Suiton: Yubikitasu Hyōmen

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Suiton: Yubikitasu Hyōmen

Postprzez Fūka Zotto » 30 lis 2020, o 19:55

Balans:

dziesięciokrotny + brak zasięgu(na dotyk) = + 28
(10)zwiększenie zasięgu+15m średnicy + Brak pieczęci x 4(10) + Zwiększenie szybkości o 1 rangę(4)= - 28
Ostatnio edytowano 30 gru 2020, o 00:31 przez Fūka Zotto, łącznie edytowano 18 razy
Obrazek

Ranga: Chūnin

Re: Suiton: Pinfakkā

Postprzez Maji Hitoshi » 30 lis 2020, o 22:05

Dodanie punktów - okej, pasuje.
Wydatki
Ponadprzeciętna -4 p
Pieczęci
15/2=7,5~8 -2
8/2=4 -2
4/2=2 -2
2/2=1 -2

Więc została ci jedna pieczęć, którą musisz wstawić, idk czy wystawienie rąk zostanie zaliczone.

Art niezgodny z rzeczywistością kappa

Nie rozumiem trochę opisu, mógłbyś zmienić go na jaśniejszy i prostszy? Opisy powinny właśnie takie być.

Obrazek

|Głos|Fight Theme|Badass Cigarette Skills|

kappa Misje prowadzone wg widzimisię - pytaj, ale nie dam ręki uciąć kappa

Pozostałe Konta:
Yuki Kenzō
Haretsu Shiro
Taka
Kai & Kei Soseji
Kaizen Kaizen

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: ANBU

Postprzez Fūka Zotto » 1 gru 2020, o 22:40

Poprawiłem opis i grafikę.

Grafikę poprawiłem jak umiałem, nic bardziej adekwatnego nie znalazłem :).
Obrazek

Postprzez Maji Hitoshi » 5 gru 2020, o 09:11

Okej, odświeżam.

3 krotny będzie oczywiście dla każdej osoby wykonującej Jutsu. W końcu tak to działa.

Technika nie może pokonać 50 metrów podczas tworzenia. Techniki S poruszają się sprintem S co jest 20 metrów na akcję.

To czy kopie w kamieniu, zależy od ścierania techniki. Ale cóż, kamień ma siłę 10, więc dosyć trudno by taka technika go nie przebiła.

Kwestia wymiarów pozostaje. 50 metrów wychodzi z balansu, a średnica 15... No za duże to to nie jest. Ale rozumiem cały zamysł techniki.

Dam Akcept gdy inni się wypowiedzą.

Obrazek

Pozostałe Konta:
Yuki Kenzō
Haretsu Shiro
Taka
Kai & Kei Soseji
Kaizen Kaizen

Postprzez Lily » 5 gru 2020, o 12:29

Wielkość 50 metrów, szerokość 15 metrów. Ok, balans na to pozwala bo to maksymalne wartości.

Nie wystrzeli się jednak z końca techniki pocisku, który leci dalej pokonując kolejne 50 metrów. Chyba, że chodzi Ci o wytworzenie się tego jako ogólny twór?

Trzymanie wiertła i bieg z nim. Ok. Proszę o info czy musi to już robić po wykonaniu jedna osoba czy by podtrzymać całość muszą poruszać się też klony/osoby znające technikę.

Koszt poprawa jak napisał Hitoshi.
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily Yami Saiko/Miko Shizuka zawsze pomoże.

Ranga: Brak
Specjalna Ranga: Kage
Dodatkowa Ranga: S-Rank

Postprzez Fūka Zotto » 6 gru 2020, o 01:09

"Chyba, że chodzi Ci o wytworzenie się tego jako ogólny twór?"
Dokładnie chodzi mi o wytworzenie tego jako ogólny twór. To znaczy: że ten twardy kręcący się czubek powstaje od razu i leci do przodu wraz z kształtowaniem się tego całego wiertła.

Moje pytanie: Hitoshi napisał -" Technika nie może pokonać 50 metrów podczas tworzenia. Techniki S poruszają się sprintem S co jest 20 metrów na akcję." Rozumiem to wtedy tak, że w pierwszej turze wiertło będzie miało 20m?

Lily: "Trzymanie wiertła i bieg z nim. Ok. Proszę o info czy musi to już robić po wykonaniu jedna osoba czy by podtrzymać całość muszą poruszać się też klony/osoby znające technikę."
Odpowiadam: "Tworzący technikę mogą biec pchając wiertło przed sobą, nie wykonując gwałtownych zakrętów." Tak muszą biec wszyscy.

Właśnie właśnie, bo w ramach balansu kupiłem - ponadprzeciętna ofensywna. To podnosi siłę techniki o 1? I gdzie mam to napisać w tabeli żeby było widoczne?
Obrazek

Postprzez Lily » 9 gru 2020, o 20:12

@Mort
Masz pytanie? Napisz na GG. Mistrz Twórczości Lily Yami Saiko/Miko Shizuka zawsze pomoże.

Postprzez Cheshire » 11 gru 2020, o 20:04

1. Nie widzę powodu by nawet zgodnie z balansem pozwalać na ulepszanie każdej S. Czasami coś jest najlepsze jak się da.
2. Chidori wpływało na wzrok, przy tym gówno zobaczysz w co biegniesz z tym.
3. 20m wiertło będzie miało nie w 1 turze a akcji.
4. Wiertło nie może mieć 15 na 50 metrów. 50 metrów to zasięg. Nie mówię że trzeba to traktowac jak tworzony przedmiot, gdzie byłoby 2,5 metra, ale w najgorszym wypadku trzeba porównać to do obszaru. Sama podstawa wiertła wykorzystuje limit obszaru. Patrząc na przekrój stożka, gdzie jego długość to wysokość trójkąta a podstawa to średnica 15m mamy ponad 2 razy większy obszar niż niż pole koła 15m.
5. Nie wierzę, że shinobi zdolny do technik S opracowałby tak niepraktyczne jutsu. nic nie widzisz przez wiertło i chcesz nim w glebie wiercić... no chyba, że masz postać o wysokości 7.5 metra w ramionach Tengen Toppa gurren lagann nie przekłada się na naruto za bardzo.
Administrator

Re: Suiton: Yubikitasu Hyōmen

Postprzez Fūka Zotto » 15 gru 2020, o 15:01

Zainspirowany postem Morta postanowiłem zmienić nazwę i koncepcję techniki. Nowy balans jest. Nowy opis jest. Zapraszam do oceny!
Obrazek

Postprzez Lily » 18 gru 2020, o 10:07

Powstałe w ten sposób wszechobecne lustro wody utrzymuje swój kształt, puki jego twórca ma z nim fizyczny kontakt.

Przez słowo "kontakt" masz na myśli ciągłe dotykanie ręką powierzchni wody? Czy chociażby stanie na tej wodzie? Co z sytuacją, gdzie biegniesz i nogi nawet przez moment nie stykają się z wodą, instant dezaktywacja i potrzeba użycia raz jeszcze?

Zgaduję, że to będzie "podstawka" pod następną technikę. Wytworzenie wody to jedno, wpływanie na nią by pokrywała każdą warstwę mogłoby się wiązać z kosztem turowym. Tutaj niech Mort zadecyduje.

Wytłumaczyłeś co się dzieje z powierzchnia jak ściany, sufit itp. A co się dzieje w przypadku ludzi? Ktoś jest od Ciebie w odległości 10 metrów i stoi na ziemi. Jego woda też cała pokrywa? Czy tylko ma ją pod stopami i nic się nie dzieje? Tak samo jakby siedział na drzewie chociażby.

Postprzez Fūka Zotto » 18 gru 2020, o 13:21

To rozwinę. Możemy w takim razie określić, że po okresie tury bez kontaktu z czakrą użytkownika ten twór się rozpada.

Kontakt z czakrą użytkownika rozumiem jako styczność fizyczną.

Co do utrzymania, to myślałem właśnie o tym, że to przypomina taki twór kotonowy np.
Tworzę taką taflę. Ona ma "sztuczne" właściwości wynikające z tego jak została zrobiona - czakrą.
Po jednej turze braku kontaktu rozpada się/ rozlewa się.

Tak, zapomniałem tego dopisać, a zamiar miałem.
Tafla nie pokryje istot żywych o sile czakry większej niż 3.

Dodałałem poprawki do posta głównego.
Obrazek

Postprzez Maji Hitoshi » 23 gru 2020, o 12:40

Zmień "lustro wody utrzymuje swój kształt, puki jego twórca ma z nim fizyczny kontakt" na "lustro wody utrzymuje swój kształt, póki jego twórca ma z nim fizyczny kontakt. Dzięki kappa

Wracając do podpadziochów o SC mniejszej niż 3 - czy jak skoczą, to przestaną być pokryci wodą? Nie tykają już powierzchni kappa

Obrazek

Pozostałe Konta:
Yuki Kenzō
Haretsu Shiro
Taka
Kai & Kei Soseji
Kaizen Kaizen

Postprzez Fūka Zotto » 23 gru 2020, o 17:25

Wybaczcie mój błąd.

" Tafla pokrywa również wszystkie istoty po za twórcą, mające kontakt z powierzchnią będącą pod kontrolą techniki. Wystarczy, że jakakolwiek istota pokryta taflą straci kontakt fizyczny z powierzchnią(np.: skoczy), to woda po niej spłynie."

"Gdy w jakimś miejscu zostanie uszkodzone podłoże, to tam również tafla straci swoją właściwość i ulegnie grawitacji. Taflę wody można traktować jako duże źródło wody. Tafla w Yubikitasu Hyōmen formuuje się raz, więc się nie regeneruje, a żeby zaktualizować ją do nowej powierzchni(np.: powstałej w wyniku uszkodzeń), trzeba po prostu użyć jej jeszcze raz."
Dodałem takie fragmenty do opisu.

Zmieniłem też klasę techniki na ofensywną, ze względu na zwrócony przez Hitosia fakt, że tafla pokrywa wszystko i jest to broń dusząca. Dodałem zatem "zmniejszenie obrażeń do minimalnych", jako że wystarczy podskoczyć, aby uniknąć uduszenia.
Obrazek

Postprzez Lily » 27 gru 2020, o 22:16

Jestem ciekaw zdania Morta więc poczekam na jego opinię.

Postprzez Cheshire » 28 gru 2020, o 14:54

Zamieniłbym turę na 4 akcje. W kwestii balansu,
Zwiększenie szybkości o rangę 4 (2x2)
Negacja pieczęci to 10 punktów
Obszar 30m promienia daje 60m średnicy z 15 standardowych, to daje nam... 45/1,5=30.
Wydałeś 44 punkty.
Uzyskałeś...
Koszt 10: 18 punktów.
Brak zasięgu: 10 punktów.
To 28 punktów.
Natomiast nie doliczę negacji obrażeń. To jutsu w swej naturze nie ma obrażeń, samemu nawet dałeś klasę uzupełniającą.
Administrator

Następna strona

Powrót do Własna Twórczość: Techniki