Kenshiko

Moderatorzy: Mistrz Gry, Mistrz Fabularny

Kenshiko

Postprzez Kimi Daiki » 19 sie 2017, o 16:22

Ostatnio edytowano 26 sie 2017, o 01:46 przez Kimi Daiki, łącznie edytowano 9 razy
Theme Battle Daiki | Daiki Voice

Jeśli ktoś chce abym sprawdził mu technikę, niech napiszę na gg przedstawiając się w pierwszej wiadomości i podając link do tematu.

Ważne: Postać w prawej ręce posiada łańcuchową rękawice, na obu rękach znajdują się ochraniacze do ramion, z lewej strony twarzy znajduję się lokalizator
Obrazek

Ranga: Genin

Re: Kenshiko

Postprzez Shiin Asami » 19 sie 2017, o 21:13

Na ostrze nie rób dodatkowej tabelki, wpisz pod całym opisem coś w rodzaju "koszt pojedyńczego ostrza wraz z mocowaniem wynosi X ryou"

Do rzeczy:

"Kenshiko to kosa wykonana na zamówienie przez przedstawiciela kultu Jashina." - Do wywalenia. Nic nie wnosi to do przedmiotu.

"Drzewce wykonano teleskopowo, z blokadą umożliwiającą zakleszczenie drążka na określonej długości aż do momentu odblokowania" - Drzewiec, drzewce to Sarumana rozwaliły w drugiej części. Napisz proszę (niekoniecznie w opisie przedmiotu) jak odbywać się ma ów blokowanie długości. Bo aktualnie nie ma napisane czy jest to szybka czynność czy raczej wymagająca sporego skupienia a przez to jest niemożliwa do wykonania podczas walki.

"Szyna umożliwia ostrzom przesuwanie się po całej długości drzewców oraz obracanie." - Rozumiem, że w trakcie walki nie bawisz się w "dalej dalej, wiatrak gadżeta" a czynność zmiany ustawienia ostrzy następuje po za walką? No i znowu błąd. Drzewcem nazywamy całość, nie ważne czy podzielone jest to na sekcje.

Rozumiem również, że lina po prostu jest w środku i nie możesz jej wystrzelić czy cokolwiek?

Cena przesadzona, proszę o rozpisanie.
Waga fuuin za duża (140 - 150 max)
Klasa wielkości 5 (nie 4 jak jest złożona - patrz odpowiednik tego przedmiotu w istniejącym spisie przedmiotów).

Ranga: Nukenin

Postprzez Kimi Daiki » 20 sie 2017, o 13:16

Cena:
1000 Lekkość
1000 Wytrzymałość
1500, mechanizm zmieniający długość broni
100 robocizna.
Kierowałem sie pomocą Kuro na chacie.
Wywaliłem możliwość obracania się ostrzy na szynie w trakcie walki, to zrobie jako technike. Ostrze na białym zatrzasku może poruszać się po długości drążka po szynie, natomiast linę wystrzeliwuję się w celu chwycenia za nią i wykonania zamachu kosą. tam w Ogamajutsu stylu walki kosą, czytałem że można władać nią na łańcuchu lub linie do rangi C

Jeśli ktoś chce abym sprawdził mu technikę, niech napiszę na gg przedstawiając się w pierwszej wiadomości i podając link do tematu.

Ważne: Postać w prawej ręce posiada łańcuchową rękawice, na obu rękach znajdują się ochraniacze do ramion, z lewej strony twarzy znajduję się lokalizator
Obrazek

Postprzez Shiin Asami » 20 sie 2017, o 15:50

Wybacz, cena jednak nie przesadzona. Policzyłem na spokojnie i wychodzi o wiele więcej niż masz.

Cena:
300 ryou (odpowiednik kosy w kanonie) - bodajże Kama się nazywa ów przedmiot.
750 - lekkośc i tyle samo wytrzymałość. Maksymalne wartości dajemy przy wielkich przedmiotach.
1500 ryou - mechanizm
500 - specjalny kształt (ostrza z dwóch stron)
100 - zmodyfikowany kształt względem kanonu (inny kształt ostrzy, kolor itp)
Suma: 300+ 750 + 750 + 1500 + 500 + 100 = 3900
+ 1/5 robocizny czyli łącznie: 3900 + 780 = 4680 ryou

Przelanie chakry żeby zmieniać ustawienie ostrzy to domena techniki. Albo mechanizm albo jako uzupełnienie - zapraszam do działu sąsiedniego z technikami.

Z tą liną prosze popraw mnie jak źle zrozumiałem. Możesz wystrzelić np 3/4 kosy a 1/4 w formie rękojeści dalej jest w twojej łapie tak?
Jeżeli tak to dodam tylko, że nie ma opcji by bez techniki kosa po prostu wystrzeliła jak z procy. To jest za ciężkie i nie jest kompletnie wyważone przez co po prostu spadnie na ziemię.
Bez techniki nie uważam nawet by taką kosą dało się kręcić wokół własnej osi bo ostrza będą się kręcić wokół osi drzewca i nie zadasz żadnych obrażeń.

Dodatkowo w obrażeniach masz typ "kłute" - wg mnie zadanie takich obrażeń graniczy z cudem przy tego rodzaju broni, ale to taki tylko mój komentarz, może zostać taki typ obrażeń.

Postprzez Arashi Keizo » 20 sie 2017, o 16:27

Kosa może nie "wystrzeli jak z procy", ale sterowanie nią w locie po rzucie na przykład jest możliwe z odpowiednio rozwiniętym Jikujutsu/Kusarijutsu. Dopisałbym tą drugą dziedzinę do Ninpo broni, a dla pełnej kontroli podczas walki wymagał po prostu tych umiejętności:

Spoiler:
Winning Theme | 'Not giving up!' Theme | Love Theme | Losing Theme | Battle Theme | 'Gonna find you' Theme | Training Theme | Danger Theme | Hell Theme | Tranquil Theme | Sad Theme | Training Theme II | Kenjutsu Theme | Night Theme | Po prostu lubię tą piosenkę Theme | Serwus Theme | Cooking Theme | Akatsuki Theme | Running Theme | Summer Theme |
Elite Theme
Spoiler:

Obrazek

Obrazek

Cursed Seal of Storm
Spoiler:

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Shiin Asami » 20 sie 2017, o 16:43

Jeżeli tak to dodam tylko, że nie ma opcji by bez techniki kosa po prostu wystrzeliła jak z procy. To jest za ciężkie i nie jest kompletnie wyważone przez co po prostu spadnie na ziemię.
Bez techniki nie uważam nawet by taką kosą dało się kręcić wokół własnej osi bo ostrza będą się kręcić wokół osi drzewca i nie zadasz żadnych obrażeń.

Ale popieram Keizo, drugą dziedzinę "kusarijutsu" warto dopisać :)

Postprzez Kimi Daiki » 20 sie 2017, o 18:42

Co do ceny. - Luz, zgadzam się.
Obrażenia kłute - Nie zgadzam się :) Da się zadawać obrażenia kłute, wystarczy zamachnąć się kosą i wbić ostrze od czubka.
Co do tej liny i rękojeści również zgadzam się dobrze rozumiesz. Jeśli chodzi o dopisanie drugiej dziedziny, Okej już to zrobiłem. :) Co do przesuwania ostrzy, już zmieniłem i dodałem suwak do przesuwania ostrzy, a przycisk do wystrzelenia 3/4 kosy.

w stylu walki kosą jest coś takiego
Styl ten świetnie radzi sobie razem z niestandardowymi kosami. Pozwala na korzystanie z technik łańcuchów czy lin do rangi C nie narażając na straty efektywności stylu przy użyciu łańcucha umocowanego do kosy.
Styl ten pozwala na wykorzystywanie liny umocowanej przy broni by miotać ją na średni zasięg. Może nią sterować w lecie, może też wykorzystać linę by przyciągnąć się do broni, jeśli ta zostanie w coś wbita.

z tego powodu, widzę możliwość by wywalic to kusarijutsu

Obrazek

Postprzez Yuki Jun » 21 sie 2017, o 17:47

Obrażenia kłute jak najbardziej mogą być. (Głównie ze względu na nie Jashiniści bioro kosy)

Co do Kusari, ma być i tyle. Styl walki czy nie, bez Kusari się łańcuchem, czy stalową liną dobrze posługiwać nie będziesz. (Przy czym proszę o dopisanie w opisie że to stalowa lina. Chyba, że chcesz by Ci się łatwo psuła, a ktoś Ci kawałek kosy odcinał)

Ranga: Chūnin

Postprzez Kimi Daiki » 22 sie 2017, o 15:22

Wszystko jest zamieszczone. W porządku, jednak tak jak tam czytałem do rangi C jestem w stanie posługiwać się kosą na metalowej linie, jeśli chciałbym tworzyć wyższej rangi techniki w ten sposób, musiałbym rozwijać kusarijutsu. Czekam na Akcept : )

Obrazek

Postprzez Maji Seitaro » 23 sie 2017, o 09:44

Dla mnie to po prostu lepsza wersja tego co już jest.
Obrazek

Raion Sennin Mōdo

Spoiler:

Adventurer Theme Sad Theme Fight Theme Main Theme Fight Theme 2 Chill Theme

Obieżyświat, samotny wojownik, pokrętny altruista i idealista, poszukiwacz wiedzy, cień shinobi. Maji Seitaro, do usług.
Prowadzone misje:
  • -
  • -

MK: Reiwa

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Shintaisei
Dodatkowa Ranga: Sennin

Postprzez Kimi Daiki » 23 sie 2017, o 16:06

Nie, to moja kosa, a ta z anime niech sobie będzie unikatem dla innych z tą nie ma nic wspólnego po za kolorem. Jest dobra i tyle.

Obrazek

Postprzez Yuki Jun » 25 sie 2017, o 01:23

Akcept.

Ranga: Chūnin

Postprzez Arashi Keizo » 25 sie 2017, o 12:46

Niech będzie, akcept.
Winning Theme | 'Not giving up!' Theme | Love Theme | Losing Theme | Battle Theme | 'Gonna find you' Theme | Training Theme | Danger Theme | Hell Theme | Tranquil Theme | Sad Theme | Training Theme II | Kenjutsu Theme | Night Theme | Po prostu lubię tą piosenkę Theme | Serwus Theme | Cooking Theme | Akatsuki Theme | Running Theme | Summer Theme |
Elite Theme
Spoiler:

Obrazek

Obrazek

Cursed Seal of Storm
Spoiler:

Ranga: Tokubetsu Jōnin

Postprzez Cheshire » 25 sie 2017, o 14:03

Y chyba brak akcepta, to mi wygląda na kosę Jashina jaką widzieliśmy w mandze i anime. I nie, nie ma że kosa z anime będzie unikatem dla innych. W ten sposób marnowalibyśmy czas robiąc cokolwiek na forum. Cech kosy z anime tu nie będzie. Polecam wybrać się po unikat.
Administrator

Ranga: Brak

Postprzez Maji Seitaro » 25 sie 2017, o 14:09

Czyli mamy potwierdzenie tego co mówiłem. Ode mnie brak akcepta
Obrazek

Raion Sennin Mōdo

Spoiler:

Adventurer Theme Sad Theme Fight Theme Main Theme Fight Theme 2 Chill Theme

Obieżyświat, samotny wojownik, pokrętny altruista i idealista, poszukiwacz wiedzy, cień shinobi. Maji Seitaro, do usług.
Prowadzone misje:
  • -
  • -

MK: Reiwa

Ranga: Jōnin
Specjalna Ranga: Shintaisei
Dodatkowa Ranga: Sennin

Następna strona

Powrót do Własna Twórczość: Przedmioty