Kruki [レイブンズ]

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Kruki [レイブンズ]

Postprzez Gurenshiddo » 12 mar 2019, o 20:35

I znowu pojawiam się z tym raz zatwierdzonym, potem danym do modernizacji paktem. Dzielę temat na kilka części. Część pierwsza to summony, z którymi nie ma problemów. Część druga to summony, z którymi był drobny problem wcześniej, który szybko się dogada, a część trzecia to summony trudniejsze na nieco dłuższe posiedzenie, jak uważam.
Część pierwsza:

Kruki [レイブンズ]:
    Jedne z najbardziej tajemniczych zwierząt z jakimi udało się kiedykolwiek nawiązać współpracę. Czarnopióre, niezależne i długowieczne ptaki, ceniące ponad wszystko wartości rodzinne oraz neutralność. Najbardziej osławione rodziny wśród nich to Sōyoku (そうよく), charakteryzująca się białym upierzeniem i niespotykaną percepcją oraz Haneinju (羽陰樹), cechująca się umiejętnością podróżowania przez cienie. Większość przedstawicieli tego gatunku żyje w spokoju z dala od ludzkich intryg, zaszyta w głębi lasów okalających nieznaną Krainę Kruków. Tylko nieliczni shinobi wiedzieli o istnieniu paktu z krukami, a jeszcze rzadsza grupa dostąpiła zaszczytu złożenia na nim podpisu. Apodyktyczny gatunek ptaków nie zgadza się na współpracę z byle kim. Najbardziej znanym, chociaż obecnie dawno zapomnianym shinobi, który przyjaźnił się z krukami był Itachi Uchiha, a tuż po nim niesławny Aoba Yamashiro.
Powiernik paktu: Massai Gurenshiddo
Złożone podpisy:brak

Obrazek
Kraina Kruków
Położenie Krainy Kruków nie jest nikomu wśród ludzi znane. Wiedza ta została pogrzebana wraz z ostatnim powiernikiem paktu, czyniąc niemalże niemożliwym do odnalezienia tenże kraj. Wejście do Krainy Kruków wiedzie poprzez las w Kraju Dolin, z dala od uczęszczanych traktów, który w momencie przekroczenia bariery staje się gęstwiną okazałych drzew, pełnych piękna, ale i ponurości. To właśnie pośród takich, budzących respekt drzew zamieszkują rodziny nad wyraz inteligentnych kruków potrafiących mówić. Zwykły one przeganiać przybyszów, którzy trafiali tu przypadkowo, jak mówiło jedno ze starodawnych powiedzeń: Zgub ścieżkę, a kruk cię poprowadzi. W sercu krainy znajduje się Wzgórze Jikanhanten.

Obrazek
Wzgórze Jikanhanten
Krucze wzgórze okalane zewsząd lasami zamieszkałymi przez kruki. To tutaj Mędrcy oddają się medytacji, rozwijając swoje niesamowite zdolności, a także kultywując kruczą filozofię trwania w izolacji oraz spokoju. Miejsce to będące domeną wiecznego Yamagarasu, jest nietypowe zarówno ze względu na swą strukturę, jak i postać samego kruczego guru:
    Prastary oraz wieczny Yamagarasu jest najpotężniejszym z ptaków tej krainy i choć od wieków nie przemówił choćby słowem, sprawuje pieczę nad całym Krajem Kruków. Nie da się go przywołać, nie opuszcza on wzgórza widniejąc na nim niczym posąg. Jest to kruk z zasłoniętym obliczem, który stoi na kamiennym zegarze chodzącym do tyłu, położonym na szczycie Wzgórza Jikanhanten. Mędrcy bezsprzecznie podkreślają jego wszechobecność w tej Krainie, a młode kruki są zlęknione myślą o jego niezadowoleniu. Wola Yamagarasu krąży po kraju. To właśnie on sprowadza tutaj przyszłych powierników paktu, a gdy to robi zegar na którym siedzi zatrzymuje się i wybija Godzinę Próby. To jedyna znana krukom chwila, gdy Yamagarasu faktycznie porusza się i "spogląda" na wybrańca swym zasłoniętym obliczem dokonując ostatecznego wyboru.

Obrazek

Obrazek

There's always something behind nothing.
Obrazek
| THEME2 | THEME3 |
| THEME1 |

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Re: Kruki [レイブンズ]

Postprzez Gurenshiddo » 12 mar 2019, o 20:41

Część druga:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
| THEME2 | THEME3 |
| THEME1 |

Postprzez Gurenshiddo » 12 mar 2019, o 20:42

Część trzecia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
| THEME2 | THEME3 |
| THEME1 |

Postprzez Gurenshiddo » 12 mar 2019, o 21:51

Część pierwsza:

Część druga: Znajdują się tutaj kruki, z którymi był minimalny problem. Głównie chodziło o WT bazujące kapka w kapkę na technikach, które nie wymagały pieczęci (to był taki trochę niepotrzebny pewnie smaczek, który chętnie bym zostawił, ale jeśli nie to nie) i o ich oryginalne WT, które mam dać osobno pod ocenę, także więc, po kolei:

1

Tutaj mamy technikę, na której mi zależy ze względu fabularnego. Kogurai jest synem Ryokuina, Czarnego Mędrca. Na randze S mamy dwa kruki, które są Kruczymi Mędrcami i są parą. W skrócie: Ryokuin to Yin, a Kana to Yang. Za pomocą tej techniki chciałem w jakiś sposób pokazać, że Kogurai wdał się w tatę (XD) i odziedziczył po nim pewne niepokojące umiejętności
Podejrzewam, że technika będzie do wywalenia, bo jest dosłowną kopią techniki kanonicznej, która wymaga pieczęci i raczej nie ma żadnego obejścia, żeby się sprawdziła.

Podkreślam, że chciałbym by Kogurai posiadał tą umiejętność. Jeśli dałoby się brak pieczęci jakoś wynegocjować zwiększonym kosztem użycia techniki, albo coś, byłbym wdzięczny. Jeśli nie, to będę musiał główkować.

Obrazek
| THEME2 | THEME3 |
| THEME1 |

Postprzez Gurenshiddo » 12 mar 2019, o 21:52

2

Tutaj sprawa jest w miarę prosta, bo mamy tak naprawdę jedną technikę własną, która była już kiedyś omawiana, balansowana i akceptowana.

No i jest jeszcze technika, która nie ma swojego odpowiednika na randze B, chyba, że uwzględnimy tą, która wymaga pieczęci. Mogę znerfić kruka, żeby wziął kanoniczną technikę rangi C, która nie wymaga pieczęci, co byłoby racjonalne. Albo możemy przedyskutować balans techniki na randze B (w rachubę wchodziłby zmniejszony zasięg myślę, bo w sumie jak teraz się nad tym zastanawiam, to trochę dziko wyglądałby kruk rzygający wodą na 30 metrów xD):

Obrazek
| THEME2 | THEME3 |
| THEME1 |

Postprzez Gurenshiddo » 12 mar 2019, o 21:52

3

WT tego kruka też było już wałkowane, balansowane i przyklepywane. Ale nie zdziwiłbym się jakby była potrzebna ponowna dyskusja, czy coś.

No i jest technika plucia ogniem, którą można bezproblemowo zastąpić techniką kanoniczną, o nawet większym zasięgu (kruk rzygający ogniem na 40 metrów? xD) i o standardowym koszcie chakry:

Obrazek
| THEME2 | THEME3 |
| THEME1 |

Postprzez Gurenshiddo » 12 mar 2019, o 21:54

4

WT:

No i jest technika, którą proponowano mi zastąpić Gianem, która w sumie jest taką nieambitną zrzynką tejże techniki. Ktokolwiek proponował mi zastąpienie Gianem tej techniki nie zauważył chyba jednak, że Gian wymaga pieczęci, także więc nie wiem. Jakieś solidne propozycje balansu poproszę - koszta/zasięg/cokolwiek :D

Obrazek
| THEME2 | THEME3 |
| THEME1 |

Postprzez Gurenshiddo » 12 mar 2019, o 22:00

Na razie tyle. Przepraszam, że w tylu postach, ale jak zawarłem wszystko w czwartym poście razem, to kod się zepsuł :p
Obrazek
| THEME2 | THEME3 |
| THEME1 |

Postprzez Lily » 20 mar 2019, o 23:27

Duży natłok w robocie a materiału rzuciłeś nie mało. Postaram się odezwać w ten weekend i będziemy gadali na temat tego wszystkiego :).
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily (Yamanaka Inoza/Yami Saiko zawsze pomoże.

Ranga: Brak
Specjalna Ranga: Generał
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Lily » 10 kwi 2019, o 10:58

Dobra to lecimy!

Shironuri - Technika Inpei Shiroi (A) odpada. Wymóg Kanchiki by móc opanowac.
Tekihatsu Shiroi - identycznie, jest to WT na które ciężko bym się zgodził w obecnej formie (była jednak taka technika w anime i być może wprowadzimy ja na forum chodź nie jestem pewien czy nie trafiłaby do zakazanych).

Ryokuin - Yogarasu: Kagetsuku efekty zbyt mocno przypominają Genjutsu a kategoria wybrana to Ninjutsu. Czytaj efekty jak w iluzjach bez możliwości typowych wyjść. Do zastanowienia/dyskusji z moją osobą.

W przypadku technik "podobnych" zgodzę się na wątek aczkolwiek skoro pomijasz pieczeci to koszt chakry musi być minimum czterokrotny (trzykrotny za fakt pominięcia pieczęci i jeden dodatkowy przez fakt podobieństw ale uzasadnione motywy są od Ciebie). Chodzi mi oczywiście o takie rzeczy jak Kageayatsuri z Gamadaira — Kageayatsuri no Jutsu.

Higaatsuhaku jutsu podobne do Mizurappa. Więc można zamienić jedno z drugim i będzie git. Jeżeli jednak chcesz mieć tą WT na randze B bez pieczęci to 3 krotny koszt zaakceptuję.

Fushichōsō jutsu - dla technik rangi A wymagana ilośc pieczęci to 12-14.

Pomniejszenie o połowę 2 punkty

12:2=6 (2)
6:2=3 (2 punkty)
3:2=1,5 zaokrąglamy i jest 2 (2 punkty)
2:2=1 (2 punkty)
By było 0 kolejne 2 punkty)

10 punktów wymogu balansu.

Zmniejszony zasięg czyli nakładane na siebie to 1 punkty za połowę ustalonej stawki.

40m:2=20m (1)
20m:2=10m (1)
10m:2=5m (1)
5m:2=2,5m zaokrąglamy w górę (1)
3m:2=1,5m zaokrąglamy w góre (1)
2m:2=1m (1)
By wyszło 0 kolejny 1 punktyu

7 punktów na plusie. Koszt 4 krotny przyklepię jaki dałeś.

Kyōfūchūihō - technika. Przyklepię na obecnych zasadach bez pieczeci patrząc na koszt chakry ale zasięg musi być dopasowany do limitu 30 metrów. No chyba że koszta chcesz znacząco zwiększac to możemy przeliczać :).

Identyczna sprawa z Kyūden.

Na całą resztę jest mój akcept. Kiedy wszystkie poprawki wejdą/zostaną przegadane to poproszę Seitaro by sprawdził czy wszystko punktowo się zgadza co do atutów/statystyk/technik itp. według regulaminu paktu.
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily (Yamanaka Inoza/Yami Saiko zawsze pomoże.

Postprzez Maji Seitaro » 12 kwi 2019, o 22:57

Na wszelki wielki sprawdzę kilka kwestii, które były sprawdzane wcześniej, ale nie zaszkodzi raz jeszcze. Na WT skupił się już Lily, więc przyczepię się czego innego. (sorry, że dopiero teraz)

1. Ilość zwierząt w pakcie się zgadza, ale nie do końca wiem jak mam traktować Muragarasu, choć coś tam pamiętam, że kilka kruków w jednej tabeli = jeden z dziesięciu.
2.
Kasho: Atuty spoko, PD: (kolejno od siły) 1 + 3 (D -> C) + 1 + 0 = 5, sehr gut.
Ijou: Atuty spoko, PD: jw 3 + 3 + 3 + 3 + 3 = 15, sehr gut.
Muragarasu: Atuty spoko, co do jutsu to zastanawiam się których ,,silniejszych przeciwników'' by taki kruk powalił? Może powinno to być liczone od siła + szybkość ptaka a siła + wytrzymałość celu?
PD: 3+ 6 + 3 + 3 + 0 = 15, sehr gut
Arekashu: Atuty spoko, PD: 10 + 10 + 10 + 3 + 6 = 39. 1PD zostaje.
Ansekishoku: atutów brak, PD: 1 + 10 + 3 + 6 + 10 = 30, sehr gut.
Noukon: atutów brak, PD: 3 + 6 + 6 + 6 + 6 = 27, 3PD zostaje.
Kogurai: atuty spoko, PD: 3 + 10 + 6 + 3 + 6 = 28PD. 2PD zostaje
Kana: atuty spoko, poza tym że premia z zen sennin modo wynosi 4, nie 3. PD: 10 + 10 + 10 + 10 + 15 = 55Pd, sehr gut.
Ryokin: tak jak wyżej z tą premią, PD: 10 + 10 + 10 + 10 + 15 = 55Pd, sehr gut.
Shironuri: atutów brak, PD: 3 + 10 + 6 + 10 + 10 = 39, sehr gut

3. Ilości technik czepię się, jak będzie już dogadane z tymi WT.
Obrazek

Raion Sennin Mōdo

Spoiler:

Adventurer Theme Sad Theme Fight Theme Main Theme Fight Theme 2 Chill Theme

Obieżyświat, samotny wojownik, pokrętny altruista i idealista, poszukiwacz wiedzy, cień shinobi. Maji Seitaro, do usług.
Prowadzone misje:
  • -
  • -

MK: Reiwa

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Shintaisei
Dodatkowa Ranga: Sennin

Postprzez Gurenshiddo » 5 maja 2019, o 16:02

Dobra, czyli tak. Nad Shironurim i jego technikami będę jeszcze pracować. Na razie jego temat odkładam jeszcze na bok. Skupmy się na innych rzeczach ;)

Yogarasu: Kagetsuku jest techniką Ryokuina, która faktycznie ma w sobie efekty przypominające Genjutsu. W ogóle to po zastanowieniu, można by to podciągnąć pod mieszankę Ninjutsu, Genjutsu, a nawet Fūinjutsu, na tyle to jest zaawansowana technika, huh.
Ale odnosząc się do argumentu wychodzenia z Genjutsu. Zacznijmy od tego, że w przeciwieństwie do klasycznych technik Genjutsu, gdzie efekt iluzji jest po prostu, powiedzmy, "wygenerowany" raz i można go sobie ot tak "odmachnąć", jeśli zna się odpowiednie metody wyjścia. To tutaj mamy tutaj do czynienia z bezpośrednim oddziaływaniem poprzez zapieczętowanie kruka na czole ofiary w formie czerwonego kamyczka, bardzo blisko mózgu, gdzie ofiara odbiera i procesuje/receptuje tak naprawdę wszystkie otrzymywane bodźce przekazywane do organizmu. Wydaje mi się, że jak opracowywałem tą technikę to skategoryzowałem ją jako Ninjutsu właśnie z tego powodu, że wymaga bardzo fizycznego i bezpośredniego kontaktu z ofiarą. Stąd zamiast normalnego wyjścia z Genjutsu jest wymagana Kontrola Chakry na odpowiednim poziomie, żeby przeciwstawić się działaniom techniki.Oczywiście, jestem otwarty na sugestie.

Dobra, mając to za sobą przejdźmy do technik zamienników w takim razie:

Hmm. Mam zapytanie z kosztem tej techniki. Czy można by zrobić coś w stylu, że czterokrotny koszt przy wejściu, a potem standardowy za turę kontrolowania ofiary - przy czym kruk nie mógłby wychylać się z cienia, a jedynie mógłby z niego wyjść całkowicie?
:mysli:

Zmieniam zasięg pluć, bo jakoś dziwnie mi wygląda to rzyganie na 30 metrów, o:

Może nawet lepiej by było zmniejszyć zasięg do 10 metrów, a wzmocnić siłę, albo zmniejszyć koszt? Sam nie wiem xD

Nie do końca rozumiem kwestii z technikami Arekashu. Zasięg mieści się w limicie 30 metrów, prawda? A mnożnik zasięgu w nawiasie jest dodany wyłącznie ze względu na rozmiary przywołańca i zasadę, która tychże rozmiarów się tyczy - oczywiście dla przejrzystości samej techniki mogą ten mnożnik usunąć ;)
Jakby co, to wszystkie poprawki na pakt naniosę po konsultacji i dojściu do konsensusu :DEDIT: Jeszcze w następnym rzucie skupię się na opisie kruczego "dziobjutsu", ale na chwilę obecną potrzebuję przerwy - trochę dzisiaj porobiłem xD
Obrazek
| THEME2 | THEME3 |
| THEME1 |

Postprzez Lily » 28 maja 2019, o 13:23

Yogarasu: Kagetsuku trzeba będzie poprawić lub zamienić na coś innego. Argumenty podane wcześniej. Najwyżej dogadamy szczegóły na GG jak wrócisz.

Kageayatsuri - możemy się tak umówić.

Higaatsuhaku - ok.

Kyōfūchūihō - ok.

No to czekamy na resztę xD odpowiedzi.

Postprzez Lily » 1 lip 2019, o 21:06

I raz jeszcze jedna wielka niewiadoma odnośnie Gurena. Może będzie, może nie. Archiwum. Jak wróci wrzucę znowu do działu.

Powrót do Własna Twórczość: Techniki