Battler Bernkastel - C

W tym miejscu umieszcza się tematy zaakceptowanych marionetek. Po ich wykonaniu temat staje się Kartą Marionetki, w którym odnotowuje się zmiany wprowadzone w kukłach.

Battler Bernkastel - C

Postprzez Laurie » 26 lip 2016, o 17:13

Ostatnio edytowano 1 sie 2016, o 02:05 przez Laurie, łącznie edytowano 5 razy

Ranga: Chūnin

Re: Battler Bernkastel - C

Postprzez Rindou Arashi » 26 lip 2016, o 17:35

To tak. Jako forumowy Marionetkarz pozwolę sobie wypowiedzieć się jako pierwszy.
Ogólnie wszystko wygląda git tylko jeden mankament. Podaj pojemności magazynków i ich umiejscowienie przy wyrzutniach.

Co do ceny to proponuję 1 900 bez amunicji.

Edit: I dopisz o tej tarczy w uzbrojeniu.

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Hai Jōnin

Postprzez Laurie » 27 lip 2016, o 00:10

Poprawione do oceny i jakby co ilość kunai jest podana na nogę

Postprzez Kosuke Kirito » 27 lip 2016, o 01:56

To na początek podstawowe pytanie, bo każdy ma prawo nie wiedzieć. Masz świadomość, ze te wszystkie Makibishi, Kunai, Senbon etc będziesz musiał/a sobie dokupić zanim one się znajdą w tej marionetce prawda? W sensie oddzielnie?

A teraz co do samej marionetki:
- Uważam, że jak na cenę 1900 Ryo to jest tu zdecydowanie za dużo bajerów. Mam na myśli te wszystkie mechanizmy jak wyrzutnia grantów dymnych, wysuwające się szpony etc. Zdecydowanie jak na tyle drobnych mechanizmów cena wzrośnie w górę. Zwłaszcza, że w niektórych miejscach z tego co zrozumiałem są dodatkowe warstwy drewna. Zakładam, że to drewno ma być wytrzymałe, więc to też swoje kosztuje. Proponouję przedział pomiędzy 2 000 - 3 000 Ryo. Do Ugadania oczywiście. ;)
- Gdzie Ty chcesz pomieścić wszystkie te bajery? Znaczy rozumiem, że jest to jako-tako rozpisane, pewnie. Natomiast nie wiem jak wielka ma być ta lalka( co też jest kłopotliwe, przydałoby się w miarę to określić jakich mniej więcej może być rozmiarów. Przykładowo "dorosłego mężczyzny"). No bo rozumiem jakieś tam skrytki czy wyrzutnie kunai, ale w kostkach? Gdzie piszczele są specjalnie z dodatkową warstwą? Chodzi o to, żeby jedno drugiemu nie przeszkadzało. Albo na przykład jak chcesz żeby z lewego śródręcza wysuwały się szpony jak na tej ręce ma być tarcza. A tym bardziej jak wewnątrz dłoni miałyby w tedy w wewnętrznych części dłoni być wyrzutnie senbon? Chodzi o to aby jeden mechanizm nie przeszkadzał drugiemu. Dlatego dobrze by było określić rozmiary lalki i jako tako to opisać, bo też nie wiem czy ja czegoś źle nie zrozumiałem z opisu.

Póki co to są moje takie dwa zasadnicze "ale". Jak je rozwiejesz to ode mnie pewnie poleci akcept.

Ranga: Nukenin
Specjalna Ranga: Akatsuki

Postprzez Rindou Arashi » 27 lip 2016, o 02:25

To tak, najpierw odniosę się do słów Kiriciaka :D

Kosuke Kirito napisał(a):Zwłaszcza, że w niektórych miejscach z tego co zrozumiałem są dodatkowe warstwy drewna.

Dodatkowe warstwy drewna nie wnoszą nic. Otóż na początku płaci się za surowiec na całą marionetkę niezależnie jak ona wygląda. A cena za bazową kukłę z drewna wynosi 250 Ryo.

Kosuke Kirito napisał(a):Zakładam, że to drewno ma być wytrzymałe, więc to też swoje kosztuje.

Drewno ma stałą wytrzymałość równą 2, nie da się zrobić wytrzymalszego. (znaczy da się ale nie w ten sposób)

Jeszcze co do ceny.
Każda wyrzutnia to koszt 25 Ryo. magazynek na bomby to 10, więc to na prawdę są groszowe sprawy. Jedyne co jest drogie to lina, której 10 metrów kosztuje 300 Ryo. Dlatego też uważam, że spokojnie mieści się w 1900 z tymi wszystkimi bajerami.

Kosuke Kirito napisał(a):przydałoby się w miarę to określić jakich mniej więcej może być rozmiarów. Przykładowo "dorosłego mężczyzny").

Jest podany rozmiar w tabeli - 150 cm.

Kosuke Kirito napisał(a):jak chcesz żeby z lewego śródręcza wysuwały się szpony jak na tej ręce ma być tarcza.

Tarczą jest tylko ten duży naramiennik który jest na lewej ręce. ( Laurie, proszę doprecyzuj to w opisie)

Co do tej nogi i kostek to ja to widzę mniej więcej tak :
Spoiler:

Czerwone tu kunai'e przechowywane w piszczelu a sama wyrzutnia jest w tym ochraniaczu. Innej opcji nie widzę.

Ogólnie według mnie jest wszystko git, przypada po jednym mechanizmie na kończynę/element ciała. Nie ma jakichś przegięć typu tona ostrzy w jednej kończynie czy pierdyliard wyrzutni. Cena jest adekwatna Tak więc tylko poprawić ten opis naramiennika i doprecyzować wyrzutnie w kostkach i będzie akcept.

Postprzez Kosuke Kirito » 27 lip 2016, o 02:35

to skoro już odpowiadasz za nią to jeszcze powiedz mi jak z przedramienia mają wysuwać się szpony( bo rozumiem, że mają one iść jak przedłużenie ręki, Wolverine style activated) skoro wewnątrz dłoni ma być wyrzutnia senson? Dookoła ma to być tej wyrzutni? W tedy to się troszkę mija z celem a inaczej tego nie widzę. Nie będzie to przypadkiem jedno drugiego blokować? Wolałbym to doprecyzować. Już nawet nie koniecznie umieścić w opisie, ale żeby była odpowiedź jak ma to działać.

Postprzez Laurie » 27 lip 2016, o 10:15

Dobra, bo.sama nie zauważyłam. To w takim razie... hm, niech szppny wychodzą z palców. Wtedy żaden mechanizm nie będzie ich blokował.
Jeśli chodzi o kunaie to są one umieszczone od kolana w dół i wyrzucane przez imitacje ochraniacza. Zwyczajnie się otwiera. Ochraniacz skłania się w stronę stopy i można strzelać xD
+ wiadomo cały sprzęt trzeba będzie dokupić

Postprzez Rindou Arashi » 27 lip 2016, o 12:31

Akcept.

Postprzez Hebi Oroshi » 27 lip 2016, o 18:59

Daj granaty w palcach, a szpony na dłoni... Fajnie to będzie wyglądać. XD

Ogólnie lalki to bajery Morta, ale ja nie widzę nic złego poza tym że sporo bajerów jak na takiej randze.
I lalka będzie śmiesznie wyglądać z dodatkowymi elementami w pewnych miejscach.
Jeśli inni się zgadzają, to daje Akcept.
Obrazek

Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Laurie » 27 lip 2016, o 20:26

Dopisałam w dodatkowych o podróży pod ziemią i podniosłam tak dla pewności cenę o 300 Ryo.

Postprzez Rindou Arashi » 27 lip 2016, o 20:27

Ok, po edycji podtrzymuję akcepta.

Postprzez Joker » 27 lip 2016, o 20:49

Odpada :/
Chimu, po prostu chimu.

Ranga: Uczeń

Postprzez Rindou Arashi » 27 lip 2016, o 20:58

Czemu odpada? Ma do tego technikę.
Technika:

Tylko trzeba zaznaczyć w opisie kukiełki, że jest do tego dostosowana tak jak np w Karasu.

Karasu:

Postprzez Cheshire » 27 lip 2016, o 22:24

granaty w cylindrze... 12 nie zmieścisz a co dopiero wyrzutnie xD
Makibishi w stopach też wiele nie zmieścisz, raptem kilka, a makibishi do skuteczności wymaga by zasypać nimi przestrzeń
Administrator

Ranga: Brak

Postprzez Laurie » 27 lip 2016, o 22:32

Jakby nie patrzeć to jest całkiem spory cylinder. Jeśli chodzi o szerokość i długość.
No dobra może ilość była przesadzona, ale myślę, że 4 w dolnej partii spokojnie się zmieszczą. Również, wyrzutnia powinna się zmieścić.
Makibishi redukcja do 10 na stopę. Mimo wszystko są one małe, a w stopie są rozmieszczone równolegle, by więcej się zmieściło.

Następna strona

Powrót do Marionetki