[B] - Doroppu

W tym miejscu umieszcza się tematy zaakceptowanych marionetek. Po ich wykonaniu temat staje się Kartą Marionetki, w którym odnotowuje się zmiany wprowadzone w kukłach.

[B] - Doroppu

Postprzez Rindou Arashi » 26 sie 2016, o 11:48

Misja rangi B -> Tu
Zgoda -> Tu
Ostatnio edytowano 29 wrz 2016, o 19:32 przez Rindou Arashi, łącznie edytowano 1 raz

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Hai Jōnin

Re: [B] - Doroppu

Postprzez Ryūdōin Hishimaru » 28 sie 2016, o 22:54

No to tak, skoro nikt się nie wypowiada:

1. Po pierwsze, Suika no Jutsu oczywiście zmienia w wodę marionetkę razem z całym jej wyposażeniem, tak?

2. Ostrza "ukryte w brzuchu", w sensie, że co? Wysuwają się, czy po prostu w środku to taka trochę żelazna dziewica?

3. Ten zwój z zapieczętowaną wodą w prawym udzie to by raczej wymagał techniki Mizu no Keitai-yō Ba, jeśli chcesz tak po prostu odpieczętować wodę w trakcie walki. Te zwoje z wodą dostępne dla kuglarzy są przystosowane tylko do bycia amunicją, od przenoszenia wody jest ta technika:

4. Co to za trucizna? Do tego byś raczej musiał tą truciznę wrzucić do kuźni na normalnych zasadach...

5. No i coś, co mnie zawsze zastanawia - jak ta marionetka ma się przemieszczać pod ziemią? W sensie ok, niby jest do tego technika, ale jednak Sanshou (nie wiem, jak to się pisze) była do podziemnej podróży wyraźnie przystosowana, była wytrzymała i miała odpowiedni kształt. A technika daje tylko to, że ziemia nie przeszkadza niciom chakry. Jak ty chcesz tą marionetkę po ziemią przemieścić? Tak na moje, to musiałaby ta marionetka również mieć jakieś widoczne przystosowanie do tego, a nie tylko dopisek "Kukiełka może przemieszczać się pod ziemią".

6. Nie jestem pewien, czy to nie powinna być ranga A - w końcu kukła ma sporo chakry, cztery techniki rangi B i jeszcze te wszystkie zwoje. Ale B w zasadzie też spoko, zależy, co powie reszta modów.
Inne postaci: Aburame Manabu
Przywołanie: link

Samozwańczy Rzecznik Praw Gracza
URLOP 9.10.2017 - 13.10.2017

Ranga: Chūnin

Postprzez Rindou Arashi » 29 sie 2016, o 00:20

Ryūdōin Hishimaru napisał(a):1. Po pierwsze, Suika no Jutsu oczywiście zmienia w wodę marionetkę razem z całym jej wyposażeniem, tak?

Jak było widać przy używaniu przez Suigetsu. Zamienia on wszystko w wodę, nawet podręczne wyposażenie. Jedyne czego nie dał rady to miecza który był przy nim. Uznaje, że był za duży, więc dla mnie jest możliwość zamiany wszystkiego poza ostrzami.

Ryūdōin Hishimaru napisał(a):2. Ostrza "ukryte w brzuchu", w sensie, że co? Wysuwają się, czy po prostu w środku to taka trochę żelazna dziewica?

Nope. Po prostu w brzuchu są poukładane jeden obok drugiego niczym w pasie amunicyjnym.

Ryūdōin Hishimaru napisał(a):3. Ten zwój z zapieczętowaną wodą w prawym udzie to by raczej wymagał techniki Mizu no Keitai-yō Ba, jeśli chcesz tak po prostu odpieczętować wodę w trakcie walki. Te zwoje z wodą dostępne dla kuglarzy są przystosowane tylko do bycia amunicją, od przenoszenia wody jest ta technika:

Tak na prawdę, powinienem w marionetce napisać gniazdo na mały zwój a nie pisać co w nim będzie. To co tam zapieczętuję nie powinno interesować modów. Po prostu robię to, żeby opis kukły był kompletny w jednym miejscu. Przy montowaniu tej kukły będę miał tą technikę wykupioną..

Ryūdōin Hishimaru napisał(a):4. Co to za trucizna? Do tego byś raczej musiał tą truciznę wrzucić do kuźni na normalnych zasadach...

Tak samo jak wyżej. Zobacz jak mam wpisane w kp... jak mam kukłę z trucizną, to jest odnośnik jaka jest w środku...

Ryūdōin Hishimaru napisał(a):5. No i coś, co mnie zawsze zastanawia - jak ta marionetka ma się przemieszczać pod ziemią? W sensie ok, niby jest do tego technika, ale jednak Sanshou (nie wiem, jak to się pisze) była do podziemnej podróży wyraźnie przystosowana, była wytrzymała i miała odpowiedni kształt. A technika daje tylko to, że ziemia nie przeszkadza niciom chakry. Jak ty chcesz tą marionetkę po ziemią przemieścić? Tak na moje, to musiałaby ta marionetka również mieć jakieś widoczne przystosowanie do tego, a nie tylko dopisek "Kukiełka może przemieszczać się pod ziemią".

Wszystkie 3 kukły Kankuro przemieszczały się pod ziemią. Nie ma jakiegoś specjalnego mechanizmu, dzięki któremu to można robić.

Ryūdōin Hishimaru napisał(a):6. Nie jestem pewien, czy to nie powinna być ranga A - w końcu kukła ma sporo chakry, cztery techniki rangi B i jeszcze te wszystkie zwoje. Ale B w zasadzie też spoko, zależy, co powie reszta modów.

Nie ma nic co ma jej dać rangę A. Wszystkie techniki są rangi B, statystyki są rangi B, tak samo jak wszystkie użyte mechanizmy są maksymalnie do rangi B.

Postprzez Ryūdōin Hishimaru » 29 sie 2016, o 14:46

1. 2. 3. 4. 6. - Ok.

5. Dobra, choć wciąż nie ogarniam jak to działa. Podeślij mi tylko na GG/PW moment z Anime/Mangi, w którym Karasu albo Kuroari łazi pod ziemią i dam akcepta :)

Postprzez » 29 sie 2016, o 19:07

Większość forumowych marionetek ma możliwość przemieszczania się pod ziemią, dlaczego zatem nie zezwolić, aby i ta miała tą możliwość? Plus owszem, marionetki Kankuro miały tę możliwość.
Theme

Obrazek
"You Either Die A Hero, Or You Live Long Enough To See Yourself Become The Villain"

Ranga: Genin

Postprzez Ryūdōin Hishimaru » 29 sie 2016, o 19:46

Więc tak, jak piszę - nie rozumiem, jak to działa, ale daję akcepta, skoro tak jest na forum. Tylko chcę wiedzieć, gdzie to w M&A było, bo może ten fragment pozwoli mi zrozumieć działanie tego "przemieszczania pod ziemią".

Postprzez Hebi Oroshi » 29 sie 2016, o 20:38

Akcept
Obrazek

Ranga: Nukenin
Specjalna Ranga: Akatsuki
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez » 29 sie 2016, o 20:40

Z mojej strony jest to także akcept.
Theme

Obrazek
"You Either Die A Hero, Or You Live Long Enough To See Yourself Become The Villain"

Ranga: Genin

Postprzez Cheshire » 30 sie 2016, o 08:56

Nie wszystkie zdolności pasują do ludzkich marionetek. Np doujutsu nie przejdzie. W tym przypadku wykonanie suiki zmieni w wodę kości i mechanizm chakry ludzkiej marionetki co sprawi, że stracisz kontrolę nad wykonywaniem jutsu. Użycie suiki na marionetce po prostu sprawi, że nici puszczą a techniki przestaną działać i marionetka odmieni się w kukiełkę od razu.
Administrator

Ranga: Brak

Postprzez Ryūdōin Hishimaru » 30 sie 2016, o 11:19

W sumie trochę w tym racji jest. Ale jak dla mnie na wszystko powinno być rozwiązania (szczególnie, że Sasori miał lalki z sharinganem...). Dlatego proponuję ci, Arashi, po prostu dodanie do działu WT takiej techniki:

Jedno dodatkowe jutsu i już będziesz mógł kontrolować wszystkie swoje późniejsze nie-do-końca-materialne marionetki. A co o tym pomyśle uważa moderacja? Technika zostanie oczywiście osobno oceniona, na razie pytam o samą propozycję stworzenia takiej techniki. Dzięki temu uniknie się nieścisłości, kiedy to nici chakry są zdolne utrzymać wodę w ryzach.
Ostatnio edytowano 30 sie 2016, o 12:33 przez Ryūdōin Hishimaru, łącznie edytowano 1 raz

Postprzez Rindou Arashi » 30 sie 2016, o 12:32

Mort, co myślisz o propozycji Hishimaru ??

Postprzez Kosuke Kirito » 31 sie 2016, o 00:51

Mi na przykład opcja z oddzielną techniką by kontrolować takie lalki jak najbardziej odpowiada, bo jest logiczna i daje logiczne podstawy do czegoś takiego. Bez tego uważam podobnie do miszcza, że stracisz kontrolę nad lalką jak ona użyje suiki. Oczywiście technika do wrzucenia i ocenienia w WT, ewentualnie do propozycji technik kanonicznych aby każdy kuglarz miał taką furtkę możliwości.

Ranga: Nukenin
Specjalna Ranga: Akatsuki

Postprzez Ryūdōin Hishimaru » 31 sie 2016, o 18:32

Ja tam bym raczej dał do WT, w końcu w kanonie takich marionetek nie było, a Arashi jako pierwszy taką stworzył.

Postprzez Kurogane Azayaka » 31 sie 2016, o 22:54

Jak dla mnie kontrola wody nićmi z czakry jest już absurdem. Wszystkie inne techniki są moim zdaniem jak najbardziej. Np to stworzenie wielkiej rozdymki z wody - że woda w tym wypadku będzie gromadziła się wokół marionetki itd.
Obrazek

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Rindou Arashi » 3 wrz 2016, o 18:18

W sumie wpadłem na inny pomysł.. Po prostu można zamknąć wszystkie potrzebne do kontroli ograny w walcu tak jak zrobił to se sobą sasori.. Ten walec nigdy nie zamieni się w wodę, jedynie reszta ciała, która właśnie dzięki organom będzie kontrolowana i utrzymywana w ryzach...

Następna strona

Powrót do Marionetki