Sklep

Centrum ukrytej wioski. Tu znajdują się bary, place, miejsca spotkań ludzi. Miejsce to w czasie świąt oraz imprez tętni życiem przez całą dobę.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Re: Sklep

Postprzez Asato Ankō » 7 kwi 2021, o 14:04

Zakupy zakupami. Niby mieli zdecydować się na misję w dniu jutrzejszym dopiero, jednak skoro okazja nasunęła się sama, wręcz grzechem byłoby nie skorzystać prawda? Plus, nie oszukujmy się. Znajomości u handlarzy są jak najbardziej wskazane. Starszy mężczyzna był trochę zdziwiony, że stwierdzenie to padło do Kumariś, która była dziewczynką w jego oczach, a nie do niego. Z drugiej strony, jeśli taki dzieciak był ninja, może Suna była zupełnie inaczej nastawiona do życia? Był w tej wiosce krótko, więc nie planował tego komentować.
-Z chęcią. Mam nadzieję, że podczas naszej nieobecności resztę formalności uda się załatwić. - powiedział, niejako przyjmując zlecenie za swoją uczennicę oraz napatoczoną Sabaku. O co chodziło Asato też było dość jasne do przewidzenia. By nie było, że robią sobie samowolne wypady poza wioskę. No i by potem ewentualnie w papierach było, że realizują zlecenia. Nie była to może ich ojczysta osada, jednakże łamanie przepisów nie było czymś co było pochwalane w Mizu no Kuni. Może Kraj Wiatru był i złym wyborem (co Kumariś zdawała się swoją osobą potwierdzać), jednak godność i przyzwoitość z Kirigakure musi pozostać. Po prostu. -Tak więc, gdzie jest ten prezent oraz gdzie dokładnie mamy się udać? Opcjonalnie mapa do celu? - zapytał pozostając kulturalny w stosunku do pracownika sklepu.
 
Posty: 48
Dołączył(a): 26 lut 2021, o 22:42
Ranga: Genin

Re: Sklep

Postprzez Itosu Ankō » 7 kwi 2021, o 14:35

Niby słyszała wytłumaczenie mistrza odnośnie "przegrany/przerywający walkę płaci", niby to ją trochę kupiło, ale może nie do końca? W sumie to dziewczyna sama nie wiedziała co teraz o tym myśleć, więc mruknęła coś mało zrozumiałego pod nosem na znak zgody. Po własnych zakupach, grzecznie czekała aż Ankō zrobi swoje zakupy. Mieli udać się po misję dnia następnego, więc nie było co się ze wszystkim śpieszyć, ale lepiej było być gotowym do drogi, niż szykować się na ostatnią chwilę. Musieli jeszcze wtedy umówić się z Kumariś co do miejsca spotkania.
Gdy mistrz wrócił i wręczył jej śpiwór ta spojrzała na ów przedmiot, na Ankō i znowu na przedmiot. Ah. Odebrała śpiwór od starszego i zapakowała go zmieszana do plecaka. Zapomniała, a była przekonana, że ma wszystko! - Dziękuje, kompletnie wypadło mi to z głowy... - Ostatecznie jednak posłała starszemu szeroki uśmiech i wyciągnęła monetki by oddać mistrzowi za przedmiot, który notabene potrzebowała.
Drgnęła lekko słysząc sprzedawcę. Znał Kumariś, o. Znaczy oczywiście, że musiał ją znać! W końcu była Najlepszą Uczennicą Kazekage! W tym momencie drobna dziewczynka naprawdę urosła w oczach Ankō. Pozwoliła więc też reszcie załatwić formalności odnośnie misji.
TAK! IDĄ NA MISJĘ I TO SZYBCIEJ NIŻ SIĘ SPODZIEWALI HA! To będzie długi, aczkolwiek satysfakcjonujący dzień!

