Hyūga Ichizoku

Techniki ograniczone do klanów i rodzin Shinobi, lub też ich określonych grup. Można je opanować tylko dzięki specjalnemu pochodzeniu, choć część z nich jest dostępna także dzięki zabiegom medycznym.

Moderator: Mistrz Gry

Hyūga Ichizoku

Postprzez Cheshire » 21 lut 2015, o 14:39

Obrazek
Klan Hyūga [日向一族]: Jeden z najbardziej szanowanych klanów Konohy. Sami o sobie mówili, ze są najpotężniejszym klanem w wiosce. Na pewno było to prawdą za czasów Trzeciego i Piątego Hokage, kiedy to klany Senju i Uchiha były prawie wymarłe. Shinobi tego klanu zawsze mieli swoje poważanie, a o ich statusie niech świadczy fakt, że niezależnie od wioski mieli swoją prywatną politykę zagraniczną z innymi wioskami.
Byakugan [白眼]: Białe oko, dōjutsu klanu Hyūga. Pozwala ono widzieć poprzez przedmioty, a nawet ludzi. Hyūga mogą dzięki niemu widzieć daleko w dal oraz przez własną głowę. Istnieje tylko jeden martwy punkt widzenia o wartości jednego stopnia. Choć białe oko ma takie właściwości działają one tylko w przypadku skupienia - shinobi nawet jeśli ma aktywne oko nie może na raz widzieć w dal i wokół siebie, wymagałoby to nieludzkiego skupienia. Mimo to, użytkownik Byakugan posiada wysoką percepcję, dzięki czemu może podążać wzrokiem za szybko poruszającymi się obiektami. Oko to pozwala też widzieć tenketsu w ciele człowieka, dzięki czemu rozpoznaje większość typów bunshinów. Dōjutsu to widzi również chakrę i jej kolory lepiej niż Sharingan, co pozwala mu rozpoznać żywioły posiadane przez obserwowanego, oraz samą osobę, jeśli wcześniej się ją spotkało. Ponadto, wychwyci także wszelkie zmiany w układzie chakry, spowodowane na przykład wpływem genjutsu. Można nim zajrzeć wgłąb czyjegoś ciała, ale sama postura człowieka przypomina niebieskie widmo, dlatego Byakugan nawet posiadając zdolność "ignorowania" odzieży i pancerza, nie określi kto się za nimi kryje, jeśli nie miał z daną osobą styczności. Umiejetność wglądu do ludzkiego ciała obejmuje również organy, przez co można na przyklad określić, czy dany organ funkcjonuje. Jest on na tyle dokładny, że dostrzeże znajomą chakrę nawet w przeszczepionych fragmentach ciała, czy w DNA, a nawet zmiany które zaszły w ciele (właśnie związane z przeszczepem).
Zdolność klanowa a widoczność (w dal):
  D - 1000 m
  C - 4000 m
  B - 9000 m
  A - 13000 m
  S - 15000 m
Wokół głowy (359 stopni):
  D - 20 m
  C - 45 m
  B - 70 m
  A - 90 m
  S - 140 m

Obrazek

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
by Bakura&Mistrz


Ostatnio przesunięty w górę 21 lut 2015, o 14:39 przez: Cheshire.
Administrator
 
Posty: 1766
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 17:24
Ranga: Brak

Powrót do Klany, Rodziny i grupy Shinobi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron