Biblioteka

Centrum ukrytej wioski. Tu znajdują się bary, place, miejsca spotkań ludzi. Miejsce to w czasie świąt oraz imprez tętni życiem przez całą dobę.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Biblioteka

Postprzez Musa » 21 lis 2020, o 21:28

Obrazek

Biblioteka znajduje się w samym centrum, w obszernym budynku o trzech piętrach. Dostęp do jej zasobów ma każdy mieszkaniec Otogakure. Biblioteka ma tysiące książek, a więc wiedza zgromadzony w tym miejscu jest przeogromna. Można tu znaleźć przeróżne woluminy traktujące od geografii, medycy, zaawansowanej chirurgi, po taktyki wojenne, historię przez hodowle zwierząt, czy nawet romanse bądź opowiadania. Jako, że dostęp ma każdy, rzeczy wagi państwowej, informacje tajne czy niebezpieczne nie są przechowywane w specjalnie wydzielonych, zamkniętych strefach lub archiwum.
W środku można znaleźć parę stolików porozstawianych blisko siebie wraz z krzesłami, które są odpowiednio ustawione przy stołach. W tym budynku panuje tylko jedna zasada, a mianowicie trzeba być bardzo cicho. Wszystko jest ułożone alfabetycznie i tematycznie oraz jest w należytym porządku, tak by każdy mógł znaleźć co trzeba.

Wiedza do zdobycia w bibliotece:

Geografia:
Geografia Hi no Kuni - poziom 1, 2
Geografia Kaze no Kuni - poziom 1, 2
Geografia Oto no Kuni - poziom 1, 2
Geografia Tsuchi no Kuni - poziom 1, 2
Geografia Mizu no Kuni - poziom 1, 2
Geografia Kaminari no Kuni - poziom 1, 2

Wielcy Shinobi:
Wielcy Shinobi Oto no Kuni - poziom 1

Historia:
Historia Oto no Kuni - poziom 1, 2

Klany:
Abumi - poziom 1
Fūma - poziom 1
Fūka - poziom 1
Jashiniści - poziom 1
Hebi - poziom 1
Hibiki - poziom 1
Hoshigaki - poziom 1
Hoshiyaku - poziom 1
Hōzuki - poziom 1
Kaguya - poziom 1
Kamijin - poziom 1
Kumojin - poziom 1
Shiin - poziom 1
Shizen - poziom 1
Shokubutsu - poziom 1
Sōseji - poziom 1
 
Posty: 19
Dołączył(a): 24 paź 2020, o 15:48
Ranga: Genin

Re: Biblioteka

Postprzez Musa » 22 lis 2020, o 18:38

Młoda kunoichi do tej pory omijała to miejsce za wszelką cenę. Nigdy nie należała do moli książkowych czego przykład dawała podczas zajęć w Akamdemi. Teraz jednak ostatnie wydarzenia sprawiły, że Musa nieco inaczej patrzy na otaczający ją świat. Pojawiła się w tym miejscu aby poczytać co nieco na temat Kultu Jashina. Chciała się dowiedzieć chociażby podstawowych informacji.
Bibliotekarka skierowała ją do odpowiedniej alejki a tam dziewczyna odkryła o wiele więcej ciekawych książek i zwojów aniżeli tylko o Jashinistach. Zebrała więc kilka woluminów, do tego kilka map i zajęła jeden z wielu wolnych stolików. Wszędzie panowała totalna cisza toteż dziewczyna mogła się w całości skupić na tym co czyta. Zabrała też ze sobą niewielki notes gdyby coś ją zainteresowało i zechciałaby zgłębić nieco bardziej owy temat.

* * *

Nie spodziewała się, że w takim miejscu będzie mogła odkryć tyle ciekawych informacji. Teraz mogła spokojnie opuścić wioskę i wybrać się w podróż do innych bo doskonale wiedziała gdzie się znajdują. Poznała też sporą listę klanów zamieszkujących Oto, o których wcześniej nie miała nawet pojęcia. Zainteresowała ją również dość ciekawa historia Otogakure oraz jej założyciela. Po kilku godzinach spędzonych w tym miejscu miała już swoje notatki oraz przemyślenia. Odłożyła więc wszystko na swoje miejsce po czym opuściła budynek.

z/t
 
Posty: 19
Dołączył(a): 24 paź 2020, o 15:48
Ranga: Genin


Powrót do Centrum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników