xD

Dobrze, sprawdźmy zatem ilość wody jaką można wyprodukować będąc bezklanowcem na poziomach Suitonu

D - Ilość jaką można trzymać w wiadrze. Wystarczy do ugaszenia niewielkiego ognia czy zmoczenia przeciwnika.
C - Niewielka kałuża, nie dużo czasu trzeba by wsiąkła.
B - Kałuża na tyle duża, by minęło trochę czasu zanim zdąży wsiąknąć w ziemię.
A - Ilość wody wystarczy, by stworzyć średnie oczko wodne.
S - Ilość wody porównywalna z dużym oczkiem wodnym lub miniaturowym jeziorem.
Atut: Suiton Sennin - Ilość wody porównywalna z średnim lub nawet dużym jeziorem.

No dobrze, Ranga S... okey jest w porządeczku, ranga A hmm przypatrzmy się, hmm okey jest gitara.

Ranga B uu zaczynają się problemy duża kałuża, dobrze a więc wszyscy wiemy jak mniej więcej wygląda duża kałuża. (Zdjęcie dla tych co nie wiedzą)
Spoiler:

Ranga C hmm tutaj też dość mizernie.

Ranga D... wiadro w sumie to jak wylejesz wodę z wiadra to zrobisz niewielką kałużę.

Jak widać na początkowych poziomach tej wody jest naprawdę mało, jestem w stanie stwierdzić iż nawet za mało aby cokolwiek komuś zrobić, jasne jest to że nie można zabić wodą z takiego małego poziomu jak D albo C a przynajmniej nie na jedno uderzenie ale przypatrzmy się innym żywiołom

Katon czyli najbardziej ofensywny z żywiołów. No na D to już można kogoś spalić więc w sumie człowieka się zabije.
Doton hmm bardzo przydatne umiejętności obronne a na C to już właściwie możesz robić klony
Raiton bardzo łądne rażenie ludzi w dodatku bonus od porażenia przeciwnika czyli wyłaczenie go z walki na kilka tur
Futon drugi z najmniej wybieranych żywiołów gdyż na D i C mało co może zabić ale też jest dość ofensywny i trzeba trochę pomyślunku aby kogoś zabić jednak się da.

Jak widać Suiton odstaje w tyle no to zostaje pytanie co można z tym fantem zrobić?

Wpadłem na dwie koncepcje, które różnią się niewiele ale jednak jest różnica. Główną zmianą jest zmienienie ilości wody w rangach D,C,B

D - Ilość jaką spokojnie można wypełnić 2/3 wiadra (ile wiader to już do ustalenia). Wystarczy do ugaszenia średniego ognia czy porzadnego zmoczenia przeciwnika.
C - Dużych rozmiarów kałuża, potrzeba dużo czasu aby ziemia zaabsorbowała ilość tej wody
B - Ilość wody wystarczająca do stworzenia małego oczka wodnego, jeżeli woda zostałaby wlana w jedno miejsce ziemia miałaby problem z zaabsorbowaniem tej ilości wody przez długi okres czasu.
I tu już bez zmian.
A - Ilość wody wystarczy, by stworzyć średnie oczko wodne.
S - Ilość wody porównywalna z dużym oczkiem wodnym lub miniaturowym jeziorem.
Atut: Suiton Sennin - Ilość wody porównywalna z średnim lub nawet dużym jeziorem.

To była pierwsza koncepcja. Teraz czas na drugą, która jest taka sama jak pierwsza z różnicą taką iż musiałby zostać dodany kolejny ATUT do nabycia, który wyglądałby mniej więcej tak. (Oczywiście nazwy jak i samo jego działanie jest do dyskusji)

[przymiot={URL}]|
|[nazwapl={W czepku rodzony}]|
|[nazwajp={TEXT2}]|
|[nazwasym={TEXT3}]|
|[nazwaang={TEXT4}]|
|[typ={Atut}]|
|[rodzaj={Nabyty}]|
|[koszt={0PD}]|
|[wymagania={Suiton rangi D minimum}]|
|[opis={TEXT9}]{Postać przy zbiornikach wodnych czuję się jak ryba w wodzie podczas walki na wodzie bądź obok niej ranga szybkości postaci wzrasta o 0,5}[/przymiot]

Jak wiadomo kiedy się rusza na misję to mało kiedy walczy się przy wodzie a zazwyczaj w lesie bądź jakiejś osadzie, dlatego jest ten atut. Jeżeli wk ońcu trafi się jakaś woda to niech osoba, która włada Suitonem ma z tego jakiś pożytek w końcu darmowa woda jest naokoło. Jest to zrobione jedynie ze względu na balans. Zapraszam do wypowiedzi.
UWAGA MOJA POSTAĆ POSIADA NA LEWYM OKU LOKALIZATOR

Ranga: Chūnin

Re: Zwiększenie ilości wody w Suitonie

Postprzez Yuki Mayuri » 22 paź 2017, o 15:45

Ja bym to określił nie tyle "opisowo", co obrazowo. Każdy może sobie inaczej zobrazować to, czym jest "duża kałuża" lub "średnie oczko wodne".
Jeśli masz 150 cm wzrostu, to miejsca w autobusie masz aż nadto, kiedy masz 190 cm, to miejsca w autobusie nie starcza - więc w zależności od osoby można na wszystko patrzeć inaczej. Prawda stara jak świat.
Zatem zamiast opisowo, dałbym po prostu w każdym miejscu ilość wody w litrach. Każdy powie: "ale zaraz, zaraz, nie będę przecież sprawdzał, ile to litrów itp.!" No i nie byłoby takiej potrzeby. Przy każdej randze określić rodzaj pojemnika, który jesteśmy w stanie zapełnić.
D - 10 litrów (czyli takie standardowe wiadro)
C - 200 litrów (czyli standardowa blaszana beczka na ropę chociażby)
B - 1000 litrów (klasyczny tysiąc litrowy paleto-pojemnik)
A - 10 000 litrów (czyli choćby takie wielkie walcowate zbiorniki na gaz, jakie widujemy na stacjach BP)
S - 100 000 litrów (tu będzie ciężko, więc trzeba sobie wyobrazić 10 takich zbiorników)
Atut Mistrza Suitonu - 300 000 litrów (coś w okolicach basenu olimpijskiego)

Ilości podałem orientacyjne, bo za diabła nie wiem, jak rozmiarowo wygląda "małe oczko wodne" czy "miniaturowe jezioro". Według mnie oczko wodne to się ma w ogródku i wodę do niego nalać można z kranu, a jezioro to już setki tysięcy, a nawet miliony litrów wody. Więc po prostu z moimi propozycjami próbowałem "zgadywać", no i takie ilości doskonale da się zobrazować na obrazku z internetu, bo w każdym przypadku da się znaleźć pojemnik o danej pojemności.

Co do atutu - jasne, pomysł całkiem spoko, ale od propozycji atutów jest inny dział. :)
Multikonto: Aburame Ichika
Obrazek

Ranga: Jiyūjin
Specjalna Ranga: Jinchūriki

Postprzez Shotaro » 22 paź 2017, o 19:03

Jestem przeciw zmianom. Suiton bardziej polega na wykorzystywaniu wody, która jest w naturze. A generowanie to dodatkowa zaleta. Nie wydaję mi się żeby suiton odstawał od reszty żywiołów. I przeciwko jestem też podawaniu ile litrów można zrobić na rangę. To jest PBF. Wiem, że mamy wiele rzeczy przypominających rpg tutaj, ale to nie znaczy, że wszystko takie musi być. Mniej więcej wiadomo ile wody to kałuża. Dla każdego to może być inna ilość, ale efekty techniki będą podobne.

Ranga: Jōnin

Postprzez Senju Shiro » 23 paź 2017, o 08:14

Jakie wytwarzanie wody bez sennina? (XD)
Masz tyle technik do tworzenia wody, począwszy od prostej C która daje źródło i idąc dalej kolejna na B i wypluwane. Nie ma co porównywać do siebie żywiołów, z mojej strony brak akcepta. Tylko 2 Hokage wytwarzał wodę z niczego i jest tutak od tego atut.

Ranga: Genin
Specjalna Ranga: Jinchūriki

Postprzez Shotaro » 28 paź 2017, o 01:35

Czyli do odrzuconych? Wolę zapytać tym razem. Może chce się jeszcze ktoś wypowiedzieć? xd

Ranga: Jōnin

Postprzez Lily » 26 lis 2017, o 14:20

Do odrzucony jak dla mnie.
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily (Yamanaka Inoza/Yami Saiko zawsze pomoże.

Ranga: Brak
Specjalna Ranga: Generał
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Mistrz » 26 lis 2017, o 17:28

Yup
I'm the hero snm didnt deserves, but the one it needs right now/
Ja jestem regulaminem!
Administrator

Ranga: Uczeń
Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Kugutsu Butai