Sklep

Centrum ukrytej wioski. Tu znajdują się bary, place, miejsca spotkań ludzi. Miejsce to w czasie świąt oraz imprez tętni życiem przez całą dobę.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Sklep

Postprzez Cheshire » 20 cze 2013, o 16:05

W tym miejscu można kupić przedmioty lub odebrać przedmioty fundowane przez wioskę. Należy tu wykonać post fabularny opisujący zakupy.

Sprzedaż przedmiotów odbywa się za 1/2 ich wartości!

Choć sklepik wydaje się być nieduży, jest on podstawowym punktem zaopatrzenia shinobi. Tutaj mogą kupić praktycznie wszystko. Stojący za kontuarem staruszek zapraszającym gestem wskazuje pułki, gdzie shinobi mogą obsłużyć się sami. Bardziej zaawansowane i delikatne wyposażenie sprzedawca trzyma jednak za sobą, aby nikt nie uszkodził drogocennego towaru. Ten przemiły sprzedawca na zapleczu ma wiele skarbów, jednak przeważnie są to przedmioty wcześniej zamówione przez poszczególnych klientów.
Administrator

Ranga: Brak

Re: Sklep

Postprzez Sukeru » 21 paź 2013, o 17:18

Klon 2
Jeden z klonów w końcu dotarł na miejsce. A konkretnie chodziło o sklep. Miał w ręku listę nie była duża jednak nie wiedział czy dostanie to czego potrzebował. Wszedł z nietęgą miną po czym powiedział do sprzedawcy:
- Dzień dobry! Czy dostanę u pana tych kilka drobnostek?- Mówiąc podał listę:
LISTA:

Patrzał ze skupieniem na sprzedawcę z nadzieją że dostanie to od razu nie musząc nigdzie indziej chodzić i się prosić.
Sukeru

Postprzez Hideo » 22 paź 2013, o 21:28

Wszedłeś do sklepu z nadzieją, że zdobędziesz kilka potrzebnych Ci diabli wiedzą do czego "drobiazgów". Staruszek podszedł do lady gdy tylko się pojawiłeś. Nie spodziewał się jednak takiego dziwacznego zamówienia. Zrobił wielkie oczy i zapytał:
- A do czego Ci takie coś? A właściwie, nie mój interes. - Zreflektował się szybko. - Postaram się zorganizować.
Zniknął na zapleczu i nie było go jakieś piętnaście minut. Może nawet dwadzieścia. Wrócił nareszcie z Twoim zamówieniem i wyłożył je na ladę mówiąc tylko szczerząc zęby:
- 400 Ryo za takie specjalne zamówienie mój drogi.

Ranga: Jōnin
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Sukeru » 23 paź 2013, o 12:38

-Niech będzie.-Powiedział zdesperowany klon Sukeru do kupca po czym szybko zaczął liczyć drobne z kieszeni. Nie widziało mu się to za taką cenę ale co miał zrobić musiał szybko wdrożyć swój plan w życie. Już po chwili podał sprzedawcy kasę, chyba drobniej się nie dało jednak chłopak wyszedł z założenia że pieniądz to pieniądz i nikt nie powinien narzekać ani marudzić. Zabierając wszystko na plecy klon szybko udał się w wyznaczone miejsce gdzie miał zostawić rzeczy a konkretnie chodziło tu o szpital gdzie wszystko miało się toczyć dalej !

[z/t]
Sukeru

Postprzez Sukeru » 20 kwi 2014, o 11:02

Sukeru wszedł do sklepu i szybko powiedział:
    -Dzień dobry, chciał bym poprosić o kilka rzeczy.-Zaczął rozmyślać i od razu mówił dalej:
    -Poproszę zestaw medyczny, 10 metrów bandażu, 5 strzykawek, oraz 10 fiolek.- Uśmiechnął się na co sprzedawca szybko odpowiedział:
    -Widzę że zaczyna nam się tu rodzić mały naukowiec. - Odpowiedział szyderczo sprzedawca podając mu wszystko czego chciał. I po chwili powiedział cenę:
    -Za wszystko należy się 1210 Ryō.- Sukeru w tym momencie szybko położył pieniądze na stół po czym wychodząc powiedział:
    -Życzę miłego dnia.- Wybiegł machając i szybko zniknął kierując się do szpitala gdzie jego nowy poznany kompan zapewne umierał już z nudów.

[z/t]
    -1210 Ryō
Sukeru

Postprzez Kin » 8 lip 2014, o 14:49

Wracając z misji do domu Kin postanowił wpaść i kupić sobie kilka przydatniejszych przedmiotów.
Dzień dobry! Chciałbym zakupić kosę, 3 metry łańcucha, 4 wybuchowe notki i 5 kunai.
Po chwili sprzedawca przyniósł mu wszystkie wymagane przedmioty i zażądał zapłaty. Chłopak położył mu na ladę 565 ryo, po czym wyruszył do domu, aby przygotować się na kolejne przygody.

z/t
-565 ryo
Kin

Postprzez Nakashi Tsumi - nieaktywny » 22 sie 2014, o 00:52

dzień dobry popatrzyłem na wesołego staruszkapoproszę jedną dobrą katanę powiedziałem to wesołym tonem głosu. Pan nie pytał o nic więcej i czym prędzej ruszył do magazynu, słyszałem troszkę obijania się ostrzy i inne takie pierdoły. Zapewne ma na magazynie dużo sprzętu i to nie tylko broni. Po chwili przynosi katanę i kładzie na ladzie. 900 ryo odsapnął. Miałem szczęście bo trafiłem na przecenę, co było naprawdę kolejnym szczęśliwym momentem w tym dniu.

Katana
1200*0.75=900
3750-900=2950
Nakashi Tsumi - nieaktywny

Postprzez Fūma Haraken » 3 gru 2014, o 22:58

Po ukończeniu akademii postanowiłem wpaść do sklepu i zaopatrzyć się w kilka drobiazgów. Otworzyłem drzwi, stanąłem przed ladą i zawołałem :
- Dzień Dobry!
Po chwili przy ladzie pojawił się niski, starszy pan z uśmiechem na twarzy i zapytał :
- Dzień dobry. Co Ci podać dziecko?
Poproszę, ehm.. Dziesięć kunai, dwie notki wybuchowe oraz 5 bomb dymnych. Ile to będzie kosztowało?
Staruszek mimo, iż był nieco zdziwiony sprzętem jaki kupuje młodzieniaszek nic nie powiedział. Po około 5 minutach przyszedł z całym ekwipunkiem, położył go na ladzie i zaczął podliczać cenę.
- To będzie 10x 10 Ryo, 2x 50 Ryo oraz 5x 30 Ryo. Razem 350 Ryo.
Wyciągnąłem z kieszeni 500 Ryo i podałem mu je do ręki. Właściciel schylił się i spod lady wyciągnął skrytkę na pieniądze.
- O to twoja reszta, 150 Ryo. Dziękuje za zakup i zapraszam ponownie.
- Dziękuje, do widzenia.
Fūma Haraken

Postprzez Shusuke » 28 gru 2014, o 16:26

Po treningu stwierdziłem że warto będzie odwiedzić sklep i uzupełnić ekwipunek o kilka przedmiotów, które będą niezbędne w toku wykonywania misji i nauki kolejnych technik. Sklep był pełen wszelkiego ekwipunku, muszę przyznać że byłem nieco przytłoczony ilością towaru, ale nie dałem się naciągnąć na chwyty marketingowe bo wiedziałem, po co przyszedłem. Ukłoniłem się sprzedawcy i powiedziałem:
- Poproszę 25 senbonów i 25 dzwoneczków, poproszę także flet Mateki. - kiedy sprzedawca spytał, czy potrzebuję czegoś jeszcze, odparłem: - Nie, to wszystko.
Sprzedawca policzył cenę wszystkich przedmiotów, która wyniosła razem 300 Ryo. Położyłem pieniądze na ladzie, pożegnałem się i wyszedłem.

z/t
Shusuke

Postprzez Sukeru » 6 lut 2015, o 23:40

I wylądował na dachu budynku do którego miał zamiar zaraz wejść. Chodziło oczywiście o sklep w którym chciał się zaopatrzyć Sukeru. Zeskoczył z budynku pojawiając się przed drzwiami do wejścia. Spokojnie podszedł i otworzył drzwi mówiąc na wejście:
    -Witam szanowanego sprzedawcę!-Mówił z uśmiechem gdy sprzedawca szybko odpowiedział:-Cóż tam panicz Sukeru dziś mrocznego majstruje!-Odpowiedział zdumiony sprzedawca, najwidoczniej plotki szybko się rozchodzą.
    Sukeru wyglądał na skupionego po czym przeszedł do listy życzeń:
    -No więc tak.-Wziął głęboki oddech i kontynuował:-Dziś potrzebuję 30 strzykawek, 20 fiolek hmmm-Wyglądał jak by zapomniał o czymś, jednak po chwili zawahania mówił dalej:-Aaaa i zestaw medyczny oraz rękawicę dźwięku .... albo nie! Niech będą dwie rękawice dźwięku!- Skończył swoją listę z uśmiechem. Sprzedawca spojrzał się na Sukeru po czym odpowiedział:-Kilka minut i złożę cały zestaw dla Ciebie młody wojowniku.- Sukeru w tym czasie zaczął przeliczać ile ma ryo przy sobie tak aby nie wyjść na kretyna że przyszedł bez pieniędzy.

Strzykawki 30x5Ryo=150Ryo
    Fiolki 20x10Ryo=200Ryo
    Zestaw Medyczny 1x1000Ryo=1000Ryo
    Rękawice dźwięku 2x1000Ryo=2000Ryo
    ------------------------------------------------
    Suma: 3350Ryo

-Proszę.-Powiedział miły sprzedawca gdy zobaczył że Sukeru już przygotował odpowiednia ilość gotówki.
    Sukeru podał pieniążki po czym machnął szybko ręką na do widzenia i wręcz wyfrunął ze sklepu kierując się dalej!

Środki 79 580 Ryō
    Wydatek 3350 Ryō
    Pozostało :76 230 Ryō

Z/T
Sukeru

Postprzez Shiin Keri » 20 maja 2015, o 15:00

Chwilę temu Keri skończył Akademię i wracał do domu, jednak po drodze wpadł na pomysł, by trochę się dozbroić. Z tą myślą wszedł do sklepu. Spojrzał na sprzedawcę, lecz ten siedział za ladą i coś czytał. Młody Shiin stuknął lekko w ścianę, by zwrócić jego uwagę. Następnie wskazał palcem swoje usta, a w oczach sklepikarza pojawił się błysk zrozumienia.
- Nie widziałem cię tu wcześniej. Czego potrzebujesz?
Przez kilka minut chłopak krzątał się po pomieszczeniu i podawał handlarzowi przedmioty, które chciał kupić.

1x Mateki (250Ryo)
    5 x Bombka dymna (150Ryo)
    10 m Stalowej linki (10Ryo)
    1 para Tebukuro (50Ryo)
W sumie: 460Ryo

Po zakupach młody ninja opuścił sklep.
[z\t]
Shiin Keri

Postprzez Hebi Oroshi » 7 cze 2015, o 12:32

Młody Oroshi nie miał dzisiaj w planach żadnych misji, ostatnie wydarzenia coraz głośniejszym echem odbijały się w jego umyśle sprawiając iż nie był już do końca przekonany co do dobrych zamiarów swej wioski. Shinobi okazali się marionetkami w rękach władzy, nie byli dla nich niczym więcej jak mięsem armatnim, czy ostrzem miecza, które było przydatne dopóki jego ostrze lśniło jasno... Powolnym krokiem zmierzał przez centrum osady zastanawiając się nad swym przyszłym losem, w tej chwili potrzebował nieco więcej wyposażenia, a potem miało się okazać co stanie się z jego istnieniem. Gdy mijał kolejne domy, rozglądał się z ciekawością na ludzi którzy nie popierali jego spostrzeżeń, ludzki którzy pomimo niepewności jutra uśmiechali się do swych sąsiadów wymieniając informacje, lub zajmując się zwykłą rozmową. Hebi przeszedł przez drzwi sklepu po czym wybierając odpowiednie przedmioty, odłożył odpowiednią sumę na blacie, tuż przed sędziwym staruszkiem uśmiechającym się szeroko.

-Mitsurugi Kunai 20 [300]
-Bombka wybuchowa 10 [200Ryo]
-Wybuchowa notka 20 [1000Ryo]
-Kaiken 1 [75 Ryo]
-Pigułka żywnościowa 2 [1000Ryo]
-Torba biodrowa 1 [50 Ryo]
-Słomiany kapelusz 1 [50 Ryo]

Suma: 2675 Ryo

Po zakupach Hebi nałożył swój nowy kapelusz, po czym upchnął nowy ekwipunek w torbie, wracając do swego siedliska gdzie miał zadecydować co będzie dalej.
Obrazek

Ranga: Nukenin
Specjalna Ranga: Akatsuki

Postprzez Sōseji Kyoto » 12 cze 2015, o 21:23

Kyoto po tym jak uporał się z myślami, zrobił krótki przegląd swojego ekwipunku i jak się można było łatwo domyślić były tam spore braki. To mogło oznaczać tylko jedno, wyprawę do sklepu. Co prawda nie przepadał za tego rodzaju wypadami ale koniec końców trzeba było to zrobić. Nie tracąc więcej czasu udał się do dobrze znanego mu już sklepu. Tam za lada zastał tego samego starszego sklepikarza, który w zwyczaju miał czytać ksiązkę. nie przeszkadzając mu zatem, chłopak prześledził wszystkie półki i wybrał to co go interesowało. Po pewnym czasie staruszek zauważył klienta i przygotował się do skasowania wszystkich zakupionych rzeczy. jeszcze tylko zapłacić i gennin mógł cieszyć się uzupełnionym ekwipunkiem.

4 x Mały zwój 100
2 x pigułka żywnościowa 1000
1 x Kinchaku 50
1 x pojemnik z formalina 50
5m bandaże 5
4 x kunai 40
5 x wybuchowanotka 250
5 x świetlna bombka 250

Suma:1745 Ryo

z/t
Sōseji Kyoto

Postprzez Kumojin Hyoma » 13 lip 2015, o 19:40

Chłopak dotarł w końcu do sklepu. Podróż okazała się mordęgą, gdyż dwukrotnie skręcił nie w tę uliczkę co trzeba. Szczęśliwie dla niego, wiedział co chce kupić, więc nie marnował czasu i podszedł do sprzedawcy.
- Parę rękawiczek i sai, poproszę. - W sakiewce miał już uszykowaną odpowiednią sumę, która podał jegomościowi.

zt 400y
Kumojin Hyoma

Postprzez Hebi Oroshi » 2 sie 2015, o 19:59

Po tygodniu od zakończenia swojej ostatniej misji, Hebi skierował się do sklepu. Gdzie miał nadzieję zdobyć odpowiednie składniki, do swego przyszłego dzieła. Wioska pogrążona była w porannym śnie, który jedynie nieliczni mieszkańcy przerwaliby zająć się sprawami niecierpiącymi zwłoki. Budynek, do którego zmierzał nasz przedstawiciel wężowego rodu, był mu bardzo dobrze znany. Nie raz zastanawiał się co by się stało, gdyby Shinobi stracili cały asortyment wojennego rzemiosła... Jak by wtedy funkcjonowali.
Gdy znalazł się na miejscu, po przekroczeniu progu ujrzał tego samego poczciwego starca, który był tutaj, od kiedy tylko pamiętał. Powoli rozejrzał się po półkach, a gdy zobaczył to, co było mu potrzebne, oraz zdał sobie sprawę z ceny, przyciszonym głosem wypowiedział w stronę sprzedawcy.

- 50 fiolek oraz 9 porcji ziół.

Sprzedawca mimo sceptycznej miny podliczył cenę, po czym Hebi mógł już z czystym sumieniem zapłacić, oraz udać się w stronę swego domu, aby tam zając się produkcją pewnego specyfiku.

Cena- 1400 Ryo
Obrazek

Ranga: Nukenin
Specjalna Ranga: Akatsuki

Następna strona

Powrót do Centrum