Handel

W tym miejscu znajdują się najważniejsze tematy związane z rozwojem postaci.

Moderator: Mistrz Gry

Handel

Postprzez Cheshire » 19 lis 2020, o 15:08


Kupowanie i sprzedawanie przedmiotów

Aby kupić lub sprzedać przedmiot gracz musi udać się do dowolnego sklepu lub innego miejsca wśród tematów fabularnych (np do sklepu czy magazynu organizacji etc). Post taki nie musi posiadać pełnych pięciu linijek. Należy go wykonać z podsumowaniem wszystkich zakupionych przedmiotów. Podsumowanie należy umieścić w bbcode 'sum', każdy przedmiot umieszczamy w bbcode 'calc'. W pierwszym jego segmencie umieszczamy wartość kosztu za przedmiot (za wszystkie jego sztuki) po uwzględnieniu zniżek etc a w drugim opis co to za przedmiot, ilość sztuk oraz jakie zniżki są brane pod uwagę.
Kod: Zaznacz cały
[sum]
[calc]Kwota za wszystkie sztuki przedmiotu[notka]Opis przedmiotu i zniżek[/calc]
[calc]Kwota za wszystkie sztuki przedmiotu[notka]Opis przedmiotu i zniżek[/calc]
[calc]Kwota za wszystkie sztuki przedmiotu[notka]Opis przedmiotu i zniżek[/calc]
[/sum]

Przykład:
Aomaru postanowił kupić w sklepie dziesięć Kunai, dwa duże shurikeny oraz jeden miecz tachi. Aomaru posiada atut kupca w Konohagakure no Sato, w której aktualnie przebywa. Poniżej przedstawiamy jego post.
Kunai 10Ryo * 10sztuk * 3/4 za kupca = 75

Duży Shuriken 100Ryo * 2sztuki * 3/4 za kupca = 150

Tachi 1000Ryo * 3/4 za Kupca = 750
Suma:

Aomaru potrzebował przed misją uzupełnić swój ekwipunek. Posługiwał się bronią a na ostatniej misji stracił część przedmiotów. Odwiedził więc znajomy sklep w rodzimej wiosce. Sklep o tej porze był pusty, podszedł więc od razu do sprzedawcy, który dobrze go kojarzył i poprosił o kilka Kunai, Duże Shurikeny oraz jedną Tachi. Sprzedawca już wiedział na co się szykować,m było to nieuniknione - Aomaru miał talent do targowania się i nie zamierzał odpuścić. Chwilę potem opuścił sklep uboższy o prawie 1000Ryo.

Aomaru zakupił kolejno przedmioty warte 10Ryo, 100 Ryo i 1000 Ryo. Każdy z nich przemnożył przez ilość sztuk oraz przez 3/4 z powodu zniżki z atutu kupca. Sumę jako samą cyfrę wpisał na początek bbcodu służącego do umieszczania produktów. W efekcie do zapłaty ma 975 Ryo jakie musi umieścić w swoich wydatkach - jest to suma wyliczona przez bbcode.
Administrator
 
Posty: 2370
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 15:24
Ranga: Brak

Powrót do Rozgrywka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników