Opinie o rozgrywce cywilami

Wszelkie rozmowy na tematy niedotyczące gry na SNM.

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Co sądzisz o grze cywilem na Snm?

Jest naprawdę fajne, coś nowego z czego kiedyś skorzystam!
4
31%
Podoba mi się, ale bardziej bym to dopracował.
2
15%
Może być, w sumie to nie mam zdania.
5
38%
Nie podoba mi się, bo cywile nie są dopasowani do obecnego systemu itp.
1
8%
Cywile? Tutaj? Won mi z tym! Niszczą balans i moje buildy!
1
8%

Liczba głosów : 13

Opinie o rozgrywce cywilami

Postprzez Sabataya Tamura » 19 lis 2020, o 21:29

Cześć wszystkim,

Zauważyłem sporą wrzawę na chatboxie związaną z tematem gry cywilem na naszym forum. Chciałem się tutaj dowiedzieć jakie jest wasze zdanie każdego z osobna i czym kierujecie się we własnej opinii w kwestii posiadania "przeciętnego zjadacza chleba" jako bohatera. Od siebie chciałbym tylko dodać, że byłem głównym twórcą tego pomysłu. Wpłynął od do mojej główki po kilku rozmowach na discordzie i pomyślałem: czemu nie? W ten oto sposób po paru poprawkach mamy to wdrążone życie od bodaj miesiąca. Jeżeli macie krytykę ze względu na takie działanie to możecie mi śmiało to powiedzieć w tym temacie, nie obrażę się. Jak chcecie pochwalić to też to przyjmę. :) Kierowałem się przede wszystkim dodatkowymi możliwościami rozgrywki dla naszych forumowiczów od strony tego "tła", które jak wiemy było pomijane w anime czy mandze bardzo często. To takie co by było gdybyśmy spojrzeli na cały ten bałagan wiosek itd. z perspektywy małych, często nic nie znaczących ludzi.

Czy uważacie, że to forum powinno tylko kręcić się wokół świata ninja? Myślicie, że mają za dużo bonusów jak np: NTI? Czy może wam się on spodobał i zechcecie kiedyś zagrać jako jeden ze zwykłych mieszkańców wioski?

Czekam na wasze komentarze.
Obrazek

Ranga: Chūnin

Re: Opinie o rozgrywce cywilami

Postprzez Kamaboko Gonpachiro » 19 lis 2020, o 21:30

Wyjebane. Niech sobie będą. Niech sobie grają.
Hajsy tu

MK: Terumi Terumi, Maji Doppo

Ranga: Jōnin

Postprzez Kotoki Jirei » 19 lis 2020, o 21:35

A dzień dobry, cywil nr.2 tutaj.

Generalnie, forum i tak głównie kręci się wokół ninja. Nie ma co robić rzeczy specjalnie pod cywili, jedynie przy okazji coś można im rzucić jak i tak zmienia się rzeczy. A sam hur dur na czacie był zwyczajnie głupi i ciut bez sensu (bo raczej zwykli shinobi nie mają po co zwracać uwagi na takich cywili), to nie przejmuj się nim zbytnio ;3

Generalnie to nic im konkretnego nie potrzeba, osoba która wybiera cywila raczej i tak stawia bardziej na fabułę, a żeby fabulić to nie potrzebne są jakieś konkretne bonus/zdolności/nowe zasady. Tak moim zdaniem.
Obrazek
MK Takary

Ranga: Brak

Postprzez Blitz » 19 lis 2020, o 21:42

+1
Obrazek
Nie odpowiadam na pytania, jeśli odpowiedź na nie znajduje się na forum.
Administrator

Specjalna Ranga: Shūbo
Specjalna Ranga: Kage
Dodatkowa Ranga: Daimyō

Postprzez Senju Misaki » 19 lis 2020, o 21:44

W sumie to mi loto, chcą to niech sobie grają, tylko skoro to jest forum o ninja to po co bonusy dla cywili? Oni i tak grają sobie fabułkę a nie walczą, a żadnych bonusów z tego że grają cywilami nie powinno być.

Ranga: Genin

Postprzez Uchiha Kawauso » 19 lis 2020, o 21:44

Dla mnie i tak nie są grani samurajowie, nie są grane bezklany, tworzenie kolejnej grupy z mechaniką jest bez sensu. Normalnie powinno działać to tak, że są to ludzie do fabuły, po prostu, bez super skilli, zdolności itp albo by były one zupełnie inaczej rozwiązane i nie powiązane z mechaniką ninja, bo tak na prawdę co cywil może wiedzieć o technologii ninja, jeśli chce stworzyć unikat napędzany chakrą jeśli nie umie jej nawet przetwarzać? Cywil powinien zajmować się techniką cywilną, a nie wojskową, wynalezienie silnika parowego, prądu, takiego typu rzeczy jak dla mnie.

Specjalna Ranga: Kage

Postprzez Okami » 19 lis 2020, o 21:46

Nie widzę problemu niech sobie grają, dla urozmaicenia można grać cywilem nie widzę przeszkód, nie stanowią żadnych zagrożeń dla postaci grających ninja, ani też nie mają za specjalnych przywilejów
Obecne ciało
Spoiler:

Prowadzone misje
*Chętnie poprowadzę misję od D do B

Ranga: Chūnin

Postprzez Kōseki Yasushi » 19 lis 2020, o 21:48

Moim zdaniem, to forum o ninja i na nich powinna się skupiać mechanika. Cywile? Ok, nie ma problemu, ale moim zdaniem nie powinny takie postacie dostawać absolutnie żadnych bonusów czy rekompensaty względem postaci-shinobi. Jeśli ktoś chce sobie grać cywilem, proszę bardzo, ale powinien się nastawić na postać słabszą, bardziej podatną na ataki, wręcz bezbronną, bez możliwości misji, tak jak to logicznie w świecie powinno być - dodatkowo, to zniechęca graczy do masowego grania cywilami, gdzie forum jako tako powinno skupiać się na ninja. Taka postać cywila, czysto fabularna, dla zabawy - jak najbardziej tak.
Sensor: zasięg 10m / 20m (bez/z pieczęcią)

Obrazek
x

Postprzez Uchiha Ko » 19 lis 2020, o 22:05

Kotoki Jirei napisał(a):
Generalnie to nic im konkretnego nie potrzeba, osoba która wybiera cywila raczej i tak stawia bardziej na fabułę, a żeby fabulić to nie potrzebne są jakieś konkretne bonus/zdolności/nowe zasady. Tak moim zdaniem.

O proszę bardzo. Z tym się zgadam. Na uj im bonusy jak to dodatek dla chętnych do gry na fabułce. W momencie gdy chcą każdy z cywili może iść do akademii i zostać sobie Shinobim-Bezklanem. Więc tym bardziej nie potrzebują specjalnych plusów od systemów. Ale niech sobie istnieją.

(nie ma punktu w głosowaniu dla mnie)
MK Sabaku no Kumari, Kurosawa Shin'ichi

Obrazek

Spis mikstur Ko
Spis tworów Ko

Powrót do Hyde Park