Testy/ teksty

Wszelkie rozmowy na tematy niedotyczące gry na SNM.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Re: Testy/ teksty

Postprzez Ex Admin » 1 paź 2017, o 19:12

Ścieżka TeleportacjiŚcieżka Klonowania


http://naruto.wikia.com/wiki/Six_Red_Yang_Formation
http://naruto.wikia.com/wiki/Six_Paths_Ten-Tails_Coffin_Seal
http://naruto.wikia.com/wiki/Chakra_Edible_Creation
http://naruto.wikia.com/wiki/Black_Receiver
Administrator
 
Posty: 456
Dołączył(a): 8 kwi 2017, o 18:27

Re: Testy/ teksty

Postprzez Ex Admin » 4 paź 2017, o 06:20

Obrazek
Administrator
 
Posty: 456
Dołączył(a): 8 kwi 2017, o 18:27

Re: Testy/ teksty

Postprzez Ex Admin » 23 sty 2018, o 02:15

Obrazek
Nudzisz się? A może Misja?

Regulamin Misji:
 1. Mistrzowie Fabularni
  1. Chimu, czyli organizacja Misjodawców podlega pod Mistrzami Fabularnymi, ci natomiast są w składzie administracji odpowiadając ściśle za fabułę i odpowiadają jedynie przed resztą administracji.
  2. Mistrzowie Fabularni, mają prawo dobrać sobie do pomocy Asystenta, jest to Chimu jednak może w przypadku eventów pełnić on rolę nadzorującą podobnie do MF.
  3. Zwierzchnicy Organizacji, zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu i zasad dotyczących misji bez konsultacji z graczami i członkami Organizacji.
 2. Chimu - Misjodawcy
  1. Rola Chimu, polega na dostarczaniu rozrywki graczom SnM, poprzez prowadzenie dla nich misji, służących rozwojowi postaci.
  2. W zamian za prowadzenie misji, członkowie Chimu otrzymują wynagrodzenie pieniężne, oraz punkty eventowe, które mogą wymienić w stworzonym do tego sklepiku. Otrzymują również Punkty Nauki
  3. Każdy Misjodawca posiada swój indywidualny przydział, który określa jaki zakres misji może on wykonywać.
  4. Za Chimu o przydziale D-C, uważany jest każdy użytkownik forum, który posiada zaakceptowaną Kartę Postaci.
  5. Osoby ubiegające się o wyższy przydział, muszą uzyskać zgodę na wykonanie misji próbnej rangi B. Po sprawdzeniu misji przez Przełożonych Chimu, gracz otrzyma przydział odpowiadający jego umiejętnościom.
  6. Nie ma ograniczenia w ilości prowadzonych równocześnie misji przez poszczególnych Misjodawców. Mierzcie jednak siły na zamiary.
  7. Aby uzyskać wynagrodzenie za wykonaną misję, każdy Misjodawca musi podsumować misję kopiując opis ostatniego postu z tematu wynagrodzeń za misję do banku, tematu PE oraz tematu PN.
  8. Spis aktualnych Misjodawców o przydziale wyższym niż D-C, znajduje się tutaj.
  9. Misjodawcy nie mogą używać klanów premium czy inaczej ograniczanych bez wcześniejszej konsultacji. Ilość NP z Senju, Hokori czy np. Uchiha jest ściśle określona i ograniczona.
  10. Używanie technik ograniczonych zwojami przez NPC w misjach bez wcześniejszej konsultacji z Mistrzami Fabularnymi/Administratorami jest zakazane.
  11. Krótka ankieta ma za zadanie pomóc wszystkim narratorom, którzy chcą poprawić swoje umiejętności pisania. Nie prowadzi do żadnych kar, czy też nagród. Zazwyczaj konstruktywna krytyka bardziej pomoże, niż koleżeńskie uprzejmości.
  12. Podczas misji testowej, czyli takiej przy której prowadzący stara się o wyższy przydział, niedozwolone jest otrzymywanie dodatkowych nagród (zwoje z technikami, awanse, unikaty, itp), obowiązuje jedynie standardowe wynagrodzenie opisane w odpowiednim temacie.
 3. Misje
  1. O misję ma prawo ubiegać się każdy użytkownik forum, który posiada zaakceptowaną kartę postaci.
  2. Maksymalny poziom misji zależy od rangi użytkownika:
   • Genin – D, C
   • Chuunin – D, C, B
   • Tokubetsu Jounin – D, C, B, A
   • Jounin – D, C, B, A, S.
  3. W misjach nie obowiązuje minimalny limit postów, jednak jak dobre opowiadanie musi zawierać, wstęp, rozwinięcie i zakończenie.Uwaga: Misje bez osi fabularnej lub z nieadekwatnym poziomem pozostaną bez wynagrodzenia.
  4. Minimalna ilość tekstu w każdym poście misji, wynosi 5 pełnych linijek tekstu, z pominięciem dialogów.
  5. Na odpis Misjodawcy i gracza, czeka się maksymalnie 24 godziny. Jeśli w tym czasie Misjodawca nie odpisze, gracz ma prawo ubiegać się o zastępstwo w tym temacie. Jeśli zaś nie odpisze gracz, misja zostanie unieważniona. Wyjątek od tej zasady stanowi sytuacja, w której gracz i Misjodawca umówili się na dłuższe przerwy z przyczyn prywatnych.
  6. Przerwa od zaakceptowania misji samodzielnej, do rozpoczęcia kolejnej samodzielnej, wynosi 10 godzin.
  7. Dokładny opis poziomów i rodzajów misji, wraz z wynagrodzeniem, znajduje się tutaj
   Po skończonej misji Chimu musi wypełnić formularz i wstawić go do tematu Wynagrodzenia misji, a następnie czekać na akceptację.
   Kod: Zaznacz cały
   [b]Ranga misji:[/b]
   [b]Gracze uczestniczący w misji:[/b]
   [b]Lokalizacja misji:[/b] (ogólnie, bez wypisywania każdego tematu)
   [b]Fabuła misji:[/b] (to tylko kilka uwag, bez rozpisywania się)
 4. Admin fabularny(Modzi?) potwierdza i akceptuje misję w odpowiednim temacie. Wówczas gracze i chimu mogą odebrać wynagrodzenie.
[*] Misje w fabule są dosyć podobne do zwykłych misji. Różni się jednak kilkoma szczegółami, najważniejszym z nich jest to, iż tylko na nich można zdobywać dodatkowe nagrody (wspomagania, zwoje, unikaty itp.). Poniżej zamieściliśmy regulamin prowadzenia misji w fabule.
 1. Tylko wybrani na stałe chimu mogą prowadzić misje w fabule, musza posiadać odpowiedni przydział.
 2. Mogą je prowadzić tylko poprzez konto chimu (nie można odpisywać w tych misjach z konta gracza), lub korzystając z zwykłego konta z wykorzystaniem bbcode 'avatar.
  • Używanie specjalnego avatara jest dostępne i dla zwykłych kont i dla kont chimu.
  • Dla wszystkich avatar jest jednakowy, forumowy. Poniżej znajduje się link do niego wraz z bbcodem.
   Kod: Zaznacz cały
   [avatar]http://shinobinomono.pl/images/MG.png[/avatar]
 3. Przed rozpoczęciem misji chimu ma obowiązek zgłosić ją w tym temacie.
 4. Temat misji fabularnej prowadzić można na dwa sposoby:
  • Chimu może prowadzić w temacie spis odnośników do wszystkich miejsc, w których przebiegała misja. Posty misji Chimu musi numerować z uwzględnieniem odpowiedzi graczy (wliczając posty pojedynczego gracza numeracja postów chimu to 1, 3, 5 itd). Sposób ten może wykorzystać każdy.
  • Możliwe jest również przy zgłoszeniu misji zanotowanie ilości postów na koncie Chimu oraz zanotowanie ilości postów po zakończeniu misji. Sposób ten jest dostępny graczom posiadającym oddzielne kontu Chimu/MF pod warunkiem, że nie odpisują z niego nigdzie indziej. Ten sposób można wykorzystać prowadząc tylko jeden wątek w fabule na raz. Takie zgłoszenie przebiega wg poniższego wzoru:
   Kod: Zaznacz cały
   [b]Ranga misji:[/b]
   [b]Ilość postów przed misją:[/b]
   [b]Ilość postów po misji:[/b]
   [b]Gracze uczestniczący w misji:[/b]
   [b]Link do Pierwszego posta misji:[/b]
   [b]Lokalizacja misji:[/b] (ogólnie, bez wypisywania każdego tematu)
   [b]Fabuła misji:[/b] (to tylko kilka uwag, bez rozpisywania się)
   [b]Dodatkowa Nagroda:[/b] (Jeżeli misja jest po coś więcej niż tylko standardowe wynagrodzenie)
 5. Admin fabularny potwierdza i akceptuje misję. Wówczas gracze i chimu mogą odebrać wynagrodzenie.
 6. Wynagrodzenie opisuje chimu w temacie zgłoszenia misji (w fabule tego się nie umieszcza).
 7. Misje zaczęte bez uprzedniego zgłoszenia będą anulowane.
Administrator
 
Posty: 456
Dołączył(a): 8 kwi 2017, o 18:27

Re: Testy/ teksty

Postprzez Cheshire » 26 sty 2018, o 01:22

STARY OPIS

Obrazek

MISJE
Na naszym forum funkcjonuje kilka rodzajów misji, podczas których mogą rozwijać się Wasze postaci. Wyróżniamy:
 1. Misje odbywające się w fabule – Misje te odbywają się na bieżąco w odniesieniu do życia naszej postaci i mają stanowczy i niejednokrotnie kluczowy wpływ na jej dalszy rozwój fizyczny i emocjonalny. Podczas takich misji możemy rozwijać fabularność życia naszego bohatera albo na przykład, zdobyć upragniony przedmiot lub zwój. Podczas takiej misji nie można równocześnie przebywać w fabule forum, ani tym bardziej walczyć lub trenować.
 2. Misje drużynowe - Misje te mogą być wykonywane jako te odbywające się w fabule, ale także jako misje zwykłe. Różnica polega na tym, że w tym wypadku w misji bierze udział więcej niż jedna osoba. Shinobi no Mono promuje grupowe pisanie, a więc korzystny dla graczy będzie fakt, że limit długości misji nie wydłuża się bez względu na liczbę graczy biorących udział w takiej misji.
 3. Misje Samodzielne – Ten rodzaj misji, działa fabularnie na zasadzie zwykłej misji, a więc jej akcja odbywa się gdzieś w przeszłości naszego bohatera. Różnica polega na tym, że gracz samodzielnie tworzy treść swojej misji, opisując ją w formie opowiadania i umieszczając w stworzonym do tego dziale misji. Każdą misję z osobna ocenia Przełożony Misjodawców, decydując o tym czy misja zostanie uznana i gracz otrzyma wynagrodzenie, czy nie – dlatego należy dbać o rzeczywisty poziom misji.
  Dozwolone rangi Misji Samodzielnych to D dla Geninów, oraz D i C dla rang wyższych.
  Dokładniejsze informacje tutaj


Poziomy Misji
Misje różnią się od siebie nie tylko pod względem fabularnym. Postaci na różnych rangach, mają dostęp do różnych misji. Poniżej pokrótce opiszę każdy poziom misji, dostarczając Misjodawcom i graczom kilka niezbędnych informacji. Wyróżniamy:
 1. DJak najłatwiej rozpocząć swoją przygodę jako praktykant shinobi? Wybrać się na najniższy i najłatwiejszy z możliwych poziomów misji. Podczas jego wykonywania, nie występuje żadne ryzyko śmierci. Podczas tych misji przygotujesz się do dalszego wykonywania swojego przyszłego zawodu. Oddasz się tu fascynującej pracy na rzecz wioski i jej mieszkańców. Kanały same się nie wyczyszczą!
  Wynagrodzenie dla gracza: 200Ryō + 5PN + 1PD + 1 Misja D
  Wynagrodzenie dla Chimu: 150Ryō + 4PN + 1PZ
  Treść do wklejenia przez Chimu na koniec misji:
  Kod: Zaznacz cały
  [quote][b]Wioska lub Organizacja:[/b]
  Zanim gracz dobierze wynagrodzenie (zwiększenie ilości misji, doświadczenia Ryō i innych rzeczy) musi odnotować przychód w banku dla swojej wioski lub organizacji. By nie szukać wysokości wynagrodzenia dla wioski może skopiować następujący post:
  [code]
  [b]Przychód:[/b] 100Ryō
  [b]Link:[/b]
  [b]Suma:[/b] [/code]
  Post wkleja się w odpowiedni temat z tego forum: [url=http://shinobinomono.pl/viewforum.php?f=341]Bank wiosek i organizacji[/url].
  Nie dotyczy nukeninów, rōninów itp, o ile nie pracują dla jakiejś wioski.[/quote][quote][b]Gracz/Gracze otrzymują po:[/b]
  + 1 Misja D
  + 1 PD
  + 5 PN
  + 200 Ryō
  [u]Inne wynagrodzenie:[/u][/quote][quote][b]Chimu otrzymuje:[/b]
  + 1 PZ
  + 4 PN
  + 150 Ryō[/quote][quote][b]Krótka ankieta:[/b]
      Zanim gracz dobierze wynagrodzenie (zwiększenie ilości misji, doświadczenia Ryō i innych rzeczy) musi ocenić misję w kolejnym poście wstawionym w temacie z misją:
  - Oceń świat przedstawiony w misji w skali od 1 do 10:
  - Oceń zarys fabularny misji w skali od 1 do 10:
  - Oceń kompetencje sędziego w misji w skali od 1 do 10:[/quote]
 2. CDla genina misja na tym poziomie będzie sporym wyzwaniem. Jako niedoświadczony shinobi, poczujesz tu sporą dawkę adrenaliny. Nic dziwnego, w końcu to poziom przypisany dla chūninów, a więc doświadczonych wojowników. Sądzisz, że dasz radę stawić czoła potencjalnym przeciwnikom na poziomie chūnina? Powodzenia!
  Wynagrodzenie dla gracza: 450Ryō + 10PN + 2PD + 1 Misja C
  Wynagrodzenie dla Chimu: 350Ryō + 8PN + 2PZ
  Treść do wklejenia przez Chimu na koniec misji:
  Kod: Zaznacz cały
  [quote][b]Wioska lub Organizacja:[/b]
  Zanim gracz dobierze wynagrodzenie (zwiększenie ilości misji, doświadczenia Ryō i innych rzeczy) musi odnotować przychód w banku dla swojej wioski lub organizacji. By nie szukać wysokości wynagrodzenia dla wioski może skopiować następujący post:
  [code]
  [b]Przychód:[/b] 250Ryō
  [b]Link:[/b]
  [b]Suma:[/b] [/code]
  Post wkleja się w odpowiedni temat z tego forum: [url=http://shinobinomono.pl/viewforum.php?f=341]Bank wiosek i organizacji[/url].
  Nie dotyczy nukeninów, rōninów itp, o ile nie pracują dla jakiejś wioski.[/quote][quote][b]Gracz/Gracze otrzymują po:[/b]
  + 1 Misja C
  + 2 PD
  + 10 PN
  + 450 Ryō
  [u]Inne wynagrodzenie:[/u][/quote][quote][b]Chimu otrzymuje:[/b]
  + 2 PZ
  + 8 PN
  + 350 Ryō[/quote][quote][b]Krótka ankieta:[/b]
      Zanim gracz dobierze wynagrodzenie (zwiększenie ilości misji, doświadczenia Ryō i innych rzeczy) musi ocenić misję w kolejnym poście wstawionym w temacie z misją:
  - Oceń świat przedstawiony w misji w skali od 1 do 10:
  - Oceń zarys fabularny misji w skali od 1 do 10:
  - Oceń kompetencje sędziego w misji w skali od 1 do 10:[/quote]
 3. BNa tym poziomie porządnie się napocisz jako chūnin, stawiając czoła potężniejszym od siebie przeciwnikom. Trudno się temu dziwić, w końcu misje tego poziomu przeznaczono głównie dla tokubetsu jōninów, osób branych pod uwagę przy awansie na najwyższą, elitarną rangę jōnina. Walki z pewnością na tym poziomie nie zabraknie, bowiem B mocno odbiega od sytuacji spotykanych na misjach C.
  Wynagrodzenie dla gracza: 1 000Ryō + 25PN + 5PD + 1 Misja B
  Wynagrodzenie dla Chimu: 750Ryō + 13PN + 5PZ
  Treść do wklejenia przez Chimu na koniec misji:
  Kod: Zaznacz cały
  [quote][b]Wioska lub Organizacja:[/b]
  Zanim gracz dobierze wynagrodzenie (zwiększenie ilości misji, doświadczenia Ryō i innych rzeczy) musi odnotować przychód w banku dla swojej wioski lub organizacji. By nie szukać wysokości wynagrodzenia dla wioski może skopiować następujący post:
  [code]
  [b]Przychód:[/b] 500Ryō
  [b]Link:[/b]
  [b]Suma:[/b] [/code]
  Post wkleja się w odpowiedni temat z tego forum: [url=http://shinobinomono.pl/viewforum.php?f=341]Bank wiosek i organizacji[/url].
  Nie dotyczy nukeninów, rōninów itp, o ile nie pracują dla jakiejś wioski.[/quote][quote][b]Gracz/Gracze otrzymują po:[/b]
  + 1 Misja B
  + 5 PD
  + 25 PN
  + 1000 Ryō
  [u]Inne wynagrodzenie:[/u][/quote][quote][b]Chimu otrzymuje:[/b]
  + 5 PZ
  + 13 PN
  + 750 Ryō[/quote][quote][b]Krótka ankieta:[/b]
      Zanim gracz dobierze wynagrodzenie (zwiększenie ilości misji, doświadczenia Ryō i innych rzeczy) musi ocenić misję w kolejnym poście wstawionym w temacie z misją:
  - Oceń świat przedstawiony w misji w skali od 1 do 10:
  - Oceń zarys fabularny misji w skali od 1 do 10:
  - Oceń kompetencje sędziego w misji w skali od 1 do 10:[/quote]
 4. AUwaga Jōnini! To coś dla Was. Misje ciężkie, wymagające sprytu i doświadczenia, podczas których zginąć może niemal każdy. Spotkacie potężnych przeciwników na poziomie jōnina, dojdzie tu do licznych walk i starć, w których ważna jest nie tylko siła, ale i taktyka oraz spryt. Podejmij wyzwanie!
  Wynagrodzenie dla gracza: 2 500Ryō + 35PN + 7PD + 1 Misja A
  Wynagrodzenie dla Chimu: 1 800Ryō + 18PN + 8PZ
  Treść do wklejenia przez Chimu na koniec misji:
  Kod: Zaznacz cały
  [quote][b]Wioska lub Organizacja:[/b]
  Zanim gracz dobierze wynagrodzenie (zwiększenie ilości misji, doświadczenia Ryō i innych rzeczy) musi odnotować przychód w banku dla swojej wioski lub organizacji. By nie szukać wysokości wynagrodzenia dla wioski może skopiować następujący post:
  [code]
  [b]Przychód:[/b] 1000Ryō
  [b]Link:[/b]
  [b]Suma:[/b] [/code]
  Post wkleja się w odpowiedni temat z tego forum: [url=http://shinobinomono.pl/viewforum.php?f=341]Bank wiosek i organizacji[/url].
  Nie dotyczy nukeninów, rōninów itp, o ile nie pracują dla jakiejś wioski.[/quote][quote][b]Gracz/Gracze otrzymują po:[/b]
  + 1 Misja A
  + 7 PD
  + 35 PN
  + 2500 Ryō
  [u]Inne wynagrodzenie:[/u][/quote][quote][b]Chimu otrzymuje:[/b]
  + 8 PZ
  + 18 PN
  + 1800 Ryō[/quote][quote][b]Krótka ankieta:[/b]
      Zanim gracz dobierze wynagrodzenie (zwiększenie ilości misji, doświadczenia Ryō i innych rzeczy) musi ocenić misję w kolejnym poście wstawionym w temacie z misją:
  - Oceń świat przedstawiony w misji w skali od 1 do 10:
  - Oceń zarys fabularny misji w skali od 1 do 10:
  - Oceń kompetencje sędziego w misji w skali od 1 do 10:[/quote]
 5. SBrak Ci w życiu adrenaliny? Potrzebujesz odrobiny epickości, aby imię Twojego bohatera wpisało się na wieki w kanon legend świata shinobi? Nic prostszego. Wystarczy wyruszyć na misję rangi S, podczas której może dojść nawet do starcia potężnych armii, walki z całym krajem, bądź przeciwnikiem o niewyobrażalnej sile! Masz dość odwagi?
  Wynagrodzenie dla gracza: 5 000Ryō + 50PN + 10PD + 1 Misja S
  Wynagrodzenie dla Chimu: 3 800Ryō + 24PN + 10PZ
  Treść do wklejenia przez Chimu na koniec misji:
  Kod: Zaznacz cały
  [quote][b]Wioska lub Organizacja:[/b]
  Zanim gracz dobierze wynagrodzenie (zwiększenie ilości misji, doświadczenia Ryō i innych rzeczy) musi odnotować przychód w banku dla swojej wioski lub organizacji. By nie szukać wysokości wynagrodzenia dla wioski może skopiować następujący post:
  [code]
  [b]Przychód:[/b] 2500Ryō
  [b]Link:[/b]
  [b]Suma:[/b] [/code]
  Post wkleja się w odpowiedni temat z tego forum: [url=http://shinobinomono.pl/viewforum.php?f=341]Bank wiosek i organizacji[/url].
  Nie dotyczy nukeninów, rōninów itp, o ile nie pracują dla jakiejś wioski.[/quote][quote][b]Gracz/Gracze otrzymują po:[/b]
  + 1 Misja S
  + 10 PD
  + 50 PN
  + 5000 Ryō
  [u]Inne wynagrodzenie:[/u][/quote][quote][b]Chimu otrzymuje:[/b]
  + 10 PZ
  + 24 PN
  + 3800 Ryō[/quote][quote][b]Krótka ankieta:[/b]
      Zanim gracz dobierze wynagrodzenie (zwiększenie ilości misji, doświadczenia Ryō i innych rzeczy) musi ocenić misję w kolejnym poście wstawionym w temacie z misją:
  - Oceń świat przedstawiony w misji w skali od 1 do 10:
  - Oceń zarys fabularny misji w skali od 1 do 10:
  - Oceń kompetencje sędziego w misji w skali od 1 do 10:[/quote]

 6. S+Brak Ci w życiu adrenaliny? Potrzebujesz odrobiny epickości, aby imię Twojego bohatera wpisało się na wieki w kanon legend świata shinobi? Nic prostszego. Wystarczy wyruszyć na misję rangi S, podczas której może dojść nawet do starcia potężnych armii, walki z całym krajem, bądź przeciwnikiem o niewyobrażalnej sile! Masz dość odwagi?
  Wynagrodzenie dla gracza: 8 000Ryō + 75PN + 14PD + 1 Misja S
  Wynagrodzenie dla Chimu: 4 800Ryō + 45PN + 17PZ
  Treść do wklejenia przez Chimu na koniec misji:
  Kod: Zaznacz cały
  [quote][b]Wioska lub Organizacja:[/b]
  Zanim gracz dobierze wynagrodzenie (zwiększenie ilości misji, doświadczenia Ryō i innych rzeczy) musi odnotować przychód w banku dla swojej wioski lub organizacji. By nie szukać wysokości wynagrodzenia dla wioski może skopiować następujący post:
  [code]
  [b]Przychód:[/b] 4800Ryō
  [b]Link:[/b]
  [b]Suma:[/b] [/code]
  Post wkleja się w odpowiedni temat z tego forum: [url=http://shinobinomono.pl/viewforum.php?f=341]Bank wiosek i organizacji[/url].
  Nie dotyczy nukeninów, rōninów itp, o ile nie pracują dla jakiejś wioski.[/quote][quote][b]Gracz/Gracze otrzymują po:[/b]
  + 1 Misja S
  + 14PD
  + 75 PN
  + 8000 Ryō
  [u]Inne wynagrodzenie:[/u][/quote][quote][b]Chimu otrzymuje:[/b]
  + 17PZ
  + 45PN
  + 4800 Ryō[/quote][quote][b]Krótka ankieta:[/b]
      Zanim gracz dobierze wynagrodzenie (zwiększenie ilości misji, doświadczenia Ryō i innych rzeczy) musi ocenić misję w kolejnym poście wstawionym w temacie z misją:
  - Oceń świat przedstawiony w misji w skali od 1 do 10:
  - Oceń zarys fabularny misji w skali od 1 do 10:
  - Oceń kompetencje sędziego w misji w skali od 1 do 10:[/quote]  Inne:

  • Misje UcieczkoweDla tych którzy pragną koniecznie uciec z wioski, Chimu oferuje możliwość odbycia misji Ucieczkowej, podczas której opuścicie szeregi rodzinnej armii. O ile przeżyjecie. Przed rozpoczęciem misji, należy uzasadnić swoje chęci fabułą swojej postaci – jej charakterem, historią, osiagnięciami. Jeśli administracja wyrazi zgodę, możecie próbować swoich sił podczas ucieczki. Misja ta nie ma przypisanej rangi, prowadzona może być jednak jedynie przez osoby o przydziale misji do rangi S.
   Drobna rada dla chętnych do ucieczki!Im lepiej przygotujecie się wcześniej w fabule, tym łatwiej będzie Wam zwiać. Powodzenia!
   Za misję ucieczkową, gracz nie otrzymuje wynagrodzenia pieniężnego!
   Wynagrodzenie dla Chimu: 2 500 ryo

  UWAGA!
   Podczas każdego rodzaju misji istnieje możliwość "zebrania" drobnej broni - od pokonanego przeciwnika, albo w postaci pozostałości po walce. Aby jednak zdobyć taką broń (kunai, shuriken, makibishi), należy wyraźnie opisać każdy ruch i działania postaci podczas których ta poszukuje pozostawionego oręża.
***
Istnieje kilka innych form prowadzenia rozgrywki, za które można otrzymać wypłaty. Poniżej opisano za co jakie wypłaty można otrzymać:
Minieventy:
45Ryo za post

Eventy:
45Ryo za post
1 PZ za stronę.
Nie dotyczy fragmentów eventów w systemie sędziowskim - te są traktowane jak standardowa walka.

Odgrywanie NPC
45Ryo za post.
Administrator
 
Posty: 1766
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 17:24
Ranga: Brak

Re: Testy/ teksty

Postprzez Cheshire » 4 lut 2018, o 00:05

Stary


Obrazek
Nudzisz się? A może Misja?

Regulamin Misji:
 1. Mistrzowie Fabularni
  1. Chimu, czyli organizacja Misjodawców podlega pod Mistrzami Fabularnymi, ci natomiast są w składzie administracji odpowiadając ściśle za fabułę i odpowiadają jedynie przed resztą administracji.
  2. Mistrzowie Fabularni, mają prawo dobrać sobie do pomocy Asystenta, jest to Chimu jednak może w przypadku eventów pełnić on rolę nadzorującą podobnie do MF.
  3. Zwierzchnicy Organizacji, zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu i zasad dotyczących misji bez konsultacji z graczami i członkami Organizacji.
 2. Chimu - Misjodawcy
  1. Rola Chimu, polega na dostarczaniu rozrywki graczom SnM, poprzez prowadzenie dla nich misji, służących rozwojowi postaci.
  2. W zamian za prowadzenie misji, członkowie Chimu otrzymują wynagrodzenie pieniężne, oraz punkty eventowe, które mogą wymienić w stworzonym do tego sklepiku. Otrzymują również Punkty Nauki
  3. Każdy Misjodawca posiada swój indywidualny przydział, który określa jaki zakres misji może on wykonywać.
  4. Za Chimu o przydziale D-C, uważany jest każdy użytkownik forum, który posiada zaakceptowaną Kartę Postaci.
  5. Osoby ubiegające się o wyższy przydział, muszą uzyskać zgodę na wykonanie misji próbnej rangi B. Po sprawdzeniu misji przez Przełożonych Chimu, gracz otrzyma przydział odpowiadający jego umiejętnościom.
  6. Nie ma ograniczenia w ilości prowadzonych równocześnie misji przez poszczególnych Misjodawców. Mierzcie jednak siły na zamiary.
  7. Aby uzyskać wynagrodzenie za wykonaną misję, każdy Misjodawca musi podsumować misję kopiując opis ostatniego postu z tematu wynagrodzeń za misję do banku, tematu PE oraz tematu PN.
  8. Spis aktualnych Misjodawców o przydziale wyższym niż D-C, znajduje się tutaj.
  9. Misjodawcy nie mogą używać klanów premium czy inaczej ograniczanych bez wcześniejszej konsultacji. Ilość NP z Senju, Hokori czy np. Uchiha jest ściśle określona i ograniczona.
  10. Używanie technik ograniczonych zwojami przez NPC w misjach bez wcześniejszej konsultacji z Mistrzami Fabularnymi/Administratorami jest zakazane.
  11. Krótka ankieta ma za zadanie pomóc wszystkim narratorom, którzy chcą poprawić swoje umiejętności pisania. Nie prowadzi do żadnych kar, czy też nagród. Zazwyczaj konstruktywna krytyka bardziej pomoże, niż koleżeńskie uprzejmości.
  12. Podczas misji testowej, czyli takiej przy której prowadzący stara się o wyższy przydział, niedozwolone jest otrzymywanie dodatkowych nagród (zwoje z technikami, awanse, unikaty, itp), obowiązuje jedynie standardowe wynagrodzenie opisane w odpowiednim temacie.
 3. Misje
  1. O misję ma prawo ubiegać się każdy użytkownik forum, który posiada zaakceptowaną kartę postaci.
  2. Maksymalny poziom misji zależy od rangi użytkownika:
   • Genin – D, C
   • Chuunin – D, C, B
   • Tokubetsu Jounin – D, C, B, A
   • Jounin – D, C, B, A, S.
  3. W misjach obowiązuje limit postów jakie należy uzyskać w misji, by misja została zaliczona.
    D - 12
    C - 23
    B - 37
    A - 52
    S - 75
    S+ - 90
  4. Minimalna ilość tekstu w każdym poście misji, wynosi 5 pełnych linijek tekstu, z pominięciem dialogów.
  5. Na odpis Misjodawcy i gracza, czeka się maksymalnie 24 godziny. Jeśli w tym czasie Misjodawca nie odpisze, gracz ma prawo ubiegać się o zastępstwo w tym temacie. Jeśli zaś nie odpisze gracz, misja zostanie unieważniona. Wyjątek od tej zasady stanowi sytuacja, w której gracz i Misjodawca umówili się na dłuższe przerwy z przyczyn prywatnych.
  6. Przerwa od zaakceptowania misji samodzielnej, do rozpoczęcia kolejnej samodzielnej, wynosi 10 godzin.
  7. Dokładny opis poziomów i rodzajów misji, wraz z wynagrodzeniem, znajduje się tutaj.
 4. Misje w fabule są dosyć podobne do zwykłych misji. Różni się jednak kilkoma szczegółami, najważniejszym z nich jest to, iż tylko na nich można zdobywać dodatkowe nagrody (wspomagania, zwoje, unikaty itp.). Poniżej zamieściliśmy regulamin prowadzenia misji w fabule.
  1. Tylko wybrani na stałe chimu mogą prowadzić misje w fabule, musza posiadać odpowiedni przydział.
  2. Mogą je prowadzić tylko poprzez konto chimu (nie można odpisywać w tych misjach z konta gracza), lub korzystając z zwykłego konta z wykorzystaniem bbcode 'avatar.
   • Używanie specjalnego avatara jest dostępne i dla zwykłych kont i dla kont chimu.
   • Dla wszystkich avatar jest jednakowy, forumowy. Poniżej znajduje się link do niego wraz z bbcodem.
    Kod: Zaznacz cały
    [avatar]http://shinobinomono.pl/images/MG.png[/avatar]
  3. Przed rozpoczęciem misji chimu ma obowiązek zgłosić ją w tym temacie.
  4. Temat misji fabularnej prowadzić można na dwa sposoby:
   • Chimu może prowadzić w temacie spis odnośników do wszystkich miejsc, w których przebiegała misja. Posty misji Chimu musi numerować z uwzględnieniem odpowiedzi graczy (wliczając posty pojedynczego gracza numeracja postów chimu to 1, 3, 5 itd). Sposób ten może wykorzystać każdy.
   • Możliwe jest również przy zgłoszeniu misji zanotowanie ilości postów na koncie Chimu oraz zanotowanie ilości postów po zakończeniu misji. Sposób ten jest dostępny graczom posiadającym oddzielne kontu Chimu/MF pod warunkiem, że nie odpisują z niego nigdzie indziej. Ten sposób można wykorzystać prowadząc tylko jeden wątek w fabule na raz. Takie zgłoszenie przebiega wg poniższego wzoru:
    Kod: Zaznacz cały
    [b]Ranga misji:[/b]
    [b]Ilość postów przed misją:[/b]
    [b]Ilość postów po misji:[/b]
    [b]Gracze uczestniczący w misji:[/b]
    [b]Link do Pierwszego posta misji:[/b]
    [b]Lokalizacja misji:[/b] (ogólnie, bez wypisywania każdego tematu)
    [b]Fabuła misji:[/b] (to tylko kilka uwag, bez rozpisywania się)
    [b]Dodatkowa Nagroda:[/b] (Jeżeli misja jest po coś więcej niż tylko standardowe wynagrodzenie)
  5. Admin fabularny potwierdza i akceptuje misję. Wówczas gracze i chimu mogą odebrać wynagrodzenie.
  6. Misje te wymagają takiej samej ilości postów jak zwykłe misje, jest to analizowane po ilości postów przed i po misji na koncie chimu.
  7. Wynagrodzenie opisuje chimu w temacie zgłoszenia misji (w fabule tego się nie umieszcza).
  8. Misje zaczęte bez uprzedniego zgłoszenia będą anulowane.
Administrator
 
