Ryūdouin Ichizoku

Techniki ograniczone do klanów i rodzin Shinobi, lub też ich określonych grup. Można je opanować tylko dzięki specjalnemu pochodzeniu, choć część z nich jest dostępna także dzięki zabiegom medycznym.

Moderator: Mistrz Gry

Ryūdouin Ichizoku

Postprzez Cheshire » 21 lut 2015, o 13:01

Obrazek
Klan Ryūdōin [龍堂院一族]: Klan ten dawniej specjalizował się w walce Taijutsu, później opanował niezwykle efektywną metodę kontroli prostych manekinów treningowych. Choć potęgą manekinów nie dorównują kuglarzom z Suny, oraz płacą ciągły koszt używając swoich technik. Jest to koszt niewielki, zaś liczebnością kontrolowanych kukieł przerastają najlepszych kuglarzy. Nie ograniczają ich też nici chakry, zaś ich zasięg zależny jest od ich widoczności.
Mokujin Ninpō [木人忍法]: Jest to specjalna umiejętność dzięki której możemy kontrolować kukły treningowe za pomocą chakry i specjalnych przekaźników w postaci notek. Każdy członek klanu posiada umiejętność ich tworzenia, a także przyczepiana do kukieł (notki wykonuje się z zwykłych kartek papieru). W przeciwieństwie do kuglarzy z wioski piasku nie potrzebujemy ruchów palcami wystarczy nam utrzymywanie odpowiedniej pieczęci i mentalne dawanie rozkazów kukłom, jednak my sami musimy stać w miejscu trzymając pieczęć tygrysa przez co stajemy się łatwym celem. Nie są tak uzbrojone jak marionetki, jednak nie tracą na efektywności pomimo uszkodzeń jak również nie są ograniczone nićmi chakry. Co prawda wystarczy zerwać notkę z kukły by upadła ona bezwładnie na ziemię, ale tylko ktoś z Dōjutsu potrafi ją zauważyć (przybiera ona kolor kukły). Ilość kontrolowanych marionetek zależy od naszych umiejętności (szczegóły w opisie techniki).
Cechą charakterystyczną kontrolowanych manekinów jest ich segmentowa budowa. Po rozbiciu ich można je łatwo połączyć. W efekcie nawet przy zniszczeniu poszczególnych segmentów większość manekinów zachowa funkcjonalność. Każdy podstawowy manekin składa się z pięciu segmentów.
Manekin: Każdy Manekin składa się z pięciu segmentów. Dzięki technice kontroli mogą one przybierać lekko zmodyfikowane kształty, jak wysunięta prosta forma na segmencie imitującym głowę. Manekiny korzystają tylko z dwóch segmentów wysuwając fragmenty jako kończyny - większa ilość tylko by przeszkadzała, choć jest możliwa. Najniższy segment przypomina odwłok. Z nasady segmentu można wysunąć kolec prawie tak wielki jak sam segment i nim zaatakować w przeciwnika. Każdy manekin posiada przynajmniej jedną notkę wymaganą do kontroli manekinów. Notka przybiera kolor manekina. W każdym segmencie ukryte jest ostrze (najbardziej skuteczne, gdy przeciwnik jest uwięziony w budynku zbudowanym z manekina). Można ją wykonać z dowolnej kartki papieru. Wartość jednego manekina przy pieczętowaniu to 40.
Uwaga! Klan ten dostaje darmowy atut wrodzony niczym bezklanowcy.

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Obrazek
Administrator
 
Posty: 1766
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 17:24
Ranga: Brak

Powrót do Klany, Rodziny i grupy Shinobi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron