Rikudo

Techniki ograniczone do klanów i rodzin Shinobi, lub też ich określonych grup. Można je opanować tylko dzięki specjalnemu pochodzeniu, choć część z nich jest dostępna także dzięki zabiegom medycznym.

Moderator: Mistrz Gry

Rikudo

Postprzez Cheshire » 21 lut 2015, o 13:02

Obrazek
Rikudo [六道]: Sześć ścieżek, to ogólna nazwa dla użytkowników Rinnegana. Wiąże się to z jedną z ich najpotężniejszych zdolności, dzięki której mogą opanować sześć ścieżek stanowiących pierwotne podstawy sztuki Ninshū.

San Daidōjutsu [三大瞳術]: To ograniczenie więzów krwi Mędrca Sześciu Ścieżek. Rikudō Sennin był przedstawiony jako pierwotny shinobi, a jego Dōjutsu traktowane było jako najpotężniejsze z technik wzrokowych. Mówi się, że jako pierwszy shinobi stworzył współczesne jutsu. Posiadacz Rinnegana był traktowany jako bóg stworzenia, kiedy świat był umęczony chaosem i jako broń destrukcji, która mogła zwrócić wszystko w nicość. Używanie tego dōjutsu może dać władze użytkownikowi nad wszystkimi sześcioma elementami chakry.
Rinnegan jest najpotężniejszą z trzech wielkich technik wzrokowych. Charakteryzuje się falistym wzorem, który rozciąga się na całą gałkę oczną, jasno fioletową twardówką i tęczówką. Dzięki tym oczom można kontrolować 6 dodatkowych ciał, co zapewnia prawie nieśmiertelność. Dodatkowo, każde z ciał ma wspólne pole widzenia co skutkuje tym, że widzi to co pozostałe. Użytkownik tego kekki genkai może również używać kontrolerów chakry (czarne pręty będące przekaźnikami chakry) do przebicia swoich ofiar. Gdy to uczyni oponent będzie odczuwał wielki ból jak i również będzie miał problemy ze skupieniem oraz spadnie jego szybkość(-2). Umożliwia mu też widzenie przez chakre oraz dostrzeżenie ukrytych barier jak tą otaczającą Konohagakure, nie jest on jednak w stanie zobaczył układu chakry ludzi.

Elementy: Użytkownik Rinnegana może bez ograniczeń otwierać wszystkie dziedziny elementarne. Bez żadnych dodatkowych wymagań może więc otworzyć i opanować wszystkie dziedziny shinobi.
Kopiowanie technik: Użytkownik Rinnegana może skopiować wszystkie techniki oparte na kształtowaniu chakry jakie zobaczy. Rzecz jasna by ich używać potrzebuje otworzyć na odpowiedni poziom dziedziny odpowiedzialnej za dane jutsu. Tak jak Sharingan nie może jednak kopiować technik Hijutsu, Kekkei Genkai, Kekkei Tōta, innych Dōjutsu oraz technik wszczepów, specjalizacji itp. W przeciwieństwie do Sharingana nie może też skopiować technik Taijutsu i Kenjutsu (chyba, że są ściśle oparte na kształtowaniu chakry jednak ze względu na wykorzystanie zaliczono je do tych dziedzin).
Odbiornik Chakry: Użytkownik Rinnegana może wytworzyć je z ciała w formie prętów lub ostrzy. . Pręty te jednak są czymś więcej niż tylko odbiornikiem chakry. mogą się one wydłużać, zaś w rękach użytkownika tego dōjutsu stają się niebezpieczną bronią pozwalającą na zakłócanie chakry osoby, w którą ją wbiją oraz kontrolę szczęściu ścieżek.
Kuchiyose no Jutsu: Rikudo może opanować to jutsu do automatycznego paktu jednej ze swoich ścieżek, przyzywania innych swoich ciał czy ludzi a także Gedō Mazō. Dodatkowo posiada możliwość rozbudowania paktu poprzez zdobycie nowych jego zwierząt czy też ciał w celu podmiany już posiadanych.

Ciała i ich umiejętności

Gedō [外道] (Outer Path) – Zewnętrzna ścieżka określana mianem siódmej. Przynależy ona tylko i wyłącznie do posiadacza rinnegana i pozwala kontrolować życie i śmierć poprzez wskrzeszanie umarłych. Daje także możliwość do przesyłania czakry do czarnych odbiorników, które mogą zostać użyte do utworzenia łańcuchów czakry oraz do utworzenia i kontrolowania Sześciu Ścieżek Bólu. Pozwala także na opanowanie wszystkich technik San Daidōjutsu i posługiwaniem się nimi o ile nie są one przypisane w danym momencie do innego ciała konkretnej ścieżki.Obrazek

ObrazekTendō [天道] (Deva Path) – pierwsza z Sześciu Ścieżek Paina uważana przy tym za najpotężniejszą. Jej główne umiejętności to manipulacja grawitacją, pozwalając przy tym odpychać lub przyciągać przedmioty. Ciało ma umiejętność unoszenia się w powietrzu przez bardzo długi czas, dzięki manipulacji grawitacją może również latać. Ma również zdolność kontrolowania pogody.

ObrazekObrazekObrazek

Chikushōdō [畜生道] (Animal Path) - druga ścieżka Paina. Podstawową rolą tej Ścieżki było przyzywanie różnych zwierząt i innych stworzeń do pomocy w walce. Prócz tego ułatwiało szybkie przemieszczanie się, poprzez przywołania. Warto dodać, że Chikushōdō nie potrzebowało krwi, aby użyć przyzwania. Ścieżka ta oprócz zwierząt może przyzywać inne Ścieżki oraz ludzi.
Zwierzęta tej ścieżki są gigantyczne. Pod względem fizycznej siły są jednak słabsze od miniaturek Bijū i innych wielkich zwierząt. Wszystkie te zwierzęta tak jak i ścieżki posiadają Rinnegan, dzięki czemu dzielą swój wzrok z Rikudo. Wezwanie jednego zwierzęcia to koszt techniki rangi A.

Obrazek


Gakidō [餓鬼道] (Preta Path) - jest trzecią ukazaną Ścieżką Paina. Umiejętnością tego ciała jest zdolność do absorbowania ataków Ninjutsu. Dzięki tej zdolności ciało jest w stanie wytrzymać i wchłonąć każdą technikę Ninjutsu, przy okazji uzupełniając swoje braki w chakrze, przekształcając cały koszt techniki na własną chakrę, jednak nie większy, niż koszt danej techniki dla rangi S Kontroli Chakry.

ObrazekNingendō [人間道] (Human Path) - czwarta Ścieżka Paina. Ciało specjalizujące się w walce przy użyciu Taijutsu. Ningendo wykazał się niezwykłą siłą łapiąc pięść Jiraiyi. Ścieżka ta była bardzo szybka, była w stanie poruszać się obok kilku sensorów, zanim go wykryli. Poza tym ciało to posiada zdolność czytania w ludzkich umysłach poprzez położenie dłoni na głowie celu, po tym mógł dowolnie wyodrębnić wybrane informacje, nawet te tajne, ukryte przez ofiarę wbrew jej woli.

ObrazekShuradō [修羅道] (Asura Path) – piąta Ścieżka Paina. Ciało maszyna, która posiada 3 twarze, 6 rąk i stalowy ogon z ostrym, ząbkowanym zakończeniem.Użytkownik może wykształcić do czterech dodatkowych ramion i dwie dodatkowe twarze, a także podłużne ząbkowane ostrze owinięte wokół talii. Może skupić czakrę na butach, aby dostać napędu (by latać). Ponadto może otworzyć swoją głowę w celu wystrzelenia z niej falą uderzeniową o takiej sile, że może zniszczyć kilka budynków naraz. Jest też silny, bez problemów oderwał Jiraiyi ramię. Jest na tyle wytrzymały, że przetrwał detonację Raitonowej wersji Kage Bunshin no jutsu.

Obrazek
ObrazekObrazek


ObrazekJigokudō [地獄道] (Naraka Path) - szósta Ścieżka Paina. Ta ścieżka jest wystarczająco silna aby podnieść człowieka jedną ręką. Jest to jedna z najważniejszych Ścieżek Paina, potrafi ożywić każde ciało, nawet jeżeli jest bardzo zniszczone. Używa techniki Gedō dzięki której przesłuchuje ofiary oraz wysysa życie. Potrafi ono przyzwać władcę podziemi – Enma.

ObrazekUnikalne ścieżki

Każdy posiadacz Rinnegana wybiera dla siebie jedną, unikalną ścieżkę z poniższych. Ścieżki te nie mogą otrzymywać własnych ciał, mogą być wykonywane tylko w oryginalnym ciele mędrca. Nie mogą być też opanowane przez osobę, która otrzymała Rinnegana w wyniku przeszczepu. Ścieżki te posiadają nie wiele technik, zazwyczaj tylko jedną.


Ścieżka teleportacji


Ścieżka klonowania
Gedō Mazō

Obrazek
Rikudo może przywołać za pomocą Kuchiyose no Jutsu ogromny pomnik, który wyłania się z ziemi. Pomnik ten postał z ciała dziesięcioogoniastej bestii po pozbawieniu jej chakry i podzieleniu na dziewięć ogoniastych demonów. Mimo tego ciągle dysponuje on szeregiem zdolności.
Smok: Jedną z nich jest niebezpieczny atak zdolny powalić całe oddziały shinobi. Pomnik wypuszcza z paszczy ogromnego smoka, który - szybko się przemieszczając – zabija wrogów przez pożarcie ich duszy. Dzieje się to na wskutek zwykłego dotknięcia (smok –> ciało). Smok ten też służy do kradzieży Bijū z Jinchūriki. Demon jest następnie magazynowany w posągu.
Taijutsu: To mniejsza, choć ciągle skuteczna zdolność. Pozwala atakować wrogów za pomocą górnych kończyn. Posąg ten jest wyjątkowo silny i wytrzymały. Był zdolny bez poruszenia się zablokować nChōdan Bakugeki i walczyć z dwoma Akimichi w ich wielkiej formie.
Odbiorniki Chakry: Przyzwany posąg łączy się z ciałem Gedō za pomocą odbiorników, które można wykorzystać na wiele innych, opisanych wcześniej sposobów.
Bijū: Statua może magazynować demony, lub tylko część ich chakry. Po uzyskaniu chakry wszystkich dziewięciu demonów, kompletnej lub tylko pewnej jej ilości, Statua jest w stanie przemienić się w Jūbiego.

Obrazek

Obrazek
by Bakura&Mistrz
Administrator
 
Posty: 1766
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 17:24
Ranga: Brak

Powrót do Klany, Rodziny i grupy Shinobi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron