Kanagawa

W dziale tym umieszcza się zaakceptowane tematy zwykłych broni stworzonych przez graczy.

Kanagawa

Postprzez Mutō Mort » 9 kwi 2019, o 02:00

Ranga - w oparciu o rnagę miotacza w kuglarstwie, halabardy np są C, natomiast kosy są starego opisu bez rangi. Myślę, że ta ranga jest więc dobrym rozwiązaniem.
Cena: to suma ceny kosy i miotacza. Tutaj dochodzi mechanizm amortyzacji ale odpada koszt robocizny bo samemu robie więc chyba dobrze się balansuje.
Klasa wielkości to po podobnych broniach, waga fuuin z powodu mechanizmów większa niż w kosie mniejsza niż w broniach większych i cięższych jak zanbatou.

Miotacz wodny sasoriego ciął skały, pytanie więc o ile przyspieszy i wzmocni cios jeśli użyty zostanie jako taki silniczek odrzutowy w kosie.
Ostatnio edytowano 26 kwi 2019, o 01:26 przez Mutō Mort, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazek
Obrazek

Mort Theme: 1
Viraru Theme: 1
Kaguro Theme: 1

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Kage
Specjalna Ranga: Kugutsu Butai

Re: Kanagawa

Postprzez Lily » 10 kwi 2019, o 11:31

1. Koszta na pewno będę modyfikował według sklepowego odpowiednika ale oczywiście odejdą Ci odpowiednie kwoty za motyw że sam wszystko wykonujesz ;).
2. Ciężka sprawa z tą bronią. Technicznie taki mechanizm powinien zwiększać szybkość ataku/siły ale staramy się odchodzić od motywów statystyk z tej sprawy. Pytanie więc czy zostawiamy to na zasadzie czysto fabularnej na zasadzie: spotkają się dwaj ninja o tym samych statach. Ta broń powoduje wtedy że przewaga jest po stronie posiadaczy kosy. Pasowałoby Ci coś takiego?
3. Mizu no Keitai-yō Ba lub Tōgoku Yōso no Fūin, Znajomość techniki: Hateshinai Michi no Fūin <- zarzuć mi proszę linki do tych technik na gg bym mógł się z nimi zapoznać.
4. Technicznie też jakiś wymóg siły może byłby mile widziany w przypadku władania bronią kiedy poleci mechanizm bo jednak kosę utrzymać jak gwałtownie przyśpiesza :P.
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily (Yamanaka Inoza/Yami Saiko zawsze pomoże.

Ranga: Brak
Specjalna Ranga: Generał
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Cheshire » 10 kwi 2019, o 18:02

1. Czekam na propozycje modyfikacji, jednak właśnie na sklepowych odpowiednikach oparłem koszta :p
2. Odchodzimy od lat od takich premii tam gdzie sa z dupy etc xD w tym przypadku po pierwsze jest to w pełni uzasadniony efekt na zasadzie przyczyna skutek. gdyby to było ładuję się chakra I mam power do siły to byłoby z dupy. Tutaj efekt jest taki że używamy siły odrzutu I to skutkuje naturalnie zwiekszeniem szybkości I siły. To argumentacja na zasadzie logiki I sensowności.
Mam też argumentację na zasadzie zdrowego gameplayu. I to podwójnie.
Po pierwsze cechy się balansują, większa siła w coś twardego uszkodziłaby ostrze więc ostrze jest amortyzowane. W efekcie ciosy sieczne tracą tu na skuteczności, w przeciwieństwie do innych siecznych broni ta nie dokona ucięcia konczyny. Więc jest plus jest minus.
Poza balansem uwzgledniłem też bezpieczeństwo rozgrywki. Siła ma tak naprawde małe znaczenie a szybkość nie wpływa w tym na to co jest w szybkości najważniejsze, czyli mobilność. Tu jest tylko szybkość ale bezpośrednia ataku, co jest cechą drugorzędną tego atrybutu tak naprawdę.
Spokojna głowa, jestem mimo wszystko adm a broń nie jest dla mnie, zachowałem więc obiektywność i umiar ;)
3. To WJ Morta, efekty są tak zbudowane że w sumie to unikat wśród NTI ;) nikt inny nie zrobi tego I może teoretycznie mieć problem z naprawą :p
4. Bardziej niż za siłą tutaj oponowałbym za potrzebą opanowania stylu walki pod kosę. W przypadki takiego silnika z miotacza ruch poleci po łuku co amortyzuje problem :p gorzej jakby odpalić I próbowac utrzymać w miejscu. Ważne więc by odpowiednio pokierowac kosę. Odpowiednią perfekcję ruchu np z stylu walki mozna by otrzymać.

Ps sorka za duże litery i literówki, dopiero kompa setupuje i mialem inny jezyk ustawiony
Administrator

Postprzez Lily » 12 kwi 2019, o 13:34

Przyklepuję w obecnej formie. Boli mnie ten Twój Ninja Inventor kappa
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily (Yamanaka Inoza/Yami Saiko zawsze pomoże.

Specjalna Ranga: Generał
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Powrót do Broń