Jaskółka

W dziale tym umieszcza się tematy zaakceptowanych unikatowych przedmiotów.

Jaskółka

Postprzez Shiin Asami » 1 mar 2018, o 03:29

Cena:
miecz - 1000
wytrzymałość - 500
lekkość - 500
przepływ określonej chakry - 1000
mechanizm - 1500
zmiana wyglądu - 100
1/5 za robocizne: 4600 /5 = 920

Łącznie: 5520 ryou.

- Wywaliłem plusy z chakry, zostawiłem sam kolorek dla szpanu (z tego co widzę dalej tworzone są przedmioty - przewodniki chakry.)
- Wpisz w google: oksydacja stali, trawienie stali lub obejrzyj sobie proces kucia od momentu hartowania do wyżarzania. Po zanurzeniu jakiejkolwiek stali w oleju/wodzie/innym chłodziwie właściwym stal wchodzi w ostrą reakcję której skutkiem jest zgorzel na całym produkcie (czyli czarny osad który nie schodzi od tak, trzeba to szlifować żeby odsłonić stal). Można też przetrzeć zgorzel delikatną watą stalową by zedrzeć nierówności ale zostawić kolor a potem utwardzić całość w etapie wyżarzania w piekarniku. Umyć porządnie z mydłem i mamy czarną stal ^^ która nie barwi rąk w dotyku.
W każdym razie stworzenie czarnego koloru stali jest niemal naturalną reakcją podczas kucia. Wystarczy to wykończyć odpowiednio i tyle. A jak nie to wytrawianie czy oksydacja też lajtowa sprawa.
- Znaczy ja myślałem o magazynku w rękojeści (w środku. zakładając, że fiolka ma 5cm długości to byłoby aż 7 fiolek (35cm rękojeść)
- Usunąłem dziurę, ale nie jest to bullshit ^^ Przy okazji Ci kiedyś podeślę jak natrafię.

Ranga: Nukenin

Re: Jaskółka

Postprzez Mistrz » 1 mar 2018, o 12:57

Daaalej ją widzę ;) dziurę znaczy. Rękojeść też musi być stabilna, szczególnie biorąc pod uwagę jak ostrze jest zbudowane.
I'm the hero snm didnt deserves, but the one it needs right now/
Ja jestem regulaminem!
Administrator

Ranga: Uczeń
Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Kugutsu Butai
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Shiin Asami » 17 mar 2018, o 02:55

Nie odpisałeś na gg to piszę tu. W opisie dziury nie ma, obrazek jest poglądowy.

Postprzez Mistrz » 17 mar 2018, o 03:12

Powiem tak, odpuszczę tu ale na nowej odsłonie obrazek musi być adekwatny lub nieistniejący :p Jeszcze drobna konsultacja i finish z mieczem, pierwszy sukces od dawna. W pozostałych tematach będę odpisywał jeden dziennie.
I'm the hero snm didnt deserves, but the one it needs right now/
Ja jestem regulaminem!
Administrator

Ranga: Uczeń
Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Kugutsu Butai
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Shiin Asami » 17 mar 2018, o 04:13

w paincie mam CI namalować ten miecz xD? Nie każdy jest grafikiem, mi się akurat nie chce tabletu odpalać na tak drobny szczegół :P
A to równie dobrze może być oszlifowany kształt na mieczu a nie dziura :PP

Czekam na przeniesienie. Dzięki za odpowiedź.

Powrót do Unikaty