Sabaku

Techniki ograniczone do klanów i rodzin Shinobi, lub też ich określonych grup. Można je opanować tylko dzięki specjalnemu pochodzeniu, choć część z nich jest dostępna także dzięki zabiegom medycznym.

Moderator: Mistrz Gry

Sabaku

Postprzez Cheshire » 21 lut 2015, o 13:00

Sabaku [砂瀑]: Spadkobiercy zdolności Gaary i Shukaku. Posługują się oni kontrolą piasku dzięki czemu stali się jedną z najpotężniejszych broni w historii Sunagakure no Sato. Choć pełna potęga może ukazać się tylko w połączeniu z Shukaku, ciągle dysponują oni jedną z najbardziej przerażających zdolności świecie shinobi.
Uwaga, postacie w klanie Saburo nazywają się Saburo no [imię postaci].
Suna no Seichū [砂の掣肘]: Niezwykle potężna zdolność polegająca na manipulacji piasku. Pierwotnie charakteryzowała ona Shukaku, z czasem dzięki zapieczętowaniu go w dziecku opanowali tą zdolność także shinobi. Zdolność ta jest potężna na tyle, by kontrolować gigantyczne fale piasku.
Wymagane ilości piasku:
  Nieopisane: Nieznaczna ilość piasku, jaką tego typu shinobi zawsze znajdzie przy sobie.
  Mała: Jest to część piasku jaką można mieć przy sobie w gurdzie.
  Średnia: To całe przenośnie zasoby piasku z wliczonym materiałem gurdy.
  Duża: Ilość taka jest już zbyt duża by po prostu ją transportować bez wykorzystania chakry. Jest w stanie wytworzyć sporej wielkości pułapki.
  Wielka: Ilość taka jest niespotykana poza krajem wiatru w normalnych warunkach. Wymaga to wydobycia z rzadkich podziemnych zasobów piasku, złóż lessowych czy sypkich skał.
  Gigantyczna: Ilość taką łatwo uzyskać w kraju wiatru, jednak w innych obszarach wymaga sporego przygotowania polegającego na poszukiwaniu podziemnych zasobów piasku, sypkich skał i materiałów takich jak less. Jest to jednak czasochłonne, gdyż ciężko o taką ilość piasku jednorazowo.
Pieczętowanie: Substancje o trudnej do określenia ilości takie jak ciecze czy piasek (czy też żelazny pył) pieczętuje się prostszą metodą niż normalne przedmioty. Ocenia się ich ilość i przypisuje do jednej z wymienionych poniżej opcji względem poziomów pieczętowania. W tym przypadku jednak pod uwagę bierzemy tylko czy poziom jest z zakresu amatorskiego (D-C) czy też profesjonalnego (B-S).
Amatorski:
  Minimalna ilość - Trzy takie jednostki zmieszczą się w małym zwoju.
  Mała ilość - Średni zwój
  Średnia ilość - Duży zwój lub trzy średnie zwoje
  Duża ilość - Wielki zwój
  Wielka ilość - Trzy wielkie zwoje
  Gigantyczna ilość - Pięć wielkich zwojów

Profesjonalny:
  Minimalna ilość - Pięć takich jednostek zmieści się w małym zwoju.
  Mała ilość - Mały zwój
  Średnia ilość - Średni zwój lub trzy małe zwoje
  Duża ilość - Duży zwój lub trzy średnie zwoje
  Wielka ilość - Wielki zwój lub trzy duże zwoje
  Gigantyczna ilość - Trzy wielkie zwoje

ObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Nazwa:
Mędrzec Sztuki Piasku
Sabaku Sennin
Rodzaj:
Atut
Typ:
Nabyty
Opis:
  Dzięki temu atutowi podczas określania siły dziedziny Sabaku, siłę traktuje się jak o rangę większą (zwiększając moc technik o rangę koszt ich pozostawiony zostaje ten sam). Shinobi jest w stanie kształtować piasek w niezwykle zaawansowane i monstrualne twory oraz kontrola kruszcu wymaga mniej koncentracji.
Wymagania:
 Ranga Sabaku : S
Koszt:
 50PD
Zaznacz kod:
|[przymiot]|
|[nazwa=Mędrzec Sztuki Piasku]|
|[nazwa2=Sabaku Sennin]|
|[rodzaj=Atut]|
|[typ=Nabyty]|
|[opis]Dzięki temu atutowi podczas określania siły dziedziny Sabaku, siłę traktuje się jak o rangę większą (zwiększając moc technik o rangę koszt ich pozostawiony zostaje ten sam). Shinobi jest w stanie kształtować piasek w niezwykle zaawansowane i monstrualne twory oraz kontrola kruszcu wymaga mniej koncentracji.[/opis]|
|[/przymiot]|

Obrazek
by Bakura&Mistrz
Administrator
 
Posty: 1766
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 17:24
Ranga: Brak

Powrót do Klany, Rodziny i grupy Shinobi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron