Obiecana ankieta o przejściu między odsłonami i o unikatach

Centrum treningowe Samurajów, znajdują się tu różne Dōjō.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Obiecana ankieta o przejściu między odsłonami i o unikatach

Postprzez Lokacja » 3 kwi 2018, o 02:08

Do przejścia jeszcze bardzo daleko ale ze względu na potrzebę podjęcia kilku decyzji wpływających na obecne forum jak i część przyszłych prac postanowiłem stworzyć ankietę już teraz.
Forma ankiety jako głosowanie się nie sprawdza. Głosy oddane w niej bez postów są nic nie warte bo nie wiadomo, czy głosujący w pełni zrozumiał problem.
Pisanie postów pomyślałem, że może być dla Was stresujące. Anonimowość, którą jednak podgląda całkiem sporo użytkowników tego forum o pewnych uprawnieniach.
Dlatego poniższa ankieta będzie w formie wysyłania mi Prywatnych Wiadomości. To pozwoli na zachowanie anonimowości, w której tylko ja będę znał Wasze zdanie. A jako, że jestem niezdecydowany samemu (dowodzi tego fakt, że tworzę tą ankietę) na nikogo nie będę przez jego zdanie nastawał. Tak, wiem, mógłbym stworzyć całkiem anonimową ankietę poza forum, ale wtedy też ciężko będzie mi mieć pewność, czy ktoś nie głosował na dwie ręce.
Poniżej przedstawię dwa główne warianty, z których należy wybrać jeden. Dodatkowo do każdego (wybranego i niewybranego wariantu) należy wybrać opcję (część z Was zapewne zagłosuje na wariant mniej popularny, dlatego warto wyrazić zdanie też na opcje w drugim). Należy też podać swoje argumenty. Jednym dwoma zdaniami, jak więcej to więcej, to nie post w fabule nie ma po prostu minimum, byle potwierdzić, że się pomyślało o problemie. Na koniec proszę o info, czy zależy na anonimowości. Wiecie, to pozwoli w razie czego odnieść się do czyjegoś zdania jeśli mu nie zależy jak również sprawdzić, czy ta formuła była konieczna i komfortowa dla Was oraz czy jest też skuteczniejsza :)

Warianty:
1.
Rozpoczęcie rozgrywki od nowa - nie dosłownie. Fabuła od nowa, ale ugrane punkty zachowane w 100% (po przeliczniku wynikającym z innych zmian mechaniki) w formie punktów jak w przypadku kart pośmiertnych. Oraz z zestawem zgód dla postaci na jej pewne osiągnięcia jak np zdobyte wspomagania czy techniki. Tutaj między innymi wchodzi też opcja powrotu dawnych postaci, często dużo dodających do fabuły. To wszystko będzie miało pewne uzasadnienie fabularne, które zachowam ciągle w tajemnicy. Tak czy inaczej, to tłumaczy pewne blokady na forum aktualnym. Mogę tu tylko dodać, że to trochę wyrówna szanse między niektórymi graczami jak również zachęci nowych.
1A - Ta opcja to dosłownie zachowanie wszystkiego co ugrały postacie. Oznacza to, że do około połowy tego roku pewne rzeczy zostaną zablokowane tak na wszelki wypadek, by potem nie mieć problemów ciężkich do rozwiązania.
1B - Ta opcja oznacza, że wszyscy stracą rzeczy jednorazowe jak pewne nieliczne wspomagania czy przedmioty unikatowe.
1C - A to opcja pośrednia. "Last Man Standing". Odblokowujemy pewne elementy rozgrywki zblokowane przez postacie. Jeśli nikt ich nie przejmie, zostaną zachowane na nowej odsłonie. Jeśli je przejmie, no cóż, strata gracza co nie grał daną postacią do końca.

2. Ten wariant oznacza rozpoczęcie gry na obecnym etapie z koniecznością napisania historii postaci, która uwzględniałaby zmiany w fabule, jak również opowiadałaby o zdobyciu pewnych rzeczy inaczej, niż to było dotychczas. Te zmiany również będą mieć uzasadnienie fabularne. Tutaj też będą takie same opcje dla tego wariantu kontynuowania rozgrywki.
2A - Ta opcja to dosłownie zachowanie wszystkiego co ugrały postacie. Oznacza to, że do około połowy tego roku pewne rzeczy zostaną zablokowane tak na wszelki wypadek, by potem nie mieć problemów ciężkich do rozwiązania.
2B - Ta opcja oznacza, że wszyscy stracą rzeczy jednorazowe jak pewne nieliczne wspomagania czy przedmioty unikatowe.
2C - A to opcja pośrednia. "Last Man Standing". Odblokowujemy pewne elementy rozgrywki zblokowane przez postacie. Jeśli nikt ich nie przejmie, zostaną zachowane na nowej odsłonie. Jeśli je przejmie, no cóż, strata gracza co nie grał daną postacią do końca.

Co mogę powiedzieć na koniec? Nie panikujcie tylko piszcie mi na PW. Macie na to wpływ więc to zależy po prostu od tego, czego oczekujecie. Obie opcje dają szansę na korekty w fabule swoich postaci, oraz na pewne szaleństwa. Pierwsza pozwoli przeżyć pewne rzeczy ponownie, druga druga to taki pewniak jeśli o sytuację postaci chodzi. W każdej można dostrzec plusy i minusy, dlatego proszę o PW. Ważne jest, co zachęci Was do dalszej gry. Dobrze by było, żebyście pisali PW wg wzoru, który pozwoli uniknąć braku informacji dla mnie:

Kod: Zaznacz cały
[b]Wariant:[/b] 1 lub 2
[b]Opcja:[/b] A, B lub C
[b]Argumentacja:[/b] Parę słów dla mnie, żebym wiedział co czujecie :)
[b]Anonimowość:[/b] Dobry pomysł/Wszystko jedno

I jeszcze raz, nie zdecyduję się na opcję, która sprawi, że czuć się będziecie poszkodowani. Wybierzcie więc to, z czym czuć się będziecie dobrze, tak szczerze od siebie.
Administrator

Re: Obiecana ankieta o przejściu między odsłonami i o unikat

Postprzez Mistrz » 4 kwi 2018, o 10:15

Jako, że niektórym nie zależy na anonimowości odblokowuję temat. Dalej można na PW mi pisać głosy, jednak jeśli komuś wygodniej będzie to proszę bardzo :)
I'm the hero snm didnt deserves, but the one it needs right now/
Ja jestem regulaminem!
Administrator

Ranga: Uczeń
Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Kugutsu Butai
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Shotaro » 4 kwi 2018, o 12:59

Pozwolę sobie tutaj też wrzucić, skoro odblokowany temat.
Wariant: 2
Opcja: C
Argumentacja: Ja ogólnie to popieram, cokolwiek się wydarzy. Uważam jednak, że to silniejsze postacie mają szansę na wprowadzanie dodatkowej ilości fabuły. To że zaczynamy od nowa to tylko wymuszenie na nich ekspienia do momentu aż będą mieli tyle samo i w międzyczasie raczej nie będą przejęci fabułą.
Anonimowość: Wszystko jedno

Ranga: Jōnin

Postprzez Lily » 4 kwi 2018, o 14:53

Argumentacja: z samego szacunku dla tych graczy, którzy poświęcili długie miesiące jak nie lata nad rozwojem swoich postaci to nagły reset byłby dla niektórych policzkiem o sile równej urwania głowy. Lepiej więc nie pozbywać się doświadczonych użytkowników przez tą opcję a jak napisał wyżej Shotaro, napisanie nowej "historii" pod okiem administracji może znacznie wspomóc i rozwinąć fabułę również dla pozostałych userów rang mniejszych.
Co do opcji (C) w sprawie odbierania rzeczy czy wspomagań. Pamiętajmy, by móc coś otrzymać przeważnie trzeba było napracować się na rzecz forum a później jeszcze zdobyć to na misji. Nie można więc odmówić wysiłku i poświęconego czasu na to. Rozumiem jednak pozostałych, którzy narzekają na motywy przyblokowanej rzeczy przykładowo przez gracza którego w ogóle na forum nie ma (nie wchodzi na żadną postać, nie pisze, nie udziela się, nie jest ważnym NPC pod którego były robione akcje fabularne osób wyżej postawionych). Także będąc fair w stosunku do wszystkich userów, ta opcja wydaje mi się najlepsza. Oczywiście z kontrolnym podejściem by nie było, że np. bijuu czy artefakt kanoniczny trafi w ręce kogoś kto nie zasłużył a poleciała prośba xD bo to byłby pełen rak.
Anonimowość: Jeżeli chodzi o to czy mój post ma być anonimowy to obojętnie kappa
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily (Yamanaka Inoza/Yami Saiko zawsze pomoże.

Ranga: Brak
Specjalna Ranga: Generał
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Shiin Lai » 4 kwi 2018, o 15:02

Wariant: 1
Argumentacja: Fabula od nowa dla mnie wydaje sie lepszym pomyslem. I tak nie mialem zbytnio okazji sie w niej pojawic, a skoro i tak zachowujemy uzbierane punkty, to gracze przeciez nie beda musieli sie wielce skupiac na nadrabianiu sily swojej postaci, no bo punkty i tak maja. A przy okazji bedzie mozna sie od nowa wczuc w fabule, zaczac na swiezo, od czegos innego i mysle, ze cos takiego wprowadzic byloby mimo wszystko latwiej niz mieszac nowa fabule z rzeczami uzyskanymi na starej itd. Mam wrazenie, ze opcja 2 po prostu skomplikuje troche niepotrzebnie chociac biorac pod uwage to, ze gracze starali sie i tworzyli historie przez dlugi, dlugi czas, mogloby to byc dosc nieuczciwe wobec nich i tak jak Lily pisze, moglby to byc policzek o sile rownej urwania glowy. Wiec tutaj wlasciwie mi to wszystko jedno. Dostosuje sie.
Tu pojawia sie wybor miedzy B a C. B zdecydowanie mocniej faworyzuje graczy nowych, bo kazdy ma szanse na zdobycie unikalnych rzeczy w sposob latwy i bezproblemowy, w pewnym sensie przynajmniej. No i Ci inni gracze, traca juz uzyskane do tej pory rzeczy, wiec na tym by mogli ucierpiec. C za to wydaje mi sie najbardziej fair, bo w koncu jak ktos sobie bimba i nie gra, to straci rzeczy ktore zyskal wczesniej, a nowy gracz bedzie mial okazje na rozwoj i zdobycie techniki/wspomagania/unikatu ktory mu sie podoba, a ktory jakis gracz nie grajacy blokuje. A przy okazji i Ci starsi gracze nie straca swoich zdobyczy. Wiec wilk syty i owca cala. :)
Anonimowość: Wszystko jedno.

PS: Wybaczcie za brak polskich znakow ale pisze na angielskiej klawiaturze. ;)
Uczucia, co? W moim przypadku ich nie ma. Nie wspominałem Ci, gdy pierwszy raz się spotkaliśmy? Jestem wężem. Zimnym mięsem, pozbawionym serca. Mój język wije się wprzód i w tył, wiecznie w poszukiwaniu nowej ofiary, zdobyczy. A jeśli spodoba mi się to, co znajdę, pożeram je w całości.

Obrazek
I'm the one who beats the wind and the loneliness.

PZ

Jeśli Ci się nudzi, chcesz pogadać, bądź chcesz bym poprowadził dla Ciebie jakąś misję, pisz śmiało na chacie, pw bądź gg.

Ranga: Genin

Postprzez Fūka Afuro » 4 kwi 2018, o 16:10

Argumentacja: Musiałem się dużej nad tym wszystkim zastanowić, bo nie miałem żadnych silnych uczuć w żadną z stron. Wszystkie rozwiązania były dla mnie w miarę okej - jednak ostatecznie zdecydowałem się właśnie na to, dlaczego? Cóż, wariant 1 sprowadził by spory powiew świeżości, a ja sam nie specjalnie przywiązuje się do progresu jaki posiada ma postać(Nie żeby ten był duży). Opcja C wydaje się najmniej inwazyjna dla aktywnych graczy - jak kogoś nie ma od masy czasu to nie ma praw do pretensji, że jakieś wspomaganie mu zabrali, ale zaś rozumiem, że dla obecnych tu dziś graczy utrata ich biju/technik i innych pierdółek mogła by być gorzką sprawą - dlatego myślę, że nie ma potrzeby im tego zabierać.
Afuro najczęściej nosi się w czarnych strojach z czerwonymi dodatkami - uważa, iż takie odcienie najlepiej mu służą. Na swe zwykłe ubranie zakłada Otogakure Bōdanchokki z jednym rękawem(prawym), tak by delikatnie przywodziła na myśl kamizelkę z Kumogakure, na dłoniach natomiast posiada ochronne rękawiczki zwane Tebukuro. Ulubioną częścią garderoby młodzika stanowi jego pełna czerwieni apaszka, którą notorycznie zakrywa, górną część twarzy w stresujących bądź wstydliwych sytuacjach. Opaska Oto znajduje się na lewej nodze, uwiązana nad kolanem.
Obrazek
"You get what everyone else gets... you get a lifetime."

Multi: Kasztan o białych oczkach

Ranga: Chūnin

Postprzez Shinzō Mumei » 4 kwi 2018, o 16:33

Opcja: B
Argumentacja: Niech gra ten kto chce i każdy niech dostanie swą szanse, Ci co są na koksowani albo będą grać albo ją skończą, przynajmniej będzie wiadomo jak bardzo im się chce. Bo ile można być rakiem i się obijać po kontach? Tak czy inaczej to lepiej dla forum, najsilniejsze postacie na forum aktualnie wcale nie mają wpływu na fabułę, nooo chyba że mówimy tutaj o fabule siebie oraz swoich paru kolegów. Zresztą jak słyszę jak wiele ludzi boi się krok jakiś zrobić bo rak ich straszy to ja dziękuję za taką grę.. Nie grają, straszą, młodzi gracze się boją, szach mat.
Czy to dobry wybór? Nie wiem, bo każda opcja jest taka że kogoś nie zadowoli, pytanie co bardziej warte kilku raków czy więcej nowych którzy nie dają gwarancji dalszej gry?
Spoiler:

Theme
All In Fighting Theme
Jeżeli stracisz całą nadzieję... Ja zrobię wszystko, by ci ją przywrócić!
Chcesz misję D lub C? Napisz do mnie na gg :3
Na sobie
Spoiler:

Pod płaszczem
Spoiler:

Na rękach
Spoiler:

Postprzez Hotaru Igni » 4 kwi 2018, o 16:58

1 B

Resety zawsze bolą, i pewnie nie będzie po ich zbytnio lepiej, ale słyszałem że sporo rzeczy zalega w rękach npc więc to wygląda rozsądnie, starsi i tak zostaną z PD które że tak ujmę sprawią że nie będą zmuszeni farmić od nowa. A przez to będą mogli w spokoju pofabulić. A wbiją joniny pewnie zanim zdążę się zorientować.

Nie przesadzał bym z tym że ktoś wyższą rangą wprowadzi więcej fabuły. Tak naprawdę to nie ma znaczenia, fakt że Jonin jest silniejszy przez co może posiadać większe ambicje. Mimo tego genin też może rozpętać wojnę, nie raz widziałem, wydaje się to niemożliwe ale jednak tak bywa. Zazwyczaj z słabym skutkiem ale przez to i smrodem fabularnych spływającym na innych graczy xD Takim jak nienawiść między np wioskami czy innymi takimi. A gdy ma się zaporę z wyfarmionych którzy już mają swoje i trzymają się tego wówczas bawiąc się słabszymi, powstaje wówczas taka stagnacja brak szans do przeskoku, brak okazji aby coś zrobić. Kiedy starszy też nie rzuca się na kogoś na swoim poziomie z racji tego że już nieco podzielono świat na kawałki może nie oficjalnie ale tak trochę jest. A reszta aspektów fabularnych nie ma nic wspólnego z rangą czy siłą. To czysty przypadek zazwyczaj.

Choć ja tu przelotem i zbyt mało znam tutejsze Realia. To grywało się gdzieś indziej to podobnie to działa.

Postprzez Inuzuka Mihye » 4 kwi 2018, o 18:26

Argumentacja:
  • Restarty zawsze przyciągają nowych graczy,
  • Daje to szanse nowym graczom na dorobienie się silnej postaci i napędza forum,
  • Można diametralnie odwrócić siły jakie panują na forum, co jest ciekawszą opcją,
  • Pozwala to na ruszenie "martwej" góry, która jest wyfarmiona, czasami blokuje możliwości fabularne innym graczom w kwestii technik ze zwojów, posiadanych wspomagań, ect. Także pozwala na większą swobodę fabularną i wyjście z inicjatywą innych graczy prócz kilku najmocniejszych obecnie na forum

Mam pytanie, czy będzie można zmienić klan, wioskę, całą konstrukcję postaci tak jak w pośmiertnej?
나 말이야
못다 핀 꽃 한 송이야

Obrazek

BANK
PZ
Prowadzę misje z zakresu D-B
Moderuje dział Kart Postaci

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Kōseki Isis » 4 kwi 2018, o 22:00

Opcja: A/C
Argumentacja:
Dla mnie osobiście ważniejsza jest rozgrywka fabularna od farmienia punktów, więc jakbym miała teraz zaczynać fabułę od przysłowiowego zera, to by mi się po prostu nie chciało. Poza tym PBF powinien opierać się na fabule a nie lecieć czysto w kokszenie postaci, bo na co komu koks bez podłoża fabularnego za plecami? Do bicia mobków? To ma być gra fabularna czy kolejne mmorpg?
Opcja pośrednia jest o tyle dobra, że nie blokuje pewnych rzeczy obecnie zagarniętych przez NPC i nieaktywnych graczy. Jak dla mnie na plus. Jeśli ktoś chce sobie coś zachować, to niech się o to postara i tyle. Więcej dodawać nie trzeba.
Anonimowość: who cares
Ostatnio edytowano 6 kwi 2018, o 18:49 przez Kōseki Isis, łącznie edytowano 1 raz

Ranga: Jiyūjin

Postprzez Zeref » 6 kwi 2018, o 18:14

Całkowity reset kojarzy mi się z dwoma poprzednimi forami na których grałem. Był tam wielki hype po odejściu kilku kluczowych osób, którzy prowadzili fabułę, mając te najsilniejsze postacie, wielka radość, przyszli nowi.. I po miesiącu ucichło i zostały tylko zgliszcza.
Większość i tak nie radzi sobie z prowadzeniem własnej postaci i uważa, że większą moc na dogadanie się na gg, niż sama rozgrywka, mówiąc o tym, że są blokowani. Start od totalnego zera, będzie takim strzałem w kolano. Z doświadczenia wiem, że jeśli ktoś chce grać, to gra, a nie patrzy przez pryzmat "o bo on ma więcej". Wystarczy spojrzeć na ilość zakładanych postaci i tych, które realnie coś robią. Ja też zaczynałem, gdy byli na forum bogowie i są oni potrzebni, tak uważam.

Przeciw:
  • Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, iż wszystko będzie robione za pomocą NPC. O tych wyższych rangach mówię, bo jacyś KAGE, czy RADNI muszą być.. A nie zaraz, jest teraz taka śmierć w nie korzystaniu z nich, że to nawet nie ma znaczenia. Właściwie zostawienie postaci/powrót starych, zaowocowałoby możliwością zbudowania hierarchii wioskowych. One i tak będą musiały zostać stworzone, więc jeden luj, czy będziemy bawić się w historię graczy, czy NPC. Władza dla ludu = mniej pracy MF.
  • System drużyn - totalne wykluczenie tego aspektu do czasu, aż ktoś nie osiągnie odpowiedniej rangi do jej prowadzenia. Chyba, że uwierzymy w to, iż nagle będą powstawać nauczyciele NPC i ktoś będzie ich sumiennie prowadził.
  • Niektóre bonusy, wspomagania, a właściwie większość zostanie zamrożona, bo NPC w ich zdobywaniu nie pomagają. I znów powtórzę - silne postacie w wiosce = profit. Bo byłyby w każdej wiosce. I gadanie o "wyrównaniu sił" rodem z densetsucośtam, mnie nie przekonuje. Nie przekonuje mnie również "bo oni tylko ze sobą". Tak, ze sobą (mówię tu o dzisiejszej rozmowie na sb, czy komentarzy w niektórych postach tutaj), ale ja, czy Takeru, czy Natka, nie dogadywaliśmy się od zawsze. Każdy jest odpowiedzialny sam za relacje jakie tworzy, plus do tego, do czego zmusi go fabuła. A sami ją tworzymy.

I to właśnie w rękach tych osób było ostatnie wydarzenie fabularne, na który mogli mieć wpływ. Ale do tworzenia historii używa się głowy, a nie z góry zakłada niemożliwe. Można było stworzyć relacje między wioskowe, można było stworzyć jakąś fabułę. Gdzie się podziała ochrona CE? Nie było, a można było poprosić o taki wątek, gdzie gracze zostaliby przydzieleni do pewnych zadań tam? Brzmi to lepiej, niż marudzenie, że nie zostało się powołanym do anbu, które nie jest nikomu potrzebne.

Za:
  • Za opcją 2A. Niech każdy sobie wybierze, czy chce zacząć od nowa, czy na obecnym etapie. Ja o tych opcjach wiem już od dawna i jestem ich beta testerem. Tak - uprzedziłem fakty, resetując się, by zacząć sobie grać od nowa, zachowując wspomaganie. Niestety kici nie mogłem dostać i zablokowałem przy dodatkowo mnóstwo unikatów (i tu nie ma o co marudzić, bo i tak prawdopodobnie bym ich nie oddał). Wiedziałem i wiem, że przepadną, jak przepadły PD i PN (czyli wyszedłem o krok dalej). Ktoś na nowej odsłonie sobie je pozbiera.

*Lub 2C, bo nie wiem, czy dobrze rozumiem Liliego piszącego o możliwości braniu cudzych, odblokowanych rzeczy. Tego nie popieram.

akże będąc fair w stosunku do wszystkich userów, ta opcja wydaje mi się najlepsza. Oczywiście z kontrolnym podejściem by nie było, że np. bijuu czy artefakt kanoniczny trafi w ręce kogoś kto nie zasłużył a poleciała prośba xD bo to byłby pełen rak.
Senju Shiro.
Kontakt przez PW (bez wysyłania nagich zdjęć kappa )
Administrator

Ranga: Uczeń

Postprzez Miko Miitsu » 6 kwi 2018, o 18:39

Opcja: A
Argumentacja: Po tak długiej rozgrywce na jednej postaci, którą zdobywałam techniki, przedmioty i punkty, byłabym bardzo zawiedziona będąc zmuszona do zaczynania od zera. I jak wyżej wspomniano, bez silnych postaci na start nie ma co liczyć na ciekawą rozgrywkę. Wcześniej wpisałam tutaj opcje 2C, ale nie wydaje mi się, aby była słuszna. Widziałam wiele głosów za tym, ale prawdopodobnie nie do końca zrozumieli co sie z tym wiąże. Powrót „zmarłych” tym bardziej nie wyjdzie na dobre :/
Chetnie napisałabym na nowo historie swojej postaci, a nie zaczynała nowej z nową. Dobrze mi na Miko.
Anonimowość: Whatever

Postprzez Ryūdōin Hishimaru » 6 maja 2018, o 14:01

Opcja: A
Argumentacja: Dopiero co zdobyłem chuunina kappa
A tak na serio, tak chyba będzie najsprawiedliwiej. Bo niby są jakieś raki na forum, ale one głównie się obijają. Trochę jak taki Orochimaru w sumie. Wiedza o istnieniu kogoś silniejszego może też motywować nowych graczy. Poza tym, jeśli jakiś rak zacznie masowo zabijać nowych geninów, to zaraz będą płacze w prośbach i poleci ban, więc no.
Inne postaci: Aburame Manabu
Przywołanie: link

Samozwańczy Rzecznik Praw Gracza
URLOP 9.10.2017 - 13.10.2017

Postprzez Shiin Asami » 7 maja 2018, o 02:15

Argumentacja:

Nie wyobrażam sobie zaczynać fabuły od nowa, natomiast kontynuacja obecnej wymusza niejako zachowanie aktualnie zdobytych punktów, boostów itp.
Podzielam zdanie Kuro, jak ja zaczynałem do Soh sobie hasał na noclipie i nikt nie miał problemu, jak grałem na Gaidenie to Blizz miał fazę na rinnegana. Nigdy nie będzie równo bo ktoś zaczął dziś a ktoś inny zacznie jutro.
Natomiast ogromnym ciosem dla starych graczy był by totalny wipe, to są miesiące na kreację własnych historii.

Druga sprawa nie widzę żadnej niesprawiedliwości w stosunku do nowych graczy, nie było jeszcze sytuacji by ktoś bardziej rozwinięty robił kuku komuś nowemu, wręcz przeciwnie, zazwyczaj nowi są przygarniani właśnie przez tych mocno rozwiniętych co według moich obserwacji sprawia, że o wiele więcej graczy zostaje. Nowi którzy nie mają z kim grać - szybko się nudzą.

Jeżeli chodzi o wybór pomiędzy A a C to myślę, że fair będzie jeżeli zostaną odblokowane niektórze rzeczy które zostały zablokowane przez nieaktywnych. Chodzi tu o rare techniki czy boosty (jak np. dziwny przypadek anioła stróża Happiego xD). Oczywiście mam nadzieję, że nie będzie to na zasadzie "rozdajemy jak leci" tylko jak ktoś chce sobie zdobyć coś od nieaktywnego gracza to musi po to ruszyć najnormalniej w świecie a nieaktywnego prowadzi npc. Nie widzę opcji by aktywnym też cokolwiek odbierać by ktoś sobie mógł wziąć.

Dla mnie nie ma opcji by zaczynać fabułę od zera. Jak ktoś ma taką ochotę to może tak zrobić (jak to zrobił np Kuro z Isao) ale to nie sprawi że nowi gracze będa mieli korzystniej czy coś...

Anonimowość: Chyba słaby pomysł, lepiej by było wsio jawne by można było się ustosunkować do czyjejś wypowiedzi jeżeli zachodzi taka potrzeba :) Zresztą łatwiej gunwobuże wywołać jak się wie kto jak głosował xDDD

Ranga: Nukenin

Postprzez Shotaro » 9 maja 2018, o 15:03

Opcja: B
Argumentacja: Zmieniam swoje zdanie. Uważam, że pora zacząć od nowa i usunąć graczom wspomagania. Wyczyścić też graczy nieaktywnych przy okazji i później na bieżąco usuwać nieaktywnych i odbierać im wspomagania. Nie wiem, dlaczego teraz tego nie robimy. Jak ktoś nie gra, to jego strata, może jakiś nowy gracz się ucieszy, że będzie mógł sobie dostać jakiś przedmiot kanoniczny. Równy start dla wszystkich. Uważam, że to zwiększy zainteresowanie naszym forum. Gracze mogą zachować PD z obecnych postaci, ale niekoniecznie 100%. Ostatecznie ma być to wyrównanie szans. Dodatkowo nie koniecznie każdy powinien dostać zgodę na to, co ma teraz na swojej postaci. Jak już szalejemy, to do końca. Uważam, że zgody powinny być powoli zdobywane i jeśli ktoś by aktywnie grał to ostatecznie by powrócił do tego poziomu, co wcześniej miał.

Powrót do Koszary