[S] - Tori

W tym miejscu umieszcza się tematy zaakceptowanych marionetek. Po ich wykonaniu temat staje się Kartą Marionetki, w którym odnotowuje się zmiany wprowadzone w kukłach.

[S] - Tori

Postprzez Rindou Arashi » 7 cze 2017, o 03:16

Płacę dodatkowo za zwiększoną wytrzymałość do S.

Edit: Zmieniłem wytrzymałość na S, jest to najwyższa standardowo możliwa wytrzymałość. Jak będzie trzeba podniosę koszt. Dodatkowo zmieniłem opis latania.
Ostatnio edytowano 9 lip 2017, o 15:53 przez Rindou Arashi, łącznie edytowano 6 razy

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: ANBU
Specjalna Ranga: Hai Jōnin

Re: [S] - Tori

Postprzez Maji Seitaro » 7 cze 2017, o 15:45

O co chodzi z zaczepami?
I jak taka marionetka może podróżować pod ziemią?
Obrazek

Raion Sennin Mōdo

Spoiler:

Adventurer Theme Sad Theme Fight Theme Main Theme Fight Theme 2 Chill Theme

Obieżyświat, samotny wojownik, pokrętny altruista i idealista, poszukiwacz wiedzy, cień shinobi. Maji Seitaro, do usług.
Prowadzone misje:
  • -
  • -

MK: Reiwa

Specjalna Ranga: Shintaisei
Dodatkowa Ranga: Sennin

Postprzez Rindou Arashi » 7 cze 2017, o 16:26

1. Takie jak w deskach serfingowych i takich tam gdzie dzieki balansowaniu cialem mozna nia sterowac. Tutaj jest to wspomagane mechanizmami aby ulaywic kierowanie.
2. Tak jak kazda marionetka, korzystajac z tej techniki.

Postprzez Yuki Mayuri » 7 cze 2017, o 20:55

Ja mam z kolei pytanie: w jaki sposób ta kukła lata? Dzięki technice Twojego klanu umożliwiającej lewitację kukieł? Czy może owa technika jest potrzebna tylko do uniesienia ptaszka, a potem owy leci na zasadzie szybowca, wykorzystując prądy powietrza?
Obrazek

Ranga: Jiyūjin
Specjalna Ranga: Jinchūriki

Postprzez Rindou Arashi » 7 cze 2017, o 21:07

Widzę to raczej właśnie jako szybowiec. Wynoszę ją nićmi chakry na odpowiednią wysokość, gdzie są już mocne prądy wietrzne, a tam ona działa jak szybowiec. Jeżeli potrzebuję, to mogę ją wspierać nićmi, lot jest wtedy stabilniejszy i takie tam, jednak nie jest to wymagane. Z resztą napisałem to w opisie, jeżeli nie jest zrozumiałe, to powiedzcie na jaki go przeredagować.

Marionetka dzięki swojemu aerodynamicznemu kształtowi potrafi przemieszczać się w powietrzu bez zbędnych oporów, korzystając z prądów wietrznych.

BTW Gratki z awansu :p

Postprzez Yuki Mayuri » 7 cze 2017, o 22:48

Aktualnie masz jedynie informację, że marionetka może szybować, a nic o tym, jak to się w ogóle odbywa. Ja bym to napisał tak, jak napisałeś wyżej: że po wyniesieniu przy pomocy techniki na odpowiednią wysokość marionetka szybuje, wykorzystując prądy powietrza, a techniki można używać dla stabilizacji lotu i/lub ponownego wznoszenia (szybowanie wszak nie odbywa się bez końca).

Ciekawi mnie jeszcze, w jaki sposób skonstruowane są owe miotacze żywiołów na skrzydłach, że pozwalają na miotanie praktycznie w zakresie 360 stopni. Nie jest to, rzecz jasna, rzeczą niewykonalną, ale na pewno skomplikowaną. Mógłbyś może przybliżyć - przynajmniej w minimalnym zakresie - jak one wyglądają, że mają aż takie pole rażenia?
- umieszczone na skrzydle nie będą mogły miotać w dół;
- umieszczone pod skrzydłem nie będą mogły miotać w górę;
Itd. One są na jakimś... nie wiem sam... stelażu, który umożliwia im obrót w dowolnym kierunku?
Obrazek

Postprzez Rindou Arashi » 7 cze 2017, o 23:00

Co do skrzydła, wyygląda to tak, że jest na pewnej mobilnej wieżyczce.

Obrazek

Jeżeli chodzi o latanie, to należy pamiętać, że prądu poruszają się różnie, więc tak na prawdę można szybować długo bez straty wysokości. Zmieniłem trochę opis

Postprzez Dōhito Midoro » 7 cze 2017, o 23:52

No a ja to trochę słabo widzę. Ptak ma działać nie jak ptak, że lata jak chce i fajnie tylko jak szybowiec. Uwaga szybowca się wyciąga innym samolotem na super wysokość (na której ciężko by ci się oddychało bez maski tlenowej) i dopiero tam sobie lata. Maksymalna długość lotu to chyba 2200km. Wytłumacz mi jak chcesz wznieść tego ptoka na taką wysokość. Nawet powiedzmy 1km w górę bo na pewno nie atutem drewniany duch czy jakoś tak.
Obrazek

Ranga: Chūnin

Postprzez Rindou Arashi » 8 cze 2017, o 03:34

Atut pozwala mi poruszać drewnianymi kukiełkami w powietrzu. Ta jest drewniana -> Może poruszać się w powietrzu. Korzystam z prawa jakie daje mi mój atut.

Co do wysokości, to pozwolisz, że przytoczę przykład takiego zwierzęcia, co to często widać je za oknem. Ptaki korzystają z prądów wietrznych i szybują już na wysokości kilkudziesięciu metrów. Na wysokości 100m wiatr jest tak mocny, że porusza turbiny wiatraków.

Co do braku tlenu to nie skomentuję. Nie planuję tym latać w przestrzeń kosmiczną...

Postprzez Yuki Mayuri » 8 cze 2017, o 13:14

Bez przesady z tą super wysokością. Do lotów szybowcem nie zakłada się ani skafandrów, ani masek tlenowych, lata się "na pusto" -> https://img.ec24h.pl/prezentmarzen/tmp/ ... 24x580.jpg I nie ma nawet potrzeby specjalnego uszczelniania kabiny, skoro gość sobie na legalu rękę przez okno wystawia do zrobienia zdjęcia.

Co do długości lotu - pełna zgoda. Aczkolwiek od tego ma technikę, by korygować wysokość, nie musi stale szybować. Jak również zauważył Arashi, jego atut nie ma ograniczenia wysokości. Ma natomiast ograniczenie wagi. Skoro owy atut nie pozwala unosić metalowych ani ceramicznych kukieł, bo te są za ciężkie, to jak wytłumaczysz fakt uniesienia sześciu osób na drewnianej kukle? To będzie kilkaset dodatkowych kilogramów.
Obrazek

Postprzez Rindou Arashi » 8 cze 2017, o 15:29

Co do wagi, to zeby to zrownowazyc, moge zaznaczyc ze np wymaga dwa razy wiecej nici niz zwykla kukielka. Wtedy bedzie wiecej sily do podnoszenia. Dodatkowo moge zmniejszyc jej wage przy uzyciu keijugan, ktore takze pozwala na lewitacje.

Pamietajmy tez ze w chińskich bajkach fizyka nie dziala tak jak powinna. W końcu wiele rzeczy jak twory dochito czy inne latajace techniki nie maja prawa sie wznosic prxy pelnych zalozeniach.

Postprzez Dōhito Midoro » 8 cze 2017, o 16:18

Przytoczę typowy tekst tego forum "WT =/= kanon". Wiesz czemu Doczito, Maji czy Sabaku latają na takich absurdach? Albo Gashi która lata na uwaga atramencie. Bo mają chakrę która robi cuda. Twoja kukła to nic innego jak kawał zbitych desek do kupy. 0 chakry 0 cudów. Sam mechanizm. Nic więcej. To, że możesz lewitować drewnianymi kukłami to nie oznacza, że to niema jakiegoś limitu rozsądku.

Szkoda, że TO nie jest lepiej rozpisane. Bo jeślit a kukłą jest drewniana i nie lewitowała, to ptok też nie poleci.

Nawet jeśli zakładająć, że drewniany duch ci pozwoli lewitować ptakiem to tak samo i ja nie widzę by umieścić na tym chociaż jedną osobę. Waga wtedy na bank się zaliczy do Ceramicznej czy metalowej i leci w dół. Gdy już będziesz w prądach powietrznych ok spoko. Ale na bank nie 6 tylko z 2-3 jak w szybowcu. Ponadto skoro możesz zmniejszyc wagę Kejiuganem to pozo kukła skoro i tak wszyscy będą mogli latać? xd
Obrazek

Postprzez Rindou Arashi » 8 cze 2017, o 19:25

Znalazłem coś ciekawego, przeglądając temat marionetkarzy.

Gōremu Kugutsu: Tsume ゴーレム傀儡・爪 Golem Puppet: Claw
Ranga: A Materiał: Ceramika
Opis Wyglądu:
Smukła kukiełka przypominająca swoją formą człowieka o niewielkiej głowie. Wielki korpus wyposażono w spore kończyny. Charakteryzuje się łagodnymi liniami i okrągłymi kształtami. Z tyłu nóg kukiełka posiada specjalny moduł pozwalający kukiełce latać.
Asortyment Broni:
Typ: Działo chakry Lokalizacja: Głowa
Pod pokrywą służącą jako twarz znajduje się działo chakry. Mechanizm ten przez chwilę kumuluję chakrę kuglarza po czym strzela promieniem ciągłym. Atak ten jest dosyć silny, jednak niewielka szybkość jest jego wadą.
Koszt chakry: Standardowy rangi A Co turę
Typ: Wyrzutnia kunai Lokalizacja: Pas
Kukiełka posiada wyrzutnię kunai w pasie, znajduje się tu dziewięć pocisków. Wystrzelona amunicja połączona jest z kukiełką nićmi chakry. Pozwala to wciągnąć amunicję z powrotem do wyrzutni, dzięki czemu nie trzeba się martwić jej uzupełnianiem. Zdolność ta to kontynuacja przepływu chakry podstawowej techniki kuglarskiej, nie wymaga dodatkowego kosztu.
Typ: Szpony Lokalizacja: Dłonie
Każda ręka jako dłoń posiada zestaw trzech ruchomych ostrzy. Możliwe jest ich rozłożenie na płasko i wykorzystanie jako piły tarczowej.
Specjalne:
Typ: Silnik chakry Lokalizacja: Nogi
Dzięki temu mechanizmowi kukiełki te mogą latać z szybkością dorównującą poruszającemu się w walce shinobi. Korzystanie z tego mechanizmu wymaga chakry kuglarza, nie wymaga to jednak technik. Dzięki temu kuglarz może w tym czasie wykonywać inne techniki jak również korzystać z tego mechanizmu w innych kukiełkach.
Koszt chakry: Standardowy rangi B Co turę
Materiał: Ceramika Lokalizacja: Całe ciało
Ceramika to dosyć kruchy materiał, mimo to potrzeba sporej siły by zniszczyć taką kukiełkę. Wytwarzana między innymi z piasku, choć nieczęsto w kukłach używana jest w Kraju Wiatru łatwo dostępna. Marionetki tego typu są dużo cięższe od drewnianych kukiełek.
Wartość: 3000Ryō

Silnik chakry, pozwalający na przemieszczanie się cięższych marionetek. Dopisuję go do marionetki. Mam nadzieję, że to + atut do lewitacji, rozwieją wasze pytania co do możliwości latania. Kukiełka jest dostępna w ogólnej sprzedaży w temacie marionetkarzy, więc uznaję, że ten mechanizm jest ogólnodostępny.

Postprzez Dōhito Midoro » 8 cze 2017, o 19:50

Oki. Ten dopalach chakry może być ale 6 osób to przesada. W szybowcu zasiadają 2 raptem. Myślę, że 3 max by normalnie latać a każda kolejna by sprawiała, że kukła by za szybko opadała lub byś musiał co jakiś czas odpalić dopalacz.
Obrazek

Postprzez Rindou Arashi » 8 cze 2017, o 19:57

Dobra, to napisze, że 3 standardowo. Resztą zajmą się fabularzy, jak będzie trzeba.

Następna strona

Powrót do Marionetki