-100 Ryo ( zwrot dla Ankō)
 
Posty: 71
Dołączył(a): 26 lut 2021, o 22:46
Ranga: Genin

Re: Sklep

Postprzez Sabaku no Kumari » 8 kwi 2021, o 04:50

Kumariś dotarła do sklepu w towarzystwie nowopoznanych shinobi, początkowo nie zamierzała sama niczego kupować, od po prostu porozglądała się po tym co znajdowało się na wystawie podczas gdy reszta dokonywała swe zakupy, w ten jednak jej oględziny przerwał Pan Sprzedawca. Miał zlecenie! Ho-Ho! No proszę i zgłosił się do niej! Znaczy... zapewne dlatego, że była akurat pod ręką, jednak i tak, fakt, że jej zaufał był bardzo miły! Sabaku rozpromieniała po twarzy i powtórzyła zgodę staruszka.
- Oczywiście! Zawsze chętnie pomogę! Dostarczymy przesyłkę w trymiga.

Głos dziewuszki był całkiem pewny siebie - wszak kto inny jak nie ona potrafi tak skutecznie podróżować przez pustynię? Może tylko ci którzy znają technikę Saikoś do tego latania albo tej jej teleportacji. Ale poza takimi osobami? Kumari była numerem jeden!
- Oh, ale skoro tak to poproszę dwa zestawy z jedzonkiem. Mogą się przydać.


Racje żywnościowe - 2 x 50 ryo =100
 
Posty: 1052
Dołączył(a): 9 cze 2019, o 17:33
Ranga: Tokubetsu Jōnin
Dodatkowa Ranga: Sennin

Re: Sklep

Postprzez Kurogane Ichiro » 8 kwi 2021, o 08:44

[B-Rank 5/?]

No i proszę, zgodzili się. Widać było, że właścicielowi spadł kamień z serca, choć nie do końca... To tylko pierwsza połowa sukcesu, drugą zaś było dostarczenie omawianego wcześniej przedmiotu w odległe zakamarki Kraju Ognia graniczące prawie z Krajem Herbaty. O tym jednak za chwilę.
- Dziękuję wam bardzo, zaraz wrócę tylko znajdę to co potrzebne. - mówił rozglądając się dookoła, wyciągając coś z szafek spod lad, a na koniec znikając w drzwiach prowadzących na składzik. Podczas swojej nieobecności narobił trochę hałasu, jak gdyby połowa arsenału ukrytego na zapleczu spadła mu na głowę. Mimo to wrócił na główną część sklepu w jednym kawałku, z olbrzymim mieczem dwuręcznym przypominającym gilotynę niesonym na ramieniu. Piękny prezent - jak dla rzeźnika i na pewno ciężki wnioskując po ciemnopurpurowej barwie, która wymalowała twarz właściciela przy kładzeniu go na blat. Westchnął głośno i przetarł przedramieniem pot spływający po czole, by kolejno ułożyć obok broni zwój z mapą i własnoręcznie wypisane zlecenie, dzięki któremu nasza trójka ninja nie powinna mieć problemu z opuszczeniem wioski. Nie zapomniał też o racjach żywnościowych, o które poprosiła Kumari.
- Termin dostarczenia mija pojutrze, więc nie musicie się nader śpieszyć i oczywiście załatwię wszystkie formalności. Na przerwie obiadowej zamknę działalność i wyskoczę szybko do głównej siedziby. - odpowiedział muskularnemu staruszkowi chcąc zapewnić go, że się tym zajmie. Na ich głowach nie powinny ciążyć teraz żadne inne problemy jak te związane z dostarczeniem urodzinowej "niespodzianki".
Obrazek
 
Posty: 355
Dołączył(a): 24 wrz 2017, o 15:44
Ranga: Chūnin

Re: Sklep

Postprzez Asato Ankō » 8 kwi 2021, o 11:43

Ankō nie przyjął pieniędzy od swojej uczennicy. Zamiast tego odpowiedział spokojnie:
-Uznaj to za zapłatę za poranny pojedynek. - i tyle. To były jej pieniądze, niech robi z nimi co tylko potrzebuje. To, że starzec chciał wydać na nią swoje finanse to była jego sprawa. Też trochę Kumariś mu zaplusowała. Kupiła jedzenie dla siebie. Spodziewał się, że raczej tego zapomni i potem będzie narzekać jaka to nie jest ona głodna.

Mężczyzna spokojnie czekał, chociaż szczerze nie spodziewał się jako prezentu czegoś takiego. Spokojnie wysłuchał wszystkich słów mężczyzny będąc ukontentowany wszystkimi odpowiedziami jakie uzyskał. W pierwszej kolejności schował w kieszeni list zlecenia, coby w bramach Suny nie było problemów. A potem cóż... trzeba przenieść to monstrum. Z racji, że trochę siły posiadał spróbował je spokojnie podnieść. Czy miał więcej siły od sklepikarza? Nie wiedział. Jednak na to trochę liczył. Gdyby się okazało, że jest w stanie się udać z bronią, to by tak zrobił, gorzej, gdyby potrzebował pomocy, wówczas odezwałby się do swojej uczennicy:
-Ankō, pomożesz? - w końcu we dwie osoby zawsze będzie łatwiej. Szczerze wątpił by ta smarkula była w stanie jakoś im pomóc w tej sytuacji, ale kto wie. Dlatego liczył, że jego normalnie ponadprzeciętna siła (choć stare rany nadal pięknie go osłabiły) da sobie radę z tym specyficznym "prezentem".
 
Posty: 48
Dołączył(a): 26 lut 2021, o 22:42
Ranga: Genin

Re: Sklep

Postprzez Itosu Ankō » 8 kwi 2021, o 13:06

Zamrugała kilka razy gdy Ankō nie przyjął pieniędzy za śpiwór, tłumacząc to jako zapłatę za poranny pojedynek. Skinęła tylko głową chowając z powrotem pieniądze. Nie będzie się z tym kłócić, z kilku powodów. Wiedziała, że jak starszy coś postanowi, to raczej już zdania nie zmieni, co łączy się z tym iż skoro zdecydował, że zasłużyła porannym pojedynkiem na taki upominek, więc przyjmie go i będzie się nim cieszyć! Kto wie, może uratuje to jej plecy podczas nocy na trasie.
Dziewczyna z zainteresowaniem początkowo przysłuchiwała się, a później przyglądała działaniom Sklepikarza. Trzeba przyznać, że owy oręż robił wrażenie. Chociaż na pewno nie był łatwy we władaniu. Co mogło mówić dużo o osobie dla której był tek kawałek pięknego żelastwa. Gdyby Ankō nie mógł sam transportować przesyłki, Ankō oczywiście mu pomoże! W końcu jechali na tym samym wózku, a praca zespołowa pomagała pokonać przeszkodę niemożliwą do pokonania w pojedynkę!
Jak już się "zapakowali" to chyba mogli ruszać w dalszą drogę prawda? Dziewczyna jeszcze zerknęła na Kumriś czy ta nie ma nic do dodania i chyba mogli ruszać. - To chyba będzie nasza pierwsza taka misja od dłuższego czasu, co Ankō? - zagadała jeszcze z uśmiechem. Trenowali codziennie, walczyli jeszcze częściej! Był to więc lekki powiew czegoś nowego!
- Często wyruszałaś poza wioskę, Kumariś? - zerknęła na dziewczynkę jak byli już w trasie.
 
Posty: 71
Dołączył(a): 26 lut 2021, o 22:46
Ranga: Genin

Re: Sklep

Postprzez Sabaku no Kumari » 8 kwi 2021, o 14:48

Wow. To się nazywa prezent niespodzianka! Kumari by się nigdy takiego czegoś w ramach prezentu nie spodziewała. Przecież to było większe od naszej TJ'ki! Doprawdy, ciężko było sobie wyobrazić praktyczne wykorzystanie tego metalowego... blatu. Pakując jedzonko, Sabaku chciała się zgłosić by samej zająć się utrzymaniem tego przedmiotu - może i łapkami by rady nie dała, ale no po to miała z sobą "garnek" z piaskiem by z tego piasku korzystać. Ale widocznie Pan Starszy bardzo sam chciał zająć się dźwiganiem, ostatecznie wolał skorzystać z pomocy gigantki. Uh... no nic, niech się chwilę pobawią, pewnie chodzi o to, że to trening! Jak już się zmęczą czy coś to się młodziutka nimi zajmie.
- Tak~. Kilka razy odwiedziłam na przykład Kraj Piasku, jednak ten znajduje się znacznie bliżej. Podróżą przez pustynie się nie martw, ze mną na pustyni nic złego stać się nie może.
Odpowiedziała na pytanko po czym pomachała sprzedawcy na do widzenia i pobiegła by otworzyć Anko drzwi od sklepu co by łatwiej Pan Starszy mógł sobie wyjść.

z/t x3 ?
 
Posty: 1052
Dołączył(a): 9 cze 2019, o 17:33
Ranga: Tokubetsu Jōnin
Dodatkowa Ranga: Sennin

Re: Sklep

Postprzez Kurogane Ichiro » 8 kwi 2021, o 16:34

Obrazek
 
Posty: 355
Dołączył(a): 24 wrz 2017, o 15:44
Ranga: Chūnin

Re: Sklep

Postprzez Hotaru Hiden » 13 kwi 2021, o 20:18

Chłopak wszedł do sklepu. Nie był tutaj pierwszy raz, ale chyba pierwszy raz wszedł w takim celu.
- Idę się dokładniej rozejrzeć. Spotkajmy się potem przy wejściu. - powiedział do Rizy i wszedł między pułki. Po dłuższym buszowaniu między pułkami zdał sobie sprawę, że wcale tak wiele kupić nie może. Dlatego wziął najpotrzebniejsze rzeczy: zestaw do przetrwania i racje żywnościowe. Do tego dobrał pilnik i kilka bomb. Nie wiedział, kiedy mogą się przydać, ale użycie zasłony dymnej dobrze zadziała z jego technikami, które mogą objąć cały obszar dymu. Po zapłaceniu udał się do wyjścia, gdzie chwile poczekał na Rizę, a następnie wraz z nią wybrał się na drogę powrotną do domu.

Spoiler:


z/t
 
Posty: 24
Dołączył(a): 18 gru 2020, o 22:11
Ranga: Uczeń

Re: Sklep

Postprzez Riza » 16 kwi 2021, o 00:19

Wczłapała się za Hidenem ciągle trzymają się za uderzone ramie. Sama dokładnie jeszcze nie wiedziała co chce kupić, więc westchnęła żałośnie przeciągając wolną dłonią po twarzy. Kolejne decyzje, które spartaczenie zaboli ją, może nie tak jak to dzisiejsze ale kto wie. - Tylko traf z powrotem do wejścia. - Rzuciła na odchodne ale nie popadajmy w skrajności, w sklepie zgubić się to już przesada. Chociaż on nadal ma problemy z dotarciem do swojego domu bez Rizy. Niereformowalny człowiek, może powinien zacząć się posiłkować ułożeniem gwiazd albo kompasem? Z takimi myślami ruszyła na własne zakupy, by po jakimś czasie uzbierać pare rzeczy. Zapłaciła i grzecznie pożegnała się z sklepikarzem odstawiając czerwonowłosego, a później siebie do domu
Spoiler:
Obrazek
| theme | MK |
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9 gru 2020, o 01:35
Ranga: Genin

Re: Sklep

Postprzez Yami Saiko » 36 minut temu

Po teleportowaniu się do Sunagakure no Sato, Saiko potrzebowała uzupełnić swoje podstawowe zapasy o kilka prostych narzędzi. Rzeczy w zasadzie z jakimi zapoznaje się sam student akademii. Potrzebowała ich jednak do swoich własnych planów. Po wejściu do środka przywitała starszego mężczyznę uśmiechem a ten zaś rozpoznając ją od razu, przyjął najmilszą i najserdeczniejszą postawę.
-Poproszę 5 kunai, jeden średni zwój i 10 kartek papieru. - bardzo proste zakupy za kwotę wręcz śmieszną. Właściciel starał się wręczyć jej to za darmo, ale odmówiła. Już dawno nie miała pożytku z pieniędzy, natomiast nie zamierzała narażać na jakiekolwiek straty staruszka. Po wszystkim podziękowała i wyszła.

5 kunai - 250 Ryo
1 średni zwój - 250 Ryo
10 kartek - 1 ryo
Łącznie: 501 Ryo

z/t
Meiton
Spoiler:

Sharingan
Spoiler:

Mokuton
Spoiler:

Senninka
Spoiler:

Byakugan
Spoiler:

Kyūbi no Jinchūriki
Spoiler:
 
Posty: 2057
Dołączył(a): 12 cze 2017, o 20:37
Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Kage
Specjalna Ranga: Jinchūriki
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Poprzednia strona

Powrót do Centrum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników