[Mini-Event dla Shotoko Hayate] Sala spotkań

Sporej wielkości budynek w którym znajdują się biura Generała i jego podwładnych. Tutaj też pracują starsi Tetsu no Kuni.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

[Mini-Event dla Shotoko Hayate] Sala spotkań

Postprzez Nieaktywny MG » 14 maja 2015, o 12:51

Mini-event
dla Shotoko Hayate

[z][/z]Kiedy znalazłeś się już w siedzibie generała, musiałeś odnaleźć odpowiednią salę. Fumi wyraźnie powiedziała ci o sali spotkań, dlatego nawet jeśli postanowiłeś udać się bezpośrednio do biura generała, nie zastałeś go tam. Drzwi były zamknięte. Jednakże po ewentualnym zapytaniu jednego z patrolujących korytarze samurajów o drogę, mogłeś dowiedzieć się o miejscu jego pobytu, gdzie też ten osobnik mógł cię zaprowadzić, o ile sam nie znałeś drogi. Po uchyleniu drzwi, ukazała się przed tobą duża sala, z typowymi dla dōjō ścianami, gdzie dokładnie naprzeciwko ciebie siedział nie kto inny jak generał, siedzący w odpowiedniej pozycji na zabutonie. Podobnie sprawy się miały co do dwunastu innych osobników, którzy siedzieli prostopadle do waszego przywódcy, jedni po prawej, a drudzy po jego lewej stronie, siedząc naprzeciwko siebie. Pomiędzy niby zaś znajdowała się wolna przestrzeń, którą mogłeś podejść do mężczyzny. Przed nim zaś znajdowała się czarka z sake, a obok niej gliniana butelka w której zapewne znajdował się ten alkohol. Zauważywszy cię, generał skinął do ciebie głową w geście powitania, a następnie przywołał do siebie gestem, abyś usiadł przed nim na przygotowanym już do tego zabutonie.
- Witaj, Shotoko Hayate. Zapewne wiesz dlaczego tutaj przyszedłeś.
Obrazek

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Akatsuki
Specjalna Ranga: ANBU
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Re: [Mini-Event dla Shotoko Hayate] Sala spotkań

Postprzez Shotoko Hayate » 14 maja 2015, o 13:24

Udałem się do sali spotkań, gdzie jak się okazało czekała na mnie jakaś uroczystość. Po dostaniu się na miejsce, co zresztą nie było taką prostą sprawą, bo nikogo nie pytałem gdzie mam się udać tylko sam szlajałem się po całym budynku. Ileż to osobom zawracałem głowę, wchodząc do złego pomieszczenia, lecz po kilku próbach znalazłem odpowiednią salę, lecz chyba trochę się spóźniłem. Po wejściu do sali natychmiast zaczęłam się tłumaczyć, by nie było że olałem to całe spotkania, to był przypadek.
-Przepraszam za spóźnienie panie generale, tyle tu tych sal i korytarzy... ehhh - po rozejrzeniu się mogłem dostrzec całą masę osób siedzących w rzędach prostopadle do siedzącego szefuńcia, a na stoliku znajdowała się butelka najpewniej z alkoholem i małe naczynie do spożywanie, tak sake. Nie raz się piło ten zacny trunek, lecz co one tu robiło. Co robiło tu tyle osób. Nie wiedziałem co o tym sądzić, może chcą mnie wyrzucić czy coś, bo na wypełnianie papierków to nie wygląda. A może mam zostać nowym generałem, i mój poprzednik chciał osobiście przekazać mi władzę, pijać przy tym alkohol. Lecz nie, to chyba nie o to chodziło, więc o co. Cóż za chwilę się przekonam...
-Cóż szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia o co szanownemu panu generałowi chodzi. Po co zostałem wezwany i co ma oznaczać ta cała ceremonia?
Shotoko Hayate

Postprzez Nieaktywny MG » 14 maja 2015, o 13:47

[z][/z]Nawet jeśli mężczyzna był zdziwiony twoją niewiedzą, nie okazał tego po sobie. Ze spokojem wpatrując się w twoje oczy, milczał przez dosyć długi czas, podobnie było z pozostałą dwunastką która sztywno wpatrywała się przed siebie. Ta pozycja zdecydowanie nie należała do najwygodniejszych, ale każdy szanujący tradycje samuraj musiał się do tego przecież przyzwyczaić. W końcu, bez słowa, generał podniósł ostrożnie butelkę, a następnie nalał do czarki leżącej na stoliku trunek i podał ci ją, skłaniając przy tym, z niezbędnym do tej ceremonii szacunkiem, głowę.
- W tej chwili, ja, Generał Sanrō, Chōshimiro, oficjalnie mianuję ciebie, Shotoko Hayate, Meijinem Sanrō za twoje zasługi na rzecz samurajów w naszej armii.
Kiedy wziąłeś łyk sake, przywódca samurajów odebrał od ciebie naczynie, po czym sam się go napił. Jeżeli wypiłeś całą zawartość, bez słowa napełnił on miseczkę ponownie, by wprawić ją w obieg wśród wszystkich członków zgromadzenia. Po tym, jak wszyscy dokonali ceremonii, generał dopił do końca resztki, a następnie odstawił czarkę na miejsce i ponownie zwrócił się bezpośrednio do ciebie.
- Jeżeli masz nam coś teraz do powiedzenia, Meijinie Hayate, masz ku temu teraz doskonałą sposobność.
Obrazek

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Akatsuki
Specjalna Ranga: ANBU
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Shotoko Hayate » 14 maja 2015, o 14:03

A więc o to chodziło, dostałem awans, to było dla mnie coś... zaskakującego, lecz nie powiem trochę się napracowałem przed ostatnie lata. Wypiłem trunek który został mi podany, smakował mi, bo jak każdy wie Sake to dobry przyjaciel każdego dorosłego, a ja dorosłym byłem. Z pewnością Fumi się ucieszy, że zostałem doceniony, lecz awans niósł za sobą o wiele więcej niż tylko przywileje, ale też obowiązki, nie mogłem przecież zawieść wioski i pokładanych we mnie nadzieje. Ceremonia dobiegała końca, a sztywna pozycja, jaką przyjąłem niedługo miała dobiec końca, nareszcie. Strasznie nie wygodnie się tak siedzi, ale co zrobić, już taka tradycja.
-Dziękuję za zaufanie. Przysięgam na swój honor, że nie zawiodę i będę dalej się rozwijał by jak najlepiej służyć Sanro. Jeśli to wszystko, proszę o pozwolenie na oddalenie się z tego miejsca. - po czym, jeśli mogę wychodzę z sali, zadowolony z siebie, w końcu awans, te sprawy. W domu czekała na mnie zresztą Fumi, która z pewnością była ciekawa o co chodzi i jaki był cel całego tego zamieszania. Uraduje ją fakt mojego małego sukcesu...

[z/t]
Shotoko Hayate

Powrót do Siedziba Generała