Posty: 1766
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 17:24
Ranga: Brak

Re: Testy/ teksty

Postprzez Cheshire » 4 lut 2018, o 03:29

Obrazek

Regulamin Misji:
 1. Kto odpowiada za fabułę?
  1. Mistrzowie fabularni: wybierani przez administratora lub wspólnie przez administratorów, jeśli jest ich więcej. Ich rolą nie jest prowadzenie misji (choć nie mają zakazu, nie mogą jednak prowadzić więcej, niż 3 wątków na raz). Ich zadaniem jest pilnować, by nie zabrakło Chimu i sędziów. Mogą organizować Eventy jednak zawsze musi to być w konsultacji z administracją w tym zawsze z Head Adminem.
  2. Chimu: organizacja Misjodawców, zajmują się prowadzeniem misji, mini eventów i wątków eventowych wyznaczonych, jak również prowadzeniem CE etc. Misje D i C prowadzić mogą wszyscy, misje wyższych rang tylko Chimu z określonym przydziałem.
  3. Sędziowie: wyznaczeni Chimu, którzy mogą sędziować starcia graczy. Na próbę każdy może podjąć się tego zadania (za zgodą uczestników walki), jednak wówczas pod większą lupą MF.
  4. Misje samodzielne: sprawdzaniem ich zajmować się mogą MF oraz wszyscy Chimu z określonym przydziałem.
 2. Chimu - Misjodawcy
  1. Rola Chimu, polega na dostarczaniu rozrywki graczom SnM, poprzez prowadzenie dla nich misji, służących rozwojowi postaci.
  2. W zamian za prowadzenie misji, członkowie Chimu otrzymują wynagrodzenie pieniężne, oraz punkty eventowe, które mogą wymienić w stworzonym do tego sklepiku. Otrzymują również Punkty Nauki
  3. Każdy Misjodawca posiada swój indywidualny przydział, który określa jaki zakres misji może on wykonywać.
  4. Za Chimu o przydziale D-C, uważany jest każdy użytkownik forum, który posiada zaakceptowaną Kartę Postaci.
  5. Osoby ubiegające się o wyższy przydział, muszą uzyskać zgodę na wykonanie misji próbnej rangi B. Po sprawdzeniu misji przez Przełożonych Chimu, gracz otrzyma przydział odpowiadający jego umiejętnościom.
  6. Nie ma ograniczenia w ilości prowadzonych równocześnie misji przez poszczególnych Misjodawców. Mierzcie jednak siły na zamiary.
  7. Aby uzyskać wynagrodzenie za wykonaną misję, każdy Misjodawca musi podsumować misję kopiując opis ostatniego postu z tematu wynagrodzeń za misję do banku, tematu PE oraz tematu PN.
  8. Spis aktualnych Misjodawców o przydziale wyższym niż D-C, znajduje się tutaj.
  9. Misjodawcy nie mogą używać klanów premium czy inaczej ograniczanych bez wcześniejszej konsultacji. Ilość NP z Senju, Hokori czy np. Uchiha jest ściśle określona i ograniczona.
  10. Używanie technik ograniczonych zwojami przez NPC w misjach bez wcześniejszej konsultacji z Mistrzami Fabularnymi/Administratorami jest zakazane.
  11. Krótka ankieta ma za zadanie pomóc wszystkim narratorom, którzy chcą poprawić swoje umiejętności pisania. Nie prowadzi do żadnych kar, czy też nagród. Zazwyczaj konstruktywna krytyka bardziej pomoże, niż koleżeńskie uprzejmości.
  12. Podczas misji testowej, czyli takiej przy której prowadzący stara się o wyższy przydział, niedozwolone jest otrzymywanie dodatkowych nagród (zwoje z technikami, awanse, unikaty, itp), obowiązuje jedynie standardowe wynagrodzenie opisane w odpowiednim temacie.
 3. Misje
  1. O misję ma prawo ubiegać się każdy użytkownik forum, który posiada zaakceptowaną kartę postaci.
  2. Maksymalny poziom misji zależy od rangi użytkownika:
   • Genin – D, C
   • Chuunin – D, C, B
   • Tokubetsu Jounin – D, C, B, A
   • Jounin – D, C, B, A, S.
  3. W misjach nie obowiązuje minimalny limit postów, jednak jak dobre opowiadanie musi zawierać, wstęp, rozwinięcie i zakończenie.Uwaga: Misje bez osi fabularnej lub z nieadekwatnym poziomem pozostaną bez wynagrodzenia.
  4. Minimalna ilość tekstu w każdym poście misji, wynosi 5 pełnych linijek tekstu.
  5. Na odpis Misjodawcy i gracza, czeka się maksymalnie 24 godziny. Jeśli w tym czasie Misjodawca nie odpisze, gracz ma prawo ubiegać się o zastępstwo w tym temacie. Jeśli zaś nie odpisze gracz, misja zostanie unieważniona. Wyjątek od tej zasady stanowi sytuacja, w której gracz i Misjodawca umówili się na dłuższe przerwy z przyczyn prywatnych.
  6. Przerwa od zaakceptowania misji samodzielnej, do rozpoczęcia kolejnej samodzielnej, wynosi 10 godzin.
  7. Dokładny opis poziomów i rodzajów misji, wraz z wynagrodzeniem, znajduje się tutaj
   Po skończonej misji Chimu musi wypełnić formularz i wstawić go do tematu Wynagrodzenia misji, a następnie czekać na akceptację.
   Kod: Zaznacz cały
   [b]Ranga misji:[/b]
   [b]Gracze uczestniczący w misji:[/b]
   [b]Ilość postów:[/b]
   [b]Linki:[/b]
   [b]Lokalizacja misji:[/b] (ogólnie, bez wypisywania każdego tematu)
   [b]Fabuła misji:[/b] (to tylko kilka uwag, bez rozpisywania się)[b]Dodatkowe uwagi:[/b] (to np informacja o przejęciu misji etc)
  8. Admin fabularny lub jeden z wyznaczonych moderatorów potwierdza i akceptuje misję w odpowiednim temacie. Wówczas gracze i chimu mogą odebrać wynagrodzenie. Gdyby misję trzeba było odrzucić, wówczas moderator powinien skontaktować się z MF. Wcześniej jednak można zaproponować prowadzącemu i graczom zmianę rangi na mniejszą, adekwatną do poziomu trudności.
 4. Misje w fabule są dosyć podobne do zwykłych misji. Różni się jednak kilkoma szczegółami, najważniejszym z nich jest to, iż tylko na nich można zdobywać dodatkowe nagrody (wspomagania, zwoje, unikaty itp.). Poniżej zamieściliśmy regulamin prowadzenia misji w fabule.
  1. Tylko wybrani na stałe chimu mogą prowadzić misje w fabule, musza posiadać odpowiedni przydział.
  2. Mogą je prowadzić tylko poprzez konto chimu (nie można odpisywać w tych misjach z konta gracza), lub korzystając z zwykłego konta z wykorzystaniem bbcode 'avatar.
   • Używanie specjalnego avatara jest dostępne i dla zwykłych kont i dla kont chimu.
   • Dla wszystkich avatar jest jednakowy, forumowy. Poniżej znajduje się link do niego wraz z bbcodem.
    Kod: Zaznacz cały
    [avatar]http://shinobinomono.pl/images/MG.png[/avatar]
  3. Przed rozpoczęciem misji chimu ma obowiązek napisać post w tym tym miejscu. Post powinien być jak przy zgłoszeniu misji. Chimu tutaj notuje wszystkie linki, co ułatwia mu szybkie podsumowanie prośby o zaakceptowanie misji. Należy traktować to jako notatkę.
 5. Porady dla nowych: tutaj będziemy na bieżąco umieszczać porady dla nowych, skołowanych prowadzących.
  • Sugerowana długość misji: dla ludzi skołowanych brakiem wyznaczonej długości misji mamy sugerowane ilości.
   Nie są one dyktowane przez regulamin, jednak obracanie się blisko tych wartości może ułatwić rozplanowanie wydarzeń i komfort misjodawcy oraz graczy:
    D 12
    C 23
    B 32
    A 42
    S 60
    S+ 75
  • Podsumowanie nieodnalezionych shurikenów czy innej broni miotanej, wykorzystanych notek etc można dać w podsumowaniu misji. Jest to czytelniejsze niż rozbijanie tego na kilka postów w trakcie misji. Oczywiście warto notować na bieżąco sytuację. Trzeba też pamiętać, że gracz może szukać swojej amunicji, nie każdy wykorzystany shuriken jest więc stracony.
Administrator
 
Posty: 1766
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 17:24
Ranga: Brak

Re: Testy/ teksty

Postprzez Arturia Pendragon » 5 paź 2018, o 17:39

Meh xD
Obrazek
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 paź 2018, o 13:53
Ranga: Jōnin

Re: Testy/ teksty

Postprzez Maji Mireilla » 19 paź 2018, o 04:32

Całkiem spoko pomysł, powinno to troszkę odświeżyć forum :<
Obrazek
 
Posty: 76
Dołączył(a): 24 gru 2016, o 18:09
Ranga: Uczeń

Re: Testy/ teksty

Postprzez Arturia Pendragon » 10 mar 2019, o 23:41

Obrazek
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 paź 2018, o 13:53
Ranga: Jōnin

Re: Testy/ teksty

Postprzez Inuzuka Mihye » 6 maja 2019, o 22:38

나 말이야
못다 핀 꽃 한 송이야


Obrazek

"Trust nature then trust yourself"


BANK
PZ
Prowadzę misje z zakresu D-B
Moderuje dział Kart Postaci
 
Posty: 1018
Dołączył(a): 21 gru 2016, o 01:51
Ranga: Tokubetsu Jōnin

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników