Tablica z ogloszeniami

Centrum ukrytej wioski. Tu znajdują się bary, place, miejsca spotkań ludzi. Miejsce to w czasie świąt oraz imprez tętni życiem przez całą dobę.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Tablica z ogloszeniami

Postprzez Kumojin Daizou » 25 sty 2014, o 20:33

MG:
Miejsce to jest jednym z najpopularniejszych miejsc w każdej wiosce. Znajduje się w samym centrum wioski. To tutaj poprzyklejane są przeróżne ogłoszenia, poszukiwania pracy, ogłoszenia pracy i inne takie rzeczy. To tutaj ludzie naklejają notatki gdy zgubią przedmiot, tutaj wywiesza się ogłoszenia jeśli poszukujemy rywala do walki. Tak, taką właśnie funkcję pełni tablica ogłoszeń w każdej wiosce, a Otogakure jako jedna z wielkich wiosek ninja nie mogła pozwolić sobie na jej brak. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, jest to miejsce, które warto odwiedzać.
Kumojin Daizou
 

Re: Tablica z ogloszeniami

Postprzez Kumojin Daizou » 25 sty 2014, o 20:34

MG:
Pewnego zimowego dnia, do słupa ogłoszeniowego doczepiono kolejną kartę, zrobiła ona niemałe poruszenie, wielu ludzi chciało przeczytać widniejący na niej tekst, głoszący takie przesłanie

"Drodzy mieszkacy Otogakure no Sato! Od dzisiejszego dnia(tu nierealna data która aktualnie jest w świecie shinobi) jesteście w strefie sojuszniczych wiosek, którymi są: Konohagakure no Sato, Kumogakure no Sato oraz Kirigakure no Sato. Dzięki temu wszyscy obywatele sojuszniczych wiosek, mogą podróżować bez przepustek i zbędnych kontroli."
Kumojin Daizou
 

Re: Tablica z ogloszeniami

Postprzez Cheshire » 9 lut 2015, o 21:48

Shinobi z Suny dotarł tu przed godziną. Przekazał miejscowej władzy list od Kazekage w którym ten informował o powrocie niebezpiecznego nukenina z kraju wiatru. Poinformował ich o miejscu, gdzie wszyscy powinni wysłać swoich shinobi w celu powstrzymania go oraz konieczności ewakuacji. W tej chwili kilku mężczyzn krzątało się na placu wydając podwładnym rozkazy. Jeśli atak był prawdziwy, a do takich dochodziło już w historii różnych wiosek, konieczna była ewakuacja całej ludności.
W między czasie wydano też rozkazy części żołnierzy by ruszyć do kraju mgieł. Wszyscy dostawali dokładne mapy.

Celem podróży są poniższe tematy. W każdym z nich niedługo pojawi się informacja dla ilu graczy jest przeznaczony i który MG go przejmuje. Zasady są dwie: kto pierwszy ten lepszy oraz starcie tylko dla tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w evencie.
Idziecie na własną odpowiedzialność, to raz. To starcie z oddziałem silnymi przeciwnikami.


viewtopic.php?f=225&t=3566
viewtopic.php?f=225&t=3567
viewtopic.php?f=225&t=3568
Administrator
 
Posty: 2853
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 15:24
Ranga: Brak

Re: Tablica z ogloszeniami

Postprzez Sukeru » 9 lut 2015, o 21:59

    Sukeru pojawił się przed tablicą, zobaczył zamieszanie oraz zmorzoną aktywność ANBU. Gdy dotarł do tablicy jego źrenice się rozszerzyły. "Hmmm a nie mówiłem że coś się święci.... Nikt mnie nie słuchał ...."-Tak się składało że Sukeru miał wszystko przy sobie. Nie miał zamiaru spowiadać się Kyokukage, mimo że ten działał dla dobra wioski. "I tak by mnie wysłali .... Nie ma co tracić czasu..."-Pomyślał. Sukeru szybkimi susami ruszył do bramy. Wiedział że czas na walkę nastąpił a jeszcze nie znalazł pojemnika na Raikage ..... Droga sama mu się okazywała, silni przeciwnicy oznaczali silne marionetki.... jednak takie myślenie było chyba w tej sytuacji błędne ...

