Revolvarm

W tym miejscu umieszcza się tematy zaakceptowanych marionetek. Po ich wykonaniu temat staje się Kartą Marionetki, w którym odnotowuje się zmiany wprowadzone w kukłach.

Revolvarm

Postprzez Mutō Mort » 10 gru 2015, o 00:55

ObrazekObrazek
Obrazek

Mort Theme: 1
Viraru Theme: 1
Kaguro Theme: 1

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Kage
Specjalna Ranga: Kugutsu Butai

Re: Revolvarm

Postprzez Kosuke Kirito » 10 gru 2015, o 03:37

Teoretycznie cena powinna być wyższa. Nawet jeśli odliczyć robociznę to same materiały by kosztowały razem jakieś 500-600 na moje oko. Z robocizną( a nie jest to lłatwy przedmiot do zrobienia) byłoby ok. 1500 Ryo. Na razie tyle. Jak coś będę się jeszcze czepiał :)

Ranga: Nukenin
Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Akatsuki

Postprzez Mutō Mort » 10 gru 2015, o 03:42

- Robocizna, robię ja. Żaden npc nie byłby w stanie robić tego poza Mortem :p
- Stal na kukiełkę wielkości człowieka to 1000Ryo, tu sama ręka :P
ObrazekObrazek
Obrazek

Postprzez Kosuke Kirito » 10 gru 2015, o 03:45

Owszem. Ja liczyłem nie tylko samą blachę na rękę, ale też mniesze blaszki na te mechanizmy, części tych mechanizmów( chyba, że każdą zębatkę robisz sam to spoko xD) oraz te na magazynki, łuski i ładownicę. Wiem, że te trzy mają osobny koszt, ale na samym starcie nie będzie chyba pustej ręki tylko na początku już coś tam będzie a potem się będzie dokupywać. Przynajmniej tak to rozumiałem. :P

Postprzez Mutō Mort » 10 gru 2015, o 03:52

Łuski i ładownice to najlepiej oddzielnie liczyć, magazynek pierwszy można wliczyć. Wiesz, koszt wyrzutnio to coś koło 35-40ryo. Nawet dając, że to bardziej zaawansowana to z 100 Ryo :P Wychodzi maks 300 w sumie
ObrazekObrazek
Obrazek

Postprzez Kosuke Kirito » 10 gru 2015, o 04:19

Nie uwzględniłeś tego co napisałem o zębatkah i tym podobnych. Robisz je od zera sam czy też potrzeba na nie hajs. Akurat w tej chwili to wmiarę istotne. Bo jak robisz sam to spoko. jeśli nie to cena z 300 rośnie do ok. 400 xP

Postprzez Mutō Mort » 10 gru 2015, o 13:27

Nie rozumiesz, takie rzeczy jak zębatki są w cenniku kukiełkowym uwzględnione w mechanizmach xD Proteza podchodzi pod regulamin kugutsu no sozo z działu klanowego xD
ObrazekObrazek
Obrazek

Postprzez Kouseki Hiroki » 10 gru 2015, o 17:18

Dobra, zacznijmy od początku.
O ile jestem wstanie zrozumieć, że ta proteza posiada wszystkie mechanizmy, działa tak jak jest opisane to:

By glina Dohito wybuchła musi być na nią przelana chakra Bakutonu. W takim magazynku jest to raczej niemożliwe.
O ile już w te gline jakoś ktoś przeleje chakrę Bakutonu to, aby ona wybuchła i tak, i tak potrzebny jest impuls chakry(?)(pieczęć Katsu, która dziwnym zbiegiem okoliczności tutaj nieistnieje XD)

Co do samych ust - wątpie, by mechaniczne usta były wstanie przemielić glinę na figurki Dohito - wydaje mi się, że to również powstaje za pomocą Chakry, a jeśli nie to dalej wątpię by mechanizm działał na tyle dobrze by mógł tworzyć figurki.

Do tego pozostaje kwestia aktywacji mechanizmów, etc - bo wątpię by ktoś robił to siłą woli.

P.S. Wiem, że mort prowadził badania nad dłońmi Dohito.
Z niektórymi jednostkami, po prostu lepiej nie wchodzić w dyskusje. Niepozdrawiam.

Multikonto

Postprzez Mutō Mort » 10 gru 2015, o 19:28

1a. Glina Dohito podstawowe cechy eksplozji ma już gdy ją noszą przy sobie. Już wtedy jest to więcej niż zwykła glina.
1b. Jest to możliwe. Magazynek to część protezy. Protezy są w pełni funkcjonalne. Przelewasz przez nie chakrę. Problem eksplozji gliny to nie kwestia już samej protezy ale opisu klanowego.
2. Wątpię, by jakiekolwiek usta mogły to zrobić. Łatwiej byłoby palcami mu lepić. Usta służą do zaawansowanego przelewania chakry i tylko dlatego nie poznaliście ich mocy bo nigdy nie zrobiłem postaci Douhito. Ale teraz jeden zostanie moim padawanem.
3. Siłą woli. To tak samo jak ruch dłoni etc. Problem wyobraźni. Ale wyobraź sobie, że uciąłeś sobie małe palce jako dziecko w każdej z dłoni. Nie masz ich i posługujesz się po 4 palce na dłoń. Ale to nie znaczy, że korzystając z piątego palca inni posługują się siłą woli. Mógłbym jeszcze dodać tu przykład meduzy odnosząc się do całkiem innego działania organizmu. To tak jakby to był dodatkowy palec etc.
ObrazekObrazek
Obrazek

Postprzez Hebi Oroshi » 10 gru 2015, o 19:51

Mechaniczne usta raczej nie będą w stanie tak uformować gliny.

I tak, on formował to ustami, więc patrząc na zaawansowanie technologi w Naruto. Może sobie tym robić kuli albo bryły o dziwnym kształcie.

Więc nie.
Obrazek

Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Mutō Mort » 10 gru 2015, o 20:17

Usta żuły bo przelewały chakrę. Usta nie są w stanie uformować żadne tego. Kinjutsu iwy służy tylko do zaawansowanego kształtowania chakry.
Proces polega na tym, że najpierw przelewają chakrę wybuchową szykując specjalną glinę.
Potem usta żują kształtując chakrę.
Następnie wypada forma która do końca kształtuje się już po wypluciu.
jur argumen is inwalidą :P
ObrazekObrazek
Obrazek

Postprzez szkoda » 11 gru 2015, o 17:37

No zgodzę się z Jokerem tutaj. Nawet jeśli masz rację, że usta "tylko" kształtują chakrę to raczej nawet Ty nie zrobisz tak zaawansowanej protezy aby kształtowała chakrę. Sam nie raz powtarzasz, że świat Naruto w kwestii techniki to nie jest tak zaawansowany jak nasz teraz a i nie sądzę aby obecnie takie protezy można było robić.

Nie mniej nie więcej uważam że glina też była "nasączana" chakrą bakuton w tych ustach. Inaczej trochę tak niebezpiecznie latać z gliną która może mi wybuchnąć na dupie.
Spoiler:
Administrator

Postprzez Mutō Mort » 11 gru 2015, o 21:57

A teraz na poważnie. Posiadam dwie ręce takie tylko bez mechanizmów dodatkowych (zrobiłem je dosłownie z rąk dohito). Uważam, że można dać wymaganie wykorzystania tamtych rąk. Tylko tu mam pytanie. Czy jeśli potrzebuję część zrobić bardziej mechanicznie muszę cały materiał starej ręki na jedną nową wykorzystać?
W ten sposób wszyscy powinni być zadowoleni, wszystko będzie podtrzymane kanonicznymi rozwiązaniami.
ObrazekObrazek
Obrazek

Postprzez Joker » 13 gru 2015, o 00:11

Tak musisz...

Niech Ci będzie :P
Chimu, po prostu chimu.

Ranga: Uczeń

Postprzez Senju Sushi » 13 gru 2015, o 02:52

Pierwszy wymóg to ręka jakiegoś innego Douhito ale według mnie nic nie będzie tak mechanicznie działało na czyimś kikucie. Po prostu wymagany byłby wszczep tego. Później jeśli chodzi o samo działanie, to o ile ty jako lalkarz byłbyś w stanie sobie tym od tak strzelać mając to jako swoją rękę to uważam, ze ktoś inny powinien to już robić manualnie. Jest to tylko moja opinia nie wiem jak na to reszta ;)
Spoiler:

NIE KLIKAJ
Spoiler:

Multikonto: Hozuki Fugu

Ranga: Genin

Następna strona

Powrót do Marionetki