Sklep

Centrum ukrytej wioski. Tu znajdują się bary, place, miejsca spotkań ludzi. Miejsce to w czasie świąt oraz imprez tętni życiem przez całą dobę.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Re: Sklep

Postprzez Hōzuki Hinoiri » 26 cze 2017, o 00:28

Zakupy trzeba było w końcu zrobić, bo nie znała dnia ani godziny, w których zamiast czyścić pokoje hotelowe albo ganiać za kotem, zostanie wysłana na jakąś bardziej niebezpieczną misję! Dlatego pewnego dnia przemogła się wreszcie i ruszyła do niedużego sklepiku, w którym miała uzupełnić swoje zapasy o jakieś narzędzia, którymi mogłaby kogoś podziabać. Gdy przekroczyła jego próg, pozdrowiła sklepikarza krótkim skinieniem głowy i przeszła do oględzin tego, co jej oferowano. Jej zapasy ogólnie nie były zbyt duże, toteż przyjrzała się wszystkiemu, co mogło jej się przydać w walce. A było tego trochę! Wybuchowe notki, bombki dymne, świetlne. Cuda na kiju i bez kija! Kiedy wszystko wybrała, siedzący za ladą mężczyzna zapakował wszystko w papierowe torby, by po zapłacie, wręczyć je kunoichi, która opuściła następnie lokal.

Zakupy:
  • Makibishi x100 - 10 Ryō
  • Notka wybuchowa x3 - 150 Ryō
  • Świetlna notka x3 - 150 Ryō
  • Bombka dymna x3 - 90 Ryō
  • Kunai x3 - 30 Ryō

Suma: 430 Ryō
MK: Kiyomi i Hyūga Natarī

Ranga: Genin

Postprzez Kakita Takumi » 16 lip 2017, o 21:30

Takumi ostatnio zarobił trochę więcej pieniędzy i dostał pierwszą misję od Rady Wioski, więc obawiał się, że następnym razem będzie musiał walczyć, co z kolei oznacza, że będzie potrzebował broni. Ach, ile razy patrzył na piękne miecze, które wykuwali razem z panem Asakurą. W końcu nadszedł czas, by chłopak sam sobie taki sprawił. Wmaszerował więc do sklepu pana Asakury jak jakiś arystokrata i zaczął dokładnie przeglądać bronie. Gdy w końcu staruszek dokończył wszystkie rzeczy niecierpiące zwłoki, podszedł do lady, oglądając z rozbawieniem Kakitę pochylonego nad kunaiem.
-Mogę w czymś panu pomóc?
-Ach, tak, interesuje mnie ten miecz. Za ile byłby pan skłonny go sprzedać?
-Dobra, Takumi, chodź, pokażę ci, co ostatnio wykułem. - z rozbawieniem odpowiedział pan Asakura, prowadząc Takumiego na zaplecze, by pokazać mu ostatni wykuty przez siebie miecz. Właśnie to była sztuka, którą Takumi wziął na własność, nie zważając na to, że wydał prawie wszystkie oszczędności.

Zakupy:
  • Tsurugi
Za 1000 pieniędzy

Postprzez Fūka Afuro » 22 lip 2017, o 18:38

Przechadzając się uliczkami w cywilnym ubraniu, chłopak postanowił zajrzeć do sklepu z uzbrojeniem dla shinobi, z powodu ostatnich misji jego ekwipunek nieco zmalał i przydało by się uzupełnić zapasy i kto wie - może również kupić coś nowego? Przeglądając towary Afuro dobrał nieco swego standardowego towaru jakim były dzwoneczki, duże igły i stalowa żyłka. Dodatkowo dobrał jeszcze dwie bombki chill, jeśli będzie zmuszony do współpracy w jakiejś grupie to mogą okazać się potrzebne by wybudzić kogoś z genjutsu. Poza tym dobrał jeszcze dwa Fuma Shuriken oraz ochraniacze na dłonie zwane Tebukuro. Idąc już do lady i płacąc za zakupy dostał dodatkowo czarną kamizelkę Otogakure z jednym(prawym) rękawem. Młodzieniec zapłacił za towar i ruszył do rodzinnego domu.

Zakupy:

2x Fūma Shuriken - 500
5x Dzwoneczek - 25
100m Stalowa żyłka - 100
2x Bombka Chilli - 300
20m Bandaż - 20
1x Tebukuro - 50
4x Duża Igła - 40
Otogakure Bōdanchokki - Free, pierwsza po zdaniu egzaminu.

500+25+300+20+100+50+40+0=1035 Ryo
POSTAĆ NIE JEST AKTYWNA
W tym momencie służy jedynie do sędziowania walk.

Ranga: Chūnin

Postprzez Shotaro » 8 sie 2017, o 16:22

Shotaro przyszedł do sklepu na zakupy. Jeszcze nigdy tu nie był, ale wiedział, jak ważne jest posiadanie pełnego ekwipunku. Jeszcze nie brał udziału w poważniejszej misji. Ale wiedział, że kiedy to nastąpi będzie musiał być przygotowany, dlatego też jest dzisiaj tutaj. Podszedł do lady i poprosił o potrzebny mu sprzęt. Listę przygotował już wcześniej, biorąc pod uwagę jego zapotrzebowanie. Przygotował należną kwotę i położył ją na ladzie. Kupiec przeliczył pieniądze i wręczył należne przedmioty naszemu bohaterowi. Transakcja się udało. Kupowanie tutaj było istną przyjemnością. Shotaro zabrał co jego i wrócił do domu.

Wybuchowe notki x 10 = 500 Ryo
Kunai x 10 = 50 Ryo
Makibishi x 500 = 50 Ryo
Suma = 600 Ryo

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Kage
Specjalna Ranga: Shintaisei

Postprzez Shotaro » 15 sie 2017, o 15:13

Shotaro ostatnio dużo walczył. A każda walka wymagała od niego wykorzystania swojego ekwipunku. Tak więc się złożyło, że od ostatniej wizyty w sklepie nie minęło dużo czasu, a już mu brakowało narzędzi. Musiał się zaopatrzyć, bo ciężkie czasy szły. Chciał w końcu popisać się czymś na swoich misjach. Ninjutsu jak na razie nie szło mu zbyt dobrze. Ale jeszcze przyjdzie na nie czas i wszyscy będą podziwiać jego umiejętności. Na razie musiał zdać się na broń shinobi. Wszedł do sklepu i wybrał sobie coś zza lady. Wszystko mu się przyda, pomyślał. Nie był w stanie jednak wszystkiego udźwignąć. Chciał zostać szermierzem. Zapłacił za wszystko co sobie wymarzył i opuścił sklep.

Shuriken x100 - 100 Ryo
Būmeran x2 - 200 Ryo
Kunai x 50 - 500 Ryo
Wakizashi x1 - 350 Ryo
Stalowa żyłka x350m - 350 Ryo
Wybuchowa notka x50 - 2500 Ryo
Świetlna notka x10 - 500 Ryo

Suma: 4500 Ryo

Postprzez Shotaro » 17 sie 2017, o 14:01

Shotaro był chyba najczęstszym klientem w sklepie w Otogakure no Sato. Swoimi wizytami zapewnił dużo pieniędzy właścicielom. Ale za to był zawsze dobrze przygotowany do niebezpiecznych misji Shinobi. O ile na żadnej jeszcze nie był, to nigdy nie wiadomo, co przyniesie jutro. Jashinista odwiedził sklep i wybrał sobie przyjemne dla oka rzeczy. Oczywiście, nie kierował się walorami estetycznymi, które, nie da się ukryć, też miały jakieś dla niego znaczenie. Ostatnio kupił sobie tutaj miecz. Dzisiaj też przyszedł po kolejny, tym razem trochę większy. Przyjrzał się jeszcze ekwipunkowi i zdecydował się jeszcze coś dokupić. Kochanego metalu nigdy za wiele. Może ktoś kiedyś straci życie dzięki temu kunai'owi? Warto go mieć przy sobie. Shotaro kupił więcej, niż spodziewał się, że potrzebuje. Jak dalej tak często będzie tu przychodził, to zbankrutuje w końcu. Ale póki co, to hulaj duszo piekła nie ma. I tak się nie wybieraj w zaświaty w najbliższym czasie. Tymczasowo był w łaskach Jashina, więc mógł żyć. Nie wiadomo, kiedy się to skończy.

Senbon x500 = 500 Ryo
Shuriken x 1100 = 1100 Ryo
Duży Shuriken x 10 = 1000 Ryo
Fūma Shuriken x 2 = 500 Ryo
Podwójne Ostrze x 5 = 50 Ryo
Kunai x 100 = 1000 Ryo
Podwójny Shuriken x 5 = 50 Ryo
Tsurugi x1 = 1000 Ryo
Parasolka x1 = 150 Ryo
Stalowa żyłka x350m = 350 Ryo
Wybuchowa notka x50 = 2500 Ryo
Bombka wybuchowa x10 = 200 Ryo
Mały Zwój x 4 = 100 Ryo
Wielki Zwój x1 = 500 Ryo
Średni Zwój x6 = 300 Ryo
Pigułka żywnościowa x10 = 5000 Ryo
Lokalizator x1 = 750 Ryo
Kabura x2 = 50 Ryo

Suma: 15 100 Ryo

Postprzez Kimi Daiki » 30 sie 2017, o 19:16

Daiki wyszedł z swojego domu w celu dokonania zakupów, nastał czas aby pieniądze które gromadził od dziecka w banku ujrzały światło dzienne i przydały się w końcu na coś. Chłopak ruszył biegiem przed siebie poszukując adresu sklepu z bronią, po drodze pytał przechodniów. " Nie mogę się doczekać.. chce już wyjść stamtąd obładowany żelastwem po pachy... Yay! " Chłopak dobiegł przed jeden z budynków. - To chyb tu.. - Powiedział pod nosem wchodząc do środka, zamknął za sobą drzwi a w jego oczach pojawiły się gwiazdki. Chłopak zaczął biegać pomiędzy regałami i ładować na ladę sklepową wszystko co tylko znalazł w środku, naprawdę się cieszył. Nadszedł czas aby stać sie potężnym wojownikiem, a wojownik bez broni to nie wojownik. No chyba że umie używać dużej palety jutsu.. ale to swoją drogą. Tak więc wszystko co załadował na ladę zostało przez niego zakupione. Chłopak wyszedł z sklepu, postanowił przejść się po obrzeżach wioski i poszukać spokojnego zacisza do treningu.

x 3Krótkofalówka 750
Kinzoku Dastana/Metalowe Okucia na ramiona 300ryo
Rękawica Łańuchowa 1000
Łańcuch Shurikenowy 10m
Lokalizator 750Ryo

-3300 Ryo
Ostatnio edytowano 14 wrz 2017, o 16:48 przez Kimi Daiki, łącznie edytowano 1 raz
Theme Battle Daiki | Daiki Voice

Jeśli ktoś chce abym sprawdził mu technikę, niech napiszę na gg przedstawiając się w pierwszej wiadomości i podając link do tematu.

Ważne: Postać w prawej ręce posiada łańcuchową rękawice, na obu rękach znajdują się ochraniacze do ramion, z lewej strony twarzy znajduję się lokalizator
Obrazek

Postprzez Kaguya Tsuki » 1 wrz 2017, o 18:32

W końcu przyszedł czas na wybranie się do sklepu z wyposażeniem Shinobi. Dziewczyna odkładała te pieniądze przez długi, długi czas. Były to oszczędności zbierane od kilku miesięcy, które w końcu mogła wydać. Weszła do sklepu, gdzie za ladą stał staruszek. Znalazła się tu po raz pierwszy, więc była lekko zagubiona. Zaczęła się rozglądać po półkach. Nie chciała korzystać z pomocy sprzedawcy, jeżeli nie było to absolutnie konieczne. Odszukała sporo zabawek, które na pewno jej się kiedyś przydadzą. Ten dzień był nadzwyczajny, w końcu niecodziennie kupuje się swoje pierwsze wyposażenie. Dalsze wizyty na pewno nie wzbudzą w Tsuki takiego entuzjazmu jak ta. Kunoichi odlczyła niezbędną sumą. Nie oszczędzała, w końcu mogła wydać wszystko. Trochę jej nawet zostało, więc wzięła to wszystko, powkładała do kilku toreb i ruszyła ku domowi.
4x Średni zwój - 200
1x Pigułka zwiększająca krew - 500
1x Pigułka żywnościowa - 500
10x Dzwoneczek - 50
1x Pilnik - 5
2x Krótkofalówka - 500
30m bandaż - 30
1x Mugiwara - 50
1xRyukkusakku - 250
3x Kinchaku - 150
1x Horusuta - 25
1xBūmeran - 100
10xShuriken - 10
8xKunai - 80
1xWakizashi - 350
40m Łańcuch - 200
50xSenbon - 50
30m Stalowa żyłka - 30
10xWybuchowa notka - 500
10xŚwietlna notka - 500
20xWybuchowa bombka - 400
2xBombka Chili - 300
5xGranat dymny - 450
Razem: 5 230
Obrazek

Postprzez Hoshigaki Kana » 3 wrz 2017, o 12:10

Po wyjściu ze sklepu Kana nie dostrzegła nigdzie swoich nowych kolegów. Peszek. Rozglądając się zwróciła natomiast uwagę na witrynę sklepu z ekwipunkiem shinobi, do długo nie zaglądała od czasu, gdy przyszła tu przewalić całą zawartość chudego zwykle portfela. Teraz jednak, usprawiedliwiając się koniecznością uzupełnienia sprzętu, weszła do środka i ruszyła między półkami, sprawdzając przy okazji zasobność portfela. Niby zbierała na wielki miecz, ale chyba znów jej się nie uda... Z namysłem sięgnęła po krótkofalówkę, a dalej to już sama nie była pewna, jak te wszystkie rzeczy znalazły się w jej planie zakupowym. Czyżby padła ofiarą jakiejś hipnozy? Pięć notek od razu okleiła wokół rączek pięciu kunai i zapłaciwszy, opuściła sklep.

Wybuchowa notka x10 50r
Kunai x10 100r
Bombka chilli 150r
Pigułka zwiększająca krew x2 1000r
Krótkofalówka x2 500r

Postprzez Hisato » 6 wrz 2017, o 14:51

W przygotowaniu do odbycia treningu potrzebowałem najpierw udać się na szybko do wioskowego sklepu ze... w sumie wszystkim. Ja potrzebowałem tam wydać tyle, co nic, więc raczej się nie zanosiło, by sklepikarz mnie polubił. Cóż, dziesiątki innych shinobi i kunoichi pojawiały się tam non stop, więc raczej nie powinien narzekać na jednego, który nie będzie planował zbyt dużo wydawać.
Ach, był już późny, ciemny wieczór, gdy zbliżyłem się do budynku z zamiarem zakupienia dwóch dzwoneczków na linkach, które mogłem potem zaczepić chociażby o kunai. Potrzebowałem ich do jednej z technik ze zwojów, które wypożyczyłem z wioskowej biblioteki. Po cichu i niepostrzeżenie wdarłem się do środka, zabrałem szybko z półki potrzebne przedmioty, jakby rozgrzano je do czerwoności i rzuciłem pieniądze na ladę bez słowa. Wyszedłem. Sklepy stresują...

2x dzwoneczek = 10 Ryou
TAK, JESTEM MODEM WŁASNEJ TWÓRCZOŚCI. TAK, SPRAWDZĘ. PISZ NA GG I PRZEDSTAW SIĘ W PIERWSZEJ WIADOMOŚCI!

Postprzez Ketsueki Kyōjin » 23 wrz 2017, o 13:47

Kyojin wszedł do środka i od razu rozejrzał się po szerokim zakresie asortymentu shinobi. Lekko go to przytłoczyło, ponieważ przyszedł tu tylko po kilka rzeczy, ale widząc to wszystko zapewne wróci z kilkoma dodatkowymi przedmiotami. Podszedł w końcu do lady i skinął głową do staruszka.
-Dzień dobry. -Odrzekł na początku i jeszcze raz się rozejrzał. Na początek na pewno będzie potrzebował kabury, aby mieć łatwy dostęp do dodatkowego wyposażenia. Planował także zakupić jakieś rękawiczki do ochrony. Kilka dodatkowych kunai i shuriken też będzie dobrym pomysłem. Dodatkowo trochę żyłki, wybuchowe notki, a także jakieś granaty i bombki. Ogólnie planował zrobić spore zakupy, pomimo że nie posiadał wiele pieniądzy.

• Rękawiczki - 50Ryo
  • Kabura - 250Ryo
  • Shuriken x 10 - 10Ryo
  • Kunai x 5 - 50Ryo
  • Stalowa żyła x 10m - 10Ryo
  • Wybuchowa notka x 5 - 250Ryo
  • Granat Dymny x 2 - 100Ryo
  • Wyrzutnia Zatrutych Sennbon x 5 - 500Ryo
  • Senbon x 100 - 100Ryo
  • Bandaż x 10m - 10Ryo

2150 - 1330 = 820

Postprzez Fūka Afuro » 26 wrz 2017, o 07:25

Z samego ranka, shinobi z Otogakure wybrał się na zakupy, jednak nie do byle jakiego spożywczaka, a do specjalizującego się w orężu ninja. Zamówiony jakiś czas temu Oto Ken no Kunai, był wreszcie gotowy do odbioru, gigantyczny kunai, nadający się gabarytami na określenie go mieczem, wyszykowany specjalnie aby wykorzystywać go wraz z techniką Suzo no Oto. Afuro nie był pewien czy da radę odpowiednio go wykorzystać, jednak potrzebował broni, którą mógłby wykorzystać w sytuacji kryzysowej - w momencie, gdy zostanie zmuszony do walki w zwarciu. Oczywiście, młodzieniec planował w niedalekiej przyszłości, nauczyć się co nieco o poprawnym wykorzystywaniu podobnego orężu, póki co jednak nawet nie zapłacił za nową broń. W drodze do kasy, wziął jeszcze dwa średnie zwoje i kilka metrów bandaży - te zawsze warto mieć pod ręką.

• Oto Ken no Kunai 1950
  • 2xŚredni zwój - 100
  • 20m Bandaż - 20

- 2070 mamony
POSTAĆ NIE JEST AKTYWNA
W tym momencie służy jedynie do sędziowania walk.

Ranga: Chūnin

Postprzez Kimi Daiki » 28 wrz 2017, o 17:41

Wyruszyłem z pola treningowego w kierunku centrum wioski, postanowiłem uzupełnić ekwipunek shinobi o kilka nowych przydatnych zabawek. Nigdy nie wiadomo co może przydarzyć się na egzaminie, szedłem prostą drogą aż dotarłem do budynku w którym postanowiłem wydać swoje pieniądze, wszedłem do środka, kiwnąłem głową na przywitanie ekspedientce która siedziała za ladą, ruszyłem między regały i zacząłem rozglądać się za przedmiotami które uznałem za przydatne, wszystko co zdjąłem z półki od razu lądowało na ladzie przed kasjerką aby mogła podliczyć mnie na sam koniec. Wszystkie przedmioty które chciałem leżały na blacie, kobieta zaczęła mnie podliczać i wyszedł jej równy Tysiąc Ryo, zapłaciłem i udałem się z ekwipunkiem do domu aby popakować go do odpowiednich przedziałów. Na sam koniec dobrałem jeszcze bandaż, musiałem wrócić sie do sklepu, jednak po zakupie pobiegłem do domu.

z/t
5 Wybuchowa notka 250
5 Świetlna notka 250
6 Granat Dymny 300
100 Makibishi 10Ryo
8 Kunai 80Ryo
10 Shuriken 10 Ryo
Tantō: Hamidashi 85 Ryo
15m Metalowa żyłka 15Ryo
20m Bandaż. -20 Ryo
10 kunai - 100ryo
-1120Ryo
Ostatnio edytowano 10 paź 2017, o 13:54 przez Kimi Daiki, łącznie edytowano 2 razy
Theme Battle Daiki | Daiki Voice

Jeśli ktoś chce abym sprawdził mu technikę, niech napiszę na gg przedstawiając się w pierwszej wiadomości i podając link do tematu.

Ważne: Postać w prawej ręce posiada łańcuchową rękawice, na obu rękach znajdują się ochraniacze do ramion, z lewej strony twarzy znajduję się lokalizator
Obrazek

Postprzez Kamijin Yurika » 29 wrz 2017, o 15:33

Nareszcie, po tylu dniach odkąd zostałam geninem - znalazłam się w tym sklepie. W końcu postanowiłam udać się na swoje pierwsze zakupy, za swoje zarobione ciężko pieniądze. No co? Misje były już powoli zbyt monotonne. Wchodząc do sklepu, od razu przywitałam się ze sprzedawcą. Następnie, w mgnieniu oka, zniknęłam w czeluściach sklepu. Chodziłam sobie między regałami i rozmyślałam czego tak naprawdę potrzebuję. Jutro egzamin, trzeba było się dobrze przygotować. Rozglądanie się po tych wszystkich rzeczach zajęło mi jakieś trzydzieści minut. Może i nawet więcej. Po zebraniu wszystkiego, co uznałam za potrzebne, podeszłam do kasy. Zapłaciłam należną kwotę i wybiegłam ze sklepu.
z/t

Wybuchowa notka x10 500Ryō
Świetlna notka x4 200Ryō
Bombka dymna x4 120Ryō
Bombka Chilli x4 600Ryō
Pigułka zwiększająca krew x2 1000Ryō
Pigułka żywnościowa x2 1000Ryō
Bandaż 10m 10Ryō
Olej 3l 300Ryō
- 3730Ryō

Postprzez Hōzuki Mō » 14 lis 2017, o 00:43

Mo wrócił ze swojej pierwszej misji C, gdzie nie dość, że jego zmagania były trudne to jakimś cudem los zgotował mu pozytywną przyszłość, co zaowocowało tym, że zadanie zostało przez niego ukończone, a kolejnym celem jego dnia było to, aby zakupić sobie w końcu broń do walki wręcz. Patrząc na swoje fundusze i to, że został okrojony z prawie trzystu Ryo, tak naprawdę bardzo mało brakowało mu do katany. Ale... jeśli miał zamiar rozwijać się już teraz... to wolał jednak zaryzykować i kupić sobie inną broń, lecz nadal podobną do katany. Jego wybór padł na Tachi, które było trochę krótsze od katany, ale wciąż spełniało swoją funkcję. Tym samym pozostało już tylko przejść do kasy. Z bólem serca Mo wydawał swoje oszczędności, ale cóż - dla rozwoju warto wydać pieniążki.

+Tachi
-1000Ryo
Spoiler:

Theme | Sad Theme

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Centrum