    z/t Pierwsze starcie !
Sukeru
 

Re: Tablica z ogloszeniami

Postprzez Cheshire » 16 mar 2016, o 21:34

Do słupa ogłoszeń podszedł starszy mężczyzna. Zignorował wiszące tam plakaty i na samym środku umieścił wielkie ogłoszenie malując pędzlem warstwę kleju a następnie przyklejając arkusz. Uklepał go jeszcze ręką usuwając kilka nierówności... A w efekcie tworząc kolejne zmarszczki. Zadowolony złapał za pozostałe plakaty i poszedł przykleić je do kolejnych słupów.
Kolejni ludzie podchodzili do słupa. Zainteresowani byli wszyscy. W końcu znów się szykowało darmowe widowisko. Plotki miały rozejść się daleko.
UWAGA!
Ogłasza się kolejny Egzamin na Chunina! Każdy chętny genin może przystąpić tej zimy do egzaminu organizowanego w Otogakure no Sato. Przygotowany hotel ugości wszystkich zainteresowanych awansem jak również ich opiekunów!
Shinobi uznani za nukeninów, którzy nie popełnili jednak przestępstw zgłaszając się na egzamin mogą powrócić do swoich klanów i rodzin uzyskując prawa członków wiosek.


/Wszyscy zainteresowani uczestniczeniem w CE muszą stawić się w Otogakure no Sato. Przed uczestniczeniem w egzaminie możecie korzystać tylko z POCZEKALNI. Do dnia 2015-03-22 możecie odpisać w PIERWSZYM ETAPIE (wcześniej macie resztki czasu by się przygotować i zdobyć poziom C). Do północy kto zdobędzie poziom C, uda się do Otogakure no Sato, odpisze w tym etapie traktowany jest jako uczestnik egzaminu. /
Administrator
 
Posty: 2853
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 15:24
Ranga: Brak

Re: Tablica z ogloszeniami

Postprzez Heiwa » 7 maja 2016, o 15:34

Heiwa błąkał się bez celu po Otogakure no Sato. Młodzieniec zdecydowanie wyróżniał się wśród przechodniów ze względu na fakt, że ubrany był tylko w czerwone spodnie. Ostatnie tygodnie życia chłopaka - czyli od kiedy ukończył akademię i otrzymał opaskę - wyglądały niemalże tak samo. Życie w zakonie z pewnością nie należało do najłatwiejszych, a zwłaszcza jeśli wyznawało się boga śmierci i zniszczenia - Jashina. Młodzieniec jednak zupełnie inaczej postrzegał całą sytuację, na własne oczy widział potęgę starszych członków sekty i koniecznie chciał się stać tacy jak oni.


Wreszcie jednak nadszedł czas na zmianę. Heiwa musiał kogoś zabić w ofierze dla czczonego boga. Oczywistym wydało mu się, że na wykonywanych codziennie misjach rangi D jest to praktycznie niemożliwe. A właściwie niemożliwe, jeśli nie chce się zostać posądzonym o morderstwo zupełnie niewinnego człowieka. Toteż ruszył w kierunku tablicy z ogłoszeniami. Rozglądał się za czymś co umożliwi mu bezproblemowe zabójstwo, które będzie mógł wytłumaczyć podjętym zadaniem.

Obrazek
 
Posty: 218
Dołączył(a): 25 mar 2016, o 14:58
Ranga: Chūnin

Re: Tablica z ogloszeniami

Postprzez Ex Adm » 19 lip 2016, o 09:39

Słońce... to było to co definiowały dzisiejszy dzień. Lato zbliżało się nieubłaganie, a ta pogoda była jego zapowiedzią. Z pustego nieba na wszystkich mieszkańców Otogakure no Sato spadały kolejne, ciepłe promienie słoneczne, które powoli dawały się we znaki wszystkim, zdawało się, że będzie to trwało wiecznie i to na terenie całego kontynentu... Jednak nie przeszkadzało to jednemu człowiekowi, który właśnie miał wykonać swoją robotę. Był to starszy człowiek w białym kombinezonie, z rulonem papieru pod pachą oraz wałkiem i kubłem kleju do tapet pod ręką. Podszedł do tablicy ogłoszeń, po czym usunął kilka starych kartek na których można było znaleźć jakieś stare oferty sprzedaży krytego wozu, bądź obiecującej pracy za granicami w kraju Żelaza...
Zabrał się on do pracy. Nie trwało to długo, a plakat był już gotowy, w końcu co to za filozofia, machnąć dwa razy wałkiem i równo przykleić skrawek papieru. Spojrzał on na swoje dzieło, po czym poprawił szelki swoich spodni, był on zadowolony ze swojego dzieła. Od lat wykonuje swoją pracę i od lat informuje młodych geninów o zbliżającym się wydarzeniu. Obrócił się na pięcie, włożył swoje przybory do taczki, po czym pojechał gdzieś daleko, wykonywać swoją pracę dalej...

UWAGA !!
Ogłaszamy wszem i wobec, że następny Egzamin na Chunina odbędzie się w Iwagakure no Sato. Każdy genin, który chce do niego przystąpić musi udać się w to właśnie miejsce, zanim pierwsza letnia pełnia zagości na nocnym niebie.
Specjalnie przygotowany ośrodek będzie oczekiwał na przybyszy wraz z opiekunami, gdzie także zostaną przedstawione dalsze instrukcje.
Trzymamy kciuki za wszystkich kandydatów i życzymy udanego występu, pamiętajcie, aby godnie reprezentować swoje wioski.

Radni Wiosek Shinobi

Każdy genin który posiada poziom C oraz do 23.59 31 lipca zgłosi się w TYM temacie a także przybędzie do Iwagakure no Sato jest uczestnikiem Egzaminu. Powodzenia !!
[] <- Kim jestem ?? -> []
|
\/
Nim<3:
 
Posty: 565
Dołączył(a): 28 lut 2016, o 21:01
Ranga: Brak
Specjalna Ranga: Daimyō
Specjalna Ranga: Shūbo
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Re: Tablica z ogloszeniami

Postprzez Ex Adm » 5 gru 2016, o 17:24

Letnia pogoda przeminęła, ustępując chłodnej i deszczowej jesieni, która także zbliżała się do końca. Zapewne za kilka dni spadną pierwsze śniegi co oficjalnie rozpocznie sezon zimowy... Jednak zanim to się stanie i większość dzieci będzie rzucać się białym puchem, pewien siwy staruszek ma do wykonania bardzo ważną robotę. Jak zwykle przyjechał ze swoją taczką do tablicy ogłoszeniowej i swoim bystrym wzrokiem wypatrzył miejsce pomiędzy plakatem ze zbliżającym się koncertem a nielegalnie przyklejoną notką o sprzedaży używanego Shurikena.. Poprawił swoje spodnie, po czym wziął wiaderko kleju i zamoczył w nim gruby pędzel. Po wykonaniu kilku machnięć Kartka od rady wioski była gotowa, a on mógł z dumą podziwiać swoje dzieło...

UWAGA !!
Ogłaszamy wszem i wobec, że następny Egzamin na Chunina odbędzie się w Konohagakure no Sato. Każdy genin, który chce do niego przystąpić musi udać się w to właśnie miejsce, zanim pierwsza zimowa pełnia zagości na nocnym niebie.
Specjalnie przygotowany ośrodek będzie oczekiwał na przybyszy wraz z opiekunami, gdzie także zostaną przedstawione dalsze instrukcje.
Trzymamy kciuki za wszystkich kandydatów i życzymy udanego występu, pamiętajcie, aby godnie reprezentować swoje wioski.


Radni Wiosek Shinobi


Każdy genin który posiada poziom C oraz do 23.59 11 Grudnia zgłosi się w TYM temacie a także przybędzie do Konohagakure no Sato jest uczestnikiem Egzaminu. Powodzenia !!
[] <- Kim jestem ?? -> []
|
\/
Nim<3:
 
Posty: 565
Dołączył(a): 28 lut 2016, o 21:01
Ranga: Brak
Specjalna Ranga: Daimyō
Specjalna Ranga: Shūbo
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Re: Tablica z ogloszeniami

Postprzez Bito » 17 gru 2016, o 18:40

Bito wynurzył się z ziemi tuż przy tablicy aby zapoznać się z nowinkami dla mieszkańców. Może jakaś staruszka potrzebowała ogrodnika lub kaleka kogoś kto wyprowadzi psy... Już nic nie zdziwi młodego genina. Ostatnie misje które wykonywał miały właśnie takie podłoże.
Dlatego ominął sekcję zleceń i od razu w oczy rzuciła mu się sporej wielkości karta opatrzona pieczęcią, której chłopak do tej pory nie widział. Podszedł bliżej aby dokładnie zapoznać się z treścią ogłoszenia. Egzamin? Jego prawa brew delikatnie się uniosła a sam Bitek cmoknął z zaciekawienia. Trzy razy przeczytał od góry do samego dołu aby nie umknęła mu żadna informacja. Było to zaproszenie otwarte więc dlaczego by nie skorzystać? Tak! Bituś właśnie postanowił wyruszyć w podróż. Wcześniej jednak chciał zameldować o tym strażnikom przy bramie. Żeby wiedzieli gdzie go poszukiwać. W razie gdyby...
Wytrzymałość Muchołówki - 7
(Forma płaszcza z wysokim kołnierzem zdolnym do zamknięcia i osłonięcia ciała oraz głowy)
Zasięg wzroku - 3km
Absorbcja chakry - 300/turę
Regeneracja chakry - 100/turę

Obrazek
 
Posty: 183
Dołączył(a): 5 gru 2016, o 20:07
Ranga: Chūnin

Re: Tablica z ogloszeniami

Postprzez Nanoha » 2 maja 2017, o 15:29

Zimna odeszła na dobre zostawiając po sobie topniejący śnieg i spływjącą w dół rzek resztki lodu. Kilka gatunktów kwiatów już zdążyło wykiełkować a kilka dopiero się do tego zbierało. Drzewa na nowo pokrywały się zielenią a ludzie byli wprawieni w dużo lepszy nastrój niż ostatnio. Zniszczenia, jakie Shogun wyżądził atakując wioski, prawie zostały naprawione. Każdy mieszkaniec przyłożył się do odbudowy zniszczonych domów. Wszystko wracało do normy. Właśnie w tym celu z głównego budynku administracyjnego wyszedł mężczyzna z sporą torbą zarzuconą przez ramię. Gdy dotarł do centrum wioski zaczął rozwieszać plakaty informacyjne na licznych tablicach ogłoszeń. Po chwili roboty oddalał się do kolejnej pozwalając zebranym przeczytać następujące informację.UWAGA !!
Ogłaszamy wszem i wobec, że następny Egzamin na Chunina odbędzie się w Otogakure no Sato. Każdy genin, który chce do niego przystąpić musi udać się w to właśnie miejsce, zanim pierwsza letnia pełnia zagości na nocnym niebie.
Specjalnie przygotowany ośrodek będzie oczekiwał na przybyszy wraz z opiekunami, gdzie także zostaną przedstawione dalsze instrukcje.
Trzymamy kciuki za wszystkich kandydatów i życzymy udanego występu, pamiętajcie, aby godnie reprezentować swoje wioski.


Radni Wiosek Shinobi


Każdy genin który posiada poziom C oraz do 23:59 30 Maja zgłosi się w TYM temacie a także przybędzie do Otogakure no Sato jest uczestnikiem Egzaminu. Powodzenia !!
Od 03.03.2018 nowy właściciel, Nara Rin
Obrazek
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 5 kwi 2014, o 15:01
Ranga: Brak

Re: Tablica z ogloszeniami

Postprzez Inuzuka Mihye » 11 lut 2018, o 22:46

Nowa pora roku dała się zauważać powoli w większości krain shinobi. To zapowiadało regularne wydarzenie, jedną z niewielu okazji, którą świętować mogą wszystkie krainy. Pomimo kilku incydentów w przeszłości egzamin był miejscem pokojego spotkania i obserwacji rozwoju nowego pokolenia.
Mężczyzna podszedł do kolumny, na której wieszano ogłoszenia. Nie był to chyba nawet shinobi a jedynie zwykły pracownik. W ręku miał plik kartek, wszystkie były kopiami tego samego ogłoszenia. Przyczepił kilka z nich na stare wyblakłe ogłoszenia. Chwilę później grupka ludzi już stała przy ogłoszeniu czytając nową wiadomość:

UWAGA !!!
Ogłaszamy wszem i wobec, że następny Egzamin na Chunina odbędzie się w Konohagakure no Sato. Każdy genin, który chce do niego przystąpić musi udać się w to właśnie miejsce w wyznaczonym terminie.
Specjalnie przygotowany ośrodek będzie oczekiwał na przybyszy wraz z opiekunami, gdzie także zostaną przedstawione dalsze instrukcje.
Trzymamy kciuki za wszystkich kandydatów i życzymy udanego występu, pamiętajcie, aby godnie reprezentować swoje wioski.
Chętnie ugościmy też wszelkich zainteresowanych obserwacją przebiegu egzaminu. Pomimo trudności w obserwacji przebiegu egzaminu warto będzie skorzystać z okazji poznania nowych shinobi innych wiosek. Zapraszamy do wymiany poglądów, uczestnictwa w inauguracji przyszłych Chuninów oraz zacieśniania więzi między wioskowych.


Każdy genin o poziomie najmniej C może się zgłosić w TYM temacie.
나 말이야
못다 핀 꽃 한 송이야


Obrazek

"Trust nature then trust yourself"


BANK
PZ
Prowadzę misje z zakresu D-B
Moderuje dział Kart Postaci
 
Posty: 1014
Dołączył(a): 20 gru 2016, o 23:51
Ranga: Tokubetsu Jōnin

Re: Tablica z ogloszeniami

Postprzez Kaguya Memoshi » 16 maja 2020, o 22:10

Memoshi był conajmniej zaskoczony nagłą przemianą Arina. Czy on w ogóle był człowiekiem? Ciężko mu było coś powiedzieć, bo nigdy czegoś takiego nie widział. Mógł tylko zgadywać, że jest to jakaś sekretna technika Arina, ale dlaczego użył jej teraz? Czyżby zamierzał coś zdemolować? Czy może technika miała jakieś specjalne zastosowanie, którego i tak chłopak nie był w stanie teraz pojąć. Zdziwiony podążał za swoim Kage, co jakiś czas patrząc na Hisashiego. Miał nadzieję, że nie tylko on jest zdziwiony nagłymi zmianami w Kyokukage. I tak nie miał zbyt dużego wyboru. Najwidoczniej Siódmy miał jakiś konkretny plan, który dopiero miał zostać zdradzony dwójce geninów.
Tak oto trafił tutaj, gdzie chociaż część informacji powinna zostać ujawniona. Ale co to będzie? Ciężko powiedzieć. Dla Memoshi'ego było to zbyt wiele pytań pozostawionych bez odpowiedzi.
 
Posty: 545
Dołączył(a): 1 maja 2020, o 00:54
Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Kage

Re: Tablica z ogloszeniami

Postprzez Uchiha Hisashi » 17 maja 2020, o 07:53

Hisashi został zaakceptowany przez Kage wioski dźwięku. Rozpoznał to również jako członka swojej rodziny, jednak wiedział że pewnie rodzina niewiele dla niego znaczy. Nie wiedział go nigdy ma spotkaniach klanu ani też w Konohagakure. Może jego obecność była ukrywana przed młodszymi ninja. Na pewno na razie się nie dowie.

Jednak to co stało się w kolejnym momencie pozostawiło młodego Uchihe w totalnym osłupieniu. Kage nagle zmienił się w coś dziwnego. Jego kolor skóry przybrał barwę ciemnoszarą, z głowy wyrastały mu teraz rogi. Czy to jakaś ulepszona forma ? Jaką potęgą włada ten człowiek? Te pytania wędrowały po głowie Hisashiego.

Jednak zobaczył jak jego kolega podąża za swoim liderem. Postanowił zrobić podobnie I wspólnie udali się do centrum wioski. Nie wiedział co się wydarzy, ale na pewno było to ekscytujące. Czekał na jakiekolwiek słowo od władcy wioski dźwięku który pochodził z klanu czerwono okich.
Obrazek
 
Posty: 82
Dołączył(a): 2 maja 2020, o 15:48
Ranga: Chūnin

Re: Tablica z ogloszeniami

Postprzez Niko » 17 maja 2020, o 15:05

Drogę przebył spokojnym krokiem, nigdzie mu się nie śpieszyło. Gdyby to była inna wioska, pewnie zwrócił by uwagę na siebie swoim wyglądem, jednak w Oto... Można powiedzieć, że ktoś z rogami, to była najprzyjaźniej wyglądająca postać.
Kolejny powód dla którego nie miał zamiaru iść szybko był fakt, że musiał dać sobie chwilę na zebranie potrzebnej mu chakry, do tego co miał zamiar zrobić. Dzisiejszy dzień był spokojny, w razie gdyby coś poszło nie tak jak powinno... miał nadzieję że dadzą sobie radę sami. Ale nic takiego nie miało prawa przyjść, nie przy możliwościach Arina. Maksymalne co przewidywał, to większe zmęczenie... nic więcej.
Całą drogę miał przed oczami tamtą noc, podczas której tylu niewinnych ludzi umarło. Nie był przez to w nastroju na jakąkolwiek rozmowę i cieszył się z tego, że nikt z dwójki Geninów nie pytał się o cokolwiek. Jak widać byli zbyt przestraszeni i zdezorientowani nagłą zmianą jego wyglądu. I tak jak mógł zrozumieć to w przypadku Hisashiego, tak młody Kaguya powinien być przyzwyczajony do nietypowych wyglądów mieszkańców w Oto...
Będąc w centrum, niedaleko tablicy z ogłoszeniami, stanął, mając przed sobą wystarczającą ilość miejsca i dość przeciętną gapiów. Nie czekając na pytania, typu "co teraz" albo "co masz zamiar zrobić", wyciągnął średni zwój z plecaka i odpieczętował dwa ciała dzieci. Jedno było w całkiem dobrym stanie, drugie... cóż, wiele mu brakowało do ideału.
Kolejnym krokiem było zebranie chakry i złożenie dwóch prostych pieczęci - Gedō: Rinne Tensei no Jutsu - mruknął pod nosem, przywołując z ust króla piekieł dusze dwójki dzieci do ich ciał, lecząc je ze wszystkich ran oraz przywołując na plac w centrum z zaświatów do życia wszystkich tych, którzy stracili życie przez działania Shotaro i Jashinistów. Miał przez to na myśli wszystkich, którzy zginęli podczas krwawych egzaminów na Genina oraz tych, którzy polegli podczas przewrotu Arina z rąk wyznawców boga śmierci...Spoiler:
Ostatnio edytowano 17 maja 2020, o 15:38 przez Niko, łącznie edytowano 1 raz

Poziom naładowania Juubiego:
Nie zajmuję się administracją forum, nie pisać w sprawach organizacyjnych
Administrator
 
Posty: 948
Dołączył(a): 21 wrz 2016, o 20:53
Ranga: Jiyūjin
Specjalna Ranga: Jinchūriki
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Re: Tablica z ogloszeniami

Postprzez Kaguya Memoshi » 17 maja 2020, o 15:16

Memoshi nie mógł kompletnie zrozumieć, co właśnie miało miejsce przed jego oczami. W pierwszej kolejności ciała dzieci wydobyte ze zwoju przypomniały mu o tym, że on sam zdążył się już splamić krwią. Powracające wyrzuty sumienia sprawiły, że omal nie zwymiotował. Na szczęście udało mu się wstrzymać. Nie chciał wyjść na kompletnego słabeusza przed oczami swojego Kage i kolegi z innej wioski.
Ale dopiero późniejsza akcja wprawiła go w prawdziwe osłupienie. W jednym momencie, jak gdyby nigdy nic, ciała zaczęły na nowo odzyskiwać siły witalne, aż stała przed nim zupełnie zdrowa dwójka dzieci. Jak to możliwe? Dlaczego ktokolwiek ma władzę nad życiem i śmiercią?
- Ale jak to możliwe? - zapytał Memoshi z oczami otwartymi zbyt mocno przez niedowierzanie. Kiedyś wpajano mu, że śmierć to koniec drogi, koniec wędrówki człowieka. Ale teraz w pełni rozumiał dlaczego istnienie Arina tak bardzo przeczyło Jashinizmowi.
 
Posty: 545
Dołączył(a): 1 maja 2020, o 00:54
Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Kage

Następna strona

Powrót do Centrum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron